Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
20. okt 2011

@tanyja no je aké agresívne dieťa, ten Alex..... 😠 . máme zatiaľ návrhu rozmiestnenia spotrebičov a skriniek. ešte na farbe sme sa nedohodli. ale pevne verím, že mi spraví povôli a uribí takú linku, akú chcem.... 🙂 .
tu teraz nerpší, skôr také mraky sú, ako keby padať sneh chcel.

tanyja
autor
20. okt 2011

@zuzana0612 on je veľmi protivný a hlavne náladový, chvíľkou je v pohode, kričí na malého: kamoš a za minútu zmení náladu a už je protivný 😠 roztrhla by som ho ako hada 😠 😠
musíš pekne spracovať svojho drahého, aby sa prispôsobil tvojim požiadavkám 😀 a kto ju bude robiť? drahý alebo niekto iný?

zuzana0612
20. okt 2011

@tanyja on ju bude robiť. to on ma podľa mňa iba tak naťahuje a aj tak mi spraví takú, akú chcem ja. len aby sa nepovedalo, tak robí drahoty. 😉 šak to poznáš...chlap....to je hotová diagnoza 😀

tanyja
autor
20. okt 2011

@zuzana0612 chlap, to je teda riadna diagnóza, netreba viac písať, lebo to by bolo na dlho.... 🙂
že ktorý chlap nerobí drahoty kým niečo normálne doma neurobí, že? aj ten môj prv skôr ošomre a potom to urobí
🙂 a aj s farbou súhlasí? takže bude drevená, žiadna trieska

zuzana0612
20. okt 2011

@tanyja nie, nebude drevená. to by bola jaká pálka z masívu, keby bola. normálne z lamina. ja som chcela fialovú, tak uvidíme. lebo on furt jakúsi inú vymýšla

tanyja
autor
20. okt 2011

@zuzana0612 a to je aká iná? no ale drevo dlhšie vydrží, kým sa do neho chrobáčik nedostane 😀 😀
my sme s tou našou posteľou pre malého zatiaľ nič neporiešili, stojí na bode mrazu ☹ , stolár má obdobie nič nerobenia, úžas, asi ju predsa len oobjednám cez internet

zuzana0612
20. okt 2011

@tanyja on furt iba s vanilkou s niečim skombinovanou "otravuje". vydrží ako vydrží. aj drevo sa opotrebuje a sú na ňom vidieť všelijaké znaky opotrebenia a poškodenia. a budeme mať dosť veľkú kuchynskú linku, takže by to bolo fakt dosť drahé. myslím, že za tú cenu budem mať linku aj so spotrebičami.

tanyja
autor
20. okt 2011

@zuzana0612 ale určite, ved teraz je všetko trieska a slúži ako slúži 😉
no malý sa mi už zobudil po 4 hodinách spania a zahlásil, že ide ešte búvať 😀 😀 , tak pre dnešok končím
a nedaj sa 😉

zuzana0612
20. okt 2011

@tanyja noooooo, tak to keby som si ja tak mohla pospať, to by bola paráda...

tanyja
autor
20. okt 2011

@zuzana0612 od 11hod spal do 15hod, možno preto, že bolo zatiahnuté a v kuchyni pootvorené okno, takže mal stále čerstvý vzduch 😉 , dávno tak dlho nespal, 3 hodiny je klasika, ale 4 je už fakt dosť 🙂
tak zajtra skús, budeš mať predsa "voľno" 😀

zuzana0612
21. okt 2011

@tanyja ahoj, tak so si dnes ráno pospala o dve hodinky dlhšie. ale to tiež tak, že bola som skôr zobudená, ako keby som spala.

tanyja
autor
21. okt 2011

@zuzana0612 a kto bol ten šťastlivec, ktorý mal tú možnosť zobudiť ťa ? ja by som tiež tak spala, ale malý buntoší už o pol siedmej 😒
A dnes sme mu objednali posteľ, podobná ako na fotke 😵

zuzana0612
21. okt 2011

@tanyja sama som sa zobudila. biobudík.... čo som už naučená sa tak budiť podľa budíka. no super, a kedy mu príde postielka?

tanyja
autor
21. okt 2011

@zuzana0612 a ja som myslela, že napríklad tie vaše papagáje ťa zobudili 😀
čakacia doba je cca 5 týždňov, ale že to môže byť aj viac, ale to mi nevadí, dovtedy kúpim plachty a chránič na posteľ a asi aj zábranu, aby nespadol 😉 , včera večer zaspal o 21.30 aj to potom, ako som už robila krik, lebo prišiel ocko domov a to vtedy má systém hneď narušený a ráno niekedy o pol siedmej vykrikoval,
no ale dnes sa krásne znova sám napapal, plnú misku cestovín s paprikášom a z mojej polievky mi kradol 🙂

stanca22
21. okt 2011

Ahojte baby, ako sa Vám všetkým darí? Dávno som tu nebola. 😝

stanca22
21. okt 2011

@zuzana0612 Pekný domček máte, kukla som fotečky, ako ste k nemu dospely? Kúpili ste ho alebo Vám ho niekto daroval? Ak si to tu už niekde písala, som to nikde nevyčítala, prepáč. A ozaj, Ty už máš bábätko, že? Ako sa Vám darí? Malé je zdravučké? Ja som teraz chorá, v piatok sme mali pohreb, teda minulý, tam som troška prechládla, potom som ešte v pondelok umývala okná a tak ma ešte viac ofúklo a tak to aj vyzerá 😖 Sama si za to smiem.

tanyja
autor
22. okt 2011

@stanca22 všimli sme si, že si sa tu dávno neozvala, čo stále porábaš? stále píšeš knihu a pracujete na mimi? kedy bude to vaše bábo? už máš nejakú prácu?
a naša Zuzka @zuzana0612 dom kupovala, že kto dnes dostane do daru dom, asi len mizivé percento a keď už ho dostane, tak trošku iný ako tento
a vidno, že si tu dlho nebola, lebo bábo nemá, alebo žeby sa nám nepochválila? určite by sa pochválila 😉

stanca22
22. okt 2011

@tanyja No však preto sa pýtam, že čo nového, či má niekto mimi, alebo čo má kto nové a tak. 😉 No môj bratranec dostal dom do daru, takže aj preto sa pýtam, sú aj taký ľudia, len ako Ty píšeš, mizivé percento mála z ľudí. Že čo stále porábam? Je toho dosť, už sme prerobili ako tak detskú izbu, ktorá slúži moment. pokiaľ nebudeme mať deti ako hosťovská izba, našu spáľňu, kuchyňu s obývačkou a aby nám sa tak moc necnelo po tej práci na dome s prerábkou, chodbu a kúpeľňu s kotoľňou a špajzou sme si nechali na budúci rok. 😀 😀 😀 Už máme kúpenú aj kuch.linku, už len do nej kúpiť domáce potreby a chladničku. Šporák aj s platňou sme kúpili super v akcií, tak sa do teraz z toho vytešujeme ako malé deti 😀 😀 😀 Na knihy teraz nemám čas, tak som ich písanie odložila na neurčito, na bábätku pracujeme aj keď mám podozrenie že sme aj rýchlo asik dopracovali. A som chorá 😢 A stále som na UPSV.

tanyja
autor
22. okt 2011

@stanca22 takže stále bez práce ale s robotou 🙂
tak ste sa riadne plesli po vrecku, a už si bola aj u nejakého odborníka kvôli mimču?

annairamm
23. okt 2011

No niekedy je to zlé ale v celku sa to dá zvládať, pretože, ničiť sa predstavou čo ak ... nemá zmysel preto treba žiť normálne a snažiť sa na to až tak nemyslieť pokiaľ sa to dá

stanca22
23. okt 2011

@tanyja No hej, je to všelijaké pre mňa, manžel už je zdravý, po všetkých stránkach, len ja som nemala ovuláciu, brala som na to lieky 3 mes., tak som ich akurát dobrala a teraz mi dnes mešká MS 10 deň, tak neviem ako bude, lebo na 5 deň som si robila test a ukázal mi že nie som v tom, ale jedna mi napísala že to ešte nemusí byť, že mám ešte skúsiť.

tanyja
autor
23. okt 2011

@annairamm má super priateľa, že žehlí a pomáha v domácnosti a odkáž mu, že také ešte vyrábajú 😀 😀
a presne si vystihla moment, len nie vždy sa to dá .......

@stanca22 na 5.deň ti test ešte neukáže či si tehu alebo nie, pretože hladina hcg je ešte veľmi nízka, preto aj dr hovoria, že najskôr na 10.deň sa robí test a berie krv
a dnes už si skúsila test?

stanca22
23. okt 2011

@tanyja Skúsim zajtra ráno, ranný moč, dnes som nič neskúšala, zajtra bude 11 deň meškania MS ... Díky za radu.

adika89
23. okt 2011

Baby ahojte ako si mam dat psychiku do pohody ked chcem babo, chlap moj je v pohode ale ja vobec, a pod ideme sa milova lebo chceme babo...sibe mi ale ja si nemozem pomoct, co robit pomoooooc.dakujemmm

zuzana0612
23. okt 2011

@stanca22 ahoj, ako ti už napísala @tanyja dom sme kúpili. minulý rok v auguste. tento rok v auguste sme začali prerábať. budúci rok sa chceme sťahovať. snáď sa podarí. a bábo nemáme. asi si píšeš s toľkými babami, že sa ti to potom mýli.... 😀. to sa tu na MK stáva.

tanyja
autor
23. okt 2011

@stanca22 a to ti dr nehovorili keď si chodila na kontroly? to je divné
keď treba poradíme, nato sme tu predsa 😉 a daj nám samozrejme vedieť, čo si zistila 🙂
@adika89 choďte s manželom na napríklad predĺžený víkend niekam mimo domov, vymeníš vzduch, uhľudníš si myšlienku na mimi a uvidíš dobre ti to padne, prípadne si zadováž domáce zvieratko, u mňa to zaúčinkovalo na 100%
@zuzana0612 aj mne sa už stalo, že som si pár ľudí poplietla 😀 a potom som to narovnávala v hlave 😉 🙂

stanca22
23. okt 2011

@adika89 Ahojky, ja som mala niečo podobné, šli sme na dovolenku, vymyslela som si kopec vecí, len aby som na to nemyslela, pi ukľudnujúce bylinkové čaje a rob si radosťou tým, čo máš najradšej 😉 Koľko sa už snažíte dlho?

stanca22
23. okt 2011

@zuzana0612 Ďakujem Ti za odpoveď, asik hej ... 😉 A v práci ako?

stanca22
23. okt 2011

@tanyja Ďakujem, mne len povedali, že ak by Vám to meškalo, urobte si test a hneď vysaďte lieky na ovulku. To je vsio. 😉 Neviem ako to má byť, ale viem že dnes mám deň 10, čo mi mešká MS, nemám ani výtok, bolievajú ma kríže a hlava, sem tam sa mi točí, chodím stále na wc, sem tam ma bolí bruško a hlavne keď muž na mne leží, už som si dávala aj červené víno, aby sa mi spustili ale nespustili sa mi, to mi väčšinou pomáhalo na to alebo sme totok a prišli na druhý deň a teraz proste nič ... tak neviem. Ráno chcem zavolať dokymu na krv aj si spraviť z ranného moču test, tak uvidím zajtra. Teraz je škoda niečo ešte riešiť, strašne mám chuť si spraviť teraz test ale muž ma stále presvieča že to už vydržím hádam do rána 😉 No a sem tam ma aj pobolieva pod bruškom, tak uvidíme. Manžel mi aj povedal, že som schudla, vidno to vraj na mne a tak som sa aj odvážila a z 69 vážim už konečne o niečo menej, 66 😅 Chute žiadne zatiaľ inšie nemám ako normálne ale za to prstníkové bradavky ma riadne bolia skoro každý deň.

tanyja
autor
23. okt 2011

@stanca22 takže: 1.) červené víno nepi, tým nič neporiešiš - to je len fáma, 2.) nech muž na tebe bezdôvodne neleží a ešte teraz, keď nevieš, ako na tom si, 3.) chute sa menia pozdejšie, nie hneď na začiatku tehotenstva a meniť sa ani nemusia, 4.) test sa robí iba ráno, vtedy je najvyššia hodnota hcg v moči , 5.) ráno si urob test a potom zavolaj doktorovi , 6.) bradavky boleli aj mňa od samotného začiatku tehu, ale pri malom ma už neboleli , 7.) na začiatku tehu žena väčšinou vždy trošku schudne a potom začne priberať 😉 ,

dúfam, že moje odpovede ti pomôžu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre