Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

stanca22
21. nov 2011

@tanyja No ja celkom tiež ľúbim kupovanú knedlu, ale u mňa nie je nad domácu knedlu, ako aj pre môjho muža 😉

tanyja
autor
21. nov 2011

@stanca22 no veď hej, prečo nie, my ale nie sme knedľoví a keď, tak postačí aj z obchodu a keby si ju jedla, veru inú by si nechcela, žiadne mrvenie ako tie kupenské, ako duchnička je 😝 😝

stanca22
22. nov 2011

@tanyja To si viem živo predstaviť 😀 Čo Ťa čaká po dni cez týždeň? Ja zajtra sa idem previesť k svokre, dačo vraj potrebuje, potom naspäť a v sobotu máme už krštiny 😉 Tak budú možno aj nové fotečky 🙂 Dnes tu mám takú zimu na chalupe, chlapi mi ráno zabudli prikúriť, cez noc nám tu malinké krupy snehu padali, fakt, Vám nie?

tanyja
autor
22. nov 2011

@stanca22 nám nie, nie sme v horách, iba sú všade naokolo, z každého okna vidím kopce a hory, ale sneh nie, my si ešte počkáme a vidíš aká je to výhoda bývať v paneláku? nemusím si robiť starosti s tým, že mi treba kúriť 😀 😀

stanca22
22. nov 2011

@tanyja No ja som bývala 20 rokov v paneláku, takže viem čo obnáša všetko bývať v paneláku a teraz bývam tretí rok v dome a tiež viem všetko čo to tiež obnáša, takže všetko má svoje výhody aj nevýhody. 😉 Idem variť rascovú polievku, Ty si čo varila dnes?

tanyja
autor
22. nov 2011

@stanca22 šošovicovú polievku a palacinky 😉 a zajtra urobím karé s ryžou a omáčkou
všetko má svoje za a proti, nie je nič dokonalé a perfektné, potom by sme sa nudili 😉

stanca22
22. nov 2011

@tanyja Presne ako píšeš ... no ja som tiež dosť dávno nerobila žiadnú omáčku, treba mi už, no asik to už nechám až na štvrtok, lebo zajtra teda odchádzam, nebudem kedy mať navariť a po dlhej ceste ešte aj variť, to ťažko ja by som zvládla. Ty máš v tom paneláku aj nejaké dobré susedy, s ktorými sa navštevuješ?

tanyja
autor
22. nov 2011

@stanca22 tu ani nie, tu sú väčšinou postarší ľudia, ale blízko mám kamošku s o rok mladším zbojníkom ako je ten môj 😀 , takže zavše sa stretneme a deti sa hrajú
omáčku urobíš rýchlo, ved na to ti netreba neviem ako dlho 😉

turandotta
22. nov 2011

tak ja veru po psychickej stranke momentalne nic moc:( skusame druhe dietatko tri mesiace, viem nie je to vela, ale ked som sa dnes dozvedela, ze dalsia kamoska caka druhe, prislo mi strasne smutno...nie tak kvoli seba, ako kvoli malemu, tan si surodenca uz tak praje:( jaj, baby, pozbudte ma prosim...

alyce
22. nov 2011

@turandotta aj my sa snazime od septembra o druhe 🙂 Neboj, o chvilu to bude. 🙂

vvia
22. nov 2011

@turandotta ach prve mesiace su fakt takze ked sa nedari, my sa snazime o prve dieta uz vyse roka, mame za sebou x vysetreni a stale som bezdetna, u nas to bude zaciatkom roka asi IVF. ty uz jedno dieta mas, ja by som bola stastna aspon za to jedno. to je predsa dovod na radost, takze nebud nestastna, sme tu x bab, ktore su na tom horsie...hlavu hore, 3mesiace su nic.

turandotta
22. nov 2011

@vvia
@alyce dakujem baby, ja viem, viem, ze musim dakovat, ze mame aspon maleho a tri mesiace su malo...dnes to na mna tak akosi dolahlo, maly bol na prvy sup a tieto sklamania ked mrcha pride su fakt na prd. kazda, ktora to zvlada, prejst toto sklamanie, ma u mna velky obdiv. neverila som, ze to mnou moze takto zamavat...hlavne, ked ja blba, som uz malemu povedala, ze poprosime Jeziska, nech nam posle sestricku alebo braceka...a on uz je na to namotany...dufam, ze sa to podari, nech nie je bubino sam. baby, vsetkym drzim prsty, nech sa vam podari dietatko, krasne a zdrave!

vvia
22. nov 2011

@turandotta vzdy su moznosti, ale verim ze u vas to pride aj prirodzene, ved mate maleho drobca. a...hm...ja som nikdy neverila, ze budeme niekedy riesit to, ze nemozme mat len tak dieta. ☹ , preplakala som si uz svoje ale verim, ze buduci rok sa uz pridam k tehulkam. 🙂 a uz sa na to aj tesim 🙂 a malinky, nech sa len tesi, ved surodenec raz pride a uzije si ho až až... 😀

alyce
22. nov 2011

@turandotta
aj my sme prve na prvy sup a teraz nic, clovek uz ma pocit, ze nie je v poriadku. U nas ide skor o to, ze neviem vystihnut ovulaciu, kedze sa nemeriam a tak to teraz prvy krat skusam s ovulacnymi testami. Mozno zistim, ze ovu je uplne inokedy ako ja cakam a mozno sa snazime v zle dni. A vies ake je to ked ti uz jedno dieta beha po dome, keksikovanie si uz musis planovat a aj unava je vacsia...

turandotta
22. nov 2011

@vvia drzim ti prsty, nech sa vam to podari. niekedy ma jeduje, ked vidim, prepacte, nie som rasista, ale toto si fakt neodpustim, tehotnu ciganku hrabat sa nam v kosoch pred bytovkou a potom ked pocujem ako sa normalnym parom nedari...to ma vie fakt nahnevat. ale tiez verim v Boha a jeho plany, tak dufam, ze u teba len plati, vydrzat a byt trpezliva! drzim prsty! mne uz tiez veru vela k slzickam nechyba, tak hadam bude tak ako ma byt. dakujem za pozbudenie, dnes to fakt potrebujem🙂

turandotta
22. nov 2011

@alyce presne aj ja uz uvazujem nad tymi testami, od noveho roka sa veru na to dam...ako som prestala kojit som mala tak rozhadzany cyklus, ze az teraz zacinam mat pocit, ze sa ako tak unormalnuje...ja som zatial len pozorovala ten hlien, tak to vyslo u maleho, tak teraz fakt neviem...ked navyse citam kolko faktorov to vsetko ovplyvnuje, mam pocit, ze je splodenie je hotovy zazrak...spravny cas, zdravie, psychika....a clovek ma na to len par dni do mesiaca, len 12pokusov do roka a niekedy ani tolko nie...ach, jo...

alyce
22. nov 2011

@turandotta No, ved pravej aj ja som sa riadila hlienom, ale nic z toho, takze tento mesiac sa uvidi, ako to je. Inac, ti poviem, ze som kludnejsia, predtym som draheho nahanala ked som citila hlien, aby sme nepremeskali ovu a teraz pekne vecer vidim na teste ze zatial ovu nikde, tak klud a aj si to potom viac uzijem, ked viem ze nevyrabam dieta, len keksikujem pre radost 🙂

turandotta
22. nov 2011

@alyce uhm, asi teda nad tymi testemi porozmyslam...je to teda zahada s tym zenskym organizmom:( inak vidim, ze vy mate uz 4r. drobca, si uz v praci? lebo to je moja dalsia dilema, ci mam zhanat pracu, ci cakat, ci bude babo...neviem takto je to take neiste vsetko, som rada ked viem ako sa zariadit...nuz budem trpezliva a pockam par mesiacov a ked nic, tak budem hladat....

vvia
22. nov 2011

@turandotta urcite sa podarí, aj ked niekedy uz ani sama tomu neverím, ale vzdy sa rychlo pozbieram. neboj, ani sa nenazdas a malicky bude mat surodenca. Boh vie, co robi, aj ked tomu obcas nerozumieme... 😒

vvia
22. nov 2011

@turandotta a testy su fajn aspon pre info, ktory den po MS vlastne tu OVU mas a ci ju vlastne mas. mne pohodli, aspon pre zistenie tejto info, lebo ovu mam dost neskoro a gynda si uz myslel, ze uz ani ovu nebudem mat a hup, prekvapila ho 😀 . test mi pekne ukazal 2dni pred. teraz uz ich nepouzivam....

alyce
22. nov 2011

@turandotta
Ano, ja pracujem, ale len na ciastocny uvazok. Ak nemusis, do prace sa neponahlaj, vychutnaj si tie tri roky a dovtedy sa vam isto podari druhe. Ja som zacala pracovat odkedy mal maly 3 roky, ale prvy rok v skolke bol vkuse chory, takze som bola viac doma ako v praci... Takze musis ratat aj s tymto.

tanyja
autor
26. nov 2011

@turandotta ja by som ti odporučila neriešiť to: nerieš kedy príde dieťa, skôr rieš prácu, príliš si upätá na dieťa, a ani sa nenazdáš a malý bude mať súrodenca a v práci sa ukľudníš, prídeš na iné myšlienky

@alyce ja chcem budúci rok nahlásiť malého do škôlky, prácu sa chystám riešiť od nového roku, hoci je to tu dosť zložité za prácu.....

turandotta
26. nov 2011

@tanyja Ďakujem, asi tak nejako to už v hlave riešim...rozbehla som niečo ohľadom práce a vyzerá to sľubne, tak presne, príde kedy príde, ale raz príde🙂 ďakujem za podporu!

tanyja
autor
26. nov 2011

@turandotta ja som mala za sebou tiež pár smutných okamihov a tiež som hovorila, že keby som mala aspoň jedno dieťa, tak by to nebolo tak zložité , takže buď hlavne sťastná, že už dieťatko jedno máte a to druhé príde v tú správne nečakanú chvíľu 😉

tanyja
autor
27. nov 2011

tešme za z okamihu, keď sa narodilo naše vytúžené dieťa, tešme sa z toho, že ho máme a to čo má byť , bude, ale kedy, to ešte nevieme, to príde proste samo 😉 , silou vôle to asi nepôjde, ale práve že odblokovaním sa 😉

tanyja
autor
4. dec 2011

@turandotta niečo nové za prácu? ja chcem od nového roku riešiť prácu, už teraz to nesilím, predsa len idú sviatky, no v novom roku idem do boja .... 😉
@alyce odkedy ti malý nemá v noci plienku? ja by som chcela na noc malého dať už bez plienky, vo väčšine ráno vstáva so suchou plienkou, ako aj dnes, tak že to risknem a jedna kamarátka má 3.r. dcéru a tá má ešte aj na obed plienku, môj malý od leta chodí na obed spávať bez plienky

alyce
4. dec 2011

@tanyja ahoj, ja som mu prestala davat plienky ked mal 3 roky, ale rok sa pocikaval. Az teraz sa dokaze zobudit a vypytat sa v noci cikat, ale to ho musim dat ja raz alebo 2x za noc... To aby som nevysla z cviku, ked budem musiet vstavat k babu 🙂

tanyja
autor
4. dec 2011

@alyce môj malý totiž vydrží v noci necikať a keď mu aj treba, tak mi kričí
preto sa pýtam, že ktorá mamička kedy to riskla a prestala dávať plienky 😉 , no vidíš aký je tvoj syn múdry? trénuje mamičku na druhé mimi , zlatý 😵

alyce
4. dec 2011

@tanyja kup si tie jednorazove podlozky co nepremokaju a krizom cez podlozku daj druhu plachtu. A nedaj mu plienku ak uz vydrzi. Keby sa nahodou pocikal, tak len stiahnes plachtu a mas cistu postel. U nas bol problem, ze on mal vzdy rano plnu plienku, tak som to proste len sekla, kvoli skolke.

tanyja
autor
4. dec 2011

@alyce ja mám , teda malý má na posteli nepremokavú plachtu, je celá podšitá pvc, takže matrac by to nemal schytať 😀 a už veľakrát mi kričal, že nechce večer plienku, takže dnes peemiéra, normálne mám strach ☹ dúfam, že nebude katastrofa 😵
zajtra napíšem, ako to dopadlo 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre