Snažilky - fajčiarky. Ako to riešite?

katakata
16. máj 2006

baby, ktoré fajčíte a chcete mať bábo, ako to riešite? ja fajčím dosť dlho asi krabičku denne, už vela krát som chela prestať fajčiť ale nedarí sa mi, teraz sa s manželom snaíme o bábätko a viem že by som mala prestať ešte pred tým ako sa to podarí. ale som z toho veľmi nervózna (proste absťák) a to zrejme tiež počatiu neprospieva... a navyše keby som prestala fajčiť... to by som každý deň sledovala len či som už neotehotnela a mohla by sa z toho stať nočná mora...takže baby ktoré s tým máte skúsenosti poradte...
ps.predchádzajúce témy som si prbehla tak dúfam že táto téma tu ešte nebola, ak hej tak sa ospravedlňujem

nevesta
20. júl 2006

Natana, tak vidis, tehu sa pocita podla poslednej mrchy, takze si v 7 tyzdni, gratulujem 😉 😵

natana
20. júl 2006

diky nevesta 🙂 , ale nemalo ba sa to počitať od oplodnenia?

nevesta
21. júl 2006

Nie, vzdy od mrchy. Raz tu niekto pisal, ze je super tie 2 tyzdne ked uz tehu si, ale este niesi 😀

dudulienka
10. aug 2006

ahojte.s tym mam osobne skusenost.bola som pred dvomi tyzdnami na gynde na kontrolua ci nahodou nie som v tom.lekar vie ze sa pokousame o mimo a som sa ho pytala na fajceni ze aj ja aj pertner vyfajcime tak krabicku denne.a on mi povedal ze fajcit by som celkom nemala prestat maximalne obmedzit,pretoze telo tym ze prestanem zrazu fajcit sa detoxikuje tym padom sa cisti a ked sa zadari oplodnit vajicko telo v snahe ocistit sa ho nenech uhniezdit.tak isto na zaciatku tehu by nemala zena prestat zrazu fajcit hrozi tam potrat dosladku detoxikacie-ocistenia.ku mimu sa nikotyn nedostane iba moze byt mensie a to tym ze ma nedostatok okyslicenej krvi.ten poterat nemusi byt ale vacsinu odporucujau obmedzovat a nie narazovo prestat.iba tolko.majte sa inak ja mam ten isty problem ale poctivo obmedzujeme na 10denne,oby dvaja.drzim palceky

smejko
27. okt 2006

dievcata, kolko sa cisti organizmus od svinstva z cigariet ? fajcim denne 1-10, niekedy aj vobec, niekedy viac ... ale uvazujeme ze az by sme raz chceli, telo by sa malo predtym vycistit ... niekde som citala ze vraj az 3 roky - je to pravda ? dakujem

lejla77
27. okt 2006

smejko:
netusim , ale poznam vela zien co fajcili dokonca aj v tehotenstve a maju zdrave deticky.

expertka8
27. okt 2006

1. Fajčiacej žene kolujú v krvi škodlivé chemické látky z cigaretového dymu a prenikajú cez placentu do plodu.
2. Zvýšené množstvo oxidu uhoľnatého v krvi fajčiacej matky spôsobí, že sa okysličovanie celého plodu ochudobní o 4 - 8%.
3. Spomenuté zmeny spôsobia obmedzenie výživy plodu okysličenou krvou od matky, a tým aj jeho oneskorené dozrievanie alebo až odumretie.
4. Pri fajčení matky sa aktivizuje enzymatický systém placenty a pečene plodu, vytvárajú sa špeciálne látky - epoxidy, benzpyrény a ďalšie, ktoré potom brzdia bunky plodu v ich aktivite. Zapríčiní to zníženú hmotnosť plodu a zvýšené riziko vývojových porúch.

lejla77
27. okt 2006

expertka8:
fíha, tak to je blbe.
Ja by som to neriskovala.

danka1
27. okt 2006

Ahojte, ak mozem pridam aj ja svoju skusenost.. Fajčila som 15 rokov, z toho 10 veľa a tuho 🙂 denne 1-2 krabičky, keď sa išlo von kludne aj 3 a viac... Potom som spoznala svojho terajšieho manžela (tiež vtedy fajčil) a ked sme mali cca 4 mesiace pred svadbou rozhodli sme sa spoločne prestať fajčiť. Ja som mala silnú motiváciu, strašne som sa bála, že otehotniem ako fajčiarka a bábätko bude musieť znášať moje absťáky a rozbitu psychiku, ked sa budem pokúšať prestať. Nakúpili sme náplaste, je to síce drahé, ale veľmi rýchlo sa tio vráti, keď sa potom už nekupujú cigarety a dnes je to už osem mesiacov čo nefajčíme. Ďakujem za to ozaj Bohu, lebo hneď po svadbe som othotnela. Iste, že môj organizmus nie je úplne čistý, ale hlavne je že nefajčím, skutočne som rada, že som sa zbavila toho otroctva a dúfam, že sa k tomu nevrátim 🙂 pardon že som sa tak rozkecala, tak to je všetko papa 😀

zuziq26
30. okt 2006

danka1: musim potvrdit, aj ja som prestala vdaka naplastiam. moc som tomu neverila, ale fakt mi to pomohlo. stacil mi dokonca len 1 balicek tych najsilnejsich. Stoji sice 600 Sk ale za ten efekt to stoji!!!

lejla77
30. okt 2006

kocky zaujimalo by ma, ci sa naplaste mozu pouzivat aj v tehotenstve. Vdaka.

danka1
30. okt 2006

podľa mňa určite nie v tehotenstve

kili
30. okt 2006

ja vám rozhodne odporúčam nefajčiť.
Chodila som do matematickej triedy, kde boli samí géniovia, a keď som robila taký malí súkromný výskum, tak mi vyšlo, že žiadni z rodičov nefajčia. A to bolo pred vyše 10timi rokmi, a vtedy fajčili skoro všetci.

dorotka
30. okt 2006

dudulienka este pridam nieco k expertke
prve tri mesiac je babetko vyzivovane priamo z tvojej krvi tak sa mi nezda ze ten nikonit a ine svinstva z cigariet by sa k nemu nedostali urcite by som sa o tom porozpravala aj s inym lekarom

zuziq26
30. okt 2006

lejla, chod do lekarne a oni ti daju taku modru knizocku - letak, tam je popisane vsetko. mozno tam najdes aj infor, ci je to vhodne v tehot. inak ja som pouzila len 2 naplasti, stacilo mi to (a to som fajcila krabicku za den). Na treti den som si uz nenalepila, lebo nebolo treba. takze nzvysnych 5 mam stale doma🙂
ale treba objektivne povedat, ze jhe to aj o silnej voli ci motivacii... samotna naplast zazraky neurobi.

hana033
30. okt 2006

v tehotenstve sa náplaste používať nesmú, pýtala som sa, keď som bola ja tehotná. Vraj na placente vidno veľa veľa kvázi malých infarktov od cigariet, je to vraj vidieť, ktorá počas tehotenstva fajčila. Ale moja segra zdrav.sestra fajčila cca 10 cigariet denne aj počas tehotenstva a chalani mali pôrodnú hmotnosť obaja cez 4000 g. Tak ktovie?

zuziq26
3. nov 2006

inak, baby, da sa to vydrzat. len niektore z vas hovorili, ze na zaciatku tehu sa neodporuca prestat (neviem preco). podla mna sa to treba pokusit urobit este pred. ked som to zvladla ja, totalny zavislak, tak to zvladne kazdy 😀 lebo ja som si ani nevedela predstavit kavu bez cigarety. a dnes sa uz drzim niekolko mesiacov.

barusa
5. nov 2006

ahuj zuziq ja som nefajcila ani pred tehotenstvom a ani poto zacala som fajcit ked som mala asi 27rokov koli stresu mam dost vazne choru tu mladsiu dcerku a ten psichicky tlak som zacala riesit cigaretou ako si stym prestala mozes mi poradit brala som aj naplaste po tom este aj zuvacky ale zase som zacala staci mali stres aom vtom zase dakujem

zuziq26
6. nov 2006

barus, ja som sla na to takto: najskor som si povedala, ze si rano nezapalim ku kave. to bol prvy krok. a ked som si na to po par dnoch zvykla, kupila som si naplaste. odlozila som vsetky popolniky, priatela som vyhnala fajcit vonku a mne ta naplast celkom dobre zabrala, uz som si viac nezapalila. budem ti drzat palce, je to uzasny pocit byt hrda na to, ze som to zvladla. aj ked to mas tazke, cigareta ta neukludni, to je blbost. tak sa drz.

maca77
6. nov 2006

hana033, podľa mňa tu nejde len o tú pôrodnú hmotnosť, u mnohých detí sa neskôr prejaví napr. astma a iné choroby, ktorých príčinou je fajčenie pred a počas tehotenstva.

zuziq26
6. nov 2006

maca77, hana033 - no ja by som si tu cigaretu nevedela vychutnat, kebvy som ju fajcila s vedomim, ze ublizujem babatku. inak, moja kamoska fajcila cele tehu, asi krabicku denne, bolo to otrasne, uz sa len pozerat na to, ako s takym velkym bruskom taha... ale narodila sa jej krasna dcera. lekar jej povedal, ze si v tehu nema odopierat to, na co ma chut... no bola som v soku, ja by som to neurobila nikdy.

barusa
6. nov 2006

zuziq dakujem za radu viskusam to

zuziq26
7. nov 2006

budem ti velmi drzat palce

loss
7. nov 2006

zuziq26 🙂

cherynka20
11. nov 2006

moj nazor:tehotenstwo idealny dwowod prestat facit!!!si radsej powedz,ze za tie peniaze co wyhodis na cigy mozes kupit malemu nieaku peknu hracku,alebo oblecko 😝 a nech mi nikto netwrdi,ze sa to neda...moj oco fajcil cca20 rokow a prestal zo dna na den 😉

lalia18
4. máj 2007

ahojte.. mohol by sem niekto napisat svoju skusenost s tym ako prestal fajcit po //? dakujem

arabeska
4. máj 2007

lalia mne vysli// a v momente som zahodila cigy.prestala som z hodiny na hodinu.ja to totiz povazujem za cisto moj zlozvyk a to ked sebe nicim zdravie je jedna vec ale to ze by som nicila zdravie mojmu malickemu to by som si neodpustila.teraz som v stadiu ze mi cigy smrdia a dokonca mi je s toho smradu zle.dufam ze sa ku tomu uz nikdy nevratim

perla200
25. feb 2008

ahojte dievčatá...ja fajčím tak 5 - 7 cigariet denne, snažilkujeme tiež a povedala som si, že neprestanem až ked otehotniem, lebo tiež si myslím, že ak všetko tomu podriadiš, tak potom sa budeš príliš na to snažilkovanie upínať a ked takto mám pocit, že to neberiem až tak vážne a možno sa to skôr podarí? neviem uvidíme....moje všetky kamarátky fajčili celé tehotenstvo a deti majú zdravé ako buky. ale ja nechcem fajčiť v tehu, lebo muž by ma prizabil....len chcem tým povedať, že také spontánne zistenie // je lepšie nie?

lilli202
28. okt 2011

ahojte..pomohlo to niekomu otehotniet ze prestal fajcit???????????????odpiste..my sa snazime uz 11mesiacov a nic teraz som prestala fajcit mesiac..ci to nieco pomoze?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre