Snažilky - fajčiarky. Ako to riešite?

katakata
16. máj 2006

baby, ktoré fajčíte a chcete mať bábo, ako to riešite? ja fajčím dosť dlho asi krabičku denne, už vela krát som chela prestať fajčiť ale nedarí sa mi, teraz sa s manželom snaíme o bábätko a viem že by som mala prestať ešte pred tým ako sa to podarí. ale som z toho veľmi nervózna (proste absťák) a to zrejme tiež počatiu neprospieva... a navyše keby som prestala fajčiť... to by som každý deň sledovala len či som už neotehotnela a mohla by sa z toho stať nočná mora...takže baby ktoré s tým máte skúsenosti poradte...
ps.predchádzajúce témy som si prbehla tak dúfam že táto téma tu ešte nebola, ak hej tak sa ospravedlňujem

katakata
autor
17. máj 2006

ja ked pozeram na fotky svojej mamy z tehotenstva tak viem aka budem... ale je to jedno...hlavne ze bude babo..len nech uz rychlo pride ...aj vy sa už snazite?

peha
17. máj 2006

zvedava, jasnacka mas pravdu - kazde telo je ine.
ale ona jemne sportovala takmer do porodu, dva dni pred porodom s partnerom divoko to...... a proste je to sialena zenska a vidis 😎 😀 😀
ale dnes je uz po 2 dietkoch uplne v normale, a je chudsia nez bola, az si myslim, ze prilis.

katakata - zaciname sa aktivne snazit od juna - po poslednej uprave mojho chrupu u zubarky 🙂)))). ked si pockam na plodne dni, akosi verim, ze sa nam to podari na prvy sup.
ja som cakala na dnesne vysledky krvi od lekara-gyn - onko a cyto, a mame pozehnanie, takze od buduceho mesiaca - cyklu na to vhupneme. teraz momentalne miname igelitky, co sme si nakupili v osiali - take fajnove a rozne druhy, tak testujeme, ze ktory je aky. a ked pekne pominame pvc, 🙂)) tak ako som spominala. techniku vyroby babatka mame zvladnutu 😀

peha
17. máj 2006

a este - zvedava, fakt je strasne indi vindi aj kazde tehu - kamoska susedka - prve babetko uplna pohoda, a druhe lezi na PN, zvracia dehydrovana, chudatko uplne hotova, je cca polka 3. mesiaca. ideme ju dnes veceru kuknut trosku zdvihnut naladicku. aj im, aj nam. a maju nadhernu dcerku Terezku. Terezka ma 2,5 roka je to princezna, a nuti nas s manzelom aby sme si davali pusinky. tak ked sme u nich na navsteve, tak nam hlavky tisne k sebe a musime sa cmukat. a samozrejme aj jej. strasne zlata mala.... 🙂
tak verim, ze vsetky nase dietky budu raz taketo...

emjee
17. máj 2006

pridavam clanok o pasivnom fajceni z dnesnej pravdy http://dennik.pravda.sk/sk_dennik.asp?r=A21.sto...

tilly
17. máj 2006

katakata, jasne, kolektívne to ide ľahšie 😉 a moralizovať som fakt nechcela, ja len, že to trošku poznám, teraz nemám ani čas na cigu pomyslieť 😀

peha, 15 kil nič nie je 😉

sunny6
17. máj 2006

ja som bola fajciarka,a stale som ☹
Ked som si robila tehotensky test,a cakala na vysledok,zapalila som si od nervou a povedala,ze mozno je to moja posledna 🤐 tak aj bolo-ked som uvidela ,ze cakam babo hned som prestala,a vobec ani mi nenapadlo si zapalit,skor mi bolo zle,ked som niekde cigarety len citila 🙄
Ked sa drobcek narodil,vydrzala som este niekolko tyzdov,aj ked som mala dost silnu poporodnu depresiu-proste polavila som jedneho dna pokuseniu zacat zas.Myslim,ze podvedome som fajcit nikdy neprestala 😖
Moj manzel je nefajciar a cigarety nema rad-ale mna lubi a ked vie,ze ja mam rada cigaretku sem tam-chape chudacik 😉
Zasadne sa nefajci v nutri-nedovolim,a vobec nie v blizkosti maleho,vacsinou si zapalim jednu pred robotou a jednu po a potom zo 2 ked je maly v posteli a ja mam klud.
Samozrejme ked idem fakt len raz za cas von z babami,vyfajcime toho viac.
Raz by som urcite chcela prestat,ale musim sama chciet,lebo teraz mi to vyhovuje takto.Fajcim,ale nie vela. 😉

katakata
autor
17. máj 2006

sunny6, vdaka za tvoj prispevok presne to iste zazivam aj ja ked si robim test... prsne to chapem...a som rada ze je tu niekto kto to fakt chape presne tak si to predstavujem aj ja ze ked zistim ze som tehu tak okamzite s tym seknem tuzim po bábetku a nikdy by som mu takto neublizovala....ja dufam ze sa po tehotenstve k tomu nevratiim...ale sama neviem ako to buide... ja si myslim ze partneri by si nemali nic zakazovat kazdy ma svoje neduhy a nutiť niekoho k niecomu nema zmysel a nerobi to dobre... absolutne nechápem ludi ktorí pristanú na nejaké ultimátum zo strany svojho partnera (napr. ze musi prestat fajcit) a potom to robia potajomky...ešte raz dík za tvoj príspevok

samozrejme dakujem aj ostatným babam ktore mi chceli poradiť

tilly
17. máj 2006

sunny, ja fakt nechcem kritizovať, ani moralizovať, ale videla si niekedy mamičku s kočíkom a cigaretou??? páčil sa ti ten pohľad? môže to byť najkrajšia a najupravenejšia mamička na svete, ak to vidím takto, tak to vo mne evokuje cigánsku mamičku, prepáč, je to môj pocit... a okrem toho to poznám aj z pohľadu dieťaťa, moja mamina v tehotku nefajčila, ale potom presne ako ty píšeš začala, celé detstvo som kašlala a stále mám slabé pľúca (to bol rozum začať fajčiť, no čo už, bola som pubiška 😀 )

ale aspoň nefajčíš pri malom... aspoň mu neubližuješ... nakoniec, je to tvoja vec...

tilly
17. máj 2006

katakata, ak ti bude tak ako mne tie prvé mesiace, tak si na cigaretu absolútne nespomenieš a nie ešte, aby si si ju zapálila, hnusil by sa ti len pohľad na ňu 😀

sunny6
17. máj 2006

tilly,viem co mas na mysli a mne sa tiez nepaci,ked matka fajci v blizkosti svojho dietata-ja to nerobim .
To ze si raz za cas zapalim,a hlavne ked maly uz spinka mu hadam tak neublizi-ved uz len ked ide clovek na prechadzku a vsade je okolo dym a vypary z aut a to nehovorim o tovarnach-tiez nie je zdrave,aby som ho uchranila musela by som byvat vysoko v horach 😀
A nemusis sa ospravedlnovat tilly,je to kazdeho nazor a ja suhlasim.
Tvoja mama fajcila pri tebe?

peha
17. máj 2006

babulky, hlavne to chce pevne nervy a silu a odhodlanie, ako som pisala. a skoda sa je navzajom napriklad odsudzovat, ci niekoho hodnotit, radsej drzme spolu a navzajom sa podporme. a tie babulky co tu pisu, to potrebuju, ved ten boj co zapasia sami so sebou - to citit z riadkov.
ale vazne aspon pocas tehu by nemali fajcit, ale ked nedokazu prestat, a potom sa k tomu vratia.... no to je skoda. ale vlasnte cigy su zavislost. a viete, ako tazko sa odvyka od zavislosti - taki narkomani... kazdy to odsudzuje, ale skusme sa vzit do ich koze, do ich myslenia.... to je kazdodenny boj sam so sebou.
ono kazda zavislost chce strasne obrovsku silu, odhodlanie - A PODPORU OKOLIA. a to babulky potrebuju.
takze vsetkym vam strasne drzim palce, a prosim, ak len trochu mozete, prestante hulit, a ked nie, tak aspon obmedzujte na minimum, vase zdravie sa aspon trosku podakuje.

ahojte

katakata
autor
17. máj 2006

peha si super ze sa takto na to pozeras ... ja sa nechcem obhajovat ze fajcim alebo sa lutovat ale pisem o tom lebo ma to trapi a neviem si s tym poradit a zaujíma ma ako to riesia ine baby, a urcite padne lepsie podpora ako nejaka kritika a odsúdenie...este raz dík za tvoju toleranciu a budem bojovat minimalne v tehotenstve 😀

eriqe
17. máj 2006

joj babenky, nechcem byt na vas zla, ja len pisem co sa dialo v nasej rodine. Moja mamka tiez fajcila. Ked zistila, ze je tehotna hned prestala, neskor zase zacala a ked opat zistila, ze je tehotna s mojim bratom tak zase prestala a neskor zacala. Do dnes fajci. A ja aj brat mame silne alergie a astmu. Pred tym sa takato choroba v rodine neobjavila. Doktor nam povedal, ze to je z toho fajcenia. Ze az 5 rokov trva, kym sa telo ocisti od cigariet a ked chce zena mat deti tak nema fajcit aspon 5 rokov. Asi som vas nepotesila.

peha
17. máj 2006

kati, v pohode.
ja si casto citam tento veb, len nie vzdy odpovedam, neda sa na vsetko....
a vies, v niektorych temach sa to rychlo zvrhne na kritizovanie alebo take jemne odsudzovanie,,,, a to tie babulky vobec nepotrebuju. ved tu vacsinou piseme, ked si chceme nejako pomoct, alebo len tak pokecat, ci sa podporit.
ja sa na to snazim pozerat, akoby som to zazivala ja, snazim sa pochopit cloveka a pomoct mu. ak mu neviem kontkretne pomoct, aspon podporou, alebo slovom.... ved sama vies, ako dobre to padne.

ja som mala tiez takze zivotne obdobia a vtedy mi pomahali kamosky, a ako to dobre padlo, ze ? ved kazdy to uz zazil.
preto nikoho neodsudzujem, nemam na to pravo - nie som stvoritel 😀
a neboj, ked s nejakym problemom budes pomalicky zapasit , minimalne to uz riesis tym, ze sa chces poradit, ze nad tym uvazujes.
ved kolko je na svete zien, ze prve mesiace ani netusia, ze su tehu, a pritom si aj vypiju, aj zapalia.... takze to neriesme.
hlavne sa ty sama presviedcaj a obmedzuj cigosky. preto som ani nechcela konkretne vo vedlajsej teme, aby to nebolo pitvane....
ked nieco ... napis do ip, zajtra som mimo ideme prec,... tak potom odpisem.
a bojuuuuuuuj 😀 😀

sunny6
18. máj 2006

Moja mama tiez fajcila,ked otehotnela z mojou segrou prestala a potom zacala,otehotnela so mnou a vravela,ze sem tam si zapalila 😒 Dokonca viem od jednej zdr.sestricky na porodnici,ze pre tehotnu matku je lepsie ked si tu cigaretu da raz za cas,ako by mala mat stresy a abstaky,ze to skodi babu viac 😎
Inak neviem ,ale mne moj zivotny styl vyhovuje,nie som dokonala,ale viem ze som dobra matka 🙂

expertka8
18. máj 2006

..sunny6...ŤA obdivujem,že si vyšla s pravdou von ...pretože,keď čítam predxádzajúce príspevky..sú tu takmer *dokonalé mamičky*../ja medzi nix nepatrím..tiež si občas bafnem/ 😀 ...
...každá z nás má nejakú tú svoju neresť..
..sunny6..vystihla si to priam geniálne...záleží na tom ,aké sme mamy 😵

sunny6
18. máj 2006

Vsak co sa tu budeme hrat na pani dokanale,nijaka z nas nou nie sme 😉
Hlavne,ze sme dobre maminy,ved sa pozrite,ake mame krasne chrustiky,ze expertka 😀 -tie bryle su mu trochu male 😀

expertka8
18. máj 2006

...sunnny6.. 😀 😀 😀 ...som mu požičala svoje 😀 😀 😀

katakata
autor
18. máj 2006

expertka8...ja som mala chut napisat to iste o tých mamkach dokonalých ale som sa neodvážila lebo predsa len este do tohhto klubu bohužial nepatrím...

expertka8
18. máj 2006

...babenky...keď som sa dozvedela,že nosím v sebe nový život,prestala som fajčiť z minúty na minútu..zaujímavé..žiadne absťáky,depresie..len veľká radosť z bábätká a jeho príxodu na tento svet 😵 ...priznám sa,že veľkú xuť na cigaretu som dostala až na konci tehotenstva..vždy som si kávičku vyxutnávala s cigaretkou a zrazu *to na mňa prišlo*...samozrejme,že som odolala..ale dnes,keď už nekojím si tú cigaretku opäť doprajem.../v súkromí/....
...mimule sa mi naskytol pohľlad na jednú maminu,ktorá tlačila kočík a zároveň fajčila...aj keď som občasná fajčiarka,toto bolo *neodpustiteľné* gesto 😠

..napísala svoj názor..vlastnú skúsenosť na také *svinstvo* akým je nikotín,ale zároveň xcem poukázať na oveľa väčšie * ľudské prešľapy* ktoré sa skrývajú v našix povaháx a xarakterox !!! 😎

..pre tie *rozumnejšie maminy*..prosím neriešte moju neresť akým je práve cigaretka..ďakujem 😵

sunny6
18. máj 2006

Priklanam sa k tvojmu nazoru expertka,tiez sa mi nepaci hufik skupiniek na ihrisku kde mamicky s kocikami fajcia-to je prilis silne kafe 😠
Najlepsie je cloveka nesudit ,kazdy mame svoje velke plusy a minusy,a kazdy si zijeme zivot aky nam vyhovuje 😉

tweety22
23. máj 2006

sunny, ja sa priklanam taktiez k tvojmu nazoru, moj mangel aj ja fajcime, ja spraskam asi tak 2 cigy tyzdenne /aj to je vela/ takze to povazujem za velmi pasivne fajcenie... okrem toho nebudem nikdy manzela nutit aby prestal fajcit, pokial nebude fajcit predomnou ked budem tehotna, pred detmi a v byte... to neznesiem... ked si ide zapalit v praci, tak je to uplne normalne podla mna, tatiez ked si ide zapalit vecer na balkon, tak s nim rada idem a zapalim si aj ja, celkom sa pri tom dokazem uvolnit, ale samozrejme, ze v tehotenstve by som si asi nezapalila...mozno by som si dala len tak sluka... moji rodicia boli fajciari a ja nemam absolutne ziaden problem, poznam zeny, ktore fajcili v tehotenstve jednu od druhej a maju uplne zdrave deti, su zeny, ktore v tehotenstve fetuju a narodia sa im taktiez zdrave deti... a najviac ma vytaca to, ze ked vidim romskych spoluobcanov ako tlacia kocar nalozeny 3-4 detmi, ako je mozne, ze tie deti su zdrave ako rybicky ked aj matka aj dieta zije v takych strasnych podmienkach???? podla mna to nie je vobec o tom kolko zena pocas tehotenstva vyfajci cigariet, ta podstata veci je uplne niekde inde... ja som isla prikladovo podla knizky, nevyfajcila som ani jednu cigu, nikdy v zivote som nebrala ziadne lieky ani HAK, nikdy som neprekonala nejaku vaznu chorobu... takze skutocne nechapem, ako je mozne ze som mala missed abortion... takze fakt si myslim, ze je dost divne sudit niekoho zato, ci pocas tehotenstva fajci alebo nie... tot moj nazor, sorry vsetkym komu sa to nepaci 😀

govinda
23. máj 2006

tweetty, veľmi pekne napisane 😉

sunny6
23. máj 2006

Mas upnu pravdu tweety,samozrejme fajcenie skodi,ale tu uz ide o tuhych fajciarov 40 denne 😲 a pod.
Dufam,ze tam sa nikdy nezaradim,ako som uz pisala,dietatko zmeni cely zovot,ale tym si nebudem odopierat nieco na co mam chut a co ma uvolni-cigaretka ked je maly v postielke ,k tomu ak je vonku teplo sediet v zahrade-to ma na mna dobry ucinok-vyhovuje mi to 😉

cat
23. máj 2006

Kati, možno naozaj keď budeš čakať mimi ti bude zle ako Tilly a nepomyslíš na cigaretu ani omylom. Ja som fajčila 8 rokov, poslednú cigu som mala 14.6.2003, odvtedy ani jednu a teraz vlastne keď mám dieťa ani nemám dôvod fajčiť, lebo som jednoducho šťastná, vlastne som si uvedomila že som fajčila kvoli stresom, tie teraz nemám takže pohoda, nechýba mi to. Bábo ti určite zmení život k lepšiemu, možno sa aj mužík pridá, keď uvidí že sa od neho mimi odťahuje kvoli smradlavému oblečeniu či vlasom. Toto robí moj syn u mojho brata- ten celý páchne dymom a Tom u neho nechce byť, krčí nosom 😖
Veľa šťastia a pevnú volu prajem 😉

chrochrinka
25. máj 2006

mne pri odvykani od fajcenia pomohlo, ze sme sa s drahym dohodli a prestali sme spolu. Jeden druheho sme potom "strazili", ale hlavne sme sa asi hanbili jeden pred druhym zlyhat... Prestali sme zo dna na den. 😀 A som strasne rada. Aj ja sa nervujem v praci. Ale aspon mi odpadli nervy z toho, ze som si napr. zabudla kupit cigarety a ako teraz budem cely den existovat... 😠

stonozka
31. máj 2006

ahojte, ja mám jednu otázozočku. Snažime sa o bábetko, ja som nefajčiarka, priateľ si občas zapáli, ale není to nič vážne, trápi ma však to, že som nútena pohybovať sa v zafajčenom prostredí... Môže to mať nejaký vážny vplyv na plodnosť, a potom samotné dieťatko, aj ked sa snažim v takom prostredí zdržiavať čo najmenej?

adkag
31. máj 2006

stonozka, myslim,ze sa nikto z nas obcas nevyhne takemu prostrediu, ci uz na ulici, v kaviarni,restauracii alebo tak.snaz sa takemu prostrediu vyhybat co najviac, mylsim,.ze pokial nefajcis ty sama, tak to nebude mat nejaky velky vplyv

stonozka
31. máj 2006

dakujem za ukľudnenie, viem že sa každá z nás občas dostane do "nevhodného" prostredia, ale ja to mám každý deň, bývam v podnájme a moja domáca dosť fajčí a to priamo v byte....

adkag
31. máj 2006

aha, tak to je horsie, skus casto vetrat. pripadne nerozmyslas o zmene podnajmu? lebo men by to vadilo ani nie kvoli plodnosti,ale samej,ja ten smrad moc nemusim.dost mi to vadi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre