Snažilky - fajčiarky. Ako to riešite?

katakata
16. máj 2006

baby, ktoré fajčíte a chcete mať bábo, ako to riešite? ja fajčím dosť dlho asi krabičku denne, už vela krát som chela prestať fajčiť ale nedarí sa mi, teraz sa s manželom snaíme o bábätko a viem že by som mala prestať ešte pred tým ako sa to podarí. ale som z toho veľmi nervózna (proste absťák) a to zrejme tiež počatiu neprospieva... a navyše keby som prestala fajčiť... to by som každý deň sledovala len či som už neotehotnela a mohla by sa z toho stať nočná mora...takže baby ktoré s tým máte skúsenosti poradte...
ps.predchádzajúce témy som si prbehla tak dúfam že táto téma tu ešte nebola, ak hej tak sa ospravedlňujem

stonozka
31. máj 2006

ano, priznávam, už som rozmýšlala aj o zmene, ale nie všade ťa chcú ked si alebo budeš tehotná aj cena je dôležitá...A neplánujem v tom byte zostať dlho a na ten krátky čas čo tam budem, dúfam, že sa sňou dohodnou, aby chodila von...

sunny6
1. jún 2006

stonozka to ti nezavidim,ja si sice zapalim raz za cas,ale nie v nutri a vobec ked som bola tehotna 😒
myslim si,ze by ta spolubyvajuci mali akceptovat,ze skodia babetku,a fajcit vonku,ved zacna leto,tak nebudu mrznut na mraze-ja osobne by som si nedovolila zapalit pred teh.matkou-ale chapem ta 😉 skus sa s nimi o tom porozpravat,urcite to vyriesite,prajem vela stastia 🙂

daisyd
1. jún 2006

peha, neviem, pises tych 15 kilo s tymi tromi vykricnikmi a pohorsenim ako keby to bolo 30. Normalne pribratie u tehotnych je do takych 11 kilo, baculky do 9. Takze 15 nie je taky pruser zasa. Navyse, dnes su takmer vsetky baby s postavami 10-rocnych chlapcov, kedy fakt potrebuju trochu navyse, si myslim. Je hrozne, ked baby v ramci zachovania postavy takto prehnane stresuju a este horsie, ked napriklad kvoli tomu nekoja a podobne. Vsetko ma svoje hranice.

stonozka
1. jún 2006

sunny6 ďakujem, budem to určite riešiť poriadným rozhovorom, a dám jej dostatok dúvodou aby nefajčila doma...

peha
1. jún 2006

daisyd - praveze som nepisala v zlom, len ta baba bola velmi nizka, a aj cvicila a vsetko, neprezierala sa .... no chapes ma. a dalsia jedna moja kamoska pribrala 18 kg, a uz bola nestastna. puchli jej ruky, nohy, clenky, nemala sa do coho obut. to neboli len kila, ale voda sa jej zdrziavala v tele.
a babulky uplne chapem , pretoze ja som po jednych liekoch a chorobe pribrala za rok vyse 10 kg, a to som nebola tehula, takze vies ako som sa citila.... asi sme sa nepochopili v tone.
a nepisem s pohorsenim.
na tento veb chodim velmi pozitivne naladena a snazim sa babulkam pomoct dobrym slovom a empaticky chapem, co prezivaju.
cauko

daisyd
1. jún 2006

Oki, chnapem 🙂

nsoci
1. jún 2006

Holky, super téma, ja som sa pevne rozhodla, že od svadby nhefajčím, doteraz som fajčila len príležitostne, takže to nebude taká hrôza ako pre tuhého fajčiara... dúfam. 😉 a prečo? lebo chcem byť "čistá" keď budem chcieť mať deti, teda o 3 roky. Má to byť darek pre môjho Maťka, on si tiež ob čas zapáli, ale či prestane celkom musí rozhodnúť on bsám za seba... Možno ho inšpirujem.

cat
1. jún 2006

Peha, 15 kg je uuuuplne v pohode, to je NORMáLNY váhový nárast u väčšiny tehúl, len málo báb priberie okolo 10 kg, skôr poznám také čo pribrali cez 20 kg.
Prosím ťa nemaj nervy v kýbli, ja som tiež pribrala 14 kg a dnes po 5 mesiacoch mám o 17 kg menej 😉
Neboj sa dopredu 😀 😎

boska
1. jún 2006

ajoj cat, peha ja som pribrala 17kg a mam stale 10 :/ som zvedava ci to je tym ze kojim alebo proste som ten typ..uz zacinam byt z toho trosku malo zufala. ale cvicit s plnymi kozami je dost tazke... a este ten cas keby som niekde zobrala teraz mam pol hodku. tak som rada ze si vypijem horuci caj lebo tu doma mame zimu ako v ruskej rozpravke.

cat
1. jún 2006

Boska keď prestaneš kojiť, pojde to aj same dolu 😉 A keď ne, ja ťa už vyženiem cvičiť, Denisa a Toma hodíme starým postrážiť a hotovo 😀 😀 Ostatným sa ospravedlňujem za odbočenie od témy 😎

boska
1. jún 2006

hihihi tvoji stari maju preukaz do pezinku ? na liecebny program to vies tomino + denis = tsunami. som o tom presvedcena. 😎 ale ked nedas inak ja rada si oskocim cvicit. mas mailik. sory za odbocenie temy a sory za odvaznu foto no vsade mam len sameho denisa a dve normalne foto aj to pri kojeni tak dufam ze damam a panom tu na fore to moc vadit nebude. konieckoncom buduce maminky takato ozoba bude pricucnuta o rok na vasich prsiach nie sexi podprda ale baby. 😀

boska
1. jún 2006

inak ako byvalej fajciarke sa mi o cigach sem tam sniva mnam mnam ale fajcit uz nezacnem "nikdy" kedze moj manzelik fajcil asi od narodenia a tiez uz nefajci 2 roky po uspesnej terapieliecbe ci magnetovom ziareni neviem ako to nazvat. no aj keby ho tam klepli kladivom po hlave jednoznacne z cloveka ktory fajcil aj rano o 3. v polospanku je nefajciar. takze naco ho drazdit sem tam dutnicek si dam.. preco nie. ( teda ked skoncim s kojenim )

mercy
1. jún 2006

caute babeny, mne cigový dym terz pred pôrodom začal enjako voňať, občas aspoň inhalujem 😔 ke´d niekto blízko fajčí.Tiež som v minulosti fajčila...

boska
1. jún 2006

ahoj mercy prave dnes som volala so sandrou a hovorila mi ze s tebou volala. ako sa ti dari to ej super ze cakas babo. drzim palce..

natana
4. júl 2006

čaute baby. ja som asi rovnaký prípad ako katakata. Ja už síce jedno dieťatko mám, ale pokúšame sa teraz o druhé. je to rovnaké ako pri našom prvom. Skúšala som prestať, ale akosi som nemala dosť sebazaprenia. A ked som po 10-tich mesiacoch zistila, že som konečne tehotná, tak to šlo akosi samo. Zo dňa na deň. Narodilo sa mi úplne zdravé dieťatko 3,5 kg, ale pravda je taká, že som sa tešila na deň, ked stratím mlieko, aby som si mohla zase zapáliť. Totižto tá chuť na cigaretu sa stupňovala už od ôsmeho mesiaca tehotenstva (dovtedy mi to smrdelo). (aj môj manžel fajčí, ale našťastie nie vo vnútri) No a teraz fajčím zase a zase chcem prestať a viem, že pokiaľ neuvidím na tehotenskom teste dve čiarky, tak to asi nedokážem.
A ešte by som rada upozornila tie baby, ktoré neplánujú v tehotenstve prestať. Dieťa bude mať malú pôrodnú hmotnosť, môže sa narodiť predčasne, plodová voda bude zelená a dieťatku hrozia mu všeliaké choroby.
Ale dala som si záväzok, ktorý plánujem sj dodržať ak prestanem, už nikdy v živote sa k tomu nevrátim. bez ohľadu, či prestane aj moja druhá polovička.
Všetkým vám držím palce.

peha
4. júl 2006

aj my tebe, bud silna ! 🙂
a nech mas coskoro vytuzene dve ciarky na testiku. 🙂

natana
18. júl 2006

No takže ja sa s vami lučim. Na teste su dve čiarky, takže cigarety idu do koša. Aj vám držim palce a verim, že sa stretneme tehuľkach

nevesta
18. júl 2006

Natana, gratulujem 😵 😵 😵

zuzu13
18. júl 2006

Blahoželám k ukončeniu fajčenia a začiatku tehu. VITAJ

sunny6
18. júl 2006

blahozelam k tehotenstvu prajem vsetko naj 🙂

katakata
autor
18. júl 2006

natana to je super ze sa vam to podarilo, aj nam v piatok som si urobila test boli dve ciarky a okamzite som prestala fajcit...dnes je to uz 4 den bez cigarety a celkom dobre to zvladam...ale na cigaretu mam chut...no musim ju prekonat...

natana
19. júl 2006

no ja nefajčim od nedele, čo mi vyšiel pozitivny test. Ale prve dva dni boli strašne, už sa to trochu polepšilo, ale mam stale chuť na nejake jedlo a zaroven mi zle ked si pomyslim, že by som to mala zjesť, boli ma hlava, citim sa ako pred chripkou. Som neschopna prace, najradšej by som nevyliezla z postele, no hrozne. Je to normalne?

katakata- aj tebe blahoželam
A všetkym dakujem za gratulacie

katakata
autor
19. júl 2006

natana a ty si uz bola u lekarky ze vies presne v ktorom si tyzdni...inak ja sa necitim vobec zle jedlo mi chuti...a aj by som si zapalila ale neni totake hrozne ze by som nevydrzala...

natana
19. júl 2006

no neviem. ja som si len aktualizovala profil, a tam som zadala posledný menzes a ono mi to samo dalo siedmy týžden.

nevesta
19. júl 2006

Natana a mala si poslednu MS pred 7 tyzdnami? Tehu sa pocita od poslednej mrchy 😉

expertka8
19. júl 2006

..že *posledná mrxa*...nevesta..ja z Teba nemôžem 😀 😀 😀

bubonic
20. júl 2006

aj ja som bývalý fajčiar (zatiaľ úspešný, asi druhý deň). 18. som tiež zistila dve čiarky na teste 😀 a zajtra idem lekárovi, tak som zvedavá. a tiež som prestala hneď fajčiť. včera so dokonca kamoška pri mne zapálila, a mne to strašne smrdelo. zatiaľ ani teraz keď to píšem nemám na ne chuť.

katakata
autor
20. júl 2006

bubonic tak ti gratulujem k dvom ciarkam...a k uspesnemu skoncovaniu s cigaretami

nevesta
20. júl 2006

Expertka 🙂

Bubonic, gratulujem 😵

natana
20. júl 2006

nevesta, no posledna ms bola 4.6., tak to asi je sedem týždňov.

Bubonic, gratulujem- a je super, že sa ti nežiada cigareta. Mne hej, ale už je to lepšie, pomyslim si na ňu tak 5x denne. prve dni to bolo non stop. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre