Snažilky jeseň 2015

renimac
30. sep 2015

Ahojte dievčatá, viem, že je tu veľa podobných diskusíí, ale sú to tisíce stránok, z ktorých je mnoho pasívnych. Rada by som tu s Vami zdieľala naše pocity a skúsenosti pri snažilkovaní a verím, že aj šťastné príbehy, na konci ktorých je výtúžené bábätko 🙂 . Pozývam sem všetky, ktoré sa dlho/ale aj krátko, no zatiaľ bezúspešne, snažia o bábätko a potrebujú tieto chvíle stráviť s niekým, kto im rozumie. Prosím však tie, ktoré nás chcú poučovať a navážať sa do nás, aby si našli inú diskusnú skupinu. Teším sa na Vaše príspevky 🙂 .

vierocka888
30. sep 2015

@renimac ahoooj. Pridam sa k tebe 🙂 my sa snazime uz viac ako rok, s par prestavkami. Momentalne sme v stadiu "co ma prist,pride" a snazime sa to brat sportovo. Uvidime, ci to vyjde 😉

renimac
autor
30. sep 2015

Ahoj Vierocka, super, uz sme dve 🙂. Tento mesiac to budu u nas 2 roky, co sa snazime, vsetky vysetrenia v poriadku, takze tiez sme uz v stadiu "ked to ma prist, tak to pride." Ale naplakala som sa teda viac nez dost. Kazde tehotenstvo v okoli ma rozladi, ale uz sa z toho dostavam ovela rychlejsie ako predtym. Drzim nam palce 😉.

vierocka888
30. sep 2015

@renimac fuuu no to ano. A v poslednej dobe sa akoby vrece roztrhalo s tymi tehulkami v okoli... a tie blbe reci okolo toho ze sak sme narade, 4 roky po svadbe a stale nic... neznasam to :-/ ale raz sa aj nam zadari, verim tomu 🙂

mayra666
30. sep 2015

ahojte..tak sa pridavam...dnes som 15DC ..a prvy krat vzivote ideme s manzelikom na to 🙂 az mi je z toho divne :D

dragulka
30. sep 2015

@vierocka888
@renimac aj ked nerada ale do snaziliek patrim uz aj ja 😒 nechapte ma zle ja len ze by bolo ovela krajsie ak by san to vsetkym podarilo na prvy sup 😠 my sa tiez pomaly rok snazime aj ked u mna asi vela zavazilo to ze som vysadila antikoncepciu a odvtedy sa asi nemoze cyklus nastartovat alebo co...no neviem...ale uz by som rada aj ja videla tie //

majuskabobi
30. sep 2015

@vierocka888 pozname, preto k takym otravujucim nechodim na navstevu,ani ich nevolam k nam 😀

lienka175
30. sep 2015

ahojte dievčatá, tak aj ja sa k vám pridávam... my už jedného krásneho chlapčeka doma máme... ten sa podaril takmer na prvý šup (mesiac po svadbe) a teraz by sme radi súrodenca... snažíme sa od júna a zatiaľ nič... ale ja verím, že do Vianoc všetky nájdeme // 😅

majuskabobi
30. sep 2015

@lienka175 ty ako matka, daj nejake grify 😀 polohy, prípravky 🙂

lienka175
30. sep 2015

@majuskabobi fúha, tak v tomto asi neporadím 😀 ja som bola vtedy triedna maturantom, mali sme dva mesiace pred stužkovou, riadne stresy, tak som si povedala, že zatiaľ nebudem na tehotenstvo intenzívne myslieť, že až po stužkovej... no a tam som už bola tehotná napokon 🙂 čiže my sme si len s manželom vychutnávali tie krásne posvadobné dni, žiadne špeciálne polohy a žiadne prípravky 😉

renimac
autor
30. sep 2015

@majuskabobi: ty si dobra, daj grify 😀 ... ale tak aj ja by som nejake chcela pocut 😝 . Baby, verim tomu, ze do konca roka sa vsetky vytesujeme z //.

renimac
autor
30. sep 2015

Baby, a co vsetko ste uz skusili? Mozno si aj takto pomozeme. Tak ja za seba: meranie bazalnej teploty, vsetky mozne vysetrenia od SPG, cez hormonalny profil, imunologicke vysetrenia, Mojzisova metoda, vitaminy (materska kasicka, Inofolic, Femibion, Maca, Koenzym Q10), fertility coaching, šamanka. Momentalne som ostala len pri Mojzisovej, aj to uz cvicim nepoctivo a beriem Femibion a Macu. Odporucam ale fertility coaching na psychiku, to mi pomohlo znasat toto cakanie trosku lepsie. Viem, ze 2 roky nie su az tak vela, ale ked ma clovek v okoli iba baby, ktore do 3 mesiacov otehotneli, potrebuje to nejak rozdychat 🙂.

dragulka
30. sep 2015

podla toho ako to citam treba ist medzi mladez 😀 hor sa baby na diskoteku alebo na daku stuzkovu - ide prave sezona takze pohodka 😎 mozno prave to zabera ze medzi tou omladinou to tehotenstvo aj kychnutim dostaneme 😀

majuskabobi
30. sep 2015

@renimac fuha, ty si toho vyskusala.mna ta mojziska nejako nebere, ja len beriem listovku 😝

vierocka888
30. sep 2015

@majuskabobi joooj no rada by som ich odizolovala ale ku svokre sa chodit musi a svagrina je teraz v tom tak to je utrpenie stretnut ju 😀

vierocka888
30. sep 2015

@dragulka vies co nooo ja som brala predtym 5 rokov tabletky, vysadila som ich minuly rok v septembri, od oktobra sme sa naplno snazili... ja mam zas cyklus jak hodinky, aj ovulku vraj mavam - podla lekara.... ale mala som zapal obliciek a mocovych ciest, tak som myslela ze to preto nevychadza.... hormonalny profil uplne v pohode...tak ja uz neviem kde je chyba.... dokonca aj nohy vykladat som na zaciatku skusala a okrem krcu v nohe nic 😎

veverka24
30. sep 2015

Pripajam sa🙂 od zaciatku septembra...

luna90
30. sep 2015

Ahojte baby, pripájam sa 😊 mi skúšame od konca augusta, teraz čakám akurát zajtra ci dostanem kramy, ale všetko ma boli, prsia, kríže tak neviem tri dni dozadu mi je každý večer zle, tak neviem :-/ dúfam ze to bude ono, ozvem sa a držím palce každej z nás 😉

vierocka888
30. sep 2015

@luna90 tak to budeme drzat palce, lebo ono sa to prejavuje rovnako ako ked mas dostat menzes... snad to budu o par dni // na teste 😉

renimac
autor
30. sep 2015

@luna90: daj nam potom vediet, ako si dopadla 🙂. Drzim palce.

luna90
30. sep 2015

Ďakujem baby 😀

katinka110
30. sep 2015

Tak baby aj ja sa k vam pridavam.zatial sa snazime od augusta bohuzial dnes dosla menstruacia 😒 ale verim,ze do vianoc tam budu // na teste 😉

lienka175
1. okt 2015

jej @luna90 tak dúfam, že Ty nám to tu začneš a my sa budeme pridávať 🙂 ja som bola akurát včera na preventívke, tak mi povedal gynekológ, že to môže byť aj tým, že ešte kojím, že vtedy sa otehotnieva ťažšie...

vierocka888
1. okt 2015

@katinka110 tak to by bol aky krasny darek pod stromcek 🙂

renimac
autor
1. okt 2015

Ta, ktora bude prva, by nas mala pozvat na poharik 😝

maminka1986
1. okt 2015

@renimac hm toto poznam teda poznala osm aj ja.ja som cvičila hormonalnu jogu ta je dobra tiež na otehu..no nepomohlo nič za 4 roky bohužial až IVF
tak sa držte...neprajem nikomu zažit to sklamanie každý mesiac ..plač beznadej...už teraz mam maličké v brušku ale všetko bude ok až ked ho uvidim a bude vporiadku aj teraz su to stresy ešte väčšie než pred tým ked budete tehotné uvidite 🙂vela šťastia

lienka175
1. okt 2015

@maminka1986 ja som naopak prežívala tehotenstvo v úplnom kľude, pracovala som až do konca, jedine so stravovaním som si dávala veľký pozor, čo bolo častokrát zbytočné, oveľa viac sa treba kontrolovať až pri dojčení... mňa tie stresy chytili až v pôrodnici 🙂

renimac
autor
1. okt 2015

@lienka175: ono to je podla mna aj tym, ze ked sa niekto snazi o dietatko 4 roky, tak ma uz potom strach, aby bolo vsetko ok, ked tak dlho cakal. Podla toho, co som citala, vy sa snazite este kratko a prve babatko prislo rychlo 😉. Cize je to naozaj asi od situacie, v akej sa zena nachadza. To ale nic nemeni na tom, ze nam vsetkym prajem, aby sme sa dockali zdraveho dietatka cim skor 🙂.

vierocka888
1. okt 2015

Baby, ja som sa dala teraz na pitie alchemilky sypanej a chcem si kupit femibion... uzivate niektora nieco podobne???

lienka175
1. okt 2015

@renimac áno, ja som si to potom uvedomila, že po takom dlhom snažení musí byť ten strach o bábätko obrovský... aj ja som sa samozrejme bála, aby bolo všetko v poriadku, ale neprežívala som to tak intenzívne... keby sme dlho čakali, určite by som sa bála oveľa viac... zdravé dieťa je obrovský dar...

lienka175
1. okt 2015

@vierocka888 ja som pri prvom tehotenstve užívala femibion, ale až ako tehotná... teraz mi gynekológ kázal, že môžem už teraz užívať... alchemilka je na čo dobrá? Ja som počula, že sa nemá piť na začiatku tehotenstva, lebo môže spôsobiť potrat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre