Snažilky! Kúpte si psíka!

mimi28
25. júl 2008

som tu nova.chcela by som sa podelit o svoje skusenosti s vami snazilkami.snad to niekomu pomoze,alebo si ma precitajte len tak /z nudy/ 🙂
mam 9r dieta,no uz asi 6r.sa snazime o dalsie babo.obaja sme v poriadku.vyskusali sme rozne liecby,pitie cajikov,cvicenia a pod.
boli sme s toho uz obaja zufaly.stale sme mysleli na babatko a vlastne hladali chybu,a pytali sa,preco prave MY! ☹ som s tastna ze mam aspon 1 zdrave babo,ale ta tuzba po druhom je neuveritelna,a hlavne vtedy ked si poviete ze vy uz babo nebudete mat.
jedneho dna som stretla kamosku a odporucala mi kupit si psika,vraj ten mi prinesie BABATKO 😕 zasmiala som sa a opytala som sa ci vacsiu hlupost nevedela vymysliet?vecer som nad tym premyslala,no pokial nema clovek vztah ku zvieratkam,nie je co riesit!o par mesiacov na to,kamarat vravi:sestra kupila psika,o mesiac ostala tehotna...s usmevom na tvari som mu odvetila...vies ze psov sa bojim...debata skoncila.vecer som tak potichu ked manzel so synom zaspali,uvazovala,ze na tom moze byt kus pravdy..no hned ma to preslo,ved ja som sa psika nikdy ani len nedotkla.proste strach,a fobia zo psov...hned som zacala mysliet na nieco uplne ine.jedneho dna som si sadla na net,a nedalo mi,aby som si neprezrela nejakych malych bytovych psikov ale len takych kabelkovych 😀 akosi som nasla inzerat..zacala som citat o tom plemene. 😀 o tyzdden sme uz cestovali pre psika.steniatko yorksirak 😉 prvu noc som ani nespala.otazky typu:ako ho pohladkam?ako mu dam jest?ako sa budem s nim hravat,ked....proste jednoducho ten strach som stale mala...psik s vahou 600gramov a maly ako plysovy...na druhy den,uz spal pri mne v posteli..o mesiac na to,mi meskala mn.co nikdy u mna nebolo zvykom.
huraaa test ukazal ze som tehotna.to bolo radosti!
no nechali ma na pozorovani,pretoze nieco nebolo v poriadku.nebolo mimomaternicove,ale spontanny potrat.v nemocnici som si polezala,robili mi kyretaz.takze stastie v nestasti...
chcela som tym povedat ze nieco na tom je 🙂 teraz mame pauzicku,ale ja verim,ze sa nam to podari.uz aka taka nadej ze mozme mat babo 😉 psik mi robi len radost,a nedala by som ho za svet.
Aj to je jedna zo skusenosti;)

v555
26. júl 2008

Cikyta Ty si jeden uzasny Clovek,napisala som to s velkym C lebo si to zasluzis.

..A k teme,ja psiky zboznujem ale nemozem si ho dovolit,aj ked som uz nad tym velmi spekulovala.Nie som skoro nikdy doma a byvame v bytovke.Ale raz ked budeme s manzelom velky a postavime si domcek tak prve co si kupim to bude havinko.To je fak 😉 😉

cikyta
26. júl 2008

oooooooooooooooooooo...Tak dík v555. 😉

mamartinka
26. júl 2008

no mi sme si kupili teraz 2 mesacne stena labradorika z manzelom ale nakolko sa nachadzame v irsku nemame si ho sem ako dopravit.ale rada by som ho tu mala.ja zboznujem zvierata a psou obzvlast.najradsej by som mala utulok alebo chovnu stanicu.ja bez psa byt nedokazem.

cikyta
26. júl 2008

Prečo mamartinka?......Viac prestávok a hádam to pôjde.Ci je problém inde?

mamartinka
26. júl 2008

lietadlom ho neprevezieme vies.

cikyta
26. júl 2008

Aha... 😒

ewwe
26. júl 2008

joj aj mne priatel hovori ze mne by sa zisiel utulok, keby som mohla tak si zoberiem vsetkych psikov domov, a par som uz aj priviedla, momentalne mame na dvore u nasich tiez sucku-krizovatka ktoru som zachranila bo ju chceli utopit, hlavna vec ze uz nebola stena ale pol rocna a oni ju isli topit chapete, svine jedne, ale teraz sa ma u nas ako v raji ale strasne sa boji vody

bay
28. júl 2008

No my mame doma tiez psikov. A nedala by som ich za nic na svete. Ani ked bude mimi.
Su skvele a vobec sa neobavam ze im vysvetlim a oni pochpia co mozu vzhladom k mimi a co nie. Horsie to bude asi opacne 😀 Aby dietko neublizilo psom 😀 😀
A boli mi obrovskou oporou po MA (teda aj manzilek, ale ten musel do prace a nemohol byt so mnou stale), tak mi slzicky utierali moje chlpacinky 😵 a pomahali zahojit srdiecko. 😔

stansun
28. júl 2008

moja neterka ma tiez doma psika uz sice starsieho ale podla mna jej velmi pomohol aj tym, ze ked sa ucila chodit tak utekala za nim lebo sa s nim chcela hrat 😀 a psik jej stale utekal 😀 ma 1,5 roka a este nebola chora tak si nemyslim, ze by to robila zle 😀

pikino
31. júl 2008

ja mam doma tiez dvoch psikov a nevymenila by som ich za nic na svete. nebojim
ze by isli k babetku do postielky pretoze vedia ze nesmu chodit na poschodie.
sestra ma dvojrocnu dcerku a nasi psy su snou odmalicka. mala ich zboznuje
a aspon si vypestuje kladny vztah k zivym tvorom. kazde dieta by malo vediet ze ublizovat nesmie. potom by nevyrastali vselijaky mali hajzlici co zabijaju zvieratka pre zabavu. 😠 😠 😠

krasulka
31. júl 2008

Ahojte my mame tiez havka v byte, a teraz som tehotna a est ema ani nenapadlo ze co bude ked sa babo narodi. Ja ho beriem ako clena rodiny a aj ja ked osm bola dieta od mala co si pametam sme mali psa a som tu.

Sak ked je es nauciny na vencenie, pravidelne sa kupe, odcervuje a je ockovany tak podla mna nieje problem. kor super, pokial mate taku rasu ktora ma rada det. Niet lepsiej kombinacie ako pes a dieta. Sak uratovat sa musi tak ci tak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bacadik
1. aug 2008

Ahojte kocky, aj ja by som straaaasne chcela psika, ale moj muz mi nechce dovolit ☹

cikyta
1. aug 2008

bacadik............tak ho dones domov a urob to ako môj muž.Doniesol,ja som sa zdula a teraz by som ho nedala ani za milion!

ludkala
1. aug 2008

Ahojte, baby! My sme si s manželom práve pre to, aby sme sa trošku uvoľnili a nemysleli stále na otehotnenie, zobrali z útulku našu zlatú fenku. Máme ju tri mesiace, mne zistili endometriózu a zrejme ani taký ukľudňovač, ako je naša Gejša mi v otehotnení nepomôže, ale naozaj dodáva nášmu bytu harmóniu. Spí pod mojou posteľou a ja sa cítim super, hoci som nikdy nemala k psom nijaký super vztťah. A pre deti je vraj dobré, keď vyrastajú so psom, posiľňuje to imunitu. Veď ich nemôžeme držať v sterilnom prostredí byz živých tvorov.

cikyta
1. aug 2008

ludka...správne! 😀

bacadik
1. aug 2008

ludka, to je skvele, aj nasi maju psika z utulku v podstate a je taky uzasnyyyyy, vdacny aj za styroch🙂
cikyta, uz som bola pred takou taktikou varovana.... tak sa neodvazim

ludkala
1. aug 2008

Ja neviem, ako sme mohli mať také šťastie, ale naša počúva na slovo, je úplne kľudná a je naučená cikať vonku, nemáme s ňou problém, ibaže stráááášne plzne. Nevedela som si predstaviť, ako sa budem starať o psa, ale teraz to beriem úplne normálne. Život nie je iba o pohodlí.

cavojka
17. okt 2008

ahojte dievčatá, pekný večer 😀
my máme tiež psíka a úplne s vami súhlasím, je to dobíjač bateriek pri akomkoľvek trápení. Mali sme ho skôr, ako malého synčeka, ktorý je darom od BOHA - snažili sme sa vééélmi dlho a až v ISCARE sa to podarilo 🙂)))
Assana sme našli na ulici, je úplne úžasný, vďačný a malého zbožňuje. Mali sme síce trošku obavy, ako malého príjme, ale keď sme našu lásku podelili, sú ako naše dve deti 🙂)))

nevesta
17. okt 2008

Babule tak k tejto teme mam co povedat, dva roky sme sa snazili o babo, raz bolo MA, uz sme boli zufali, tak sme sa nastvali a kupili psa... V ten mesiac som ostala tehotna a teraz mame doma krasnu zdravu bambulku a nadherneho psa 😉 Cize mimi davam za pravdu 😉 u nas to fungovalo... Samozrejme, ze sa o neho musite postarat aj po otehotneni a nieje to prostriedok na otehotnenie, ale verim, ze take male sidlo vam da tak zabrat na zaciatku, ze proste na nervy okolo otehotnenia v hlave neostane miesto a preto sa to podari 😉 Drzim palce 😉

nevesta
17. okt 2008

Jo este som chcela, nas havino je uz vonku, kedze je to taky vacsi 35 kg psik a mame ajmacicky a nemam problem ich mat spolu... Aj mala sa hra so psom s mackami... Len castejsie vysavam ako iny, ale neriesim nejaku prehnanu hygienu... 😉

nevesta
17. okt 2008

Teraz to po sebe citam 😝. Psika sme chceli aj tak, len sme si vtedy povedali, ze sa teda budeme starat o havina, ked nam nieje babo sudene 😉

sonulienka
11. nov 2008

ahojte babizne, my sme si kupili psika tento rok v aprili a to vsetci nam vraveli,ze sme mali mat radsej unajprv babo, ale myslim, ze vsetko ma svoj cas a teraz sme sa rozhodli, ze v decembri vysadim tabletky, mozem povedat, ze vobec nelutujem, ze mame najprv psika, lebo si myslim, ze prave on ma rozkyval, aby som uz zacala uvazovat na babatku a tesim sa ako bude taka stvorclenna rodinka, dufam, ze sa mi cim skor podari otehotniet 😵

moonica
22. nov 2012

No aj ja som to presne takto chcela riesit a mat hava ale muz nechce dovolit :(

sasanka146
22. nov 2012

Aj my máme psíka. Kúpili sme si ho mesiac pred synčekovým narodením. Hovorí sa, že je lepšie mať najprv dieťa a potom psíka, aby mu psík zo žiarlivosti neublížil. My sme mali šteniatko, tak to asi až tak hafan nevnímal. teraz po dvoch rokoch sú z nich najväčší priatelia. Jakubko sa po ňom váľa, Speedy ho oblizuje, naháňajú spolu loptu a nemyslím si, že by si nejako navzájom mohli ublížiť.

lenkaa33
23. nov 2012

@mirip 1) nesuhlasim, ale je to tvoj nazor .... 2) nazor gynekologa baby+ pes ..... skus sa najprv opytat gynekologa , pretoze sa uuuuplne mylis. A pises to tak presvedcivo!!!! Prepac, ale posobis na mna velmi negativne....

blondiee83
23. nov 2012

@lenkaa33 http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/mal...
Ešte stale si presvedčená, že male deti a psik k sebe patria?

dadkaabarino
23. nov 2012

@mimi28 ved si pisala ze mas 9rocneho syna nie ? tak ked bude mimi tak bude chodit vencit syn 🙂

lenkaa33
23. nov 2012

@blondiee83 iba som sa prave pousmiala ...... nad limitovanostou niektorych ludi. A to podotykam, ze nie som nejaka strelena psickarka, ale neda mi to...... Takze: este stale to nevidim ako problem. . je to chyba 'Starsich', v tomto pripade rodicov. Verim,ze keby inym sposobom zvladali celu situaciu, tak by sa to mozno nestalo. Tiez, ked rodicia maju starsie dieta a zrazu prinesu dietatko z nemocnice, mali by postupovat, aby starsie dieta neziarlilo, nakolko niektore deti nechcu braceka alebo sestricku. Urcite si zrazu neprestanu vsimat starsie dieta!!! vsak? Nebudem tu rozoberat plemena psov, nakolko nie som odbornik. Jack Russell moze mat ostrejsiu povahu, je to terier. Ale moze byt aj ten najjemnejsi havino na svete, tak isto ako ja pitbul napriklad. Vies, Jack Russell- bojove plemeno to nie je, ale co je vlastne bojove plemeno? To ani neexistuje, ludia vytvorili tuto kategoriu a viedli svojich psov k agresivite. Ale to uz odbacam od temy. Davas extremny pripad, ale ja ti mozem poslat tiez nejake linky.... kde starsie dieta chce zabit mladsieho surodenca http://voices.yahoo.com/on-jealousy-older-sibli... znamena to, ze by sme mali mat len jedno dieta???? alebo, kde dieta zabije vlastnych rodicov, takychto pripadov je strasne vela , znamena to, ze by sme vobec nemali mat deti?? ... napriklad : http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Petric alebo http://antonia-monacelli.hubpages.com/hub/Murde... .... Nezachadzaj do extremov, pretoze je vela pripadov, kde rodic zabije dieta zo ziarlivosti, zneuziva deti z nejakeho ineho dovodu... co to vsetko vyvodzuje? Ze teraz dieta a rodicia nepatria k sebe??? Podla tvojej logiky zrejme.... Podla mojej nie... Myslim, ze keby sme si spocitali osudne pripady, kde domace zviera napadlo cloveka vs kde clovek napadol a ublizil zvieratu - kde clovek ublizil vlastnemu dietatu - kde clovek ublizil vlastnemu rodicovi, surodencovi ..... Myslim, ze by si sa mala nad svojim argumentom zamysliet a pozriet sa na vec troska objektivnejsie.

blondiee83
23. nov 2012

@lenkaa33 No slecna neobmedzena...extremy tu spominas ty a hadzes tu na ne linky, hoci mna vonkoncom nezaujimaju - jednak vobec nepatria k teme, kedze sa nebavime o vztahu surodencov, ani o vztahu rodic dieta - islo tu vyslovene o vztah pes-babatko..Urazaj si doma svojho priatela, manzela, svoje dieta alebo kohokolvek, koho mas po ruke, ale mne daj laskavo pokoj. Ja som sa k tebe a tvojmu zmyslaniu, logike, argumentom, atd. nevyjadrila (si mi ukradnuta) a o to iste poprosim aj teba. vyjadruj sa k teme, nie ku mne.

kacicka01
23. nov 2012

@blondiee83 prepac, ale to je divne na zaklade jedneho clanku, jedneho pripadu chovania psika odsudit vsetkych ostatnych.. Pes za nic nemoze, za utokmi psov vzdy stoji clovek.. Je to o vychove, o pristupe ... Ja som odmalicka vyrastala so psami a viem posudit a 100%ne potvrdit, ze povahu psa buduje clovek a nie jeho rasova preddispozicia, vieme vela veci ovplyvnit i u bojovych plemien a hlavne vo vztahu k cloveku je kazdy jeden pes od prirody priatelsky, pokazit to moze jedine clovek, urcite nie pes...
NIC V ZLOM 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre