Sú tu nejaké snažilky o bábätko po 40?

zuzkalujza
19. sep 2019

Ahojte dievčatá. Je tu nejaká snažila o bábätko čo ma po 40? Verím, že nie som jediná a hľadám niekoho kto je v rovnakej - podobnej situácii. Niekoho s kým by sme sa podporovali, radili a delili o skúsenosti, pocity, úspechy aj neúspechy. Ozvite sa, budem moc rada 🙂

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@snehulienka8 Ďakujem, no to sú diskusie z roku pána a skôr o reprodukcii. My sa snažíme o počatie klasickou metódou 🙂 Ide mi o to nájsť teraz aktuálne snažiacu sa parťáčku 🙂 Ale aj tak moc ďakujem.

mata1001
19. sep 2019

Je tu tema Tehotenstvo po 35...skus tam napisat...

joysi
19. sep 2019

@zuzkalujza ahojko ja už niesom snažilka, ale tehuľka 🙂 som v 26 tt a mam 40 rôčkov 😉 babo sme chceli...ale nedarilo sa...tak sme to nechali "plynúť" a v tom najväčšom strese (stahovanie, nova praca, deti škola) sa nam pošťastilo 🙂 pred tym som vybrala jedno balenie Inofolicu..či to k tomu dopomohlo..neviem...ale inak som mala aktívny životný štýl a zdrava strava 🙂 drzim palec, aby sa aj Vam pošťastilo 😉

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@joysi tak sa teším s tebou, že sa vám už zadarilo. Ja som teraz v štádiu, že neviem 🙂 mám pred sebou ešte pár dní čakania kým by test niečo ukázal. Už mám dve detičky 20 a 9 ročné dcéry, no už si to skoro ani nepamätám aké to všetko bolo. Teraz sa snažíme zhruba 4 mesiac, tak uvidíme či sa to vôbec podarí. No verím na zázrak 🙂 Ako to zvládaš v "našom" veku? Ja som tiež športový nadšenec, chodím na Spartany, behávať, zdravo sa stravujem, kondičku mám lepšiu ako v 19, čí 25. Tak si myslím, že po tejto stránke som možno na tom lepšie ako niektoré nastávajúce, budúce, čakajúce maminky v mladšom veku. Cítim sa skvele po všetkých stránkach. Len som vymenila "tatinka" 🙂 🙂

joysi
19. sep 2019

@zuzkalujza ďakujem 🙂 moji chlapci maju 13 (puberta v plnom prúde 🙂 a 9 su zlatunky...najprv som mala obavy...ako to prijmu že budú mať surodenca, ale na moje prekvapenie sa tešia 🙂 a teraz ku mne...nooo...je to iné....všetko má boli...odfukujem ako lokomotíva 🙂 čiže po fyzickej stranke je to náročnejšie ako pred pár rokmi...ale na druhej strane si tehotenstvo viac vychutnávam 🙂

eliska13
19. sep 2019

@zuzkalujza Je tu skupinka tehotenstvo po 42 r, aké sú tam aj mladšie😉

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@joysi moja mladšia dcérka sa veľmi teší na to, že by mala súrodenca a staršia to nejak nerieši, už býva sama a tvári sa, že je nad vodou 🙂 Ale viem, že by sa aj ona veľmi tešila. Ale hlavne môj priateľ, lebo on ešte deti nemá, aj keď tie "moje" považuje za "naše". Ja sa tiež nesmierne na to že by som bola opäť maminka teším, niekedy až moc a potom som sklamaná keď sa to nepodarí. Teraz to vyzerá celkom sľubne, tak moc dúfam, že sa o týždeň - dva budem moooc tešiť 🙂

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@eliska13 ďakujem, mrknem 🙂

kulumulu123
19. sep 2019

@zuzkalujza ja mam 41 moment som v 26tt snazili sme sa takmer 2r, mame za sebou neuspesne ivf, tak sme si povedali ze ok kasleme na to ak to pride super am nie nezblaznime sa z toho.... Zacala som planovat cestu napriec Costa rikou v January sme chceli ist tak na mesiac... Zrazu // a na prelome Dec/Jan mam termin... Cau cau Costa Rica na dlhy das👋👋👋👋.... Ale tehu znasam super ziadne bolesti problemy nevolnosti nic 😀... Tak drzim palce ✊✊✊

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@kulumulu123 super, to bolo teda asi riadne prekvapko 🙂

kulumulu123
19. sep 2019

@zuzkalujza tak to teda bolo uz nam chybali snad iba letenky.... Ale tesime sa strasne moc hlavne dcera sa nevie dockat surodenca ☺

jelenec448
19. sep 2019

Ja som brala skoro 6 rokov antikoncepciu a potom sme si povedali, že to skúsime..Druhý mesiac po vysadení som bola tehotná. Nechápem doteraz...čakala som, že to potrvá, ak sa teda vôbec v mojom veku podarí...mám už 41..Teraz v 21.týždni. Mám už dvoch veľkých chalanov, takže si to môžem užívať 🙂. Predtým som tiež pravidelne cvičila, zdravá strava, tak neviem, či to k tomu prispieva, či tá antikoncepcia...

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@jelenec448
@kulumulu123
@joysi a ako to zvládate v práci? Pracujete, alebo ste doma?

jelenec448
19. sep 2019

Pracovala som do minulého týždňa na 3 zmeny vo výrobe, normálne ako predtým. Cítim sa dobre, nemala som žiadne problémy, len už teraz väčšia únava, tak som už na PN.

kulumulu123
19. sep 2019

@zuzkalujza pracujem ako pracujem ucim anglictinu takze ziadne fyzicke makanie. Momentalne si uzivame mesiac malorku a pracujem cez net... ale fyzicky sa citim lepsie ako pred tehu mam kopu energie a ozaj ani naznak ziadnych nevolnosti ci pod. Moja Dr sa tiez cudovala ze ako super to zvladam. Ale ja som Bola vzdy aktivna a v dobrej fyzickej kondicii... Pred mesiacom som dala 15km turu pesi a v pohode☺.. mozno sa Este na jedno odhodlame tak za 2-3r.... Uvidime. Tehu si uzivam super 😀

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@jelenec448 tak to klobúk dole aj tak. Uf na 3 zmeny v tehu 👍

kulumulu123
19. sep 2019

@zuzkalujza vy ako napredujete? Snazite sa alebo sa zadarilo? Osobne si myslim ze 40 nie je ziadna tragedia ak sa Zena na to citi a dokaze realne zhodnotit svoje sily tak me to urcite lepsie ako nevyburena 18tka ktora ma pocit ze zivot skoncil a odnesie si to dieta.... Viem ze je Vela vynimiek ale poznam aj taketo pripady zial.... V kazdom pripade drzim moc palce ✊✊✊

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@kulumulu123 my sme v štádiu snaženia sa, za posledné dva mesiace intenzívnejšie, pred tým len tak "že však keby dačo". Momentálne som týždeň pred mrškami, mám bolesti v podbrušku už skoro týždeň, bolia ma kríže a aj prsia ma ani nie že bolia, skôr ako by mi tŕpli. Tak neviem. Pred dvomi týždňami sme boli na Spartane a časť pretekov sa išla v ľadovej vode, tak to môže byť aj prechladnutie. Nechcem si nič nahovárať, aby som nebola sklamaná. Uvidíme 🙂 S babami som otehotnela ani neviem ako, tak dúfam, že ani teraz to nebude nejaký veľký problém snáď.

dada7701
19. sep 2019

...tak ja budem mať v januari 43 a som v 27.tyzdni....mam 6.5 dcéru...po dcére jeden potrat a už sme ani nedufali....keď som si našla konečne pracu ktorú som chcela, tak po 2 mesiacoch bum...2 čiarky na teste....tak prajem, aby ste si aj vy našli čoskoro // čiarky...

maca2017
19. sep 2019

@zuzkalujza Pripojím sa už iba po 😊😊😊 Podarilo sa nám na 6 pokus (všetky prirodzene, len zo zlým koncom ☹️) po poslednom chalanovi (15 rokov 😊). Dala som to 3 mesiace pred 43-kou... Síce s oslabeným a zašitým krčkom a striedavo nemocnica - doma, ale úspešnou sekciou skoro v termíne. Teraz má krpec 16 mesiacov 😊😊😊😊

zdenkatv3
19. sep 2019

Neboj, je to tazsie, ale nie nemozne,velmi vam to zelam a prajem a kolko mate deticiek ak uz nejake mate?

zuzkalujza
autor
19. sep 2019

@zdenkatv3 mám dve dcéry, 20 a 9 ročnú

ukulela
19. sep 2019

@mata1001 su tu diskusie. ja - prvy porod 36, druhy po 40, oba prirodzene, po polroku snazenia. pred porodmi jeden spontanny potrat v 6tt. brala som akurat inofolic pri prvom na odporucenie dok, pri druhom len kys listovu a pila alchemilku este myslim ... ked otvoris diskusiu, mlade mamicky ta budu bicovat, starsie podporovat 🙂 ja ta podporim, obe tehotenstva v pohode, pracovala som cely cas, ziadne problemy, jedna krcova zilka mala, to je vsetko, moje sestry, co rodili o 10 aj viac rokov mladsie, krcove ziliska take, ze az napr, strie na bruchu, ... takze ked po dietatku tuzis a citis sa na to, smelo este do toho, kym sa da.

joysi
19. sep 2019

@zuzkalujza ja si myslím, že je to super, že mame staršie deti...už viac pomôžu, pochopia...jasné, že ten surodenecky vztah už nebude ako pri menšom vekovom rozdiele, ale aj tak je to fajn...to malinké bude naše zlaté mojkadlo 🙂 ak môžem poradím vam len toľko, že aj keď nebude teraz test pozitivny skuste sa pozitivne naladiť...a nebuďte dlho sklamaná...píšem z vlastnej skúsenosti..ono to príde vtedy, keď to človek najmenej čaká 😉 🙂

joysi
19. sep 2019

@zuzkalujza ja som do nedavna pracovala, ale ja som inžinier kvality pre vyvoj..nové projekty do coho spadalo aj cetovanie/služobky do zahraničia...už som nevladala...a žiaľ sa pridruzilo aj krvacanie tak som musela na rizikové ist...takze teraz ležím a hladkam bruško 🙂

joysi
19. sep 2019

@kulumulu123 gratulujem 🙂 ja mam termin 30.12. čakame chlapčeka 🙂

kulumulu123
19. sep 2019

@joysi jeej my mame 1.1.2020 a netusime co bude tak sa nechame prekvapit ☺. KDE budes rodit? Mozno dame aj rovnaky termin

kulumulu123
19. sep 2019

@zuzkalujza ✊✊✊✊✊✊✊ nech Vam to vyjde daj potom vediet... Nam sa tiez dcera (5r) podarila na uplne prvy pokus ani som nechapala ako rychlo a teraz ked uz som po tom vsetkom ani nedufala tak //... A to mi jeden Dr takto pred rokom oznamil "Pani bed ste v prechode...." Co k tomu dodat? Este v ten den som si zacala hladat noveho gynekologa.... Ale asi pojdem navstivit toho stareho ze ako to vlastne s tym mojim prechodom bolo???? V kazdom pripade sme 😀😀😀😀

lucia37
20. sep 2019

Ahojte baby, pridavam sa k vam. Mam 42 rokov a uz 2 deti mam. O tretie sa pokusame uz 2 roky. Zajtra by som mala / nemala dostat MS. Ale priznak nemam ziadne, ani MS, ani nie nejake tejhotenske. Tento cyklus to bolo s clostilom, tak som ohromne zdvedava.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre