Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

hennyinnsbruck
21. jan 2014

@rybkaa nie len ten vytok...vcera a dnes ma uz ani brucho neboli...doteraz stale bolelo...takze uvidime mozno ozaj,, len,, hormon porucha....

@nair mne vtedy davnejsie vylucili celiakiu...nastastie

Ja mala zlcnikove kamene.

Mala som ale 3 roky problemy, velmi som schudla - na 38kg!
gastrolekar mi vtedy vravel este pol kila schudnem a idem do nemocnice.

U mna to bol problem (nevedela som ze mam zlcnik kamene)- ked som nieco nevhodne zjedla som 3dni len zlc zvracala. A cely cas nic nejedla! To som mala asi raz za mesiac taketo stavy.
Raz ma to chytilo este ked som bola vtedy s byvalym na svk,rano o 5tej som sla na pohotovost, ja chcela len injekciu proti zvracaniu. Na sone nasli zlcnik kamene a hned si ma tam nechali...

Chvalabohu teraz nemam problemy, jedine co nemozem je kukurica aj to len vo vacsom mnozstve..

Veru treba si dat zdravie na poriadok aby sa to nezhorsilo v tehotenstve.

rybkaa
21. jan 2014

@manucao došiel výpočet podľa toho Jonáša a asi na to potrebujem druhú vysokú školu, kým pochopím, čo tam mám kresliť a akou farbou 😀 musím si to pekne naštudovať 😀
dala som si urobiť ten výpočet IV. dobrej životnosti a v kalendári mi ukazuje výpočet až od marca 2014 (mesiace január a február mám na rok 2015). Tú dobrú životnosť mám 4x, prázdnu čiaru mám 3x a celkovo mám šancu na počatie 10x, aspoň si myslím teda podľa toho, čo tam mám vyznačené. Musím to naštudovať, lebo mám v tom riadny chaos 😀 pripájam aspoň sken, či dobre vravím 🙂

rybkaa
21. jan 2014

@hennyinnsbruck kedy si vysadila HAK? môže to byť aj z toho, že hormón sa zbláznil 🙂

zuzik1927
21. jan 2014

@rybkaa no ved nic ine neostava, ked budem nestastna a smutna nikdy sa to nepodari, optimizmus 😀 😀

rybkaa
21. jan 2014

@zuzik1927 veľmi sa mi páči tvoj prístup, lebo tiež k tomu tak pristupujem, že buď alebo 🙂 a hlavne s humorom, aj keď to býva ťažké, ale nádej umiera posledná a pozitívny prístup určite snaženie uľahčuje 🙂 ako si dnes na tom s teplotou? drží sa či klesá? ja mám zase dopletený graf, dnes sa objavil hlien, už neviem, čo si o tom myslieť 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa

zuzik1927
21. jan 2014

@rybkaa zatial som stale optimistka, tento rok je nas...ked nue s babom aspon tehu musime byt urcite 😉 ja som na tom tak ze 1DC cize ideme od zaciatku, ale uz chcem aby odisla nech mozeme ist na to, ale bolesti ze dovi 😒 , som odisla z roboty az, ale o 2 idem spat na 2 hodinky,,,tak tebe to skace hore dole, ale mozno hlien znaci ovu...

nair
21. jan 2014

@zuzik1927 @rybkaa Presne tak baby, súhlasím s Vami, kúsok optimizmu a nadhľadu a ide to.. Ja keď zistím, že to zas nevyšlo, skôr som naštvaná ako nešťastná 😉 Ale tak je to ešte krátko čo sa snažíme.. Skôr rodina otravuje a rýpe sa v tom a trošku mi to ide na nervy.. Ak neprestanú, budem im o tom musieť zakázať hovoriť 😀

zuzik1927
21. jan 2014

@nair no toto ze zatial je to este ok, ani mi sa da sa pvedat dlho nesnazime a do ovu sme sa trafili mozno 2x za cely cas 😀 😀 a toto ze kazdy sa pyta..a uz nechcete?? a nebude??? kebz vedeli ze chceme len zatial nic...

nair
21. jan 2014

@rybkaa Ja týmto výpočtom neverím, nevidím v tom logiku. Som pragmatik, verím fyzike, prírode a klasickej medicíne.. No napriek tomuto všetkému ja zasa verím v Boha, no tiež skôr tak, že všetko sa dá pochopiť, len my sme na to príliš malí.. 🙂
Som zvedavá, či vám tie výpočty budú sedieť, čítala som o tom viac, a niekomu to vyšlo, niekomu nie.. Tiež som rozmýšľala, že by som si to dala vypočítať, hoci skôr zo srandy a niekam to odložiť a pozrieť si to až potom, spätne 😉

nair
21. jan 2014

@zuzik1927 Tak my sme tento mesiac boli úplne mimo ovu, proste nevyšlo, nebol jednoducho čas, čo už 🙂 A to som ju asi mala dosť silnú, aspoň sa mi zdá, že mi hormóny dosť bili do hlavy 😀
Presne toto, mala som dávno všetkým povedať, že ešte nechceme a bol by pokoj 🙂 Mňa minule naštvala segra, keď sa začala vŕtať v tom, že môj muž má nezdravý životný štýl, veľa práce, žiadny pohyb, že to pôsobí na plodnosť.. akoby sme to my dvaja aj sami nevedeli.. 🙂

rybkaa
21. jan 2014

@zuzik1927 tak ako vravíš, tento rok je náš, berieme len dve možnosti - buď tehu alebo rodíme v 2014 😀 Zuzi, že sa teba vypytujú, to by si ešte mohli odpustiť, ty si ešte mladá, ale ja som o týždeň za zenitom, získavam status stará dievka 😀 a to je už podľa okolitých rečí koniec sveta, tak neskoro mať deti 😀 akoby sa dnes nerodilo bežne po 30-tke 😀
@nair nie je tvoja rodina aj moja rodina? Z každej strany len to počúvam, kedy už budeme mať bábätko...reku, keby to také jednoduché bolo, tak aj hneď...najnovšie všetkým hovorím, že to nie je ako hop na kravu a je teľa, takže nech vyčkajú 🙂
výpočet mám tiež vlastne viac pre srandu a akési utvrdenie, či to môže ozaj fungovať. Rozmýšľam, že o tom mm ani nepoviem 😀 aby nebol nervózny, že je naprogramovaný, bude to moje malé tajomstvo, na plánovaný deň ho pritlačím na milovanie a uvidíme, či sa podarí, alebo to utrafíme iný deň...no ukážem mu to až potom, keď to vyjde 😀

nair
21. jan 2014

@rybkaa To nie je fér, ja som u nás doma bola stará dievka už od 25ky 😀 Ja mám na jar 29 a mám v pláne porodiť pred tridsiatkou, čiže máme ešte pol roka čas na snaženie.. A potom si to prípadne predĺžim o ďalší rok.. 😉
Veď práve.. to že sa mužovi rodičia brať "museli".. ja pochádzam zo 4 detí.. a že segra s mužom splodila za 5 rokov 3 deti.. to ešte neznamená, že každý je plodný ako jabloň 😝
Ja keď som nad tým rozmýšľala, tak som jednoznačne vedela, že tak isto ak Ty by som to mužovi neukázala, lebo by bol určite nervózny 😀

rybkaa
21. jan 2014

@nair to nič, ja som tiež od 25 stará dievka, ale posunula som si hranicu na 30, keď je teraz taká doba, že sa neskôr ženy vydávajú 🙂 no ja mám 30 budúcu sobotu, takže 3 týždne budem stará dievka, kým sa stihnem vydať 😀

hennyinnsbruck
21. jan 2014

@rybkaa v juli. Potom som 3 mes nemala menstr,toto mala byt tretia....je to mozne -teda 99% ze hormony ale nech mi nieco da....ale ako ho poznam povie nechame to tak nech sa telo da samo do poriadku 😀
No uvidime,poviem mu mne je to jedno ze budem zase na hormonoch, ja chcem dieta. Alebo aspon nech hormonalny profil urobi..

zuzik1927
21. jan 2014

@nair aa tak nevadi, trafite sa do tejto ovu co pride..🙂 toto ze tie otazky su najhorsie, ako keby sme nevedeli z v niecom je asi problem..ale nejako to pretrpime este chvilku a potom sa uz budeme len tesit 🙂

zuzik1927
21. jan 2014

@rybkaa presne su len dve moznosti 🙂 no to hej, ale kazdy vie ze sme uz planovali tak nejako s tym otravuju...ale mam robotu, externe skolu tak sa vyhovaram 😀 😀 ale ved dnes po 30-tke uz nie je nic zvlastne..len uz keby to bolo a boli sme tehotne aspon

manucao
21. jan 2014

@rybkaa ako 10 x..ved mas tam 13 plne cervenych dni a este k tomu mat ciraou vyznacene odkedy ti zacinaju cervene dni a k tomu pripocitaj zelene dni kt. si ty vypocitas podla menstruacie..kedy ti zacne a k nej pripocitaj 15 den a ved to mas vsetko napisane...precitaj si to viackrat a pochopis..len sa tym enriad..lebo ja tomu neverim..podla mna je to blud...rdzim prsteky
toto mam aj ja doma...a pol roka sa milujeme ci su zelene , ci cervene dni a nic....treba vypnut a vykaslat sa na to..Nedopust aby si upadla do tymu tych zuvfalych snaziliek kt. ty vatasia svoje testy s duchmi....Je to cele chore..cely modry konik

rybkaa
22. jan 2014

@manucao jaj, takže sa rátajú aj tie dni, kde je červený len s čiarou? jasné, riadiť sa tým nebudem - že teraz musíme a hurá ideme na to, mám to viac pre srandu, zaujíma ma, čo je na tom pravdy, že to funguje, určite sa nebudeme milovať len v určený deň - to je ako vravíš choré. Ako som tu už niekomu spomínala, tak to mm ani nepoviem, nech nie je v strese, nechám si to pre seba a svoju kontrolu a keď sa podarí, porovnám, či je to podľa toho 🙂 No v žiadnom prípade nebudem duchov hľadať, to nie je môj štýl, skôr sa nechám prekvapiť a beriem to viac s humorom ako by som na to tlačila - buď to vyjde, skôr, alebo neskôr, no raz určite 🙂

rybkaa
22. jan 2014

@manucao už som to pochopila, ja som myslela, že keď je tam čiara bez označenia pohlavia životnosti, že to je neplatný deň. Ale čudné je, že zelené značia ovu a cez zelené sa nemáme milovať, lebo výsledok životaschopnosti a pohlavia by bol neistý - šak práve okolo ovu je najvyššia šanca otehu a oni tvrdia, že ni 🙂 Vravím, dala som si to urobiť čiste zo zvedavosti, či to môže fungovať, ale striktne sa toho držať nebudem 🙂

rybkaa
23. jan 2014

ženy, kam ste sa podeli? snažilkujete? 😀

angels882
23. jan 2014

@rybkaa ahoj ja cakam ci sa ms dostavi ci si da dovolenku 🙂 mohla by robila som si tri testy a po 10 az 15 minutach som mala na kazodm jednom ducha a na kazetovych sa mi postupom stoho ducha stali slabe ciarky ktore netreba ani hladat tak neviem prsia mam celkom citlive bradavky na dotyk bolia brucho ma boli od vcera take krce mierne a do ms ostavaju 4 dni a ty si na tom ako

rybkaa
23. jan 2014

@angels882 ešte daj testom pokoj 🙂 , urob až keď bude MS meškať, nech máš istotu a vyhodnocovať testy po 10-15 minútach je zbytočné, ak je v návode zadané, že výsledok je do 3 minút, potom je už odčítanie neplatné. No dobre by bolo, keby aj títo duchovia nakoniec duchovia neboli 🙂 Držím palce, nech teda ani mrcha nechodí a nech pásik silnie 🙂
Ja som furt zmätená mojim grafom, ak bude zajtra teplota vyššia ako 36,8, tak ovu bola, inak nič a bude anovulačný cyklus, čo ale v mojom prípade (po kyrete) nie je nič neobvyklé, no bola by som rada, keby sa cyklus rýchlo obnovil, aby sme od marca mohli ísť na to 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa

sue
23. jan 2014

Ahojteeeeeeeeee 🙂

nair
23. jan 2014

@sue No ahoj, čo nové? 🙂

rybkaa
24. jan 2014

@sue ahooooj, no čo ukazuje test? som celá nedočkavá 🙂

sue
24. jan 2014

@rybkaa @nair anibsom sem nepisala,lebo som cely utorok prerevala.V zivote som tak nekrvacala ako teraz 😒 uplne divne,lebo len jeden den - po tom spineni v pondelok a potom nic uz 😒 takze od zajtra meriam teplotu a uvidim. Uz som aj rozmyslala,ci si nedat Hak na mesiac-dva,aby som sa ukludnila psychicky a najmanemalaocakavania,tak asi od buduceho cyklu :/ uzko a clivo mi je z toho :/ nastastie mam toho v praci velmi vela,tak nestiham na to cez den mysliet 🙂 🙂 🙂 majte sa vsetky krasne 🙂 🙂 🙂

rybkaa
24. jan 2014

@sue HAK si nedávaj, na 2 mesiace je to blbosť, len ti telo viac zblbne! Proste to pusť z hlavy, povedz si, že teraz nie je vhodný čas, že počkáte a kľudne napriek tomu sa milujte bez ochrany, len na to nemysli na to tak, že ide o reprodukciu s cieľom počať bábo, ale proste len o obyčajný sex, ktorý ti urobí dobre 😀

nair
24. jan 2014

@sue Ak chceš vypnúť a byť bez očakávania, podľa mňa nemeraj ani teplotu, lebo to Ťa bude iba upozorňovať na to, aby si sa sledovala.. Ako píše @rybkaa , tiež by som neriešila HAK, ak ju chceš naozaj iba na preklenutie krátkeho obdobia, podľa mňa to nemá význam.. Vydrž takto mesiac - dva, a uvidíš ako sa budeš cítiť. Ja napr. som s meraním aj sledovaním všetkého úplne prestala, zaznačím si iba to čo sa nedá prehliadnuť - dni keď sú bolesti, hlien.. a menzes.. 🙂 🙂 Nepočítam dni, fungujem ako pred snažením. A v kombinácii s Vianocami a teraz taktiež s množstvom práce mi je posledné dva mesiace veľmi fajn. Keď to príde, tak to príde, a vôbec nezáleží na tom, či to zistíš pred MS, alebo až keď si všimneš, že Ti MS už týždeň mešká.. 😉

rybkaa
24. jan 2014

@sue veru múdro vraví @nair 🙂 nemeraj, nesleduj, kašli na to, celkovo sa daj do kľudu. Mňa meranie baví, lebo vidím, ako mi telo funguje, nikdy predtým som to nesledovala, ale robím to len pre svoju kontrolu cyklu, nie preto, aby sme sa milovali v určené dni a presne sa triafali do ovu, to vôbec neriešim, keď to má prísť, tak to príde aj bez toho, dôležitáje psychická pohoda kľud a to ja mám, napriek kyretu, napriek obavám, som proste v pohode, aj môj partner 🙂

nair
24. jan 2014

Baby, včera mi pri čomsi, čo šlo v telke, nejak náhle došlo, koľko sa toho pre nás s mužom zmení s príchodom dieťaťa.. 🙂 A tak som rozmýšľala a vravela mužovi, že kam sa naháňam, ešte nie sme tak starí, mali by sme si užívať život čo máme, teda jeden druhého, a slobodu, ktorá už s príchodom dieťaťa nikdy nebude taká ako teraz. Možno keby sme na 100% vedeli, že deti raz mať budeme a nebude s tým problém, tak by sme si ešte nejaký rok nechali pre seba 😉
Ale zasa na druhej strane.. také malé milé bábätko.. nový život.. Ah jaj 😀 Nech je ako má byť.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre