Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

hennyinnsbruck
1. feb 2014

@nair supeeer dufam ti to dlho vydrzi 😀 aspon sa odreagujes a nebudes tolko na babo mysliet.ja som si vas tiez oblubila, facebook nemam, kamaratiek malo - mam radsej samotu vo volnom case, sem tam idem so znamymi na prechadzku so psami, ale rada chodim sama...sluchadka do usi, moja oblubena hudba a ide sa do lesa 😀
Minule som sla do zvieracieho obchodu peso- navigacny ukazal 35min peso..jaaze ideme s krpatym...vse bolo ok, naspet ze idem popri rieke..nech mi moze bez voditka behat...no dala som tomu.
Cesta domov trvala vyse hodinu 😅 som bola unavena a premrznuta na kost 😀

Moj ze nie som normalna,chiiii...ja sa obcas chytim a idem proste....esteze mam navi vo fone, v pripade ze by som sa stratila ma aspon zavedie domov 😎

kattulienka
1. feb 2014

@rybkaa ahoj no ja som si dneska robila testik tyzden po datume od jonasa. Ale ziql je tam len jedna ciarka. Asi nam to teraz zase nevyslo. A ty ako?

sue
1. feb 2014

Ahojte @nair @hennyinnsbruck a @rybkaa pozdravujem Vas a samozrejme aj ostatne kocky,je fajn vediet,ze nie sme samy 🙂 na jednej lodi 🙂 ja mam dnes uplne pocit na Ovu,hlien je podla popisu Ovu,teplota bazalna furt rovnaka,tak uvidime - teda este nestupla,stale je 36.9-37.0.

zuzik1927
1. feb 2014

@hennyinnsbruck noo tak to je tu cubidup... 😀 a ms neprisla?

hennyinnsbruck
1. feb 2014

@zuzik1927 nie stale nechodi ach jaj...mozno tento mesiac vynecha a buduci pride...ktovie...

@sue ahoooooooooojjj 😀
No tak pekne meraj a hlavne nezabudnite snazilkovat 😉

minuska777
1. feb 2014

@nair ved to to ja tiez kedy som este bola na SR tak som bola vecne nespokojna s lekarmi a teraz ked zijem v zahranici si uvedomujem aky je to rozdiel , ak sa raz vratime na sr urcite si pracu slovenskych lekarov budem viac vazit 🙂 presne ako pises len vydrzat vsak pol roka je uz skoro za mnou od vtedy co sme sa zacali snazit ,tak este jeden pol rok ...hmm len viac by ma potesilo keby som uz otehotnela ,len asi moc tlacim na pilu ako sa hovori a ani tato zima mi nejak nepridava na nalade 😨 uz len cakam kym sa trosku otepli a zacne znovu behavat 🙂 na jesen som chodila ,tak teraz by som chcela znovu na jar zacat trosku sa dostat do formy a mozno aj otehotniet sa podari skor 🙂

zuzik1927
2. feb 2014

@hennyinnsbruck no ved uz ti snad dr. povie ako to s tebou vyzera..

rybkaa
3. feb 2014

@nair držím palce, nech ti teda to nadšenie pre pohyb a cvičenie vydrží 🙂 Aký bol víkend? U nás aktívne neplodný 😀 Mala som narodky, tak sme slávili, boli sme na turistickom prechode vyvetrať si hlavy a potom sme ležali ako mrciny 😀

rybkaa
3. feb 2014

@kattulienka týždeň je ešte skoro, test rob len po vynechaní MS, inak sa budeš zbytočne stresovať - poznám z vlastnej skúsenosti, tiež som skoro robila a nič, potom po meškaní čiaročky 🙂 NO ja furt nič, furt čakám na MS, som 39 DC od kyretu a MS nechodí, stále nechodí 🙂 tak ja čakám, nech už dojde a môžeme znova skúšať 😀

nair
3. feb 2014

@hennyinnsbruck Ja mám síce kamarátok viac, no ani jedna nežije tu v našom meste, takže sa vidíme pár krát za rok. S jednou sme vymysleli aspoň tú plaváreň raz týždenne.. A inak tiež chodím veľa sama, keďže môj muž sa so mnou prechádzal naposledy keď sme spolu začínali chodiť 🙂 🙂 Aj ja sa rada len tak túlam, ale radšej potichu - iba behám vždy so sluchadlami, aby som sa nepočula ako fučím 😀 To máš super, že sa Ti dá do lesa samej, ja by som sa u nás do hôr sama bála - kvôli premnoženej zveri 😒

@sue Tak teda dúfam, že ste mali snaživý víkend 🙂 Teplota stúpla? My sme to tento mesiac počas ovu nejak nestihli, takže v piatok očakávam MS.. Keby nedošla, bolo by to fakt veľké prekvapko 🙂 Ale určite by som sa nehnevala 😉

@rybkaa Ďakujem 🙂 My sme mali víkend aktívne pasívny, v sobotu sme konečne vyhodili stromček a robila som po ňom veľké upratovanie - neviem, kde ho vyťali, ale prášilo sa z neho akoby rástol kdesi pri diaľnici 😀 A včera mal svokor narodky, tak sme boli skoro celý deň u nich. My sa tešíme na budúci víkend - plánujeme totiž zasa my ležať ako mrciny 😉
A prajem všetko naj k narodkám, nech všetko ide podľa plánu.. a ak by náhodou nie, tak nech si z toho nič nerobíš a jednoducho si plán pozmeníš 😉

nair
3. feb 2014

@minuska777 My sa snažíme vlastne 5 mesiacov, takže sme na tom podobne ako vy 😉 Prvá dva mesiace som ozaj veľmi prežívala, a nerobilo mi to dobre 🙂 Teraz to neriešim, nejak som sa presvedčila, že je nám fajn aj dvom.. Tak ako hovoríš, polrok rýchlo prejde a uvidíme, čo nám prinesie 🙂
Tu je dnes príjemne jarné počasie, úplne jasno a 7°, tiež ma to ťahá ísť behať, uvidím. Ja nebehám pravidelne, idem, keď mám chuť. Inak, možno to je náhoda, ale čítala som o viacerých babách, ktoré otehotneli, keď začali s pravidelným behaním alebo celkovo začali niečo so sebou robiť a hýbať sa. Možno by som to mala aj ja začať brať zodpovednejšie, nie iba ako zábavu 😀

rybkaa
3. feb 2014

@sue takže ovu prebehla? dúfam, že ste sa posnažili 😀

kattulienka
3. feb 2014

@rybkaa no ked pisqli ze ukaze uz aj po 7 dnoch tak som neodolala a skusilq. Aj vajecniky ma tak boleli. No ved uvidime ci pride alebo nie. No mam dostat asi 13.2 to by bol pekny darcek keby neprisla.to budeme mat 10 mesiacov oo svadbe, 14.2 valentin a 15.2 6 rokov co sme spolu. Joj no najkrajsi darcek.

rybkaa
3. feb 2014

@kattulienka no tak to ti prajem, aby darček vyšiel 🙂 juuj, som zvedavá 🙂

katarinka289
3. feb 2014

@saskiaaa kup si kyselinu listovu,ta uplne staci.Pomaha vytvorit kvalitne vajicko,napomaha spravnemu deleniu buniek v prvych tyzdnoch a zabranuje razstepu chrbtice.Je dobra na spravny vyvoj nervovej sustavy plodu.Brala som ju pri prvom tehu,teraz sa snazime o druhe a beriem ju zasa.Kupis volne v lekarni

hennyinnsbruck
4. feb 2014

@nair 😀
Tam kam ja chodim je to skor lesopark...max by som srnku stretla..na hory sa chystam zo znamou v lete.
Uz sa tesim...
Tu v innsbrucku mame same hory ,pomaly 4 roky tu budem a na horach som nebola... 😖
Moj je az privelmi mastsky typ..a lenoch.
Tak aspon po lesikoch si chodim... 🙂
Na nejaku 5hod turu by som sama nesla veru...

Plavanie je super!
Ja nasla konecne jazero kde mozem so psom, to bola veru sranda 😀
Najprv trosku nasilim musel do vody, potom ked bol na brehu a ja s kamoskou trosku dalej vo vode sup plaval za nami.a na dalsi krat bol prvy vo vode 😀
Toto leto budeme chodit castejsie plavat.

sue
4. feb 2014

Ahojte 🙂 pozdravujem si Vas,vzdy vecer poctivo citam,ale nestiham pisat. Vcera sme mali prijimacky na Zs so synom,zajtra a vo stvrtok dalsie prijimacky a zapis a popritom praca,takze nestiham 🙂 tieto slnecne dny ma uplne neuveritelne dobijaju energiou 🙂 (aj ked je taka zima dnes rano u nas -6...)

nair
4. feb 2014

@hennyinnsbruck Tak srnka by mi nevadila, medvede a diviaky kúsok viac 😉 Ja by som tiež samozrejme na nejakú väčšiu túru nešla sama aj kvôli zveri, ale aj kvôli úrazom, môže sa čokoľvek stať.. Kedysi som chodila na hory veľa, ale presne ako Tvoj - aj môj muž je lenivý mešťan (aj keď sme obaja pôvodom z dediny 🙂 ), chodí aj kilometer do mesta autom 🙂
V innsbrucku je aj nejaké celkom známe lyžiarske stredisko, nie? Tak sa mi zdá.. Ja by som šla aj lyžovať, aj na hory, mám to veľmi rada, no nie je s kým a poráža ma z toho 🙂 Teraz je tu tak krásne..
No a plávanie.. Poznám dvoch ľudí v našom veku, ktorí nevedia plávať.. a jeden z nich je môj muž 😀 Super! 😀 Vravím mu stále, že nech už máme deti, že budem všade chodiť aspoň s nimi 😀

nair
4. feb 2014

@sue Ja som si neviem prečo myslela, že Tvoj syn je už školák 🙂
Aj ja v tieto dni úplne ožívam, všetko ma baví, toto obdobie mám rada 🙂 Uvidíme, či je to už po "dlhej" zime konečne jar, alebo iba omyl 😉

rybkaa
4. feb 2014

pánabeka, ženy! Aj u vás prišla jar? Počasiu totálne šibe, ráno zima ako v Užhorode, na obed dobre stromy nekvitnú a v noci jasno ako v lete po sparnom dni 🙂 Dobre je, oteplieva sa nám, zima ide het, konečne teplo bude, všetko bude pučať, tak verme, že napučíme aj my 🙂

kattulienka
4. feb 2014

@rybkaa dakujem. Aj ja 🙂

hennyinnsbruck
4. feb 2014

@nair moja my tu mame na okolo veeela lyziarskych stredisk....
No kebyze zbadam diviaka asi pustim do gati a moj pes tiez 😀

My nelyzujeme, strasne drahe to je...deti s tym zacinaju v rannom veku. Co je fajn...
Ja som vyrastala v meste ale na prazdniny a vikendy sme chodili k babke, ktora mala les pod nosom, sme casto chodili na hribiky a len tak do lesa,a laska k prirode mi veru ostala 🙂

Zato aj milujem Innsbruck. Ides 10min elektrickou-autom a si v rusnom centre plnom turistov i nasincov,idem na opacny smer 10min pesi a som v zamockom parku,trosku dalej potom v lesiku...
Parada.mam vsetko 🙂

Chiii to je mile,moj zase ked sme boli na jazere plaval jak zjaseny a ja len tak lazo-plazo par metrov 😀

@rybkaa U nas sice nic nekvitne ale prijemne teplucko je... 🙂
No dufam ze napucime vsetky tento rok tak natehotno 😀

rybkaa
4. feb 2014

@hennyinnsbruck ako si sa ocitla v Innsbrucku? Či tvoj muž je miestny občan? 😀 Ehm, aj u nás kvitne len obrazne, bo len včera skapal sneh z mesta,ale na vianoce sme mali fialky pod oblokom 🙂

hennyinnsbruck
4. feb 2014

@rybkaa hej moj je odtialto....ja som pracovala 20km od IBk a tam som sa spoznala s mojim...
Tyzden potom ako sme sa dali dokopy sme zacali spolu byvat 😀. Poznali sme sa asi mesiac...
A klaplo to... 😎

nair
5. feb 2014

@hennyinnsbruck Ja som videla diviaka raz, medveďa nikdy, a stačilo mi 😀
Ja som naopak ako dieťa nechodila vôbec do prírody, s našimi sme chodili skôr na kúpaliská, k moru a na výlety po Slovensku. Príroda a turistika ma chytila až ako dospelú.. A celá naša partia, s ktorou sme chodili, je už vydatá a ženatá a buď majú deti alebo chodia v pároch, tak nechcem zavadzať 😉
No vidíš, tak som sa trafila, že máte aspoň jedno lyžiarske stredisko.. 😀
Fíha, vy ste mali s mužom ešte rýchlejší priebeh ako my.. Po mesiaci čo sme sa spoznali sme začali spolu chodiť - to som hneď u neho začala bývať cez víkendy (keďže som ešte vtedy žila v BA) a po pol roku som dala výpoveď a presťahovala sa k nemu, s tým, že keď to nevyjde, budem bez roboty (keďže robíme spolu) a po ôsmich rokoch vlastného života nazad u našich 🙂
A to nehovorím o tom, že sme hneď na začiatku hovorili o svadbe.. V našom veku (a s našimi racionálnymi hlavami) sa takto poblázniť.. Ale tiež nám to zatiaľ vychádza.. Až na to, že by sa už fakt hodilo napučať ako hovorí @rybkaa Hor sa do toho, jar je na to ako stvorená 😀

hennyinnsbruck
5. feb 2014

@nair rychle konanie nie je vzdy na skodu, ked to nevyjde aspon by sme tolko casu nestratili 😀 😀
Po 2 a pol roku sme sa zobrali.
Nase datumy si velmi dobre pamatam --10.4 (tyzden pred mojimi narodkami) sme sa dali do kopy,
Datum svadby sme mali 4.10. 😀
Az potom ma to trklo ze aha,otoceny datum 🙂

@rybkaa
@sue
@zuzik1927

U lekara vse ok.
Pravy vajecnik pracuje lavy odpociva,...
Maternica oki.videl tam neviem ako sa to vola...sliznicu ci co? pomooooc 😅 Musim nejake slovicka dostudovat,neviem to do slovenciny prelozit 😨
Proste v brusku je vse ok.
Zobral mi krv,na vysetrenie stitnej zlazy,stresoveho hormonu atd atd,..
Do pc si zapisal kedy som mala menstr aj ze spermiogram mojho bol ok.
Zajtra mi vola koli vysledkom a od nich zavisi dalsi postup....ci vyvolavacka atd....

Hovorila som mu ze cakat nechcem ze uz nie som najmladsia sa smial... 😀

rybkaa
5. feb 2014

@nair
@hennyinnsbruck baby, my sme tu všetky dáke rýchlovky prírodne orientované 😀 😀 😀 Môj príbeh vám teda poviem tiež: my sa s mojim čoskoro-manželom poznáme 4 roky, prvé tri roky sme boli kamaráti, chodili sme spolu po horách na turistiku a na pivo 🙂 On mal v tom čase vzťah, žili spolu, ale šlo to do krachu a ja som ho strašne chcela, no nechcela som sa mu mixovať do vzťahu....tak som si našla iného frajera, s ktorým som bola rok a pol a viedlo to do sračiek 😀 teda nikam, nemali sme spoločné ciele, budúcnosť, plány, no nič....môj skoro-muž ma počas môjho vzťahu strašne chcel (ako predtým ja jeho - ale teraz som bola vo vzťahu ja), stále sme sa však stretávali čisto ako kamaráti. Môj vtedajší frajer sa so mnou rozišiel, za čo mu do dnes ďakujem, lebo mi otvoril oči, že som hnila v hluchom vzťahu 🙂 a šla som sa vyplakať k môjmu skoro-mužovi, bolo to minulý rok v januári.....konečne nám nič nebránilo v tom, aby sme sa dali dokopy a tak sme to skúsili, viacmenej hneď od začiatku sme spolu bývali, boli sme susedia, tak sme bivakovali raz u jedného, potom u druhého, po polroku sme jeden byt predali a žijeme spolu 🙂....môj skoro-muž mi vtedy, keď sme sa dali dokopy, povedal, že buď sa do roka vezmeme alebo rozídeme....tak sa o 17 dní berieme 😕 😀 😉 sme sa tešili, že ako bonus bude bábätko, no na vianoce v 11+0 tt mi zistili MA 😔 Aleee nevzdávame sa, bábätko si nás ešte nájde a verím, že vás tiež, ste super kočky a zaslúžite si to 🙂

rybkaa
5. feb 2014

@hennyinnsbruck juuj, super, že to dobre dopadlo 🙂 hej dobre si preložila - sliznica je výstelka maternice, ak je zvýšená, pripravuje sa na uhniezdenie vajka po oplodnení. A ten vaječník, čo odpočíva, to ako čo? Neplatené voľno vybral? 😀 No koniec srandy - to odpočíva teraz jeden cyklus alebo ako furt? Darmo, sme staré nedočkavé škatule, chceme dieťa hneď, nemáme čas vyčkávať, dôchodok za dverami 😀 😀 😀

rybkaa
5. feb 2014

@hennyinnsbruck teda - aby to nevyznelo blbo....škoda, že to nie je tehu, ale na druhej strane je dobre, že to nie je nič zlé alebo vážne

hennyinnsbruck
6. feb 2014

@rybkaa vas pribeh je ako z filmu 😀
Ja podrobnosti radsej nenapisem. Nikdy nevies kto si to precita, nakolko rozchod z byvalym nebol najkrajsi....

Dobre som to pochopila, o 17dni mate svadbu?
Mne je velmi luto ze si prisla o malinke, ale iste sa nam vsetkym tento rok podari 🙂

No s tym vajom...od tusim sept som bola 3x na vagin sone a zakazdym jedno vajo pracovalo a druhe odpocivalo.ono nepracuju obe.jeden cyklus jeden,druhy druhe tak som to pochopila....
Ja som vedela ze tehu nie som, ale som rada ze sme sa pohli..a chvalabohu ziadne cysty nic....
Vecer mi zavola koli vysledkomm,ozvem sa potom...
Ja dufam ze do 33tich narodenin porodim 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre