Snažilky október 2013

ingrid2410
16. okt 2013

ahojte snazilky tak aj ja som jedna ktora sa ide pokusat tento mesiac o druhe babo

hennyinnsbruck
6. feb 2014

@rybkaa zabudla som...pytala som sa ho ci mozem mat ovulku ked neni mestruacia,on ze hej,...
No ale jednoduchsie by to bolo s menstruaciou nie? 😀

rybkaa
6. feb 2014

@hennyinnsbruck mňa môj bývalý už nezaujíma, takže mi to je jedno 😀 bola som nekonečne sprostá a zaslepená, že som s ním bola, cítila som sa zviazaná, teraz mi je super dobre...klop klop klop 🙂
áno, o 16 dní máme svadbu 😵 presne 22.2.2014 o 14.00 hod. - presne v ten deň má by zase koniec sveta 😀

K vajcu: áno, dobre si to pochopila, v cykle sa striedajú, raz sa uvoľňuje z ľavej strany, raz z pravej strany a tebe proste jedno má veget furt. Je dobre, že nemáš cysty ani zrasty, to by bolo horšie. Tak nech sú aj výsledky v norme dnes večer a do vianoc rodíme 😀
Neviem, ako to je s ovulkou, keď neni MS...ale počula som, že môže žena ovulovať, aj keď MS nemá, tak treba veriť, že to je aj tvoj prípad 🙂 Hoci - lepšie by asi bolo otehu z toho "zdravšieho" vajka...ja som zrejme otehu z vajca, na ktorom som mala roky cystu, ktorú mi vybrali pol roka pred otehotnením a myslím si, že zrejme ešte nebolo všetko ok a preto aj plodík bol poškodený, proste genetika zlyhala. Snažím sa to hodiť za hlavu a nemyslieť na to, proste sa to stalo a verím, že sa to opakovať nebude, mnoho tehotenstiev končí v počiatku, dr. mi povedala, že až každá tretia žena potratí vo svojom živote. Tak hádam to bolo prvý aj posledný raz 🙂

rybkaa
6. feb 2014

@hennyinnsbruck celý môj život je ako z filmu 😀 už som si toho preskákala dosť, tak už chcem aby bolo konečne dobre a prišiel aj ten happyend....pred 5 rokmi som mala tiež pred svadbou, po 8 ročnom vzťahu sme chystali svadbu a nakoniec bol pohreb ☹ môj snúbenec sa zabil 3 mesiace pred svadbou pri autonehode ☹ ťažké obdobie, veľká strata, mala som veľké šťastie, že som s ním nešla aj ja v tom aute, ale zrejme môja cesta po tomto svete ešte nemala svoj koniec ako tá jeho....takže tak....verím pozitívne, som optimista a dúfam v šťastné začiatky, takže sa nevzdávam a idem ďalej, aj keď to bolo strašne ťažké a nikomu takú bolesť neprajem....naučila som sa žiť a užiť si každý jeden deň a tešiť sa aj z maličkostí, preto, baby, serte na blbosti a tešte sa z toho, čo máte 🙂

nair
6. feb 2014

@hennyinnsbruck 🙂 My máme tiež ľahko zapamätateľné dátumy: prvé stretnutie 18.11., dokopy sme sa dali o mesiac zo 17. na 18.12., brali sme sa 17.8. (a narodky mám 17-teho 😉 )
Dúfam, že všetky ďalšie výsledky budú ok a si na dobrej ceste k tehu 😉
Ja mám v pláne rodiť do 30tky, teda max. v jej priebehu.. Ak dobre počítam, máme na výrobu ešte rok a pol - čiže pol roka bez lekárov a potom (dúfam, že nebude treba, ale ak by, tak) lekárom dáme max. rok a tiež ich upozorním na môj pokročilý vek 😀

@rybkaa Presne ako píše Henny, ako z filmu - dúfam, že telenovela skončí happyendom v podobe zdravého potomka 😉 Napokon, máte teraz (až na ten smutný MA) super obdobie, prípravy, svadba, rada na to spomínam 🙂

Inak, s tými vaječníkmi je to podľa mojich najnovších vedomostí ( 😀 ) tak, že sa nemusia s uvoľňovaním vajíčok striedať, raz jeden, potom druhý, ale niekedy je aktívny aj viac mesiacov jeden, potom druhý, že to je kadejak.. A niekedy aj oba - vtedy môže dojsť k viacpočetnému tehotenstvu.. Preto sme s kamoškou minule uvažovali nad tým, ako môže dedičnosť u chlapa ovplyvniť to, že keď je v rodine viac dvojčiat, trojčiat, tak je väčšia pravdepodobnosť, že počne aj on viac detí naraz.. Mne to logicky vychádza tak, že je to zrejme iba o žene, že zdedí predispozíciu na uvoľnenie viac vajíčok v cykle.. resp. možno že jej vajíčko do seba pustí dve spermie pri jednovaječných dvojčatách.. Chvalabohu my s mužom nemáme v rodine žiadne dvojičky 🙂

A ešte k nášmu príbehu: my pochádzame z jednej dediny, celý život sme žili od seba asi pol kilometra, no jeden išiel na školu do KE, druhý do BA a doma sme boli málo.. Dokonca sme tam mali spoločných kamarátov, no nepoznali sme sa.. A zoznámili sme sa až na jednom známom slovenskom chate 🙂 Jedna z celkom prvých viet, keď som ešte netušila o koho ide, a spomenul, že rád varí, bola, či si ma nevezme 😀 A vzal 🙂 Keď sme spolu začali chodiť, pre všetkých to bolo veľké prekvapenie.

rybkaa
6. feb 2014

@nair neviem presne ako je to s tými vaječníkmi, čo ja cítim u seba, tak sa to strieda, bo cítim bolesť striedavo na jednej a potom druhej strane, tak je to asi individuálne 🙂 s dvojičkami nestraš! Dve sestry mojej svokry majú dvojičky (jedne umelé, druhé prirodzené), aj syn otcovej sestry má dvojičky (hoci po umelom) 🙂

nair
6. feb 2014

@rybkaa Aj u mňa je to asi tak, aspoň tieto posledné mesiace sa mi bolesti striedali.. A aj keď som bola mladá žaba - to bolo dávno 😉 - tak sa mi zdalo, že mám každý druhý mesiac blbú pleť a oveľa väčšie bolesti pri MS.. to som pripisovala tomu, že mi dobre funguje iba jedna strana a teda ovulujem každý druhý mesiac.. Neviem, som iba budúca matka začiatočníčka, až tak sa do toho nevyznám, ale ak som dobre pochopila doktora, nie je to vždy pravidlo. Však každá sme iná s kadejakými odchýlkami, takže na tom môže čosi byť.
Takže máš malú nádej na dvojičky.. malo by to aj výhodu - dve deti a jeden pôrod 😉 Ale myslím, že prvé bábo dá zabrať každej, takže double trouble si neviem ani predstaviť 🙂

zuzik1927
6. feb 2014

@hennyinnsbruck no tak aspon trosku sa to pohlo a vies ze je vsetko ok...asi to bude tymi hormonami 😉

rybkaa
6. feb 2014

@nair ja radšej postupne, najprv jedno, potom druhé 😀

nair
6. feb 2014

@rybkaa Máte predstavu, koľko by ste chceli detí? Teda dve? 🙂

rybkaa
6. feb 2014

@nair chcela by som dve, ideálne párik, prvé dievčatko....som náročná, čo? 😀 ale to je jedno, len nech sú zdravé 🙂 ty by si koľko chcela detičiek?

nair
6. feb 2014

@rybkaa 😀 Treba mať vysoké ciele 😉 Ja som zo štyroch báb, muž z dvoch chlapcov.. takže asi kompromis.. 2 alebo 3 😀 Na poradí nezáleží, ale bolo by fajn, keby bol aj chlapec aj dievča 🙂 Kedysi som chcela veľa detí, muž deti nechcel.. takže uvidíme, najprv nám treba poriešiť to prvé a zvyšok sa uvidí.. A ako hovoríš, hlavne nech je / sú zdravé 🙂

nair
6. feb 2014

Baby, kolko by ste chceli deti?
Hovori sa, ze dve su iba nahrada za rodicov, ze treba viac.. 😉

hennyinnsbruck
7. feb 2014

@nair fakt dobre datumy.. 🙂
U nas dvojicky nehrozia, ale keby sa nejakym zazracnym sposobom podarilo co uz, hadam by sme zvadli 🙂

My chceme jedno dieta. Ale uvidime no...mozno sa nam rodicovstvo zapaci a bude aj druhe, ktovie....

Neskor volam dokimu vcera nevolal...bud je vse ok alebo neviem...

nair
7. feb 2014

@hennyinnsbruck Verím, že bude všetko ok, obyčajne, keď je niečo zle, volajú sami..

hennyinnsbruck
7. feb 2014

@nair hej ale chem vediet co dalej...? Preco menstr nechodi??? Nejaky zadrhel tam musi byt nie???

nair
7. feb 2014

@hennyinnsbruck Volaj mu určite, ale dopredu sa neplaš, veď zatiaľ je všetko ok 😉 Držím prsty.. Ja idem dnes volať na tú infektológiu, mali by dnes mať už všetky výsledky, tak som zvedavá..

hennyinnsbruck
7. feb 2014

@nair ozvi sa potom 🙂 aj ja drzim prsty aby bolo vsetko ok

sue
7. feb 2014

Ahojte 🙂
Pozerám, že ste mali dátumovú debatu 🙂
@hennyinnsbruck @nair držím palce 🙂
My sme tento týždeň nejak mimo úplne 😒 t.j.bez snažilkovania, v práci sme sa sťahovali, MM mal zlé výsledky s prostatou ☹ tak jedol ATB a včera mal kontrolné odbery na onkomarkery ☹ dúfam, že je to len planý poplach všetko 😒 a budúci týždeň bude veselší...
...ale aby som na veselšiu tému, my už vlastne reálne máme 😅 tri deťúrence, lebo MM má z prvého manželstva dve už dospelé deti, ale keby bol štvorlístok, bolo by to najúžasnejšie 🙂
Prajem Vám krásny víkend 🙂 pretuľkaný a premojkaný 🙂 ideálne aj s nejakým // výsledkom 🙂 😵 🙂

nair
7. feb 2014

@sue Dúfam, že muž bude ok, veď máte veľké plány, žiadne zdravotné problémy Vám netreba 🙂
To je milé, že už máte dospelákov a chcete pre nich ešte súrodenca 🙂 Tí dvaja ešte deti nemajú / neplánujú? Prajem aby z Vás bola o pár rokov ešte väčšia rodina plná detí 🙂

sue
7. feb 2014

@nair vďaka 😵 nie, dcéra sa vlani v lete rozišla s priateľom, syn síce priateľku má - dlhoročnú, ale zatiaľ neplánujú mimi ani svadbu - vraj 😅 tak uvidíme 🙂 možno chcú ešte nechať nás, kým si odkočíkujeme 😀 😀 😀

hennyinnsbruck
7. feb 2014

@sue
@nair
@rybkaa
Krv ok...dnes len fo 14tej su tam nehovorila som s dokim v pondelok mu este raz volam...
Tak preco nemam menstr ??????
Som nestastna uz z toho!!!

rybkaa
7. feb 2014

@sue a možno budeš kočíkovať spoločne s deťmi 🙂 každý svoje 🙂 verím, že stery budú ok, držím palce!

@hennyinnsbruck ja to už nechápem....všetko ok, vajko drichme, MS nikde 😕 no, to už ozaj len doki keď povie,že čo to môže byť....nevravel, že by ti pichol vyvolávačku?

hennyinnsbruck
7. feb 2014

@rybkaa tak povedal ze podlaa vysledkov uvidime co dalej...
Dnes tam bol do 14tej, kecala som len so setruickou,v pondelok mu volam..a dohodnem sa co dalej...

Teraz tak citam na nete co to moze byt.
Alebo je problem moja vaha,psychika,alebo vela pohybu.

Ja nevazim vela ale speck na brusku napr mam...
Psychika to hej totizto my zijeme so svagrinou a stres mam denne ,
Moj vravi ze sa sama stresujem,ale kazdy sme predsa iny,..to je dlhy pribeh...
Placem teraz pi pisani,mojmu som vravela davnejsie,pockaj budem mat problemy aj otehotniet koli nej...asi sa moje slova naplnili,a to nie prvy krat, uz velakrat sa stalo to co som ja predpokladala...asi mam 6ty zmysel...

Co sa tyka pohybu, citala som ze ak vyda telo vela energie potom mu vela neostane na menstr...
Ja mam vela pohybu koli psovi, jem 2-3x denne.,..

Ja neviem zacinam byt v koncoch..

minuska777
7. feb 2014

@nair aj nam je fajn dvom , ale lepsie by nam bolo trom 😀 ,no tu v Edinburghu sa este neda behat teplota sa nejak stale drzi okolo nuly, a ja sa v takej zime neprinutim behat ,potrebujem aspon 10stupnov 🙂 presne ako pises vela bab ktore zacali sportovat zrazu otehotneli a pred tym nemohli , no je to urcite aj tym ze clovek vipne a odreaguje sa 🙂 a mozno prave vtedy "hop a budeme tehotne 😀

minuska777
7. feb 2014

@hennyinnsbruck ahooj ak sa mozem pridat do tvojej temy ja si myslim ze to bude stresom ak nemas podvahu a ani prilisnu nadvahu a vysledky su OK, tak je to stres a psychika , moja kamoska kvoli stresom nemala menstruaciu 3 mesiace a tiez vsetko ok aj vaha ,potom si uvedomila ze je stale v strese a snazila sa to zmenit a potom sa jej to uz nestalo teda aspon myslim (co mi hovorila ),este ma napadlo ak si uzivala dlhodobo antikoncepciu mozno sa s tym telo este nejak nezmierilo alebo co 😒 v kazdom pripade ti drzim palce nech sa ti to poravi a nech si ok 🙂

hennyinnsbruck
8. feb 2014

@minuska777 jasne ze sa mozes pridat.
Tak zle som spala dnes len tu menstr mam v hlave.

Teraz som sa vazila, 44kg mam.
Neviem ci si v obraze- mne mnestr prisla tri mes po vysadeni hak.u lekara som bola medzitym 2x, vajecniky maternica ok..november,december menstr bola,krv je ok takze ozaj stres a mozno vaha.

V novembri decembri som sa tesila na snazilkovanie, od vianoc do jan mala svagrina volno menstr nikde.
Ale ked to poviem mojmu povie ze to stres v praci...
Tak to bolo naplanovane ze ked otehotniem odide.
V tomto sme sa velmi hadavali s mojim,dohodnute bolo ze 3 roky budeme spolu byvat ale byva tu dalej....

minuska777
8. feb 2014

@hennyinnsbruck fuha 44kil ? A kolko merias na svoju vahu ? Ak mas aspon 170cm pride mi to malicko tolko vazit,ale tak zas ty vies ako sa citis 🙂 no asi to bude fakt tou svagrinou alebo pracou ak nemozes zmenit oboje zmen aspon jedno 🙂 porozpravaj sa s manzelom ze to takto dalej nejde ....my sa snazime s priatelom od oktobra a stale nic uz som z toho na nervy ,buduci tyzden ma prist menstruacia tak som zvedava,uz by konecne nemusela 🙂ozaj a neskusala si na vyvolanie mestru napr. Take babske recepty ze vypit cervene vino alebo zjet zavaranu cvyklu :D mne to pomohlo par krat ked som nemohla dostat 🙂

hennyinnsbruck
8. feb 2014

@minuska777 aale nie kolo 162 cm...vychudnuta nie som i ked kazdy vravi ze by som mala pribrat...
Pracu mam new necely rok, nechcela by som menit...no musim sa snim porozpravat...
Ovulku mam asi teraz, mam dva dni biely vytok ktovie,..
Dnes som si z ebayu objednala 50ovulacnych+10 tehu testov za 23e...tak aspon zistim ci ovulujem.

Uprimne-na tie babske recepty neverim...

Drzim palce aby mrcha neprisla 🙂

minuska777
8. feb 2014

@hennyinnsbruck hm ja myslim ze by si mala aspon na tych 50kil pribrat ,moze to byt aj tym ale samozrejme nemusi ....jj porozpravaj sa s tvojim uvidite k comu dospejete , no moze byt ze mas ovulku vraj moze prist aj ked menzes vymeska, skus testovat uvidis,ja som zatial este ovu testy neskusala ale ak teraz dostanem menezes uz si asi aj ja kupim ovu testy , strasne som zvedava ci buduci tyzden dostanem trosku ma sem tam pichne v podbrusku ,ale nechcem predbiehat uz som sa 4krat sklamala teraz nechcem ani testovat ani nic ak mi minimale tyzden meskat nebudu 😔 a ty stale ziadne priznaky na mrchu? ci len ten vytok co ti ovu pripomina? ...ak mas taky pocit treba sa posnazit 😀 🙂

hennyinnsbruck
8. feb 2014

@minuska777 ja chcem pribrat, ale lahke to neni---teda clovek ked velmi chce,da sa,ja viem..

Doktor mi vravel ze mozem ovulovat aj bez menstr,ale ja ju chcemm,..no dnes sa posnazime ked moj pride z prace-ak uz nebude neskoro..na mrchu nemam veru ziadne priznaky,ale v novembri ak si pamatam prekvapila ma bez priznakov..
No mna v januari xkrat pichalo vselikade aj vytok bol aj duch na teste(moj prvy falosny tehutest) a nic z toho 😖

Ani ja ovu testy neskusala,ani som nechcela,ale ked mrcha nechodi tak aspon zistim ci ovulujem.

Veru testuj az ked ti bude meskat, ale drzim palceky aby vam to vyslo...

Inak mi sa snazime od jula,ale kedze v novembri mi prisla prva mrcha od vysadenia Hak tak to pocitam odvtedy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre