Snažíme sa a zatiaľ nič

danka1603
4. mar 2014

Ahojte no ja mám možno sprostú otázku,ale spýtam sa....s manželom chceme už bábo a ja vôbec nerozumiem ovulačným testom a ostatným veciam okolo toho....môj gynekolog mi to aj vysvetľoval,ale som stoho jeleň ☹ poraďte mi čo ako robiť lebo sa snažíme a zatiaľ nič....má ísť manžel aj na nejaké vyšetrenie,či netreba?? ďakujem za každú radu.... 🙂

luba28
4. mar 2014

@danka1603 ak mas cyklus pravidelny tak ovulaciu mas v polovici cyklu a vtedy si najplodnejsia,...ak nie tak sa to neda presne urcit a na toto sluzia ovulacne testy,..je to princip tehotenskeho,len ti tam ukaze ci mas ovulaciu v dany den,alebo nie,..ak ano tak to treba vyuzit,... 🙂

danka1603
autor
4. mar 2014

@luba28 ďakujem a tie testy si kedy mám robiť??ktoré sú najlepšie 🙂

elienka
4. mar 2014

@danka1603 tu máš napísané, od kedy by si ich mala robiť - aby si neprešvihla ten správny deň http://www.ovulacny-test.sk/kedy-zacat-testovat
a najlepšie - asi nejaké lacné, lebo ich minieš kludne 7 ks za 1 cyklus, ak to budeš praktizovať pár mesiacov, tak už to ide do peňazí ak budeš kupovať v lekárni. cez ebay sa dajú kúpiť ovela lacnejšie.
mne fungovalo meranie bazálnej teploty - presne som vedela odsledovať cyklus a bolo to zadarmo.

zinocka
4. mar 2014

@danka1603 na tych testoch mas podrobne napisany navod, ako a kedy robit... a zavisi, kolko chces do toho investovat. su aj take digitalne clearblue testy, ktore su velmi jednoduche na pouzivanie, akurat trochu drahe 😉

danka1603
autor
4. mar 2014

@zinocka no a tie sa dajú tiež kúpiť v lekárni??? ja mám ešte v mobile takú aplikáciu a tá mi všetko podrobne ukazuje,len neviem cči je to správne,tak preto by som chcela aj toto......

zinocka
4. mar 2014

@danka1603 neviem, snad ich niekde maju, cez internet by sa mali dat kupit. ja som ich kupila kedysi v zahranici, tak neviem, ako u nas...

satanka1
4. mar 2014

@danka1603 áno v lekárni

danka1603
autor
4. mar 2014

no tak dúfam,že sa niečo podarí,rada by som 🙂

danka1603
autor
4. mar 2014

a vy ste si robili ovulačné testy??? 😉

satanka1
4. mar 2014

@danka1603 ja ich mám zatiaľ len kúpené...som 2 mesiace po MA (zamlknutý potrat) a chceli by sme sa znovu snažiť o bábätko a rozhodla som sa vyskúšať tento mesiac 1.x aj ovu testy.

bublinka711
4. mar 2014

@danka1603 skús STM, je to spoľahlivé, presné, určíš tým všetko a hlavne máš to zadarmo 🙂

dada87
4. mar 2014

co to je prosim ta STM

danka1603
autor
4. mar 2014

@satanka1 aký je to zamlknutý potrat????

danka1603
autor
4. mar 2014

@bublinka711 a čo to je STM??? 🙂

hallie
4. mar 2014

Ked ste este len na zaciatku snazenia, naco si to komplikovat ovulacnymi testami a meranim teploty. Ved si uzivajte milovanie bez ochrany, robte to vtedy, ked mate chut, nie podla diagramov a ciarok na teste... V pripade, ze by sa vam nedajboze nedarilo, budete mat este testov a merani teploty plne zuby...

satanka1
4. mar 2014

@danka1603 bábätku prestalo biť srdiečko v 9 tt ☹

danka1603
autor
4. mar 2014

@hallie no asi tak lebo mňa ide poraziť,keď my kamošky o tom hovoria že by som si mala robiť testy a všetko okolo toho a ja nechcem na to myslieť,lebo potom sa bude dariť menej...

danka1603
autor
4. mar 2014

@satanka1 och bože ☹ to my je ľuto a ako si to znášala????

hallie
4. mar 2014

@danka1603 vybodni sa na testy a začni ich riešiť, keď to bude treba. preboha, načo robiť z plodenia dieťaťa od začiatku vedu a nejakú disciplínu 🙂 užívajte si to, nefixuj sa na to a ak ste obaja zdraví, zadarí sa 🙂.

lili_mia
4. mar 2014

@danka1603 podľa mňa by si si najskôr mohla merať bazálnu teplotu .. kúp si na to určený teplomer, pretože potrebuješ hodnoty na dve desatinné čísla .. na nete je niekoľko stránok, kde sa zaregistruješ a do prednastaveného formuláru ťukáš namerané hodnoty .. graf na konci cyklu, teda ked príde menštruácia, vyhodnotí, že kedy si pravdepodobne mala ovuláciu a podľa toho sa vieš prispôsobiť na ďalší mesiac .. samozrejme pokračuješ v meraní .. meria sa ráno ihned po zobudení, bud v puse, alebo pošve .. ked teplomer zapípa, odčítaš hodnotu a tú zadáš do tabuľky .. snaž sa merať v rovnakom čase, aby boli hodnoty lepšie porovnateľné, pretože ked sa začínaš pohybovať, tak sa zvyšuje aj bazálna teplota, potom si nameriaš aj viac a zbytočne sa to vyhodnotí ako už príchod ovulácie a že teda máš plodné dni .. ovulácia prichádza medzi 10 a 16 dňom, podľa toho, aký máš dlhý cyklus .. tri dni pred a tri dni po ovulácii máš plodné dni .. avšak sú ženy, ktoré paradoxne ovulujú počas menštruácie, alebo tesne po jej skončení .. neviem, prečo to tak je, ale deje sa to

danka1603
autor
4. mar 2014

@hallie no zdravý sme len manžel má cukrovku,tak neviem či netreba nejaké vyšetrenia 😉

danka1603
autor
4. mar 2014

@lili_mia ďakujem za pomoc 🙂

lili_mia
4. mar 2014

@danka1603 rado sa stalo 🙂 čítam, že manžel má cukrovku :-/ nech ide pre istotu na vyšetrenie, možno áno, možno nie, sú jeho spermie ovplyvnené a dostane rady ako sa stravovať pre lepšiu kondíciu spermoníkov

bublinka711
4. mar 2014

@danka1603 STM - symptotermána metóda, veľa nájdeš na nete. Nečítala som predošlú diskusiu pozorne, ale ak nie ste na vo fáze, že sa cca 1 rok snažíte a nič, tak to nerieš nejakým extrémnym sledovaním. STM ti môže pomôcť sa zorientovať, ako na tom s plodnými dňami si, teda približne kedy v rámci cyklu, ale nemusíš riešiť nejaké strašné sledovačky či grafy. Užívajte si jeden druhého, milujte sa, keď máte chuť, veď plánovanie bábätka má byť tou najkrajšou fázou v živote, keď nemusíte riešiť zbytočné blbosti, typu "môžme? nemôžme?" 😀. Grafy, ovulačné testy a podobné veci rieš v tedy, keď na to bude skutočne dôvod. Želám veľa príjemných večerov 😀

danka1603
autor
4. mar 2014

@bublinka711 ďakujem pekne za pomoc 🙂

danka1603
autor
4. mar 2014

@lili_mia a kam má ísť na vyšetrenie?? 😖

satanka1
4. mar 2014

@danka1603 no dosť zle,nebolo to ľahké...veľmi to bolelo,prvé dni som celé preplakala,nejedla,nespala...čas to trošku zahojil,ale nezabudnem nikdy

k tej cukrovke..horšie by bolo,keby si ty mala cukrovku...u muža by nemal byť nejaký problém

ako dlho sa snažíte?

lili_mia
4. mar 2014

@danka1603 asi urológia, tam ho aj prezrie ako mu fungujú "telieska a kolieska"

googlinqa
4. mar 2014

@danka1603 a ako dlho sa uz snazite??

danka1603
autor
4. mar 2014

@satanka1 no nesnážíme sa dlho,alebo to neriešim lebo sa nejak nechcem na to upnúť,chcem aby to prišlo same a chcem aby bolo všetko v poriadku.....tabletky som vysadila asi pred pol rokom,mala som pauzu,lebo som nechcela aby bolo niečo s bábom a teraz to nejak neriešime a hádam sa to podarí..... 😝