Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

kv3tka
16. sep 2009

caute,caute.....vsetky 😝
no mne nebyva vobec zle cez mrchu....iba v prvy den...to si dam jeden ibalgin a fungujem v pohodke....horsi je ten moj PMS....to je hrozne vtedy 😠 ....len tento mesiac mam neak silnu mrchu....teda vzdy mam dost silnu,no teraz ovela-ovela silnejsiu...a vcera som si este dala vinovy strik (cervene vinko 😉 )...tak ma riadne vycistiiii,ako to tak sledujem 😀

kv3tka
16. sep 2009

blackrose....ahoj....tak,tak len treba verit....a mrchana nedojde.... 😉
minuly mesiac si mala pekny grafik,aj ked s dost kratkou LF.....tento mesiac je taky kade-aky,ale tak to dovolenkove snazenicko a tvoja viera su dobrym znakom na // 😉

kv3tka
16. sep 2009

a nova foto,blackrose 😉 ...pjekna,pjekna 😀

nina88
16. sep 2009

Baby čo je to lutearna faza? Som sprostá keď to neviem? 😕

blackrose
16. sep 2009

kv3tka dakujeeeem 🙂 za vsetko aj za foto aj za dobru naladu a vieru 😀

ninka, lutealna faza je pocet dni od ovulacie do nastupu novej ms a nie si sprosta!!! 😠 to si vyprosujem!!! 😀

kv3tka
16. sep 2009

to je faza.....od ovulacie po mrchu....
Fáze mezi ovulací a menstruací se nazývá luteální. Důležité na ní je to, že ačkoli délka folikulární může kolísat, délka fáze luteální bývá u jedné a té samé ženy +- konstantní. Délka luteální fáze by neměla být kratší než 10 dní a většinou nebývá delší než 16 dní. Je velice užitečné znát svoji délku luteální fáze. Obzvlášť u nepravidelných cyklů ve chvíli, kdy zjistíte, že proběhla ovulace, jste schopná poměrně přesně určit i to, kdy můžete očekávat menstruaci. Pokud víte, že od ovulace už uplynulo více dní (minimálně však 12-14), než obvykle trvá Vaše luteální fáze, můžete pomalu přemýšlet o těhotenském testu.
A co se vlastně s naším tělem odehrává během luteální fáze?
Hladina estrogenu dramaticky klesá, naopak po ovulaci se prudce zvýší hladina dalšího hormonu - progesteronu. Ten je produkován žlutým tělískem, které vzniká z prasknutého folikulu. Zvýšená hladina progesteronu mírně zvyšuje i tělesnou teplotu, a to je přesně důvod toho, proč můžeme měřit bazální teplotu a tak dobře poznat den ovulace - do té doby se teploty pohybovaly nízko, po ovulaci se ale prudce zvýší a po celou dobu luteální fáze se drží nahoře. Progesteron způsobuje daší nárůst děložní sliznice - v této chvíli je již tělo plně připraveno na přijetí oplodněného vajíčka. Pokud vajíčko není oplodněno, dochází k jeho odplavení z těla - po uplynutí luteální fáze žluté tělísko zaniká, hladina progesteronu (a s ní většinou i teplota) prudce klesá a jsme zase na začátku cyklu - přichází menstruace.

blackrose
16. sep 2009

a pocas lutealnej fazy je zvysena teplotka vdaka comu ma oplodnene vajicko sancu na zahniezdenie... normalna lutealna faza je 12-14 dni, kratsia ako 10 je velmi kratka...

nina88
16. sep 2009

ďakujeeeeeeeem 😀

blackrose
16. sep 2009

kv3tka 😀 sikovna

alzbeta.hod
16. sep 2009

zuzana1979: ahojky Zuzi já už mám v Tatrách taky příbuzný... přes manžela. Je to nádherná oblast.

nina88
16. sep 2009

tak ja som zvedavá na svoj kompletný graf.. Som taká rada, že som sa odhodlala merať.... 🙂

kv3tka
16. sep 2009

v kopirovani som dobra.... 😀

nina88
16. sep 2009

Inak mám 2 krabičky duphason, ak by niekto potreboval... Kamarátka mi dala igelitku ovu testov, lebo sa pripravila viac ako bolo treba-otehotnela na 1. šupu, a teraz kukám, že 2 krabičky asi ovu testy nie su....

kv3tka
16. sep 2009

....aj ja som rada,ze si sa odhodlala merat 😀 ...ninka

a kde je dzou???? ☹ kukla som jej grafik....hallo,kde si dzou 🤐

kv3tka
16. sep 2009

ja ani neviem,naci ten duphason je 🤐 😀

kv3tka
16. sep 2009

idem ja na chvilku off...piste....o chvilku som TU 😀

blackrose
16. sep 2009

ja som tiez rada, ze sa nas tak vela odhodlalo merat, je fajn to potom spolu konzultovat 🙂
noo, dzou tu nebola ani vcera ale boli sme spolu v teme meranie BT.... snad sa dnes ukaze...

a na co je duphason??? to mas supers ninka s tymi ovu testikmi... a sikovnu kamosku mas 😉 aj mojej sa tak podarilo na prvy sup... nechaaaaapem...

alzbeta.hod
16. sep 2009

myslím že duphason je stejný jako utrogestan... někdy ho nahrazují když není na lékárnách. Jo a včera mi jedna z holek napsala že na teploty u ní Utrogestan neměl žádný vliv... tak jsem ráda.

blackrose
16. sep 2009

ja neviem ani co je utrogestan... hmmm

a dzou vcera bola smutna, ze zrovna cakala ovulku a zaspala o 50 min. 😉 tak nevedela ci bola, alebo nie, ale podla toho, ze jej dnes klesla, asi ovulka este nebola....

nina88
16. sep 2009

Rýchly prehľad o lieku

Hormonálna substitučná liečba.
Na vyváženie následkov pôsobenia samotného estrogénu na endometrium pri hormonálnej substitučnej liečbe u žien s intaktnou maternicou, ktoré majú ťažkosti spôsobené prirodzenou alebo chirurgicky navodenou menopauzou.
Liečba nedostatku progesterónu.
• liečba dysmenorey
• liečba endometriózy
• liečba sekundárnej amenorey – chýbanie alebo vynechanie menštruácie viac ako 3 mesiace
• liečba nepravidelného menštruačného cyklu
• liečba dysfunkčného krvácania
• liečba premenštruačného syndrómu
• liečba hroziaceho a habituálneho potratu (opakujúci sa samovoľný potrat), spojeného s nedostatkom progesterónu
• liečba neplodnosti spôsobenej nedostatočnosťou žltého telieska

blackrose
16. sep 2009

hmmm, ale to by som brala len na odporucanie lekara... urcite by som si to sama nenasadila...

alzbeta.hod
16. sep 2009

hezky vysvětleno
😉

nina88
16. sep 2009

No veď aj ja, preto to nechcem, len keď to má niekto predpísané, pošlem to, nemusí platiť...
Ja len tak...

nina88
16. sep 2009

Inak mňa chytila taká nejaká rezignácia, že už ani nemyslím, že bude bábo... Úplne si to neviem ani predstaviť, že sa to dá... Stáva sa to?

alzbeta.hod
16. sep 2009

nino mám úplně stejný pocit, to nekonečné čekání mě unavuje a taky si nedokážu představit že by se to někdy podařilo...

blackrose
16. sep 2009

je to normalne hlavne v case ked cakas na ovulku... a ked cakam ci ms pride alebo nepride, zase ma to pochyti... neboj, nic sa nedeje a podla mna je aj lepsie ked sa nad tym netrapis.. 🙂

blackrose
16. sep 2009

ja idem obedovat, som nejaka hladna 🙂 cafte zatial...

aduliak
16. sep 2009

Alzbetka....ja mam presne ten isty pocit.... 😖

nina88
16. sep 2009

Tak aspoň viem, že nie som sama, ktorú sem tam chytí rezignácia... A to ja som pri tom veľký optimista, až to ľudia nechápu... Nuž, aj ja mám slabé chvílky... Ako teraz. Ja sa zbláznim od radosti ak vôbec budem mať ovu....

lubka89
16. sep 2009

ahojte.... ako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre