Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

kv3tka
16. sep 2009

my chceme ist na Dominiku v januari 😉 ....mali sme ist uz tento rok,no prislo do toho vela veci,tak sme uprednostnili cestu na Slovensko....a uz vela dovolenky neostalo 😠

kv3tka
16. sep 2009

no veru bola by to skoda....myslim,ze ten pokles dnes by mohol znacit ovulaciu 😉 ....

blackrose
16. sep 2009

dzou 🙂 niekedy sa postasti s tym internetom 😀 ale nevadi, tie dve teplotky som si odmyslela 🙂 ale myslim, ze ovu by mohla byt dnes, kedze ti dost klesla teplotka 🙂 tak skusajte a snazilkujte 😵

kv3tka, hej hej, viem kde to je 🙂

aduliak, no s tymi hypotekami je to tazke...

aduliak
16. sep 2009

Dzou...musim ta pochvalit, ze sa krasne snazite 😀

kv3tka
16. sep 2009

adulka mi sme sa rozhodli ist do sveta strasne davno....a hlavny dovod bol,ze byvanie nam nik zadarmo nedal a hypoteke sme sa chceli vyhnut....a nastastie sa aj podarilo 😉

dzou
16. sep 2009

hej ja som to tam povodne nechcel dat akuzat ae potom som to iekomu chcela ukazat a uz to tam mam...no sak sa nemam za co hanbit nie? v inej teme ma uz nazvali ze megasnazilka 😀 sak mm dnes rano vstal skor z postele asi sa bal 😀 😀 😀 😀 ale nie...jemu sa to paci 😉

blackrose
16. sep 2009

ninocka, neries mozne tehotenstvo, uzivaj si, oddychni si a mozno zrovna v egypte sa vam postasti 🙂 lebo budes oddychovat a nebudes mysliet na tehotenstvo 🙂 takze mala by si na tu dovolenku ist

no kv3tka s tou dovolenkou je to tazke, to je aj u nas najvacsi problem, ze aj by sme hoci kam vysli, len tak na par dni par krat do roka ale nemame dost dni dovolenky ☹

aduliak
16. sep 2009

Kv3ti...je to super, ze sa vam to podarilo!!! ja obdivujem ludi, ktori sa dokazali vzdat vsetkeho doma a dari sa im! my sme tiez nic zadarmo nedostali, ale na zahranicie sme sa neodvazili 😖 ja som pred styrmi rokmi koncila VS a potom som chcela zacat robit v obore a skoncili sme s hypotekou 😖 ale nevadi...hlavne,ze sme vo svojom 😀

kv3tka
16. sep 2009

...veru blackrose....je to strasne....tolko malo dni dovolenky a tu vo svete este tazsie...nieco sa doma poserka a musime letiet....tu 3dni,tu 5dni a dovolenka fuc..... 😠
preto vzdy dvakrat zvazime,ci ist niekam k moru,alebo radsej 2krat do roka domov...tesit sa s rodinky....povybavovat veci atd,atd

adulka sme radi,ze sme to zvladli,aj ked zaciatky boli tazke...velmi tazke...obetovali sme tomu vela....od straty denno-denneho kontaktu s rodinkou...cez priatelov....a prisiel ten zlom,mozno je to uz aj vekom,ze sme si povedali dost....dost bolo vo svete-treba ist domov 😝

blackrose
16. sep 2009

ja som sa k tomu nikdy neodhodlala... odist niekam von. Aj ked sme nad tym uvazovali este po skole, ale ja som taky "domased" a "strachoprd" 😀 ja potrebujem citit istotu a nedokazem riskovat. To aj mojmu manzelovi teda dost vadi 😉 on by aj chcel zacat podnikat ale a sa bojim, vsade vidim mozne nastrahy a problemy... a zrovna teraz sa mi nechce riskovat, ked chceme babo a budeme bez mojich penazi... hmmm

kv3tka
16. sep 2009

moj drahy bol v nasich zaciatkoch na zarobkoch v Taliansku,Nemecku,Rakusku...dokonca v Izraeli....ale sme zistili,ze viac pretelefonoval 😝 ako odlozil 😀 ...potom som ho chvilku udrzala doma,aj sme uvazovali o hypoteke....no zvabil ma do sveta....a tak uz 5rok sme mimo 😢 ...

blackrose
16. sep 2009

moj manzel bol tiez pred dvomi rokmi na rok prec... telefonovali sme sice cez internet a skoro kazdy vikend sme sa videli, ale pre neho to bolo velmi tazke na psychiku, ani praca sa mu velmi nepacila... a to bol len vyslany z terajsej prace akokeby na sluzobku... no bolo to pre nas oboch tazke...

blackrose
16. sep 2009

ale zarobil nam tam na svadbu 😉 a aj na ine veci nam to dost financne pomohlo, tak sme sa to snazili nejako pretrpiet... teda hlavne on

kv3tka
16. sep 2009

praca mimo domova je velmi tazka na psychiku...ja stale vravim,ze nie fyzicky,ale psychicky som unavena ☹ ....a to sme tu dvaja...mame tu jeden druheho....obdivujem ludi,co su tu sami....a vsetkych maju doma 😢

blackrose
16. sep 2009

tak to hej, to ja som prilis slaba... ja by som nikdy nedokazala sam odist do cudziny... aj s manzelom by som mala velky problem... aj ked, mne sa paci mnichov a tam by som si vedela predstavit byvat, ale to len tak snivam, bez problemov.... 😅 ani nemecky neviem... urcite by som to nemala jednoduche 😀 ale mesto sa mi velmi paci

nina88
16. sep 2009

My by sme aj vypadli... Aj určite pojdeme, aspoň na čas... ja chcem kvoli deťom, aby mali jazyk aspoň ešte jeden dokonalý...

blackrose
16. sep 2009

ninka, tak to ti prajem vela stasticka a drzim palceky, lebo s detmi to bude ovela tazsie... 🙂 ale ty si si uz prela svojim, ty si rozhodne vacsia hrdinka ako ja 😅

nina88
16. sep 2009

Black to nemôžeš vedieť... my len tak rakúsko, nemecko zvažujeme...

blackrose
16. sep 2009

nemozem, ale ved som vravela, ze ja som strasny slaboch co sa tyka zmien, neistoty a rizika 😒

nina88
16. sep 2009

Dievčatá lúčim sa, papapa

aduliak
16. sep 2009

babenky...ja sa s vami pre dnes lucim...prajem krasny zvysok dna a zajtra sa uvidime 😀

blackrose
16. sep 2009

aj ja sa chcem luuuucit... 😉 isla by som domov... po dovolenke sa to tu strasne vlecie ☹

xena323
16. sep 2009

ahoj black nech ti to teda rychlo ubieha...a kolky DC si?

blackrose
16. sep 2009

ahoj xena, dnes si tu tusim este nebola 🙂
no ja som dnes 27 DC a asi 10 DPO.... bezne mavam cyklus okolo 26-28 dna, min. mesiac som mala 25...
a mala som LF iba 8 dnovu... no tak cakam a uvidim...
tu je aj moj grafik, keby si chcela http://www.fertilityfriend.com/home/1ed0a8

blackrose
16. sep 2009

a ty si teraz v ktorom stadiu cyklu?? uz mam v tom zmatok...

bibi24
autor
16. sep 2009

Ahojte baby, tak som sem skocila aj ja na chvilu, ale z tejto temy vas asi opustam. Uz pre nas nie je aktualna.
Manzel bol dnes na spermiograme a dopadli sme zle. Nizky pocet spermii, pohyblivost B. Takze uz vieme dovod, pricinu, preco sa nedari. S takymto vysledkom je prirodzene otehotniet takmer nemozne. Ano, zazraky sa deju, ale ja tomu velmi neverim.
Takze nas caka este par vysetreni, urolog a neviem co este. Potom branie vitaminov a ak sa nepodari ani do dalsieho polroka, tak nas caka ivf.
Na inseminaciu ani nemozeme, je to maly pocet aj na toto. ☹

Tak sa mi tu drzte a nech su aspon z vas skoro tehulky 😉 A este rada na zaver, ak sa vam nedari, neodkladajte vysetrenia. Moze tam byt nejaky problem a len sa zbytocne pripravite o cas.

vrabcek154
16. sep 2009

Dokelu bibi, to nie je mozne...a kolko ste sa snazili ? aj ja mam normalne obavy z kazdeho mesiaca. ak sa mozem spytat, co moze byt pricinou zleho spermiogramu ?

blackrose
16. sep 2009

bibi to je mi velmi luto, ale nadej umiera posledna, preto to nevzdavajte a drzim vam palceky... ja som tiez uz uvazovala o spermiograme... ale drahy vravi, ze pockame do roka a potom pojde... tak neviem... ☹
Obcas sa u nas zastav a daj vediet ako sa mate a ako sa vam dari... ved neznamena, ze mate problem, ze sem nepatris!!! Radi ta tu uvidime aj tak 🙂

blackrose
16. sep 2009

vrabcek, pricin moze byt vela: napr. fajcenie, drogy, alkohol, tesne slipy a nohavice, teple kupele a sauny...
v skratke: nezdravy zivotny styl, caste tlacenie na semenniky a prehrievanie semennikov... ale moze to sposobit aj choroba...

bibi24
autor
16. sep 2009

Vrabcek, snazili sme sa 6 mesiacov a ja som pre istotu navrhla vysetrenia, ze co ked. Pricinu nevieme, ani dr to nevie...Zly spermio moze byt z fajcenia, zleho stravovania, malo vitaminov, nedostatok pohybu, tesne oblecenie, caste kupanie, saunovanie. Moj manzel ale naopak aj sa zdravo stravuje, aj sa hybe, nefajci, ani nic podobne...takze nevieme. Je to proste tak.

black, ano, nadej umiera posledna, ale ja som ju dnes akosi stratila. Vies, ked sa snazis a myslis si, ze je vsetko ok, tak ti to dodava silu a nadej ist dalej. Ale ked sa mas snazit a vies, ze ta nadej je velmi mala, skoro ziadna, tak sa ti do toho ani nechce. Ja viem, ze ked sa budeme snazit, tak aj tak nehotna neostanem. Zrejme.
Urcite sem pridem pozriet, to sa neboj, len uz nemam k comu prispievat, lebo chapes, aj ked sa budeme snazit...aj tak asi ziadny vysledok nebude.

A k tym vysetreniam, ak si spominas na Barchee, tak hadam sa na mna nenahneva, ale oni maju podobny problem, ako moj manzel. Cize tych problemov u muzov pribuda, radsej nic neodkladajte.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre