Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

jenniffer001
11. aug 2009

to máš pravdu..!! kéž by to tak snadno šlo...

pici
11. aug 2009

nie som z toho frustrovana ale tak ani ja nie som nadsena tym ze to nejde.. som sa bala ze budem velmi tehotna na statnice.. ze ako pojdem na dovolenku.. atd... no a osud to inak zariadil..

bibi24
autor
11. aug 2009

Ahoj jenni, kludne sa pridaj...ako dlho sa snazite?

reivka
11. aug 2009

bibi kedy by mala prist mrcha? kedy zistiš či si tehu?

reivka
11. aug 2009

mne to podla toho jonasa vychadza divne, vždy tak deň - dva pred ms, no tak to pochybujem že by som otehu, lebo na nete je taka kalkulačka podla neho 😝

jenniffer001
11. aug 2009

no my se snažíme od dubna, tedy 5. měsíc... ale už předtím jsem se snažila, před zhruba dvěma lety s někým jiným a snažili jsme se 7 měsíců a nic, pak se na mě vyfláknul a teď už má miminko, tak je mi z toho na nic, že teď už vím, že jemu to jde s někým jiným tak snadno a já se tady snažím znova a pořád nic...

bibi24
autor
11. aug 2009

Rei, mrcha by mala prist asi v pondelok 17.8. Tak uvidime, ale tento mesiac ani poriadne neviem kedy bola ovu, takze zazraky od toho necakam a som viac menej pripravena, ze ms pride. Ved ten 3-5. dc mam ist na krv, takze ratam, ze ju dostanem.

inak s tym pozitivnym myslenim je to naozaj tazke, zvlast, ked ja som niekedy taky pesimista. 😖 Neviem, ci pozitivne myslenie moze ovplyvnit tehotenstvo, kazdopadne pomaha lepsie to zvladat.

bibi24
autor
11. aug 2009

Rei, aj ja som tu 🙂 Ty tiez beries femibion800? Neviem, ci som to niekde citala, alebo sa mi to iba zda?
Ja nesledujem ani jonasa, ani vypocet ovu podla pc, lebo ja mam ovu zrejme trochu neskor a taketo vypocty su pre zdrave pary, ktore maju v poriadku cely cyklus.

jenniffer001
11. aug 2009

no právě že já jsem taky dost pesimista... tak právě proto to chci tento měsíc zkusit jinak.. 😝

bibi24
autor
11. aug 2009

Ja tiez hovorim okoliu, ze este nechceme babo, ze neplanujeme, ze sme mladi a este si chceme uzivat.

karolina23
11. aug 2009

ahojte neviem ci tomu verite ale ked sa dotknete tehotnej zeny cize bruska by ste mali otehotniet ja trochu hej lebo moja kamoska sa dotkla jednej a hovorila ze to je len povera a bum o dva mesiace bola tehotne 😀

reivka
11. aug 2009

ano bibi beriem Femibion 800, a ja teda tehotné chytať nejdem 😝

ale ja mám nervy už na prasknutie, lebo to mám dostať a mm mi povedal že som tehotná 😀 😀 - veštec nie?! 😝 keby mi to aspon nepovedal

reivka
11. aug 2009

a brala som tento cyklus aj gynex, tak ked zabral, tak dám vedieť, lebo je tu kopa báb, ktoré ked začali brať gynex, do mesiaca otehotneli

reivka
11. aug 2009

bibi predtým som brala mesiac dozadu, kvapky Femi, ktoré napravia ovuláciu, aj jedna baba ktorá nemávala to brala a ovulka sa jej obnovila

bibi24
autor
11. aug 2009

Dobre rei, uvidime, ze ci pomohlo, ked ano, vyskusam aj ja, ved za to nic nedam.
Ja tiez tehotne nechytam, pride mi to take osobne...jedine, ze by mi to bola fakt blizka osoba a taku tehotnu nemam, takze neriesim.

pici
11. aug 2009

ja chytam svagrinu cele tehotenstvo a vsetky moje kamosky som chytala ked boli tehotne. a tehotna nie som takze na niekoho povera plati na ineho asi nie..

stale mi nikto neodpovedal, rei tusim ty si to pisala alebo kto ze nema ovulkku. ako vies ze nemas?

kacenka24
11. aug 2009

Pici, ja som písala, že nemám ovulku. Už 4 cyklus si meriam BT a cykly boli zatiaľ anovulačné, uvidíme ako sa vyvinie tento. 😉 Podľa mňa je to ten najjednoduchší spôsob sledovania rytmu vlastného tela. Je to spôsob ako zistím svoj menštruačný cyklus, či a kedy mám ovuláciu, kedy môžem očakávať menštruáciu a hlavne, či som, alebo nie som tehu. Pomáha mi vlastne lepšie spoznať ako sa moje telo správa.

Včera som bola prvýkrát u nového Dr. a doniesla som mu na ukážku vytlačené grafy BT, aby vedel, že nemám ovulku. Spravil mi sono, po ktorom mi teda povedal, že je všetko OK a vidí aj folikulky. Potom mi predpísal a ako to on nazval na ´pošteklenie vaječníkov´ 😲 ten Clostilbegyt.

Keď som mala predtým D.r, a nešlo mi už rok otehotnieť a chodila som k nemu ako na klavír, tak mi kázal merať BT. Tohto nového som predbehla. 😀

pici
11. aug 2009

aha... no super.. ja som len nevedela ci si na to dosla sama alebo co..
ano meranie BT je super a spolahlive.. ale nemam na to podmienky...

nevies co moze znamenat ak ma pocas plodnych dni boli vzdy len lavy vajecnik?

kacenka24
11. aug 2009

Pici, neviem prečo Ťa bolí iba ľavý. Vaječníky sa v ovulácii striedajú: jeden mesiac sa vajíčko uvoľní z pravého, inokedy z ľavého vaječníka. Ktorý z dvoch vaječníkov — ľavý alebo pravý — ovuluje sa zdá byť náhodné; žiadna známa pravo-ľavá koordinácia nie je.

Niekde na nete som čítala, o tom ako jedna kočka opisovala bolesť ľavého vaječníka a na naliehanie jej Dr. úichala nejaké injekcie na prasknutie cysty. U Teba je všetko ok?

pici
11. aug 2009

ano, okrem toho ze ma to boli jak hovado ked mam plodne dni tak nemam ziadne tazkosti...

kacenka24
11. aug 2009

Sa teš, aspoň vieš, že máš ovulku. 😉

jenniffer001
11. aug 2009

tak jsem právě byla na kafíčku, aby mi to trochu dneska už uteklo... 🙂 co se týká toho ošahávání těhotných, když jsem se snažila otěhotnět před těma dvěma lety, jak už jsem psala, tak jsem v tu dobu měla těhotnou kamarádku, takže jsem jí ohmatávala v jednom kuse a taky jsem neotěhotněla, předtím to bylo jiné, asi to tak nemělo být... a chci se zeptat co to je ten gynex a na co je? 😅

pici
11. aug 2009

dievcata budem tu asi az vecer. idem sa trochu flakat... ahojte

jenniffer001
11. aug 2009

užij si flákání i za mě... papa

vrabcek154
11. aug 2009

Ach jaj babenky, my sme sa tiez len teraz zacali snazit,a to stale tiez pocuvam tie otazky, a co kedy, a co to tak trva, ako keby sa to dalo tak lachko ☹

reivka
11. aug 2009
jenniffer001
11. aug 2009

Reivka děkuji... je to tam fakt podrobně napsané.. a kde se to dá sehnat? v lékárně? a kolik to stojí? a co užívání, má se to jen do ovu, nebo po celý cyklus? no každopádně tento měsíc už počkám, mám teď před ovu, tak počkám jestli se zadaří i bez gynexu a příští měsíc bych to kdyžtak zkusila. jestli to působí, tak jak říkáš a do měsíce užívání bych otěhotněla, tak potom by to bylo super. 😉 ale zase se trochu bojím abych toho neužívala zas moc... tento měsíc používám recept od jedné baby z jiné diskuse, která po tom otěhotněla a to že piju poprvé za dobu snažení kontryhelový a maliníkový čaj... a dál už asi třetí měsíc užívám calibrum baby plan.. 😝 no a jestli některá znáte ještě něco dalšího, klidně i pro chlapa, protože ten můj by snědl cokoli, jen aby sem se už netrápila, tak dejte vědět, protože i já sním cokoli, když to bude znamenat, že už se mi na testě objeví // 😵

reivka
11. aug 2009

no ale mne neviem či to zaúčinkovalo, a dá sa to objednať na tej stránke alebo v predajniach energy, sú tam adresy, je tam uvedená aj cena okolo 20 EUR, užíva sa to od 1. dna menzes tri týždne a potom týžden pauza, ešte je aj čaj na plodnosť (ten som neskúšala) a pre chlapov je vraj dobrý Profertil na zlepšenie kvality a pohyblivosti spermií, alebo maca, alebo eregma

jenniffer001
11. aug 2009

jééééééé děkuju..!!!!!!! já teda myslela, že už jste to tady zabalily a přesunuli se jinam... 😀 😀 😉 celý den tady nikdo nebyl............. 😢

jenniffer001
11. aug 2009

Reivka a kdy máš dostat MS..?? uvidíme jestli zaučinkoval a potvrdí se, že do měsíce... držím moc palečky, aby jsi už nedostala...!! 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre