Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

bibi24
autor
18. aug 2009

a kde je reivka? haloooo

reivka
18. aug 2009

ahojte, tu som! 😀 to je pekné že si si bibi na mna spomenula 🙂 ja som taká depresívna už odteraz, lebo si myslím že to určite ani tento mesiac nevyjde, mm má vela starostí a toto do nich nepatrí, nechce ma počúvať ani ked som mu hovorila o ovulácii, že asi viem kedy ju mám a on že tomu neverí a žena môže otehotnieť hocikedy 😅 🙄 to je trulo !

reivka
18. aug 2009

a ktovie kedy mám ja vôbec ovu 😅 😕 ja teraz beriem dalej ten gynex, (no ved čo už ked som ho kúpila, tak ho dopijem) a inak nič tak tak sa mám ja 😎 a dnes som si robila aj alchemilkový čajík, tak ja svoje telo pripravujem a volakedy ked to príde tak budem pripravená 😵

bibi24
autor
18. aug 2009

Ahoj Rei, takze opat depkujes? Ale nieeeeee, hlavu hore.. 😉 Poradim ti, kup si tie ovu testy a ked ti ukaze druhu palicku, budes vediet takmer na 100% ze hned bude ovulacia. A na manzela sa nejak priprav...skus navodit nejaku sexi atmosku, to hadam zaberie. A vela mu o tom nehovor, chlapi sa jednak do toho nevyznaju a jednak ich to asi ani nebavi pocuvat, taketo nase nareky. Oni to beru inak, viac sportovo. 😉
Ale inak dobre, ze svoje telo pripravujes na tehu...pekne pi alchemilku (ale len do polky cyklu) a papaj vitaminiky, to ti len pomoze 😉

bibi24
autor
18. aug 2009

Pozri, ja mam tiez smolu...pisala som dnes o tom mojom hormonalnom profile, ze este aj s tym mam smolu a mozem cakat dalsi mesiac...ale co mam robit? 😖

reivka
18. aug 2009

no akože čo máš robiť, ved to vyzerá že si tehu ked si nedostala no nie? šanca je vždy 😉

reivka
18. aug 2009

a to si pekne napísala že chlapi to berú športovo 😒 je to tak ale mne to ako šport nepripadá, mňa to trápi

bibi24
autor
18. aug 2009

Rei, nie nie som tehu...lebo sme len raz sexovali a aj to asi neskoro 😖 a okrem toho mam zatial LF len 10 dni a to kludne este dnes, zajtra, napozajtra mozem dostat...ja mavam skor dlhsie cykly, takze nerobim paniku.
Musim este dostat, ved mam ist na krv a na folikulometriu a podobne veci 😀 len bohuzial az o dalsi mesiac 😠

Aj mna to trapi Rei...ale co sa mam utrapit? Nepomozem si.

reivka
18. aug 2009

pozerala som si tú tému jeráb ptačí a to vyzerá byť tiež dobré ale predstav si, niekto tam písal že pomáha skrátiť prvú časť cyklu do ovulky, takže príde skôr ale načo je dobré mať kratší cyklus, mne sa veru aj skrátil po týchto bylinkách čo som brala ale nevidím v tom výhodu ani nič dobré

karolina23
18. aug 2009

ahoj babi tak to bolenie bruska vcerajsie to bol asi plany poplach asi tak moc si to prajem az si to nahovaram necitim ze by sa mi nieco zmenilo neva skusime nabuduce zajtra idem na sono prsnikov neviete co mi tam budu robit ja sa tak nerada vyzliekam 😢

jenniffer001
18. aug 2009

ahojky............
bibi, pokud jsi teprve 10DPO tak je na testování ještě moc brzy, vím že jsou baby co měly // už na 8DPO, ale to jsou vyjímky, nejčastěji se dá testovat na 11DPO, ale vůbec nejlepší je na 18DPO, pokud v tu dobu ještě nebude mrcha, tak budeš 100% těhu... 🙂 a jak víš kdy byla ovu, měříš si teplotu, nebo si používala ovu testy? držím palce aby mrchana nedorazila... 😉
vrabcek: a proč ty si neměříš teplotu? mohla by jsi potom aspoň zjistit jak ten tvůj mikroskop funguje? když by jsi podle teplot věděla že ovu byla, věděla by jsi co ti na ten den mikroskop ukazoval... ale podle mě, pokud tě bolí břicho jako na ovu, tak je ovu, spoléhej se nejvíc na svoje pocity a ne na ňáký přístroj.... cítíš že se blíží ovu? tak na to hned skočte.... 😀 a co se týká hlenu, tak skutečně některé ženy ho nedokážou takhle jednoducho pozorovat, ale musí si vyšetřovat ten vnitřní, aby se trochu zorientovaly....
reivka:už jsme zase u té tvé ovu.... 😀 musíš testovat, nebo měřit teplotu, aby jste se měli od čeho odrazit a kdy se snažit, když už to máš takhle a manžel ovu nevěří, tak si to musíš vysledovat sama a pak na něj skočit... 😝 že iješ čajík je moc dobře, ale jak už řekla Bibi, jen do ovu, jinak by to mohlo být horší než lepší.... a gynex se užívá celý cyklus?? ipřes mrchu? i v LF????
barche: takže hurá do snažení...!!!! 🙂

karolina23
18. aug 2009

ja beriem femibion 800 je to dobra tabletka? ci musim pit aj cajik o ktorom sa tak bavite? 😅

jenniffer001
18. aug 2009

karolina : proč hned ztrácet naději? druhý den po ovu!! ještě si musíš počkat a tu nekonečně dloooooooooooooooooooooooouhou LF si protrpět, jako každá z nás... a čekat jestli mrcha ne-dorazí... 😅

reivka:někdo má první část cyklu fest dlouhý a čeká na ovu až do 24DC-48DC, tak to jsou potom rádi, když jim ňáký jeřáb ptačí ten čas trochu zkrátí.. taky za tu dobu co oni jen čekají na ovu někdo jiný jí má už podruhý a má tak dvakrát šanci otěhotnět... já to celkem chápu, minulý měsíc jsem měla ovu na 17DC a i to mi přišlo dlouho.... celý cyklus se pak prodlužuje a když to nevyjde....... ☹

reivka
18. aug 2009

aj femibion 800 beriem 😀 to je len dobre a gynex sa berie od 1.DC tri týždne a týždeň pauza

neviem, no tak si asi tie ovu testy kúpim ale ako viem kedy ich začať ocikávať ? 😀

jenniffer001
18. aug 2009

femibion je prý dobrý, hodně holek ho bere a chválí si ho, já beru baby plan, už ho beru čtvrtý měsíc a k otěhotnění mi zatím nepomohl,ale mám dobrý pocit, že když se to povede, tak v sobě budu mít pro toho drobečka dost vitamínů a hlavně tu kyselinu listovou... 🙂
čajík pít nemusíš, neni to nutný, jen je to takový čajík na "plodnost" já ho piju, protože mám pocit, že budu mít asi tenkou tu sliznici a nemůže se mi tam to vajíčko uhnízdit a k tomu ten čajík pomůže.....

jenniffer001
18. aug 2009

reivka a aspoň nějaké ovu příznaky máš???? hlen? bolest v podbřišku? cítíš jak tě bolí vaječník? nebo něco jiné?

reivka
18. aug 2009

mne sa zdá že mám hlen stále 😅 😀 a nič ma nebolí len ked som brala kvapky Femi tak som cítila jeden vaječník na 11. DC tak si myslím odvtedy že tak mávam ovu a to bolo 2 cykly dozadu

jenniffer001
18. aug 2009

no, reivka většinou je ovu kařdý měsíc jnak, tak buď zkus testovat tak od 10DC až do ovu,ale lepší by bylo, kdyby jsi si teplotu měřila.... a ten hlen máš stále ten EGG????

bibi24
autor
18. aug 2009

Jenn, ja viem, ze je na testovanie skoro, ja sa ani nechystam testovat. 😉 Mam taky pocit, ze nic tento mesiac.
Rei, jenniffer ma pravdu, kup si tie testy a zacni sledovat ovu, lebo takto je to len take tapanie...v ovu testoch mas navod kedy zacat testovat. Kup si take co obsahuju 5 testov, vyjde ta to lacnejsie. A femibion800 papam aj ja, vraj je to najlepsi pripravok, ktory sa berie pred tehu. To viem od lekarnicky, tak hadam nieco na tom bude. Teraz ho papam este len 2. tyzden.

Inak, rozmyslam, ze od dalsieho cyklu budem aj ja merat bt. Nech viem na com som. 😉 Potom mi date rady, ze co a ako, ok? 🙂

vrabcek154
18. aug 2009

ahojte, no mne sa ta teplota nechce nejak merat, my sme este len zacali s babom, teraz to bude druhy cyklus.Ale ked to nevyjde, idem aj na meranie. Tie kvapky Gynex som mala uz objednane, ale hned som to zrusila, nechcem to moc kombinovat, ale pri tych mojich mykozach, zeby to pomohlo ?
Ten femibion nepoznam, ten je tiez na otehotenie ? Ja si myslim, ze viem rozoznat ovulku, vzdy tu cast cyklu mam aj plet lepsiu, aj vlasy, myslim, ze na tom nieco bude..

jenniffer001
18. aug 2009

bibi 🙂 spolehni se..!! 😉

karolina23
18. aug 2009

femibion je na to ze tvojmu telu dodava kyselinu listovu a pripravuje ho tak na tehotenstvo mi to doktor odporucil a môjmu manzelovi predpisal vitamin E vraj aby boli tie spermie zivsie no tak sme ho posluchli obidvaja to berieme uz druhy mesiac hadam nieco pomôze sice je to drahe hlavne femibion ale co nespravime pre babo vsak babi?

vrabcek154
18. aug 2009

Ja som zase pocula, ze zinok.. to davam zase ja manzelovi, a obmedzuje kavu...gynex si kupim, druhy mesiac,keby to nevyslo, tieto mykozy to je des.. hlavne v lete, ked mame klimu.. ja este papam baby plan, su tiez drahe, ale davam si len polku tabletky na jeden den.

reivka
18. aug 2009

no nie jenni, nemám stále egg hlien 😀 ale už ked mi končí ms tak sa mi objaví hlien a mám ho až do dalšej iba cez ovu ho mávam taký iný, a krčok mám hore ked som plodná, tak som si to naštudovala na nete 🙂

karolina23
18. aug 2009

babi ja tej LF nejak nerozumiem podla vypoctov na internete by som mala mat ovulaciu dnes a zajtra ale moje telo a hlien uz malo ovu asi si nebudem take somariny kukat radsej sa budem riadit telom hlien som mala takze by uz malo byt po ovu aj keby bolo spermie vydrzia v tele az 5 6 dni take dlhsie odstate tak keby bola sa mozno dacok stane uvidim 😢

barchee
18. aug 2009

karolina, vypočty sú len orientačné 😉 hlien je jediný 100 % ukazovateľ ovulácie...teda nie jediny ovšem...môžu to byť aj bolesti podbruška, vaječníkov, alebo aj krížov...každá žena to pociťuje inak 😉 ja si čekujem krčok a hlien...to mi stačí...občas zmerám teplotu, ale moc to neriešim...tento mesiac na to úúúplne prdím...aj tak si to príroda zariadi ako chce, darmo sa ja budem pozorovať 😉 niekde som na nete čítala, že každý mesiac je šanca otehotnieť 15-20% ... teda vajko a spermoška sa musia stretnúť v pravý čas... a to už my naozaj neovládame nijakým spôsobom...to už je fakt len a len príroda a samozrejme osud 🙂 a ten pravý čas nie je ľahké trafiť...buď už je pre vajko neskoro alebo už sú spermošky slabé...hoooold...máme to ťažké.... 😀

karolina23
18. aug 2009

tak to mame tazke poviem ti aspon keby sme videli do vnutra co sa tam deje a tak a ako si zistim ten krcok ja to nejak nemôzem nahmatat aky by mal byta a tak ak môzte poradte mi 😀

bibi24
autor
18. aug 2009

Barchee, no to mas pravdu....je to cista nahodicka 😉
Ja by som rada tiez vidiet do vnutra....niekedy by sa mi celkom hodil ten utz, co maju na gynde 😀 😀
Krcok by mal byt v case ovu makky, asi ako pera a skrateny. Inokedy je badatelne tvrdsi a akokeby dlhsi. Pozri si na nete, byva to dobre vysvetlene, aj s obrazkami. 😉

bibi24
autor
18. aug 2009

Aha, o krcku...aj Bris to tu nedavno davala...http://www.rodina.cz/clanek3775.htm

barchee
18. aug 2009

karolina, keď je neplodná časť cyklu, krčok je na ohmat tvrdý, dokážeš nahmatať aj otvor, ale je uzavterý...krčok je vyššie, teda musíš prst vsunúť dnu hlbšie, aby si ho našla. Keď sa blíži alebo je ovulácia, krčok nájdeš hneď ako zasunieš prst, lebo je veľmi nízko, je vlhký, mäkký a nahmatáš na ňom dosť citeľný otvor 😉 keď je ovu, aj pošva je vlhkejšia ako inokedy. Je to jednoduché, skús jeden mesiac každý deň skúšať krčok a zistíš sama, kedy sa ti mení...podľa toho tiež ľahko rozpoznáš ovuláciu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre