Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

brisilda
4. aug 2009

barchee asi sa az priliz sledujes 😒 no terba verit, ze jedneho dna si najdes vytuzene // a dufam, ze to bude este toho mesiaca 😉 daj vediet ako si na tom a kedy si mala ovu 🙂

bibi24
autor
4. aug 2009

Brisi, a kto sa nesleduje? 😉 Podla mna sa sledujeme vsetky, akurat niektore menej, niektore viac. Ja som uz presla obdobim, kedy som sa sledovala viac, momentalne som vo faze, ze sa snazim na to kaslat, ale nie je to take jednoduche. Pomaha zamestnat sa niecim inym 😉

Dnes idem asi predsa do lekarne po ovu test...nech si overim, ci ovu prave prebieha. Dam vam vediet, co som objavila 😀

barchee
4. aug 2009

bri, nesledujem sa...ale môj ovulačný hlien sa jednoducho prehliadnuť nedá a či chcem či nechcem si to proste všimnem...tak a nesleduj sa potom...nie je to také jednoduché....tak ako bibi som si už prešla jedným mesiacom úúúplneho sledovania sa, ale chválabohu, je to preč 😉 ak obťažujem mojím mudrovaním, ospravedlňujem sa, niekedy by som priala mať hladký mozog, nič nevedieť a nerozmýšľať nad ničím... 😖 Som v tomto hrozná debilka, nedokážem si toto moje modrovanie kontrolovať... ☹ Ovu som mala 26.7., krámy by (ne)mali prísť 10.-11.8. - takže uvidím... 😉
bibi: vykašli sa na ovutesty, môžu ti ukázať // aj 2x do mesiaca, tak ako jednej babene z ktorejsi témy...už neviem kde som to čítala...kukni si témy na ovulačné testy...

brisilda
4. aug 2009

barcheee ne ne ja rada citam co napises clovek je aspon mudrejsi a ma lepsi prehlad .o tom vytoku mas pravdu pokial je ako bielok z vajicka tak je ovu na konci ovu vraj zmatneje aspon to som sa docitala v jednom clanku a na ovu testy by som asi ani ja nevsadila tiez som pocula , ze nie vzdy su 100% ale ako prehlad to je super vediet ci je ovu................inak barchee co mas nove??? beries aj nieco na otehotnenie alebo este zatial nie???? vraj su nejake dobre caje ............

barchee
4. aug 2009

😀 zatiaľ som brala 1 mesiac len kys.listovú 1mg, potom 2 mesiace calibrum baby plan a teraz zase beriem mesiac len tú kyselinu listovú. Taký ten vajíčkový bielok som mala v nedeľu 26.7. 😀 nové mám akurát to, že ma začali včera mrte bolieť pria, ale je to klasika predkrámová, takže to neberiem nijak zvláštne. Čaje sú dobré hlavne alchemika, ale zatiaľ som si dala len predvčerom taký ten ženský čaj, je tam rebríček, alchemika, medovka a ešte volačo...nič iné neriešim 😉 kedysi naše maminy otehotneli bez šeckých tých vecí a sme tu... 😕

brisilda
4. aug 2009

barchee tak to ano ale vtedy boal ina doba iny ziv. styl nebolo tolko chorob a co ja viem co este v mojom pripade neboli take lenive ak som ja dnes a takisto neboli pohodlne.................cize vsetko sa meni a na moje prekvapenie som ostala v soku kolko tu chodi bab co nemozu otehotniet

kacenka24
4. aug 2009

Ja tiež užívam kys. listovú - už 4. mesiac a potom ešte Super Acidophilus, pretože ma často trápi(la) Candida. 😒 A ináč som sa dnes objednala k tomu novému Dr., tak v pondelok tam idem. Vytlačím mu z FerttilityFriend tie moje anovulačné supergrafy a hádam sa už len dačo robiť bude. Lebo čakať ďalší rok, neviem načo ako u pôvodnej Dr. by som už asi psychicky nezvládla.

brisilda
4. aug 2009

kacenka drzim palce ved spravny lekar by nemal dlho cakat ked ma kartu pacienta v rukach

bibi24
autor
4. aug 2009

No ahojte, uz som doma. Takze, testy som si predsa len kupila, aj urobila. A este som si kupila femibion tabletky, lebo cistu kyselinu listovu nemali a dokupila som si alchemilku, lebo sa mi uz minula. A tym zaroven aj odpovedam k tomu, co beriem. 🙂

barchee
4. aug 2009

no a výsledok ovu testov???? 😕

kacenka24
4. aug 2009

Otvoril si v ZA novú ambulanciu a sú na neho samé chvály, tak uvidím, čo bude zač. Ja som "potom" absolvovala genetické vyšetrenie na trombofilné mutácie a po 2 mesiacoch mi prišli výsledky, že som MTHFR - heterozygot. Aj na to sa ho spýtam. Už mám naňho toľko otázok, že si to hádam spíšem všetko na papier, aby som dačo nezabudla. 🙂

bibi24
autor
4. aug 2009

Potrebujem radu k tym testom baby. Viem, ze som hlupa, ze to riesim, ale co narobim? Tak testy som robila 3 mesiace, vratane tohto a nerozumiem tomu. Zatial mi najsilnejsiu ciarku ukazovali na 18, 19dc. Tento mesiac je to cele akesi divne. Ciarku mi test ukazali na 12dc, 14 slabsiu, dnes 16dc skoro ziadnu. Krcok je stale makky, hlien velmi rozoznat neviem, dnes ma picha pravy vajecnik (a momentalne celkom dost). Myslite, ze ovu este len bude? Ak ano, preco testy slabnu?
Mala som sa na to vys....t a bolo byt, som tapa.

bibi24
autor
4. aug 2009

Kacenka, tak to vobec netusim, ze co je 🙂 ale hadam nic zle. Boze, tie nekonecne vysetrenia, to je na nervy...myslim, ze zanedlho to aj mna caka. 😖

barchee, ved pisem pisem 😉 A mna teraz tak picha v tom pravom vajecniku, ze az...au au 😖

brisilda
4. aug 2009

http://www.rodina.cz/clanek3775.htm skus mrknut 😉 a ktoho vie mozno si tehu a este o tom nevies 😉

bibi24
autor
4. aug 2009

Brisi, tehu? Ja? A to si ako na to prisla 😀 Ja urcite nie som tehu, ja momentalne len riesim, ze ci a kedy mam ovu 🙂
A moj krcok je makky od ms po koniec ovu, ci co to je. Ale proste od jedneho dna, cca 19, 20dc je krcok tvrdy 😉

barchee
4. aug 2009

mala si sa ty na tie ovu testy vyprdnúť 😀 teraz ti to bude vŕtať hlavou... jediné čo teraz robím ja je, že si ráno merám BT...tak 3 dni pred ms mi klesne na 36.7-6, to viem, že príde. Od ovu do tých dní sa prirodzene drží na 36.9-37.0, aby bolo vhodné prostredie na uhniezdenie a keď sa tak nestane, klesne...takže prdím ja aj na tehu testy, počkám si do utorka s bazálkou 😉 nemeriam ju celý mesiac, len včera som skúsila, bola 36.9, takisto aj dnes... uvidiiiiiiiiiiime, idem pozerať kosti, tá baba je mooooc dobráá 😀 papa a dobrú noc 😉

karolina23
4. aug 2009

ahoj baby chcem sa spytat ak by som zostala tehotna v co dufam tak teplota sa mi zvysi alebo znizi 😅

brisilda
4. aug 2009

karolinka teplota by sa ti mala zvysit a nemala by klesnut tak isto krcok maternice budes mat tvrdy a uzavrety

bibi24
autor
5. aug 2009

Dobre ranko baby....
Karolinka, ano, mala by ostat zvysena...presne ako pise Bris.

Baby, mne je dnes uplne na figu ☹ Vcera sme sa pohadali s manzelom a ja som z toho smutna. A viete aky bol dovod? Jemu sa nechcelo milovat predvcerom, vcera opat nic...tak ma to nastvalo. Dokelu, ja vkladam celu svoju energiu, aby som vedela kedy mam ovu, sledujem pomaly uz aj hviezdy, kupujem si testy, caje, vitaminy...proste sa na to pripravujem...a ked pride ten "spravny" cas, tak jemu sa prave nechce. A este mi povie, ze ved on chce babo...tak, ale neviem ako sa k nemu chce dopracovat, bo bez sexu teda nebude. Uzasny pristup. Mne je kazdy mesiac vzacny a nie takto premrhat ovu. Lebo jemu sa prave teraz nechce. 😠

Krcok je inak stale makky a stiahnuty, tak ovu mozno len bude. Asi to bude naozaj tak, ze ju mavam na ten 18, 19 dc.

barchee
5. aug 2009

a koľko dňový máš cyklus? Lebo máš dosť dosť neskoro...ak by bol normálne 28 dňový, potom sa ti vajko nestihne zahniezdiť a príde ms a odniesie ho. Hm? Tá fáza po ovulácii by mala byť minimálne 12 dní, aby sa to všetko stihlo. Ak je menej, je menšia šanca na otehotnenie, práve pre dllllhý čas uhniezďovania, ktoré to vajko potom nestíha...lenže keď nevieš kedy máš ovulku... 😕 skús ísť gynde, nech ti v strede cyklu spraví utz vaječníkov a či tam dominantný folikul - teda ten, čo bude každú chvílu ovulovať...ak nebude, treba to sledovať, a zistiť, kedy sa vytvorí. Opýtaj sa gyndy 😉 Niektoré baby to tak robia... 😉 To s manželom ma mrzí... 🙄 chlapi sú jak z inej planéty...

bibi24
autor
5. aug 2009

Barchee ahoj, diky za podporu 😉 No, moj cyklus sledujem len po dobrati hak, to znamena 6 cyklov a mam ho vcelku pravidelny - zo zaciatku tak 29, 30 dnovy, potom som raz mala 31 a teraz naposledy 28.
Zo zaciatku som si myslela, ze tych 30 dni je ok, kedze LF bola 12 dnova, ale ak sa mi to skrati na 28 dni, tak LF bude len 10 a to je asi malo. Tento mesiac som si myslela, ze sa mi asi upravuje cyklus na 28 a teda by mohla byt ovu skor, ale tak asi ee. No, neviem presne kedy ju mam...ale doteraz tak na 80% podla mna bola tak, ako som pisala. Asi na tu gyndu predsa len zajdem, diky barchee.

A este jednu vec som chcela, v juni som bola na utz, na preventivnu kontrolu, bola som tam 12dc a doktor mi povedal (inak v gpn), ze v oboch vajecnikoch su male folikuly. Neviem teda kolko trva dozretie jedneho, ale ak na 12.den este nevidel nejaky dominantny, tak asi mam tu ovulku neskor.

barchee
5. aug 2009

hej...môže byť, a v jedno z nich sa potom vytvorí domimamntý, alebo aj v oboch 😀 a potom sú dvojčatkááááááááá...hehehe 😀 no, ale tak potom máš určite ovu na ten 18-19 DC...podľa mňa, tento cyklus nechaj dokončiť a na ďalší choď gyndovi. Ja som u dr.Mareša v GPN 😉 Dozretie folikulu trvá od začatia ms po ovuláciu...teda individuálne 😉 pozri si www.pregnology.com, je to fajn stránka 🙂

jaspina
5. aug 2009

Barchee a nevíš kolik by měl měřit folikul cca 12DC aby ještě tak to 16DC nejpozděj stihl dorůst a byla ovulka?
Já měla minule jen drobné folíky - max 1cm, tak mi ta doktorka říkala, že to je málo (bylo to 12DC) ale kolik by měly měřit v tu dobu správně mi neřekla. Nevíš?

barchee
5. aug 2009

to neviem...skús nájsť babulu flyangel, ona vie tie veľkosti 😉

bibi24
autor
5. aug 2009

Jaspi, vraj folikul rastie cca 1-2 mm denne a na prasknutie ma mat cca 20-22 mm (plus minus samozrejme), takze ak si mala 12dc - 10mm, tak 16dc by mal merat cca 18mm...ak by prebiehalo vsetko ako ma, dozretie a prasknutie, tak ovu by bola asi az 18dc. Ak spravne pocitam. 😉

Barchee, ja som tiez bola u neho, zlaty pan doktor 😉

bibi24
autor
5. aug 2009

Barchee a ja mam stranky nastudovane, ajajaaaaaj, teoriu ovladam, len prax je trosicka horsia 😀

barchee
5. aug 2009

hej, sympaťák je 😀 tá stránka je fajn, lebo si tam vieš presne nastaviť svoj cyklus a pekne to tam ukazuje, čo sa kedy deje 😉 to sa mi páči. Dnes ráno bola teplotka 36.8... 😒 ... u mňa by to teda mohlo byť takto
http://www.pregnology.com/pregnancy-test.php?cy... 😀

jaspina
5. aug 2009

Děkuju holky. Já jsem právě nebyla u své gyndařky, protože má dovču - ale jen na UTZ pracovišti. Tak tam mi jen ta doktorka řekla - na obou stranách drobné folikuly s nichž největší jsou max 1cm a řekla, že ty vaječníky vypadají nějaké utlumené a že ta velikost je moc malá a víc se se mnou nebavila..Pak mi jedna holka ale říkala, že mohly ještě přece dorůst..tak nevím . Druhá věc je, že od 16DC beru Utrogestan a ten by prý ovulku zablokoval.. tak nevím. Snad tento měsíc narostou víc, když budu brát víc clostilu.. Ale musím jít zas na to UTZ pracoviště a tuším, že mě ta ženská tam zas akorát vynerví 😠 Ona nic nevysvětlí, jen nadiktuje sestře do papírů rozměr vaječníků a folikulů a nazdar. Blbé je, že oni mě prostě vezmou jen v úterý a to budu teprv 12DC - tak stejně budu moct jen spekulovat jak to bude 14-15DC.. ☹

kacenka24
5. aug 2009

Baby, téééda Vy to máte naštudované. Mám sa ešte, čo učiť. Čím viac sa o otehotnení dozvedám, tým viac nadobúdam pocit, že je to vlastne zázrak. 😕

Bercheee, tá stránka vyzerá zaujímavo, len keby som vedela ešte po anglicky. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre