Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

nina88
23. sep 2009

Black len ja som si tých 300 eur odkladala na materskú... Som mala vypočítané, že 18 mesiacov chcem byť doma... Pol roka mám 55% z platu a ten rok som si chcela odkladať 300 eur na zásoby k materskej... Odložila som 3 krát a bum, splátka... Tak preto... ☹ Ale tak nejak bolo, to je pravda, nejak bude...

aduliak
23. sep 2009

no....my splacame tiez poriadnu sumu....350 😉 EUR mesacne, ale cakat nechcem, lebo by som mala babo za 28 rokov, ked dosplacame 🙂

blackrose
23. sep 2009

ja som si tiez zacala odkladat a teraz prerabame cely byt, vymiename nabytok, kupujeme novu postel, parkety, koberce, stresne okna 😀 a uz nemam ani nasetrene a tiez si asi budeme musiet zobrat aj nejaku splatku, ale co uz... ako vravis, nejako bude 🙂 vzdy sa to vyriesi

blackrose
23. sep 2009

adu, prene tak 🙂 keby sme chceli, vzdy si najdeme nejaky dovod, preco nemat babo teraz a potom to takto dopada, ze aj tak neotehotnies tak ako si to zelas... ja som to odkladala kvoli skole a teraz ked chcem, tak sa nedari... takze proste nic neodkladat a skusat a ked sa zadari, tak sa z toho tesic, ci uz peniaze su, alebo nie su 😀

aduliak
23. sep 2009

tak s tymto uplne suhlasim, aj ked ja som sa na 100% podla toho neriadila...najprv skola, potom domcek, splatky, ale teraz mame zariadene, dorabame vonkajsiu fasadu, splatok sa nezbavim, takze ideme do toho 🙂

blackrose
23. sep 2009

keby bolo na mne, tak ja uz mam babo davno 😅 len moj mm nejako stale nechcel, ale mal pravdu, teraz sa na to citim asi viac ako pred 5. rokmi 🙂 a takto som si urobila skolu... vtedy by ma ani nenapadlo ist na VS (kedze som si ju zacala robit az 5 rokov po SS).
A tiez je urcite fajn, ze sme sa trosku "zahniezdili", trosku si pouzivali a tak. Toto je pre mna asi taky vhodny vek 🙂 len este moje telo by to mohlo pochopit... resp. spermie a vajicko 😀

aduliak
23. sep 2009

no....ja dufam,ze moje vajicko si s manzelovymi spermiami (teda aspon s jednou 🙂 ) potyka co najskor.... 🙂

nina88
23. sep 2009

Adi to nie je strašná suma... My platíme hypotéku 470 (30 rokov), spotrebný 140 (7rokov) a ten 300 eur (10 mesiacov), ale to sa akože nesťažujem, veď sme vedeli do čoho ideme, len že tých 300 je to najmenej... 😒

kv3tka
23. sep 2009

ahojte.... 😉
ninka,no neviem co ti rano ukazalo....ale ovulka je jasna na 14DC....
black a adulka pekne grafiky 😀
a rosbia ty uz vyzeras viac jak nadejne.... 😉
inak,co sa tu dnes prebera???nie som neak v obraze 😔

nina88
23. sep 2009

Ahoj Kveti... Mne ráno ukázal ff ovulku na 10. deň... 😒
Čo sa rozoberá? Ani nič... Korunky a bábo, že nejak bolo a bude... 😉

blackrose
23. sep 2009

ahoj kv3tka 🙂
len tak kecame... ninka sa len zlakla, ci vlastne budu mat peniazky, keby hned otehotnela... tak sme zacali rozoberat nase zivotne situacie 😀
a dakujem za pochvalenie grafiku 😀

blackrose
23. sep 2009

ninka, tak to mate ale riadne vydavky... hmm tak to my potom nemame takmer nic 😉 my mame jednu velku vyhodu (zatial) ze nemame ziadnu hypoteku na krku... sme si prerobili u svokrovcov podkrovie a mame tam vlastne vsetko co zatial potrebujeme. Vyhoda je, ze mame vsetko zvlast: vchod, elekriku a pod. Nevyhoda, ze mame svokrovcov veeelmi blizko 😉 ale zatial to zvladame myslim, ze dobre.

kv3tka
23. sep 2009

ff vie niekedy zmiast....len sa nesmies dat 😀
no tak takato tema je nadlho....my sme babo tiez odkladali....raz to bolo byvanie,potom sme zatuzili po auticku...potom to a potom zase ono ☹ ....ale nakoniec sme usudili,ze sa vzdy nieco najde,co bude stat v ceste....tak uz nebere ohlad....nejako bolo a nejako bude 😉

nina88
23. sep 2009

No Black, všetko má pre aj proti... Ak máš super svokrovcov, nie je čo riešiť... Ja sa svokrovcami moc chváliť nemôžem a s rodičmi bývať to bolo peklo, ale vtedy sa inak nedalo... Vážim si súkromie viac ako peniaze a som šťastná, že si to môžeme (zatial) dovoliť.. 😉

blackrose
23. sep 2009

kv3tka, presne 🙂 nejako bolo a nejako bude 🙂

nina88
23. sep 2009

No veď ja som kukala jak puk... 10. deň som bola u doktora, to som si bola istá, že ovulka nebola, teda takto ma ff oklamal... 😉 Ale vyhodila som hlien a zmenilo sa to. Len 14. deň som nemohla vyhodiť ,,vodný,, lebo zas mi to hodilo na 10. deň, nechápem... 😕

kv3tka
23. sep 2009

teda ninka klobuk dole.....zvladat take splatky 😝 ....

rosbia77
23. sep 2009

vidím, že tu preberáte aj financie. Keby som sa mala stále zhrýzať hypotékou, tak tehotenstvo si naplánujem tak po päťdesiatke 😀 Bože, veď hádam neumrieme od hladu, no nie? Ja len na platenie účtov potrebujem mesačne 400 Eur a to sme ešte nejedli a neobliekli sa 🙂 Nech rátam ako rátam, tak pri poberaní rodičovského, čo je nejakých smiešnych cca 160 Eur, budem v hlbokom mínuse 😀 Svojmu priateľovi som to totiž takto pekne oznámila, keď na mňa išiel s bábom. Nuž ale keď je stotožnený s myšlienkou, že bude cvakať za mňa nájom a úver a ešte k tomu živiť dve osoby, tak sa kľudne na materstvo dám. Inak - pohrávam sa s myšlienkou presvedčiť šéfa, aby nikoho nebral na moje miesto a robila by som robotu buď doma, alebo na 2 hodky denne v kancli. Viem, že nie som ten typ ženy, ktorá potrebuje mať nakúpené všetky tehotenské a dojčenské vychytávky a iné blbosti, ktoré v podstate ani nepotrebujeme, len nás nejaké reklamy presviedčajú, že bez toho ani neprežijeme 😀 Preto nejako extra investovať nebudem. Keď to nepotrebovala moja mama, tak to nebudem potrebovať ani ja.

nina88
23. sep 2009

Tak Kveti je to dosť... ale neberieme to tragicky, lebo dúfame, že ceny bytov pôjdu hore troška, predáme, vyplatíme hypotéku, za hotovosť, ktorú vlastne ,,zarobíme,, kúpime pozemok a ďalšiu hypotéku na dom... Ale to už nebude tak vela, lebo mužov otec má stavebnú firmu, on to urobí za 50%-nú cenu... 😉
Takže to je plán... 🙂

blackrose
23. sep 2009

nina, no super... asi nikto nie je super ked si s nim kazdy den 😉 samozrejme okrem manzela 😀
ale su v pohode, len obcas nam lezu na nervy... vecne stazovanie, otravovanie a pod. To vies, ked maju synceka nad sebou, tak stale nieco potrebuju: "nejde nam televizor, potrebujeme pomoct s tymto a s tym, nemate toto alebo toto, pridi pomoct s tymto...."
na stastie do toho ako zijeme sa nam nestaraju a neriesia moje varenie, pecenie, pranie, ukladanie bielizne do skrine a pod. 🙂
Ale maju ma radi, aj ja ich a v podstate niekedy je fajn, ze s nimi byvame... ked ideme na dovolenku, poleju nam kvety 🙂 vzdy je niekto doma a tak podobne... ma to svoje za aj proti ako asi vsetko
a moje heslo zivota je: Vsetko zle je na nieco dobre, tak sa tym riadim a potom je vsetko OK 🙂

kv3tka
23. sep 2009

rosbia..pekne si to napisala..... 😉 .... 😉

nina88
23. sep 2009

Rosbia to je pravda s tými výdavkami na strááááášne potrebné veci: ako hojdačka, sedačka na doma, chodítko,ohrádka, kočík s klimatizáciou a podobne...
Len ja keď som si len tak vypočítala koľko nás bude stáť pôrod, zatočila sa mi hlava... 🤐 😵

nina88
23. sep 2009

No Black veď to... Každému vyhovuje niečo iné, preto to nie je na svete nudné... 🙂

blackrose
23. sep 2009

rosbia, pekny pristup a vlastne si to cele zhrnula tak, ako to citim ja. Len ja radsej neratam kolko budeme v minuse, ked budem dostavat rodicovsky prispevok 😀 Draheho som upovedomila s tym, ze musi zarabat 2x tolko ako teraz 😉 tak sa snazi 😀
Ale teraz si "nazbierame", poprerabame co treba a potom by nemal byt problem... ved teraz najviac miname na preprabku, na jedlo a na oblecenie...

nina88
23. sep 2009

Baby neviete či je ešte nejaká stránka ako ff na zaznamenávanie bt??

rosbia77
23. sep 2009

nina - to akože fakt existuje kočík s klímou? 😀 no ja skapem 😀 Ja som len nedávno prerobila byt a v podstate bývame stále v krabiciach 🙂 ešte nemáme dozariaďované,ale nejako ma to nepáli... Ikea to istí, no nie?

kv3tka
23. sep 2009

ninka,este je ta nemecka stranka:Wunschkinder....a potom aj neaka ceska....ale to uz neviem ☹

aduliak
23. sep 2009

Nina...klobuk dolu, take splatky... ja ked som to ratala, tak len na platenie uctov, poistiek, dani potrebujem 700 EUR, a to sme tiez este nejedli,ani uver nezaplatili 🙂 ale co uz, byvame vo vlastnom, mame sa radi, je nam dobre, sme zdravi, takze sa nemam na co stazovat....a ked pride babo, tak sa od stastia asi zblaznim 😀

nina88
23. sep 2009

Kveti tá nemecká stránka ide, len akurát ten grf nejde... ☹

kv3tka
23. sep 2009

ninka....ja som na tej stranke este v zivote nebola...len viem,ze aj tam si kocky vytvaraju grafy 😉 ...ja nemecky neviem,tak sa tam ani nehrniem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre