Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

blackrose
24. sep 2009

simib a kupili ste si zvlast matrace??? lebo matrace sme este nevybrali 😒 netusila som ze je to taky problem ☹

nina88
24. sep 2009

Aho Black... 🙂 No som strašne rada, že to mám aj podla vás ok...
Simib, len dúfaj, že si to neprečíta Kvetka, lebo zinfaktuje... 😝 Neznáša skoré testovanie a dáva to jasne najavo... 😅
Tak ale toto je jednoznačne každého vec, len si povedz, že vydržím to a hotovo!!! 🙂 😉

nina88
24. sep 2009

Tak to my sme mali šťastie, lebo byt, ktorý sme kúpili, mal novú postel aj s matracom... Máme jeden veľký, neviem si to vynachváliť... 😉 Len som vyprala poťah na matrac a mali sme... 😝

simib
24. sep 2009

Black my máme rozťahovaciu,takže matrace nie.Nina aj podla mňa je skoré testovanie hlúposť,ale mňa to dopredu pripraví na neúspech a je to pre mňa lepšie,ale zas tým že na to už kašlem a neprežívam to,tak asi vydržím.

aduliak
24. sep 2009

Simib...prosim ta, pripomen mi, kolko sa snazite? prepac, nejak mi to vypadlo 😒 aj ja som odporca skoreho testovania....aj tento mesiac sa mi to potvrdilo....30.DC mrcha nikde a vydzala som netestovat a na druhy den prisla....

blackrose
24. sep 2009

no vraj jeden velky matrac nie je vyhra, pretoze ked sa jedn otoci, druhy to hned citi ☹ takze my sme sa rozhodli pre dva (aj ked vraj rozdelene matrace sposobuju odlucenie... dufam, ze to je len hlupa povera)... pretoze ja potrebujem makky a drahy makky neznasa.... ale je to hrozne tazke vybrat... nikde ti poriadne neporadia a este su aj straaaaasne drahe 😠 a to sme sa tesili, ze lacna postel 😀

skore testovanie neuznavam ani ja, aj ked je to tazke na nervy... 😅 ale aspon si skusame vlastnu trpezlivost 🙂

simib
24. sep 2009

Adul 9 mesiac.

aduliak
24. sep 2009

my mame calunenu postel, polohovaciu, cize matrace sme neriesili a som s nou velmi spokojna...

blackrose
24. sep 2009

aj my mame calunenu polohovaciu, ktora ma uz pomaly 10 rokov aj je aj strasne prelezana (a to ani nikto z nas nie je nejako extra tazky) a v poslednej doba ma z nej straaaaaaaasne boli chrbat... ☹ a pre mna je dokonca este tvrda...

nina88
24. sep 2009

Ja spím jak zarezaná, takže drahý sa môže točiť o stošesť... 😉 Každí sme iní... 🙂 Ja nemôžem tvrdiť, že som odporca skorého testovania, lebo toto je fakt podla mňa každého vec a keď to niekoho baví, alebo pomáha, tak prečo nie? Proste ja sa testnem kedy chcem a nemyslím, že to je niečo, za čo by ma mal niekto napomínať, no nie? 😝 😀

nina88
24. sep 2009

Tie čalúnené sa mi nepáčia, už len preto, že ja potrebujem matrac aspoň raz do roka oprať (teda ten poťah), lebo aj keď tam je plachta, to sa prepotí, ale keby nikomu nevyhovovali, tak by ich asi nepredávali, tak to je dobré...

blackrose
24. sep 2009

ninka, ved ta nikto nenapomina 🙂 jasne ze je to kazdeho osobna vec 🙂
ja som sa uz minuly mesiac tiez skoro testla, keby som mala testik doma... preto ziadny doma nemam 😅
ja mam tiez take pocity, ked mi meska, alebo aj teplotky mi blbli ako tento mesiac, tak som chcela vediet co sa deje, ci som tehotna, alebo nie... vtedy je to fajn testnut aspon vies na com si, a psychicky si oddychnes...

simib
24. sep 2009

No ja neschvalujem testovanie skor ako 8DPO,ale vela babám vyšlo už na 8-9DPO // A kedže sa uhniezduje 5-10 deň,tak od 10DPO podla mňa moze byť.Ale je to fakt individuálna vec.Teda ak niekto nájde len / na 8DPO a nemá z toho hneď nervy tak OK,ale ak hneď hádže flintu do žita,tak to nie.

aduliak
24. sep 2009

Nina...jasne, ze testovanie je kazdeho vec, kazdy ma iny nazor 🙂
ja mam na postlei chranic matracu a na tom plachtu, a ten chranic sa da prat....ale je pravda, ze mi mame postel zatial len rok a pol 🙂

blackrose
24. sep 2009

ninka, my sme tu postel tiez nekupovali, ked sme sa stahovali, tak sme boli radi, ze nam ju dal manzelov brat, on ju pouzival mozno 2 roky... ja by som si tiez calunenu asi nikdy nekupila, ale nemozem na to zase nadavat, pretoze mi vyhovuje, ze nie je drevena a ja nie som modrinova 😀
a je skvele ze je obrovskaaaaa... nemame taku tu klasicku calunenu co sa predavaju.. tato ma ten matrac vyklapaci (ako normalna) plus ma polohovatelnu opierku pod hlavou, ma calunene nocne stoliky a po krajoch okolo postele je este take calunene + asi 15 cm... tazko sa to vysvetluje, ale v konecnom dosledku ma ta postel cez 2 metra a to je perfektne!! 🙂
A my sme tu postel vzdy vytepovali...

nina88
24. sep 2009

Jasné, veď všetko sa dá... 😉 Veď to Simib, mojej kamarátke tiež ukázal test, dokonca 7 DPO, takže je to individuálne... Tento mesiac, som si ale povedala, že až na narodeniny... AK bude negatívny, aspoň nebudem mať čas byť smutná a pojde sa to ,,zapiť,, 😀 ,,

blackrose
24. sep 2009

😀 a aspon budes vediet, ze mozes kludne oslavovat 🙂

nina88
24. sep 2009

Presne tak Black... aj tak aj tak sa dá... 😉 Samozrejme by som radšej oslavovala svoj ,,darček,, ale tak to príde... Ja viem, že to raz príde a či tento mesiac, budúci alebo za pol roka, to nevadí... Pre niečo to tak asi je... 😉

rosbia77
24. sep 2009

ahojte, tak ja som dnes 28DC a graf vyzerá takto:

http://www.fertilityfriend.com/home/2074ff

nechápem, prečo sa tam tá teplota drží, keď očividne tehu nie som. Včera a dnes už nastúpila ms. Môže tá teplota znamenať nejaký iný problém? Choroba, alebo zápal, alebo čo ja viem čo.... hmm?

aduliak
24. sep 2009

Rosbia....co ked si nahodou ten pripad, ze mas ms, aj ked si tehu?

aduliak
24. sep 2009

alebo nebrala si nejake lieky? teplota moze byt vyssia, aj ked je zapal, ale to by si musela mat aj nejake bolesti.....

nina88
24. sep 2009

Rosbia ak máš ms klasickú, silnú, tak tehu podla mňa nie si a aj ja som mala ešte vysokú teplotu prvé 2 dni... Ale môžeš byť aj chorá, či?

rosbia77
24. sep 2009

Aduliak - lieky neberiem žiadne a som definitívne presvedčená, že tehu nie som. V tomto som realista, málokedy sa chytám tej poslednej slamky 🙂 Možno teplota klesne až vtedy, keď ms bude končiť. Videla som aj také grafy.

rosbia77
24. sep 2009

nina, chorá sa necítim, nemám žiadne príznaky, preto si tiež myslím, že teplota klesne až po ms. Ono tie grafy môžu vyjsť ozaj tak rozmanito, že aj keď sa ukazuje definitívny výsledok, nakoniec je to celkom inak.

aduliak
24. sep 2009

ak ta nic neboli, tak myslim, ze teplota klesne v najblizsich dnoch...inak, ty merias aj pocas ms?

bibi24
autor
24. sep 2009

Rosbia ahoj,

k tvojmu grafu, mozu byt len 2 pripady - bud si tehotna a preto teplota neklesla. To by mohol vyriesit tehu test. Alebo si ten pripad, ked teplota kledne az pocas ms, pripadne na konci...ako napr. ja, to sa mi stalo presne tento mesiac, teplota klesla az na 4. den od zaciatku ms. A to este tak, ze po prvom odmerani bola este vyssia ako obvykle a o 10 min. neskor uz nizsia...

rosbia77
24. sep 2009

bibi, ja budem ten druhý prípad. 🙂
aduliak - budem merať aj cez ms, aby som vedela, v ktorý deň presne tá teplota klesne. Veď o nič nejde, teplomer umývam po každom použití tak či tak.

blackrose
24. sep 2009

rosbia, ja by som si na tvojom mieste pre istotu urobila test, pretoze tebe vcera este aj stupla... niekde som citala, ze podla BT baby zistili ze su tehotne, pretoze nastupila im ms, ale bt sa drzala stale hore... tak skus a uvidis... a podla FF tam mas zaznacene len spinenie. Ak je to slabsia ms ako obvykle, moze to byt naozaj tehotenstvo...

rosbia77
24. sep 2009

viete čo? Lekáreň mám o poschodie nižšie, tak tam zbehnem a o pol hodku vám dám vedieť a nemusíme si už na tom lámať hlavy, no nie? 😀 aj tak cítim, že nie som, proste to viem. 😉

blackrose
24. sep 2009

🙂 rosbia, no vidis 🙂 konecne budeme spokojne 🙂 ty to vies a nam to aspon dokazes 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre