Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

barchee
20. aug 2009

vidíš rei, treba pozerať Kosti a hneď zistíš, kedy je ten správny čas 😀 každý deň 😀 😵

barchee
20. aug 2009

už to ide....Boooth !!! už ideeeeeeeeeeeeeem 😀 papa babyyyyy 😵

reivka
20. aug 2009

ja mám rada Kosti aj kriminálky - rada pozerám pitvy a veci o ludskom organizme

reivka
20. aug 2009

papaaaaaaaa

barchee
20. aug 2009

ja som na pitve bola...na anatomickej...2x...príprava na medicínu... 🙂 kedysi dávno...

karolina23
20. aug 2009

no teda vy ste dnes dake off ze nadrzane asi to bude tou ovulkou môj uz davno spi co uz zajtra je tiez den 😅

reivka
20. aug 2009

super barcheee

karolina23
20. aug 2009

inak ked sa uz bavite o tej pitve a ludskom organizme aj ja mam rada take krimi ale nie horory to je uz fest hnusne a mne sa manzel este cuduje ked davaju daku krimi a rozrezavaju tam ludske telo tak si pokojne pritom jem ja neviem nejak mi to nevadi ale keby som to videla na vlastne oci asi by som omdlela 😀 😅

karolina23
20. aug 2009

idem aj ja off papapapapapapapapap 😀

reivka
20. aug 2009

no ani mne to nevadí, ale mm sa otočí pri takom alebo si zakryje oči 😀

reivka
20. aug 2009

tak aj ja sa odpájam pa pa

barchee
21. aug 2009

dobré ránko dámy 🙂

bibi24
autor
21. aug 2009

Dobre ranko, tu aka pldona debata bola vcera a ja nikde 😀 Ja som pozerala na notebooku Valkyru. 😉

bibi24
autor
21. aug 2009

myslela som plodna 😀
Barch, kedy ides k lekarovi?

barchee
21. aug 2009

ahoj bibi 🙂 na 11:30 a mám parádny ovu hlien 😀 kokso...pojdem sa ešte osprchovať pred tým...kade tade ho mám všade...dne je ovulka pravdepodobne 😉 Booth včera zapracoval 😀

barchee
21. aug 2009

ooooooo, už nám prišiel orbitrek 😀 😀 😀 zlatý bol ten kuriér, vyteperil mi to hebedo až domov 😀 ešte šťastie, že bývame na prízemí 😀

bibi24
autor
21. aug 2009

😀 no, som zvedava, ze co u toho lekara....daj potom vediet 😉 Kokso, ty uz dalsiu ovulku a ja ms nikde furt 😠
pisem ti ip

bibi24
autor
21. aug 2009

Tak ja som tu a vy nikde....halo halo 🙂 🙂

karinke
21. aug 2009

Ahojte. Píšem tu prvý krát, tak možno som sa "zle zaradila". Minulý týždeň sa mi podarilo otehotnieť o čom som samozrejme nevedela. Vyšlo to počas ovulácie. Mala som krvavý výtok (nie moc) čo som pripisovala ovulácii. V utorok som začala krvácať viac, tak už mi naskočili tykadlá a urobila som si tehu tes ktorý bol pozitívny. Utekala som do nemocnice kde mi lekár povedal, že nie som tehotná a nemám strestovať pričom rozbor krvy na Beta HCG som mala 130. Išla som včera k svojmu lekárovi, urobil rozbor krvy a dnes mi povedal, že Beta HCG je 150 ale nie je to v poriadku, že je to málo a tým že krvácam je to úplne zle. Veľmi som sa na bábo tešila a teraz neviem kde sa skôr strčiť. V pondelok mám isť opäť k lekárovi na odber na HCG a ultrazvuk. Nemáte niektorá skúsenosti čo bude ďalej? ☹

bibi24
autor
21. aug 2009

Ahoj karinke, no neviem, ci ti tu niekto poradi, lebo tu sa vsetky este len snazime otehotniet. Ale osobne si myslim, ze si mozno aj naozaj bola tehotna, ale to krvacanie sposobilo mikropotrat. Krvacanie nikdy nie je dobre. ☹ Je mi to luto. Aj ked, malicka nadej je mozno vzdy, ale nechcem ta zbytocne utesovat, ze to bude dobre, lebo nemusi byt. Radsej sa priprav na najhorsie. ☹ Mrzi ma to.

brisilda
21. aug 2009

karinke tak teda drzim palce aj ja az sa to da do poriadku aj ked davam za pravdi bibi priprav sa na najhorsie bude to mensie sklamanie ako z nadejou dufat, ze to bude OK vsetko to je osud a ked to teraz nevjde tak to isto vyjde nabuduce 😉
kocky neviem ktora sa ma to pytala ako dlho sa snazime tak zatial to neni dlho cize nestresujem teraz to je estelen 3cyklus a cakam na 4 😉 zacala som uzivat vitamin E ktory by mal podporit dozrievanie vajicok mam pred sebou este pol roka kym s tym zacnem nieco vaznejsie robit tym myslim vysetrenia u gyekologa tak ci tak do 30 tky hadam porodim 😀 😀 😀 Zatial si uzvam svojho velkeho krpca 🙂)) a dufam, ze nebude jedinacik 😉 uz teraz je na mna strasne naviazany co nieje dobre a preto s tym musim nieco robit 😉
Karinke drzim palce tak ako aj ostatnym kockam
karinka a teraz si v ktorom asi tak mesiaci alebo tyzdni tehotenstva???

vrabcek154
21. aug 2009

Ahojte kocky, tak mne sa nakoniec z tych bolesti vecer vyklula teplota 39 C .Boli sme na pohotovosti, dali mi injekciu, dnes je uz lepsie, ale celu noc som preplakala dnes mam presne ovulku a neviem, ci to mame risknut, som na paralene - plus antibiotika Unasyn, na tie som sa mojho gynekologa pytala, ze sa nic nestane, keby sme sa snazili o mimi, no co mam robit,pripravujem sa na to cely mesiac a teraz toto. Ta teplota mi vyskocila,asi z klimy v kancelarii sme mali dva dni skolenie, a ten blby instruktor ju nechcel vypat - 20 stupnov tam bolo.
Ja som nestastna... 😢

karolina23
21. aug 2009

chuda fakt to je na plakanie lebo ked sa chcete snazit tak vzdy musi do toho nieco prist ja to poznam aj ja som furt plakala ze sa nedari a ked uz mame tak manzel neposlucha je to na prt ale povedala som si slzy nic nevyriesia budeme to skusat kym sa nieco nepodari 😅 nezufaj neboj budu aj lepsie dniky 😀

vrabcek154
21. aug 2009

mame to risknut

karolina23
21. aug 2009

sak ak vam doktor povolil a povedal vam aby si sa nicoho nemala bat tak podla mna hej ale nie nasilu len ak chcete obaja lebo ked to je nasilu nemusi sa to vôbec darit 😀

barchee
21. aug 2009

taaaak baby, som späť od gynda a všetko mám v poriadku, pravý vaječník je troška zväčšený, čo značí, že ovulácia bola z neho, folikul tam už nebol, takže ovulka v najbližšom čase už bola, čo ja teda viem, podľa dnešného hlienu 😀 dávam tomu, že bola buď dnes v noci alebo ráno 😉 sex bol predvčerom, takže je to ok 🙂 reivka, ten 25 DC je úplná norma, nič zvláštne sa nedeje. Lenže, čo som sa trocha znepokojila, preberali sme celú moju rodinnú anamnézu a došli sme na to, že moja mamina má diagnostikovanú trombofíliu - je to tendencia vytvárať krvné zrazeniny, je sledovaná na hematológii a berie lieky, môj dedo z otcovej strany mal hemofíliu - nedostatočnú zrážanlivosť krvi - opak trombofílie. Môj otec má po ňom zvýšený počet červených krviniek a vysoký krvný tlak. Hemofília aj trombofília sú dedičné 😔 na tú trombofíliu mi robili už dávnejšie genetické testy - mám ich čisté, takže to je obrovské plus, lenže na hemofíliu gen.testy urobené nemám ... takže si ich s otcom budem musieť dať spraviť, pretože tieto krvné a cievne záležitosti majú výrazný vplyv na otehotnenie 😲 takže som dostala nakázané okopírovať gen.výsledky moje a mamine, doniesť ich gyndovi a potom že prekonzultujeme doporučenie na gen.testy na hemofíliu z otcovej strany. Mamina rodina z dedovej strany majú všetky ženy tieto problémy, mamina sesternica je teraz v 7 mesiaci tehu, po 11 rokoch!!! Ja to našťastie mám geneticky čisté. Fúúú, bože moj.... 😔

karolina23
21. aug 2009

fuha barchi neviem co ti mam napisat musis si teda dat spravit vsetky tie testy aby si vedela nacom si mas to dost tazke je dobre ze to riesis s doktorom ja sice nemam v rodine ziadne choroby ale keby som mala neviem jak by som sa citila fakt neviem 😢 aj ja som dnes bola u gyndu a potesil ma bola som na sono prsnikov a dnes mi povedal ze im mam velmi krásne zlaznate to znamena ze nebudem mat problem kojit svoje babo ze budem mat dost mliecka co ma fakt potesilo velmi 😀

barchee
21. aug 2009

tak to je super 😀 mňa tiež poslali na sono prsníkov v rámci preventívky, ale objednala som sa na 27.10. najbližší voľný termín 😕 na minuloročnom sone bolo všetk ok, mám aj tukové tkanivo v hojnom zastúpení, lebo som baulka 😀 ja som celkom v pohode s tými testami, lebo genetiku na tú trombofíliu mám čistú, to je dobré...no a tú hemofíliu a zvýšené červené krvinky...no uvidíme...musíme prediskutovať s gyndom čo ďalej 😉 jááááááááááááááj!!!!!!!! mrdne ma!!!!

karolina23
21. aug 2009

neboj moja dufam ze budes mat aj tie testy v porádku a potom nam oznamis ze hele baby podarilo sa cakame krpca tak budeme vsetky stastne lebo mi co sa snazime drzime spolu lebo vieme ako sa citime ked sa nam nedari otehotniet najskôr hladame chyby na sebe a neskôr si to vybíjame na nasich muzikoch a zo zurivosti a zvysenych hormonov ich obvinujeme jeej sorry nechala som sa uniest 😀

barchee
21. aug 2009

😀 konečne sa tu neunášam len ja 😀 pohodička, a ešte mi gyndo povedal, že 1 rok každomesačného snaženia je úúúúplná norma, že žááádny strach netreba mať 🙂 dôležité je, že je v poriadku ten trombofíliový test 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre