Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

karolina23
21. aug 2009

sak to je fajn hej hej aj mne to povedal gyndo ze este sa nesnazime 1 ci 2 takze to je v poho zlaty to clovek ten môj gyndo furt je vysmiaty este ze o nas zeny sa ma kto postarat neviem co by som robila keby som mala rodit ako nase stare mamy strasne pomyslenie 😖

blackrose
21. aug 2009

Ahojte snazilky 🙂 uz dlhsie sa tu na modromkonikovy pohybujem, ale nepisem...
My snazilkujeme od januara, t. j. 8 mesiacov a stale nic. Tiez ma to trosku trapi, aj ked sa snazim na to nemysiet a tvarit sa v pohode, ale ako viete, je to velmi tazke.
Ked v mojom okoli vsetci otehotneli po 1. skusani 😖 a jedna kamoska po 5.
Teraz prave cakam behom tychto dni menzes, tak uvidim ako. Tento mesiac som si prvy raz skusala merat bazalnu teplotu a zistila som, ze som mala ovulaciu uplne inokedy (17. den), ako by som ju spozorovala podla hlienu 😒 No, proste je to cele divne.
Dnes mi teplota klesla (26. den), brusko ma boli uz od rana, ale zatial nic, tak cakam...

willi
21. aug 2009

...ahojte snazilky... 🙂 ...tiez sa ku Vam pridavam, prispievam prvy krat ako blacrose a tiez sa snazime osmi mesiac...tento vikend cakam mrchu, takze uvidime, ci tento mesiac bol uspesny...aj ked pocity su zvlastne 😅

blackrose
21. aug 2009

willi tak to sme na tom velmi podobne 🙂) po vikende sa uvidi....

willi
21. aug 2009

...ano 😎 ... zatial som neskusala ani ovulacne testy ani merat si bazalnu teplotu...prvych sest mesiacov (neuspesnych) som sa dost trapila, ale pred letom som si povedala, ze tomu nechame volny priebeh...ziadne sledovanie sa - dokonca sme si kupili maleho psika (nase zatial jedine "babatko" 😀 ) a tomu venujeme vsetku pozornost...

willi
21. aug 2009

...blackrose, bola si aj na nejakych specialnych vysetreniach? Ja chodim pravidelne len na preventivky...ale myslim, ze ked tu citam ako sa ine dievcata pokusaju o babatko aj 10 rokov, tak sme na tom relativne dobre, no nie? 😵 😵 😵 ...uvidis, coskor budeme stastne tehulky 😀

bibi24
autor
21. aug 2009

Barchee, no teda...som nevedela, ze aj nieco taketo moze byt pricinou problemov. Tak ale kazdopadne dobre, ze o tom vcas vies a ze sa to riesi, nie? Vzdy lepsie ako cakat na neviem co.

Inak, babulky, lucim sa s vami na vikend, odchadzam mimo internetovy signal 🙂 Tak mi drzte palce, nech ms nedorazi ani cez vikend (ale nech to samozrejme znamena tehu) a potom sa vam ozvem a dam vediet, co a ako. Aj ked nejake nadeje si nerobim. Pekny vikendik. 🙂
pa

bibi24
autor
21. aug 2009

A este vitam nove snazilky, som rada, ze ste napisali, aspon nas bude viac, co sa mozeme podporovat....a vidim, ze vy dve ste s tym ocakavanim cez vikend na tom podobne ako ja 😉

willi
21. aug 2009

🙂 ahoj bibi...dakujeme za privitanie...takze nas caka vikend plny prekvapeniiiii...drzim palce, aby sa nam mrch neukazala najblizsich 9 mesiacov 😀

blackrose
21. aug 2009

No ja som si myslela, ze do pol roka urcite otehotniem, ved som zdrava, mam pravidelny cyklus apod. Ale kazdy mesiac som sa sklamavala. Vela krat som si povedala ze na to kaslem, ze to pride, este je to skoro riesit. Stale si vravim, ze tomu necham volny priebeh, ale to sa neda. Preto som zacala riesit bazalnu teplotu a aspon ma to bavi a mam taky pocit, ze spoznavam samu seba aj ked pochybujem, ze zrovna teraz by sa nam to podarilo.
Teraz som bola u lekarky na preventivke inak to s nou neriesim. Povedala som si, ze ked do roka neotehotniem, tak potom to zacnem riesit.
Len naozaj pevne verim, ze babo mat budem a nebude to trvat tak strasne dlho ako niektorym tu na konikovi. To uz je hrozne cakanie...

blackrose
21. aug 2009

ahoj bibi 🙂 tak sa uvidime v pondelok ako na tom budeme 😉

willi
21. aug 2009

...blackrose...viem, ze to nie je jednoduche, sme zeny a prirodzene tuzime po babatku a najradsej by sme boli, keby to prislo hned 😀 , ale hlavou proti muru sa ist neda a psychika je velka POTVORA 😝 ...vie veci velmi skomplikovat..., ale mame tu super temicku a particku (do ktorej teda dufam zapadneme) a spolu nam to pojde lepsie ... hlavu hore 😵

blackrose
21. aug 2009

🙂 hej hej, hlavne sa musime podporovat :D idem na kupalisko relaxovat, tak sa majte krasne a pekny vikend

willi
21. aug 2009

😎 no super, presne tak, treba relaxovat... ja idem tiez relaxovat ku kozmeticke 😀 , tak sa majte pekne snazilky a uzite si vikendik 😵

kv3tka
21. aug 2009

....pekny piatok zelam... 😉
barchee...super spravicky....kedze prehladka dopadla na vybornu 😉 ....hlavne je,ze si v poriadku a teda v tehotenstve Ti nic nebrani....i mne moj lekar povedal,ze rok je optimalna doba.... 😵

bibi....tak si uzi weekend....a pondelok daj echo....dufam,ze mrcha nedoraziiiii 😉

a ahojte blackrose a willi 😀 a vitajte medzi nami!!!
super sa nam to tu rozrasta 😉 ....viac vzajomnej podpory=vacsia sanca na tehotenstvo 😅
....mate toho vela spolocneho,no uvidime,co weekend prinesie....snad to pre Vas mrcha nebude 😉 drzim palce....aby bol ten 8mesiac ten pravy na // 😉

a blackrose meranie BT ti vela ukaze,a napovie o tvojom cykle....inak mne kocky pisali,ze ovulka je vtedy,ked ten plodny egg hlien skonci....tak ja neviem... ☹ bo tiez som bola stale v tom,ze ovulka je,ked je toho egg vytoku najviac 😝

barchee
21. aug 2009

kv3,tak to aj je...ovulka je vtedy, keď je ten ťahavý bielkový hlien, nie potom....ovulácia je samotné prasknutie folikulu a vyšplechnutie vajíčka do vajíčkovodov - vajko je oplodnenia schopné pár hodín po samotnom vyšplechnutí...a práve vtedy je ten bielkový hlien...potom vajko stráca schopnosť byť oplodnené a hlien po skončení je teda naprd 😉 a to je tých 15-20 % pravdepodobnosti otehotnenia, že sa práve v tom čase sa stretnú schopné spermie s nachystaným čerstvým vajkom 😀

barchee
21. aug 2009

júúúj, aj ja vítam nové babulky 😀 pekný víkend bibi a držím palca, nech ms nedorazí pre tehu 😀 inak, výstelku maternice mám dnes 9,5 mm, to je úúúžasná hrúbka na uhniezdenie 😀 doobeda som ešte mala hlienik, ale teraz už nie je...takže mám definitívne po ovulke 😉 jáááj baby, tak moc dúfam, že to tento mesiac výjde 😅

karolina23
21. aug 2009

vau barch ty si ale nadupana s informaciami to ti povedal gyndo o maternici? mne len povedal ze mam vsetko v porádku ze je vsetko na spravnom mieste 😀

barchee
21. aug 2009

to bolo na správe napísané...bola to preventivka, tak som ju niesla obvodnej do mojej karty založiť 😉 ja si všetko čítam...mňa nikdo neošáááli 😀 to o hrúbke viem sama, šak je to logické, že po ovulke nabieha sliznica, aby sa malo mrňa kde uhniezdiť...neeeeeeee???? 😀

karolina23
21. aug 2009

ja neviiim ja som v tomto este neskusena ja som si zacala sledovat moje telo len nedavno tak ocenim ctene rady od skusenejsich babeniek ako si ty a aj ostatne 😀

kv3tka
21. aug 2009

....barchee.....tak ti drzim palce,aj na nohach 😀 aby Ti to tento mesiac vyslo!!!! a dockala si sa krasnych //.... 😉

karolina23
21. aug 2009

hej hej pridavam sa takisto 😀

barchee
21. aug 2009

ďakujem babulky 🙂 ja vám to tiež z celého srdiečka želám 😉

jenniffer001
21. aug 2009

ahojky holky, tak jak se máte? já už se trápím třetí den s mykózou.... 😖 no nic moc.... ale koukala jsem, že v poslední době je toho plno, asi tím vedrem co pořád teď je.... 😖

taky moc vítám nové snažilky a držím palce pro rychlé a bezproblémové // 😵

karolina23
21. aug 2009

baby tak toto je divne s manzelikom sme sa trosku hrali sak viete jak a nic mi nevytieklo a ako na potvoru cez ovulku mi to vytekalo tak ze som si musela dat hore nohy divne fakt 😖

jenniffer001
21. aug 2009

i mě se tohle stává.... myslím, že je to ovlivněné tím, kolik toho je 😝 a taky tím, jak máš položenou dělohu, že někdy to tam drží líp a jindy ne... 😀

kv3tka
21. aug 2009

ahoj jenniffer.... 😵 ....mykoza je neak rozsirena v tychto dnoch....urcite to maju na svedomi tie horuce dni 😉 ...a u nas prsi uz tyzden.... 😠 ....aj ked dnes trosku i slniecko vykuka....ale teplo nieje....takze mne mykoza nehrozi 😝 ....a vlastne ja som ju este v zivote nemala....mne sa neak tieto pliagy vyhybaju,nastastie 🤐

....a karolina....aj mne sa to stava.... 😉 😀

jenniffer001
21. aug 2009

kvetka, tak to ti fest závidím... já zase na ně trpím.... teď v poslední době jsem jí "dlouho" neměla, ale to jen díky tomu, že už vím jak se mám chovat, abych si jí nepřivolala zbytečně, ale konečně mě vyčapala mrcha jedna 😅 , nic jsem špatně neudělala a stejně se objevila 😖 fakt si myslím, že jedině z toho jaké je tady pořád dusno... 😒

kv3tka
21. aug 2009

je toto uz normalne.... 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre