Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

jenniffer001
15. aug 2009

dzou tak to máš dobrý, my to máme obráceně, já tomu mému zase říkám, že bych k tomu petřebovala ještě jednoho chlapa... 😝 😀 😀 😀

jenniffer001
15. aug 2009

kvetka, jestli se ti jonáš slučuje s plodnými dny, tak na to skočte plnou parou... 😀 a určitě se podaří... 😉 kdyby se to i mě slučovalo, taky bych tomu věřila na 200% a snažili by jsme se víc než kdy jindy, ale že mám vždy mrchu, tak nic nesnažíme....

kv3tka
15. aug 2009

...jenniffer...skocime,ci dupneme nato...az zmizne mrcha.... 😉 ....teraz prvy mesiac sa mi to zlucuje....s Jonasom....tak uvidime aky bude vysledok 😀 😝 ....drahemu som povedala,ze teraz ma oddych,nech si setri sily 😉 ....vraj sa uz tesi,ako ho zniciiiim 😀 😀 😀

jenniffer001
15. aug 2009

😀 😀 😀

kv3tka
15. aug 2009

5 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak CHCETE otehotnieť

1 KEDY MAŤ SEX

Veľa párov si myslí, že ak chcú počať dieťa, vyriešia to tak, že budú mať sex každý deň, ale práve to môže spôsobovať problém. Muži totiž potrebujú okolo 36 – 48 hodín na to, aby sa im obnovili dostatočné zásoby „plnohodnotných“ spermií, potrebných na oplodnenie vajíčka. Takže ak máte sex denne, môže to znamenať, že váš partner nebude mať dostatočný „arzenál“ práve v čase, keď vy ovulujete. Ak tomu chcete predísť, lekári radia, aby ste mali počas plodných dní sex len každý druhý deň.

2. AKO DLHO TO POTRVÁ?

Ak je váš vek i vek vášho partnera menej ako 35 rokov, každý mesiac máte 10- až 15-percentnú šancu počať dieťa. Áno, síce sa to nezdá, ale spermia sa musí stretnúť s vajíčkom v správny čas na správnom mieste. Keď ste obaja zdraví a budete sa snažiť, štatistiky hovoria, že 88 % zdravých párov splodí dieťa do roka a 95 % párov do dvoch rokov. Ak máte s partnerom vek pod 30, v priemere vám to potrvá 6 mesiacov, ak máte okolo 35 rokov, tak až 9 mesiacov.

3. ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Schopnosť otehotnieť ovplyvňujú predovšetkým tri faktory – váš životný štýl, vaša hmotnosť a váš vek. Ak náhodou nepatríte medzi tých, čo žijú najzdravšie, počas snahy o otehotnenie a samotného tehotenstva je najlepší čas na zmenu. Mali by ste prijímať minimum alkoholu, kofeínu a nemali by ste fajčiť, pretože štúdie dokazujú, že chemikálie v cigaretách sťažujú produkciu estrogénu, ktorý je nevyhnutný na dozretie vajíčok. Navyše fajčiarky majú o 50 % väčšie riziko potratu ako nefajčiarky. Čo sa týka hmotnosti, ak chcete otehotnieť, nemali by ste byť ani príliš vychudnutá, ani príliš obézna. Oba extrémy môžu ovplyvniť hladinu vašich hormónov, ako aj váš menštruačný cyklus.

Z hľadiska veku si síce mnoho žien nevyberie, kedy stretnú toho pravého „spermodarcu“, ale platí čím skôr, tým lepšie. Napriek tomu, že sa v médiách občas objavia správy o tom, že aj ženy po 50-ke porodili zdravé deti, štatistiky hovoria, že po 35-ke sa vaše šance otehotnieť výrazne znižujú. Ak chcete počať bez problémov a prirodzeným spôsobom, najlepšie je naplánovať si prvé tehotenstvo do tridsiatky – v 40-ke bude totiž kvalita vašich vajíčok až o polovicu nižšia.

4. KAŽDÝ MESIAC MÁM INAK DLHÝ CYKLUS. ČO TO ZNAMENÁ?

Je prirodzené, ak sa dĺžka vášho cyklu v jednotlivých mesiacoch o deň-dva zmení, ak však máte problém s počatím už vo svojich dvadsiatich alebo tridsiatich rokoch, začnite si viesť podrobný menštruačný kalendár. Za normálnu dĺžku cyklu sa považuje 21 – 35 dní. Ak ho máte dlhší, kratší alebo ak krvácate každý mesiac inak (množstvo, farba krvi), vyhľadajte svojho lekára. Môže ísť o problém, ktorý vám bráni v otehotnení, ako napríklad zrasty, myómy, cysty na vaječníku…

5. NEEXISTUJE MAGICKÁ POZÍCIA

Ak ste náhodou niekde počuli, že zaručenou pozíciou, ako otehotnieť, je ležať po styku dvadsať minút na chrbte s nohami vo vzduchu, aby sa spermie ľahšie dostali k vajíčku, nenamáhajte sa zbytočne – je to pozícia dobrá tak na odľahčenie nôh, ak máte kŕčové žily. Pravda je taká, že keď sa raz dostane spermia do tela, svoju cestu k vajíčkam si nájde, či už sedíte, ležíte, stojíte, alebo robíte stojku na hlave.

jenniffer001
15. aug 2009

ok.......!!!!!!!! 😠 , když se nezadaří tento měsíc tímto způsobem, příští měsíc se řídíme těmito pravidly... 😝 😉
jsem rozhodnutá vyzkoušet cokoli..!!!! jen když už budou ty // 😵

kv3tka
15. aug 2009

takze suhrn:....sex kazdy druhy den,nefajcit,nemat nadvahu ani podvahu 😀 ....vek do 35,a netreba robit stojky.....a do roka sa to 88%zdravych parov podariiiii 😉
uz len dufat a verit,ze sa do tych 88% snazilkujucich parov zmestime 😉

jenniffer001
15. aug 2009

přesně tak..... 😀 hlavně nevim jak to takhle narychlo zařídím s tou váhou.. 😀 😀

jenniffer001
15. aug 2009

a ještě musím zrušit ten kofein... a já kafíčko tak ráda... 😒

kv3tka
15. aug 2009

....s vahou?....do akej kategorie sa priradujes?....nadvaha,ci podvaha? 😕
ja mam 54kg pri vyske 168cm...vraj ideal 😀 😀 😀 ....a s tou kavickou sme na tom rovnako...i ja ju moc rada 😝 ....aj ked od zaciatku snazilkovania som ju obmedzila na minimum...len jednu rano 🙂

kv3tka
15. aug 2009

...a dnes si doprajem cervene vinko.... 😝 kupila som,ked pride drahy z prace....dame...vraj je to dobre cez mrchu na prekrvenie.... 😉

jenniffer001
15. aug 2009

i já jí omezila.... taky na jednu, ale přes poledne... 😝 s holkama v práci vyrážíme namísto oběda... 😀 😅 aspoň to líp utíká....
no já se řadím do podváhy, ale celý život se to snažím někde nabrat, ale ne ne se mi to povést... taky mi jedna známá říkala, že se nám určitě nedaří kvůli tomu, že jsem moc hubená, že bych měla přibrat a ono to půjde samo... 😠 chytrá jak rádio... 😖
já si ale myslím, že když mám takovou postavu celý život, tak je na to moje tělo zvyklé a funguje to všechno takhle celou dobu, nikdy jsem neměla problémy kvůli tomu, ani s menstruací nebo tak a ani doktorka mi nikdy nic neříkala, a když jsem u ní byla kvůli tomu, že se začínáme snažit, taky neříkala, že bych měla nejdřív něco nabrat... no jo, všichni jsou chytrý, když nejde o ně..!! 😠

jenniffer001
15. aug 2009

pravda pravda, červené je dobré... 🙂

kv3tka
15. aug 2009

tiez si myslim,ze pokial si cely zivot stihla...tak to nemoze tolko zavazit....horsie by bolo,keby si jednorazovo prilis schudla...a pokial si nemala problemy s mrchou....nevidim problem 😉
nadvaha je asi vacsi problem.... 🤐

karolina23
15. aug 2009

aha takze sex len kazdy druhy den a to potom stihneme oplodnit to vajicko ked zije len 48h sak to môzme aj predbehnut, aj ja len kavicku raz za den niekedy az dve ale ja kavu nevypijem s cukrom a dost mlieka jak kakao takze ten kofein tam ani neni to mam len tak pre chut asik 😅

kv3tka
15. aug 2009

karolinka...hej sexik kazdy druhy den.....ved spermie ziju a cakaju na vajicko 3-5dni a tie najkvalitnejsie az 7dniiii 😉

reivka
16. aug 2009

ahojte a ja že cez víkend víkendujete a vy tu 🙂

karolina23
16. aug 2009

no super mi sme mali pauza od zaciatku mojej mrchi a v piatok pred ovulkou sme mali sex cize by tam mali vydrazat az 7 dni v to dufam lebo museli byt take kvalitne ze ich ani v obchode nedostanem kupit ja som ale citala ze musime mat ten hlien aby tam dokazali tie spermie prezit no neviem ak sa podari sa podari ak nie skusime dalsi mesiac 😀

karolina23
16. aug 2009

reivka vikendujeme aj sme tu sak musime vsetko stihat teda ja stiham vse 😅

kv3tka
16. aug 2009

ahoj reivka....weekendujem i ja,no drahy v praci a ja mimo beznych domacich pracach stiham i konika....
....a dnes chudatko moje opat pracuje 😒 ....ale len do 15.00h a potom si uzijeme krasnu nedelu lenosenim 😀

jenniffer001
16. aug 2009

ahojky, no já nevíkenduju vůbec, protože jsem celý víkend v práci... 😖

kv3tka
16. aug 2009

jenni ☹ ...ale zas,ked my budeme makat,ty budes relaxovat 🙂
...moj drahy tiez pracuje cely vikend...o chvilku uz konci....konecne nebudem sama....obed navareny,este dokoncim jednohubky....a potom uz nohy na stole a lenosenie jak sa na nedelu patriiii... 😉

karolina23
16. aug 2009

my zeny musime stale robit nikdy neoddychujeme az vtedy ked spravime tie rutinne veci ako je varenie upratanie zehlenie pranie a potom si môzme vylozit nohy na stôl a relax je isty 😀

reivka
17. aug 2009

no ahojte budúce tehule ako sa máte? 🙂

jenniffer001
17. aug 2009

ahoj reivka, tak konečně mám po pracovním víkendu a mám volno, tak je to fajn... jinak stále čekám na ovu.... 😝

bibi24
autor
17. aug 2009

Ahojteeee 🙂 tak uz som tu aj ja, opat, po vikende. A aj som vas uz docitala...vidim, ze tu nebolo az tak mrtvo.

reivka
17. aug 2009

tak už aj ja čakám na ovu teraz, ale je to málo dní na to aby sa to podarilo, takže neverím že to vyjde, ktovie či sa mm bude chcieť práve tých pár dní snažiť 😝 skrátil sa mi cyklus aj všetko mám kratšie a rýchlejšie sa mi to strieda, mám pocit že nič takto nestihnem aj ovu bude za chvílu za mnou a zase nič 😝 😝

jenniffer001
17. aug 2009

no vidíš a já jsem už 15DC a stále čekám na ovu a už bych si jí tak moc přála...... ať si taky s manželem odpočinem, vždyť už skoro nemůžeme... 😀

reivka
17. aug 2009

a ty nevieš kedy máš ovu?

karolina23
17. aug 2009

ahojte aky bol vikend babule? aj ste si trochen oddychli? 😀 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre