Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

blackrose
4. sep 2009

no ja si meriam cely mesiac, ale ak by si si merala len kvoli tomu, kedy dostanes ms, tak meraj par dni pred tym ako ocakavas vzdy v tu istu hodinu po prebudeni a ked prudko klesne, tak v ten den ocakavaj ms. pozri si moj graf v albume, tam je to vidiet. Ale kazdy ma inu teplotu, takze tebe moze klesnut napr. 36,9 na 36,4 alebo z 36,7 na 36,2 a pod. Takze neporovnavaj teplotu s nikym inym, len s predoslymi dnami ako si si namerala...

reivka
4. sep 2009

no to vyzerá dobre, že mi to povie aj ms, ale dnes už som to asi nestihla ☹ tak si zmeriam zajtra 😀 ale to už by mohla byť klesnutá a neporovnám s ničím ☹ uvidím alebo asi až po ms mi to lepšie ukáže ked celý mesiac budem merať

blackrose
4. sep 2009

ked budes merat cely mesiac, tak to bude urcite lepsie 🙂 ja som s meranim velmi spokojna

reivka
4. sep 2009

no dobre teraz to nejako pretrpím 😝

kv3tka
4. sep 2009

dobre ranko.....a krasny piatok 😉
....presne blackrose....suhlasim s Tebou....ze teplomer nam ukaze mrchu v predstihu 😵 a je to ovela lacnejsia zalezitost....ako kazdomesacne kupovat testy a testovat este pred mrchou a tesit sa s ducha.....a o par dni velke sklamanie,ze mrcha dosla 😠
ja na BT nedam dopustit..... 😉
a tu je moj graf.....: http://www.fertilityfriend.com/home/kv3tka
....sice mam par dni po ovulke....ktoru sme vyuzili a vystihli....podla Jonasa mam ten najplodnejsi den zajtra 5.9.09....takze uz par dni sa snazime aj podla toho 😀 ....je jedno,ci to vyjde cez ovulku,ci cez hviezdnu "ovulku"....dolezite je,aby to vyslo 😉 🤐

blackrose
4. sep 2009

kv3tka... ja som sa meraniu teploty zopar mesiacov branila z dovodu, ze nebudem to silit a necham to na prirodu, ale kedze sa mi 7 mesiacov nepodarilo, tak som si povedala, ze skusim a zistila som ze ovulku mam trosku neskor ako som si myslela, viem kedy dostanem ms uz rano ked sa zobudim a nemam potrebu skusat testikovat 🙂 mala som zacat skor 🙂
pridam aj ja moj predovulacny grafik 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/1ed0a8
podla hlienu sa uz ovulka blizi, cakam ju tak v nedelu 😵

reivka
4. sep 2009

ahaa no tebe to je vidieť dobre, že ti to klesne pred ms, šak ked odmeriam teda dnes a zajtra tak tiež bude rozdiel, no skúsim 😅

blackrose
4. sep 2009

reivka dnes uz nemeraj, to musis merat hned po prebudeni este pred tym ako vstanes z postele... precitaj si nieco na tejto stranke aby si sa zorientovala http://www.merenibt.xf.cz/index2.html 🙂

blackrose
4. sep 2009

a mimochodom ako je na tom petulka??? sa nam uz dlho neozvala, ako to pokracuje... podla jej grafu teplotka neklesa, takze by to s nou mohlo byt nadejne 😵 🤐

reivka
4. sep 2009

jaaaa no ved nie dnes ale zajtra ráno chcem

reivka
4. sep 2009

ja som chcela napísať že zajtra a pozajtra 😀 😀 ved ráno chcem vždy merať

blackrose
4. sep 2009

🙂 chybycka se vloudila 😀 stava sa

reivka
4. sep 2009

ale to už zajtra ráno by som mala namerať vlastne tú klesnutú tak to vela neuvidím 😝

kv3tka
4. sep 2009

blackrose.....ja som zacala merat po druhom nezdarenom cykle,aj to na odporucanie lekara....kedze som bola na preventivke(bola som 11DC)....a on mi povedal,ze nemam dominantny folik....a kedze mavam ovulku 15-16DC...uz ani nebude,pretoze nestihne narast a asi mam PCO!!! ☹ ...a tym ma tak vylakal,ze som hned zacala merat....a tym som zistila,ze ovulka bolal,ale az na 23DC!!!!....
....po tom som mu volala,a vraj je to mozne a na diagnozu PCO mam zabudnut,ze sa len zmylil....vraj mu to bolo aj divne,kedze na preventivky chodim pravidelne,nemam ziadne zenske problemy....a velakrat mi povedal,ze aha ake pekne vajicko 😀
teraz meriam druhy cyklus a viem,ze ovulku mam....a ta parhodinova bolest v strede cyklu....je ovulacna

kv3tka
4. sep 2009

a blackrose....ovulka sa blyzi.....daj jej tak 2-3dni.... 😉 ....

nina88
4. sep 2009

Ahojte...
Prosím vás neviete mi niekto vysvetliť moju teplotu? Ja meriam asi 10 dní, od 15 dc a odvtedy mám teplotu stale cca 36,7 pod ňu nešla, buď mierne stúpla alebo minimálne klesla, dnes 26 dc 36,9 a 23 dc som bola na pohotovosti, že mi praskla cysta... Prečo mám potom poovulačné teploty? Mohla to tá cysta spôsobiť alebo som mohla mať aj ovuláciu aj prasknutie? Viem, mala by som sa spýtať doktora, ja len či nemáte s tým niektorá skúsenosť...

kv3tka
4. sep 2009

a petulka ma uz "asi" krasne tehulkovsky graf.....je 16DPO,teplotka sa drzi.....snad sa nam ozve,ze nasla // 😉

kv3tka
4. sep 2009

nina to je velmi tazke...kedze merias az od 15DC....a predtym si nikdy nemerala...nemozes vediet,ake mas predovulacne teploty 🙄 ....teplotky su sice take poovulacne....ale niektore zeny maju take teplotky stale.....a nakoniec ide o anovulacny cyklus 🤐 ....takze ti neporadim...ci s tou cystou mohla byt aj ovulacia,ale ide o anovulak 😠

blackrose
4. sep 2009

kv3tka... mne tiez zoparkratk doktorka povedala, ze tam vidi pekne vajicka 🙂 a dokonca pred rokom v novembri mi kvoli cyste robili vaginalny ultrazvuk a doky tam videl folikul tesne pred prasknutim, tak mi vraveli, ze sa mozme snazit 🙂 ale ja som mala mesiac pred operaciou, tak sme nemoli ☹ ale aspon mam potvrdene, ze vajicka mam 😀

ninka zial s tymto skusenosti nemam, ale podla mna ti ovulacia prebehla aj ked si mala cystu, pretoze da sa otehotniet aj s cystou. Nerob si z toho starozsti, uvidis ako sa to vyvinie 🙂

reivka
4. sep 2009

ale ta petulka ma 35 dňový cyklus nie? ak som dobre vyčítala z jej grafu

petulka888
4. sep 2009

ahojte baby...no tak stale sa drzi 🙂 ale aj tak sa bojim ze este mozu prist...pockam do stredy a ak nepridu tak testnem...a reivka ja mam 28 dnovy cyklus iba pred dvoma mesiacmi mi tyzden meskali asi so stresu z prveho snazenia...tak preto este cakam...cakam.... 🙂

blackrose
4. sep 2009

teraz je 32 DC a 16 DPO, aky 35 dnovy?

kv3tka
4. sep 2009

...vies blackrose,ja mam takeho znameho,rodinneho gynekologa....chodi tak cela rodinka a je to sused,teda byvaly....takze vaginalny UTZ mi robi vzdy,ked som u neho.....polroka pred zaciatkom nasho snazenia mi urobil komplet vysetrenia a vsetko bolo OK...preto ma v juni tak vylakal 😠

....ale myslim,ze nebol vo svojej kozi.....2tyzdne predtym pochoval svoju zenu,ostali mu 3male deti.... 😢 a on hned pracoval...ziadna pauza....bol velmi mily,ale zaroven sa mi zdal uplne mimo 😔

tak aspon vieme,ze fungujeme a vajicka "vyrabame" 😉

blackrose
4. sep 2009

petulka drzim ti silno palce, aby si bola dalsia v poradi 😵
a vtedy si si tiez merala??? tam ide skor o to, ze mas 16 DPO, co je uz dost, minuly mesiac si mohla mat posunutu ovulaciu... ale ako chces, ja by som nevydrzala az do stredy 😅

kv3tka
4. sep 2009

petulka uz necakaj......si tehula 🤐 ....si 16DPO....test uz urcite ukaze // 😉

blackrose
4. sep 2009

kv3tka tak to mas dobre, aj ked ja si tiez mozem vaginalny ultrazvuk zaplatit ak by som velmi chcela, ale este pockam, nechce sa mi chodit na tu folikulometriu a stresovat kedy mozme sexikovat 😉 a na povedl lekara 😖

kv3tka
4. sep 2009

presne ako napisala blackrose....minuly mesiac si mohla mat posunutu ovulku...preto i predlzeny cyklus.....teraz mas ovulku pekne vyznacenu....a 16DPO.....je uz dost na // 😉

kv3tka
4. sep 2009

blackrose graf mas pekny,tak skoda chodit na folikulometriu...ovulku mas 😀

blackrose
4. sep 2009

ved hej, len baby tu s tym stale stresuju 😅 tak potom rozmyslam nad blbostami 😀

petulka888
4. sep 2009

no meram si prvy mesiac, ta oneskorena bola pred dvomi mesiacmi, to bol nas prvy mesiac snazenia a boli sme v Egypte, ale citila som ju na 14. den a kramy prisli az na 34. takze sa zasekli...minuly mesiac bol 28 dnovy cyklus no a teraz takto...ale ja mam nervy sa testovat... 😒 ze nahodou budu //a potom este pridu kramy, tak radsej cakam...a nechcem skumat ziadnych duchov, ja si pockam na riadne palicky 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre