Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

karolina23
28. aug 2009

blackrose ja viem len sa musim vyrozpravat pisanim manzela do depta a nemam tu nikoho s kym by som sa porozpravala byvam u svokrovcov no nie doslovne a tunak nemam este kamaratku kt. by som to povedala tak ma musite vy citat 😀

jerrymona
28. aug 2009

blackrose, rada by som sa spytala.
ak si chcem zacat merat bt, mam si ju merat uz pocas ms? mam totiz nepravidelnu a teraz som mala cyklus 45 dni. niekde som sa docitala, ze niekto ma plodne dni aj pocas ms. a potom kde? pocas ms v ustach a potom v posve? a mohla by si mi poslat graf, kde sa to mera. vdaka ti.

dzou
28. aug 2009

karoli ja mam zase robotu kde mam kopu casu na rozmyslanie tak som na tom tak podobne 😀 vrabcekneboj uz sa optimistukujeme 😀 😀 😀 ja som uz akurat hovorila mojmu staremu ze asi uz dostanem kramy ale zase ma prestalo boliet brucho 😀 😀 😀 tak uvidime

karolina23
28. aug 2009

jaaaaaaaj mame to tazke my zeny keby sme boli plodne aspon kazdy piaty den tak by sme boli tehu vsetky ale to je dost nemozne hovoria zo mna hormony a nervozita

karolina23
28. aug 2009

dzou hadam sa nam podari otehotniet tento cyklus co pride mali by sme take junove babetka to by sa mi pacilo kocikovanie ked je fajn teplucko vonku pekna predstava vsak?

blackrose
28. aug 2009

karolinka ja viem ze je to tazke, ja som v 8. mesiaci cakania 😉 na otehotnenie, viem ze je to tazke, tiez som cakala, ze to bude hned ako asi kazda z nas... ale ja ti chcem len dobre, nie je dobre ked sa stresujes a myslis stale na mozne priznaky... mysli pozitivne, ze sa to podari, ak nie teraz, tak neskor, ale urcite sa to podari 😀

jerrymona... ak chces merat v posve, tak meraj az po ms, ak chces merat pocas, tak meraj v ustach, ale nemen to pocas cyklu, tieto teploty sa lisia. Ja meriam stale len v ustach... to mi uplne vyhovuje a meriam aj pocas ms. Ale ja si myslim, ze ak by si mala ovulaciu pocas ms, tak by si na to mozno ani neprisla... teda neviem ci by sa to na teplotach ukazalo... na to je dobre si kupit aj mikroskop na sliny a tie mozes sledovat stale... ja to kombinujem, aj BT aj mikroskop....
ak mas este otazky, kludne sa spytaj, neviem vsetko, ale ak viem, rada poradim 🙂

dzou
28. aug 2009

😀 hej hej

blackrose
28. aug 2009

aha a ten graf... ja pouzivam na tejto stranke http://www.fertilityfriend.com/
treba sa tam zaregistrovat, VIP si platit nemusis, ide to aj bez toho a tam ti podla teplot same vyznaci kedy si mala ovulaciu, pekne ti to tam vsetko rata (priemery, najkratsie a najdlhsie cykly apod.)
je to mozno trosku zlozite na zaciatok sa tam orientovat, ale casom si zvyknes. drzim ti palce 🙂

karolina23
28. aug 2009

ok blackrose tak budem mysliet pozitivne posluchnem teda pokusim sa prajem vám krasnu dobru nôcku 😀

blackrose
28. aug 2009

podobne aj vam baby... my sa ideme snazit na jonasa (mame posledny den) a podla rad bris 😀 pekny vecer a drzim palce 🙂

jerrymona
28. aug 2009

blackrose, vdaka za radu. skusim si merat teplotu aj pocas ms. mne sa zda, akoby som pocas ms mala väcsiu teplotu. prave na zaciatku. preto mi napadlo to s plodnymi dnami.
ale na druhej strane som si raz kupila ovu-testy a merala od 10 DC a v niektory den mi ukazal test dve silne ciarky. su tie testy spolahlive? takze moze prebiehat ovulacia? inak som mala predtym zvyseny prolaktin, ktory bol v maji upraveny, no mozno je uz zvyseny zas. pretoze sa s mm pokusam otehotniet a nechapem preco sa nedari.
o tom testeri som pocula vselico. mozno si ho kupim.

obavam sa, ze tu stranku s bt nemozem pouzivat, lebo neviem po anglicky. je aj slovenska alebo nemecka stranka? 😒

brisilda
29. aug 2009

jarry jasne ze je sj slovenska ale v zaciatkoch tu ju mas 😉 http://www.womenzone.cz/ 😉 ja som s nou tiez zacala 🙂 je sice v zaciatkoch ale casom sa isto zdokonali na uroven FF

dzou
29. aug 2009

bris tak dnes telota 37.0 a mrcha zatial nikde 😀 ale stale ma poboluje brusko vcera som uzaj mm hovorila, ze uz asi dostanem a zatial nic 😀

dzou
29. aug 2009

ale este jedna vec ja som mala budik tak jak normalne stavam do roboty 5:50 ale ja som sa tak trochu budila cez noc... tak nadanom mozno okolo 4? moze to vait? ale potom so este normalne spala dokym som nemerala

dzou
29. aug 2009

No zacinam tomu aj mozno mozno verit ze daco z toho este bude 😉 viem ze ked clovek nemeria tepltu cely mesiac tak z toho nema nic usudzovat, ale!teda podla ovu testu ovu nebola medzi 12-16DC! a teplotu som si merala od 19DC, 19-20DC bola teplota 36.4 a 21DC 36.7 co mi na krivke urobilo dost vela, takze teoreticky by ohla byt ovu na ten 20DC ak hej tak len by som bola 9-10DPO! Tehu test bol 26DC a 28DC neg. co by vlastne aj bolo v poho ... no a dnes bola teda teplota 37.0 🙂 a v nejakych tych intervaloch ma pobolieva to podbrusko, ale nie tak silno ako keby som mala mat kramy a ani nie som taka nafucana 😉 ako zatial si nerobim ziadne nadeje ale mozno, mozno mozno sa to podarilo drzte palce co si vy myslite?

brisilda
29. aug 2009

dzou pokial bola teplota 37 je suuuper 😉 velmi velmi velmi drzim palce 😉 cize dnes mrchu isto nedostanes 🙂
chytaj TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

brisilda
29. aug 2009

dzou je pravda ze teplotu treba merat pravidelne ale ver ze ak sa ti pohybuje okolo 37 a prudku neklesa je uzasne 🙂

brisilda
29. aug 2009

inak ak si mala ovu az na 20DC tak ti test este nic neukaze ja som mala ovu hned po mrche 😉

dzou
29. aug 2009

tak uvodim zajytra dnes rano so ani nechcela verit ze tam je 37.0 😉 a co ty robila si dnes dalsi testik?

dzou
29. aug 2009

jaj a este aj cipok som kontrolovala-to tiez robim uz asi vyse tyzdna, a dnes najprv som so myslela, ze uz asi zanika tak pride mrcha.. ale praveze nie je tak daleko ze ho nemozem poriadne nahmatat, ale je tam citim ho len neviem zistit ci je otvoreny alebo zatvoreny 😒

xena323
29. aug 2009

dzou,tak drzim palceky,ja som rano dostala mrchu,ale nevesiam hlavu,hned som si naplanovala co este podniknem tento mesiac,pojdem na folikulometriu a nasledne si dam urobit postkoitalny test a uvidime..toto mi nedovoli mat depku..

dzou
29. aug 2009

xena tak to je super ze nemas depku 😉 ja ako tomu moc velku sancu nedavam...ale ako mi tu niekto napisal nekric hop kym nepreskocis kym este mrcha neprisla tak je nadej, ale ono sa asi len omeska 😒

blackrose
29. aug 2009

dzou, s tebou to vyzera nadejne 🙂 silno drzim palce, nech teplotka neklesa, ale stupa 🙂

jerrymona ja tiez neviem velmi dobre anglicky, skus len slovnik na www.slovnik.sk kvoli pojmom, to ti bude stacit, tam skoro nic nepotrebujes. Len vyplnas za kazdy den. Viem ze existuje aj takato dobra nemecka stranka, ale neviem adresu. Ale ak ti staci len bezny grafik, tak skus od brisildy tu stranku. fertilityfriend je pokrocilejsia, ale na graf ti staci aj toto. A s ovu testmi nemam skusenost, zdaju sa mi zbytocne drahe na to ze nestaci urobit len jeden. Mne staci ten mikroskop na sliny a bt 🙂

bris, tak tuto noc sme skusali tvoju metodu 😉 na posledny jonasov den, tak uvidime ci zaberie 😅

xena323
29. aug 2009

dzou aj ja myslim ze mas nadej,ale neupni sa k tomu aby si nebola sklamana,o to viac ta to potom prekvapi...ja si depky nemozem dovolit,ale nehrdim sa ze je mi to jedno,nie je...ani nahodou...inak tento mesiac sme aj my isli podla Jonasa...tymto ho neposudzujem..len oznamujem....ostatnym to samozrejem prajem...a este nieco dzou,kolko dni sa ti drzi hore teplotka od tej prvej zvysenej?ja som niekedy davno absolvovala kurz symptomaterialnej metody,momentalne tak trocha studujem MS pre spolupracu s gyndosmi...tak ak budem moct a vediet rada poradim

blackrose
29. aug 2009

xena, ja tiez zrovna nemozem povedat, ze by som tomu uplne verila, ale nadej umiera posledna a treba vzuzit vsetko 🙂 vsak?

xena323
29. aug 2009

ano aj ja som zato ze treba vyuzit vsetko, vsak aj vyuzivam vsetko co sa da,len si davam pozor aby som sa nezblaznila..

blackrose
29. aug 2009

ved prave... v tvojom pripade sa ani necudujem... 😒 ja by som mala asi k zblazneniu velmi blizko...
ale urcite sa to podari 🙂 len mozno treba psychicky trosku polavit... oddychnut si od tolkeho myslenia na tehotenstvo, uzit si s manzelom dovolenku, pripadne si najst nejaku inu zabavku 🙂 podla mna to pomoze minimalne na take odreagovanie... napr. tento mesiac kaslem na to a buduci sa do toho zasa vrhneme s plnou a novou silou 😀

xena323
29. aug 2009

presne tak preto tvrdim ze sa to da naucit zmenit myslenie,a tym netvrdim ze nato nemyslim,da sa to,zazila som to...dennodenne stretavanie s gynekologmi mi dalo strasne vela pohladov a informacii a jedno viem ze dolezite je dat doporiadku fyzicku stranku pre moznost mat babo,a ostatne nechat na osud a az potom vyuzit centra a dalsie moznosti...

blackrose
29. aug 2009

ked hovoris fyzicku stranku, ty si mala aj nejake zdravotne problemy??? alebo ti len lekari poradili nieco o com my este nevieme?
pripadne nieco porad, na co by sme si mali dat pozor a tak... ja zatial nechcem chodit k lekarovi, necham to az po roku snazenia ak sa nepodari...

xena323
29. aug 2009

co sa tyka mna,ja som mam problemy so stitnou zlazou a s prolaktinom..
vies tych tzv.malickosti,pokial vylucime neplodnost a vazne poruchy ako su nepriechodne vajecniky a ine..moze to byt nespravne urcenie ovulky,vtedy je dobra folikulometria,a je to aj taky zaklad,ci sa tvoria folikuly,ci su dost velke,ci prasknu,ak je problem stimuluje sa to liekmi..takisto je to hlien krcka maternice,nie kazdy ma konzistenciu ktora je vhodna pre spermie,tu sa robi postkoitalny test,kde sa odoberie po nacasovanom styku na ovulku hlien krcka maternice a sleduje sa v nom pohyblivost a spravanie spermii,niekt.zeny po tomto vysetreni otehotneju,koli spravnemu nacasovaniu,ale treba najprv spermiogram,dnes su v 50%na pricine muzi,ale im staci takisto nasadit liecbu a je to oki..BT su fajn ale ak s adlhsie nedari je dobre ich kombinovat s vysetreniami..chapem ze zeny nechcu ist k lekarovi,ja som isla poradila sa,oznamila ze chceme babo,opytala si ci mam teraz preventivku v poriadku a nik sa mi nevysmial,lekar mi dal nejake doporucenia,a povedal ze ak do 3mes neotehotniem,budeme skusat ine moznosti/folikulometriu a tak..
vsetci tvrdia ze je to hlavne o psychike...tento mesiac chcem ist na ten postkoitalny test a uz som asi absolvovala z tychto zakladnych vsetko...
lebo niekedy sa zeny trapia a pritom staci malickost/lieky,sparvne nacasovat.manzelikovi liecbu a nemusia sa trapit rok...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre