Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

blackrose
16. sep 2009

citujem lauritku:

na samovysetrenie krcku su potrebne aspon dva cykly, aby clovek vedel vycitit rozdiely. krcok sa otvara / ta priehlbinka v strede/ : pred ovulaciou ( ulahcuje cestu spermiam ) a pred MS ( ulahcuje odtekaniu krvi ).
co sa tyka jeho polohy tak uz par dni pred ovulaciou sa zacne posuvat vyssie ( to znamena, ze si ho tazsie nahmatas, musis ist hlbsie s prstom ) a makne. Tesne pred ovulaciou je otvoreny, vysoko a makky akobý rozteceny. / jedna trefna poznamka: ako rozmoceny chlieb /. po ovulacii sa priehlbinka zatvara, krcok zacina tvrdnut a posuva sa nizsie do posvy do tzv. nefertilnej (neplodnej ) polohy. takze je nizko ( lahsie ho nahmatas, nemusis ist hlboko s prstom ), je tvrdy a priehlbinka zavreta. ak nastane tehotenstvo-takyto ostava, pripadne este viac stvrdne a posunie sa dole, takze ho hned nahmatas. ak nenastne tehotenstvo, zase sa zacne posuvat hore, maknut, a priehlbinka sa zvacsuje, aby sa pripravil na odtekanie krvi.

blackrose
16. sep 2009

iaia... prepac, ja som sa s tym nestretla...

iaia
16. sep 2009

blackrose • aj tak dakujem

guiri
16. sep 2009

Ahojte babenky,

precitala som si snesne prispevky a aspon vidim,ze nas je tu viac posmutnelych z nekonecneho snazenia sa bez vysledkov. My sme vcera po 10 mesiacoch boli na klinike pozhovarat sa s doktorkou o testoch no a na 1.poschodi na porodnickom oddeleni sme rovno isli pogratulovat kamaratom k narodeniu ich chlapceka. Taky kolotoc emocii vam veru neprajem. Cely cas mi behaju po hlave myslienky,ze co ak nam sa to nikdy nepodari....
No nic, idem radsej robit veceru, lebo uz som zase nejak mimo....

blackrose
16. sep 2009

guiri... tak dnes je tu naozaj smutna nalada... taky kolotoc musi byt vazne na nervy 😒
dufam, ze to vsetky v zdravi prezijeme... hlavne v tom dusevnom zdravi...

bibi24
autor
16. sep 2009

Martinka848 a vy sa kolko snazite? A aky je to zly spermio? My mame tiez zly spermio...a tiez nas pravdepodobne bude ckata ivf-

Pimma, to som si aj s mojim zazila, ja ovulka za dverami a jemu sa nechcelo. Chapes? Skoro ma porazilo 😀 Skoro tyzden sme sa neorzpravali, ja som bola smutna a nakoniec mi povedal, ze to uz neurobi, ze bude sex, aj keby co bolo 😀

Baby, ja viem, s chlapmi je to niekedy tazke, lebo su ini ako my, lebo veci tak neriesia a zvlast taketo. Beru to viac v pohode, asi aj preto, ze si nemusia prejst tym cim my. Treba to brat ako to je...netrapte sa kvoli tomu.
A tie co ste zdrave, len o dusu snazilkujte a vyjde vam to urcite 😉 Skor ci neskor, ale raz ano 🙂

pimma
16. sep 2009

bibi 🙂 niekedy mam pocit,ze ten moj je z marsu 🙂 asi si mysli,ze babo prinesie bocian 😀
vdaka za povzbudenie bibi a nebud smutna ani ty, urcite sa vam podari otehotniet 🙂 drzim palce

zdeja
16. sep 2009

🙂

aduliak
17. sep 2009

Dobre ranko prajem....vcera ste toho teda popisali..... vitam nove snazilky!!! ako sa dnes mate? ja hlasim, ze mrcha este nedorazila....

nina88
17. sep 2009

Ahojte... Adi kolký deň cyklu si? Aký mávaš dlhý?
Ja dnes takto: http://www.fertilityfriend.com/home/299ad1

a príšerne ma bolí brucho... Takto skoro asi ovulka nebude, dúfam,že ma zas nenaháňajú cysty...

aduliak
17. sep 2009

ja som 30.DC 🙂 ale to este nic neznamena, mavam sice vacsinou 27 dnovy cyklus,no maximalne mi to meskalo 4 dni 🙂 takze vobec sa este nevytesujem 🙂 joooj....cysty ani nespominaj.....mam s nimi skusenost a vtedy ma brucho bolelo tak, ze som si ani poriadne sadnut nemohla... ☹

aduliak
17. sep 2009

a podla grafu by som povedala, ze moze byt ovulka tak za dva dni, ked ti teraz trosku klesla teplotka.....

zuzana1979
17. sep 2009

aduliak, tak sup si spravit test, aby si nas tu nenapinala. 🙂

aduliak
17. sep 2009

Zuzi...chcem pockat aspon do nedele alebo pondelka, ak to nepride, lebo citim sa na mrchu a nechcem byt sklamana 😖

aduliak
17. sep 2009

uz som tolkokrat testovala a vzdy len jedna ciarka a mrcha vzapati dorazila.... 😖

nina88
17. sep 2009

No Adi ja viem ako bolia cysty, preto mám strach. Idem k lekárovi sa objednať. Toto nie. Už sa skŕčam pod stol!

blackrose
17. sep 2009

ahojte 🙂
adu, nerob si test, este pockaj, ako vravis, ja som bola tiez vela krat sklamana a hned na to prisla mrcha ☹

ja to dnes citim na mrchu aj podla grafu, aj podla vcerajsej placlivej nalady aj podla vsetkeho...
http://www.fertilityfriend.com/home/1ed0a8

blackrose
17. sep 2009

ninka, utekaj k lekarovi radsej, nie je dobre ked ta to az tak moc boli... ☹

zuzana1979
17. sep 2009

no ja som mala zatial len jeden neuspech, tak som este velakrat netestovala, preto je to pre mna vzacne. ale ked myslite, ze ma este pockat, tak som za, vydrzime do pondelka a budeme drzat palecky, aby neprisla, potvora.

aduliak
17. sep 2009

Nina.......ja tiez viem, co to je za bolest...snad to cysta nebude!
Blackrose....mas pravdu, aj ked urobit test ma laka, ale bojim sa sklamania! 😒 a dufam,ze ty sa s pocitmi na mrchu mylis!!! 😉

nina88
17. sep 2009

No bolesť ustúpila, ale som objedenaná na dnes 18:30, tak som zvedavá...

kv3tka
17. sep 2009

ahojte....
no ninka graf mas pekny,uvidime,co sa stane nasledujuce dni....a ak mas take strasne bolesti,nic neodkladaj....a bez k lekarovi.... 😉
aduliak....super,ze mrchana este neprisla,a odporucam netestovat!!! 😀 ja patrim k zenam,co su zasadne proti skoremu testovaniu....
blackrose....no vyzera to na mrchu ☹ ,aj ked nikdy nevies,kedze ti to tento mesiac pekne skackaaa 😀 ....a placlivost moze byt i tehupriznak 😉 ...kazdopadne verim,ze dnes je ti uz lepsie 😉

vcera to tu bolo celkovo neake moc pochmurne ☹ ...smutne....uz by trebalo neaku tehulku,a s nou nove nadeje pre vsetky ostatne 😉 🤐 😵

aduliak
17. sep 2009

ja som tu sice vcera vecer nebola, ale rano som si precitala, co ste popisali a normalne by sme si mali zakazat rozmyslat smutne!!!
Ahoj Kv3tka....

nina88
17. sep 2009

Ahoj Kveti, Black....
No graf vyzerá fajn, to hej, len sa bojím tej cysty jak čert kríža... ☹ NO zajtra ráno podám hlásenie ako som dopadla...

kv3tka
17. sep 2009

adulka ahoj.....co narobis,ked aj smutne veci sa v zivote deju....aj take su tu!!! a posuvaju cloveka vpred... 😉 a bibi bola zakladatelka tejto temy....a po jej sprave,sme zosmutneli 😢 ....kazda sa boji na nieco take co len pomysliet,nie sa s tym este i stretnut ☹

kv3tka
17. sep 2009

dufam,ze to bude v poriadku....ja s cystou este nemam ziadne skusenosti....alebo som o ziadnej nevedela 😉

kv3tka
17. sep 2009

inak kocky,ktora ste vcera pozerali "modre z neba"?....o tom ciganovi z detskeho domova? 🙂

blackrose
17. sep 2009

ahoj kv3tka 🙂
no dnes je to uz lepsie (s tou naladou)... len som rano trosku malinko posmutnela ked som videla teplomer, ale to zase rychlo prejde. Tiez si nahovaram, ze mi to skace a stat sa este moze hocico, ale uplne to dnes citim na mrchu ☹ ale nevadi... pride, odide a vrhame sa do noveho snazenia 😀

modre z neba nepozeravam.. ale porozpravaj co sa tam dialo 🙂

ja som cystu nemala, ale gynda tam videla uz hocico ale vzdy to potom aj vylucila, takze som rada...

nina88
17. sep 2009

Ja som to pozerala... Plakala som celý čas... ☹

xena323
17. sep 2009

black,neskusis testnut,aj ked BT klesla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre