Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

bibi24
autor
10. aug 2009

Karolinka, ovilacne testy mozes pouzit vlastne kedykolvek a testovat aj kazdy den, povedzme cca od 12dc, az nato, ze ta to bude stat viac penazi...lebo minies viac testov. A skus pohladat, predavaju aj take, ze 5 v jednom baleni 😉

bibi24
autor
10. aug 2009

Baby, no tak ja som sa vratila od tej Dr. A postup je takyto, zobrala mi vzorky na vysetrenie na chlamydie a nejake ueroplazmy a pod.veci - uvidime, ake budu vysledky. Zarovem mam prist 3.-5. dc na hormonalny profil na vysetrenie krvi. Robila mi utz a samozrejme na pravej strane je zase cysta 2,9mm (vraj uz asi z predchadzajuceho cyklu), lavy vajecnik je zdravy, sliznica ok (momentalne vraj vyssia, takze ovu uz asi bola). Uvidime, ake budu tieto vsetky vysledky + dalsi mesiac mi odsleduje ovu folikulometriou a posle aj mm na spermiogram. Vsetko sa proste uvidi postupom casu, podla toho ake budu vysledky...vraj to naozaj este nie je dlha doba snazenia (a to som 2 mesiace este pridala 😀 ) a ze mozno otehotniem aj skor, ako mi dorobi vsetky vysetrenia. 🙂
Tak ale som rada, ze som tam bola a ze nieco preto robim...lebo evidentne s tymi cystami, ze sa mi tvoria nie je vsetko ok. Tym padom mam vlastne ovu len kazdy druhy mesiac, cize o polovicu mensia sanca. Nie?

pici
10. aug 2009

aj tu jedna baba na mmb predava za super ceny... oproti lekarni si myslim...

pici
10. aug 2009

no bibi... tak uvidis.. ako berie tvoj manzel ze musi ist na spermiogram????
ja viem ze je to normalna vec, ale predsa muzi to nesu trochu tazsie nie???

bibi24
autor
10. aug 2009

Tak este zatial nemusi, ale pravdepodobne pojde. Berie to uplne v pohode, vie, ze chceme babo, vie, ze sa nam nedari, tak vie, ze to musi podstupit a berie to ako samozrejmost. Urcite nie je z toho neviem ako nadseny, ale nerobi z toho vedu.

pici
10. aug 2009

bibi a to tam budes teraz asi casto chodit co???
ale sak na druhej strane treba nech vies co sa deje nie??

moj manzel slubil ze pojde k urologovi, lebo ja som kvoli rakovine chcela ... preventivne... tak rovno aj na spermiogram moze ostat...

bibi24
autor
10. aug 2009

Pici, no neviem, urcite to bude castejsie ako ked je preventivka 1krat za rok. Tak zatial pojdem na krv, to bude rychlovka a ta folikulometria tiez, to si za 5 minut vybavena. Ale urcite parkrat za mesiac tam budem musiet ist. Mne to vsak nevadi, lekarku mam kusok od roboty (na bratislavu 8 min. busom), da sa objednat ako mne vyhovuje a vysetrenie, aj vaginalnym utz mi nevadi. Urcite sa v tom nevyzivam 😀 ale nerobi mi ani ziaden problem.

pici
10. aug 2009

jasne. vsak kazda spravime vsetko preto aby sme mohli mat babo. to mi je jasne...

bibi24
autor
10. aug 2009

Ak sa aj vy snazite dlhsie a nic, tak zajdi za dr. Nic za to nedas a uvidis, ci je vsetko v poriadku. 😉 Podla mna hormonalny profil, vysetrenie na chlamydie a u muza spermiogram su naozaj zakladne veci, ktore treba absolvovat. 😉

karolina23
10. aug 2009

jasna vec skusim si nabuduce kupit taky ale tento otestujem vo stvrtok ovsem ak sa mi zmeni hlien baby na www.makemebabies.com som si vytvorila ako bude vypadat moje dieta vytvorila som si chlapca cely po mne uz chcem mat mimino 😀

barchee
10. aug 2009

bibi...tak super, že máš konzultáciu za sebou 😉 ja už sa neviem dočkat tej mojej 🙂 inak, ak by ti aj fungoval 1 vaječník, nie je menšia šanca otehotnieť, lebo vezme na seba každý cyklus - je plne schopný nahradiť činnosť druhého vaječníka...máš ovuláciu každý mesiac, neboj sa 😉 toho 21.8. jak idem na tú preventívku, by som akurát mala mať buď tesne po alebo prebiehajúcu ovuláciu...to bude úžasné keď sa tam na doktora vyvalí môj úchvatný ovulačný hlien 😀 božeeeeeeee, to bude hroznééé 😅 inak aj vaši chlapi berú ten spermiogram tak s rozpakmi??? ten môj trulo manžel hej...keď som sa ho dnes pýtala, či sa objednal, tak sa tak záhadne a zároveň rozpačito usmial a neodpovedal mi...musím to z neho dostať, lebo som zvedavá 🤐 pritom ten urológ je dllllllhoročný rodinný priateľ, a vie, že nám to nejako nejde...tak sa ani hanbiť nemusí... 😅

karolina23
10. aug 2009

barchee môj manzel by sa asi hanbil objednat lebo je hrdy ale ak sa nam nebude darit dlhsie urcite sa bude musiet aj on objednat ked chce mat babo musi to postupit ale nie vsetci chlapy tam chcu ist 😀

barchee
10. aug 2009

...no tak sa neobjednal, a že on sa objedná až potom, keď budem JA vedieť, že ako som na tom po mojom vyšetrení...debil!!!! taká som ostala sklamaná z neho!!!! 😔 ani nemám chuť byť s ním v jednej miestnosti. Tá sprostá chlapská ješitnosť!!!!! 😠

vrabcek154
10. aug 2009

ahojte baby, aj my sa snazime, este sme len zacali, tiez sme nedockavi,,,,, 😎

karolina23
10. aug 2009

tak to mas pravdu chlapy su proste ješitny cakaju az na nas problem a potom az oni fakt nechapem sak ked to chceme obaja tak nieco preto spravime myslim si no nie?

karolina23
10. aug 2009

ahoj vrabcek tak vitaj medzi nami snazilkami a nedockavcami 😀

jaruska8
10. aug 2009

Pridávam sa!!!! 😉 Aj ke´d, aby to nevyznelo hlúpo, aj sa snažíme, aj to nesilím (hlavne ja), lebo to nemá zmysel, my sa snažíme vlastne štvrtý mesiac. 😉 A čo má prísť, to príde. 🙂

karolina23
10. aug 2009

ani ja to nesilim je len cakam na ovulku a ak sa zadari tak sa zadari len musim si to sledovat lebo doteraz som si to nevsimala a 5 mesiac sa nic nestalo uvidime ak si to budem vsimat mozno sa zadari si to zo srdca prajem a aj vam babi to prajem nech preleti nad vami bocianik a nech vam nieco prinesie 😅

bibi24
autor
10. aug 2009

Barchee, ano chlapi sa niekedy spravaju ako male deti. Su hrozni bojkovia, zeny vydrzia ovela viac. Tak len napr. my chodime kazdy rok minimalne na preventivku, kde sa musiem vyzliect, kde nas vysetruju a berieme to ako samozrejmost. Oni, ked maju ist na jedno vysetrenie spermii, tak su celi pokakani a robia z toho taku vedu, ako by islo o zivot. Mna tiez taketo veci vytacaju.
Aj ked, ako som pisala vyssie, zatial sa moj manzel stavia k tomu normalne, ale zas uvidime aky bude skutok.

pici
11. aug 2009

presne preto som niekde vyssie polozila otazku ako to vnimaju vase polovicky.. lebo ten moj je tak trochu mrtvej brouk.. si mysli asi ze nieco bude mne... co naozaj moze byt pravda. ale ten urolog ho neminie tak ci tak....

reivka
11. aug 2009

ahojte, no sú tí chlapi poserovia! spoliehajú sa len na to, že v žene bude problém......

pici
11. aug 2009

akoze mne to nevadi. len som sa trochu citila ze som v tom sama. snazime sa od zaciatku roka a manzel akurat nahodil smutny ksicht ked som povedala ze som dostala mrchu... tak som mu to teraz trochu vyhucala, samozrejme v ramci uplne inej hadky, ze sa citim ze som v tom sama. ze by sa mohol aj viac zaujimat. nie????

no ja pojdem k dokymu a uvidim co povie, myslim ze ten spermiogram ho neminie...

jenniffer001
11. aug 2009

ahojky, můžu se přidat???

pici
11. aug 2009

jasne ze ano... aj ja som tu pomaly cerstva....

reivka
11. aug 2009

ahoj jenni pridaj sa,

moj tiež nahodí smutný výraz ked mu poviem že som dostala, velmi by to tiež chcel ako ja, ja asi budem revať, ked to zas dostanem ☹

kacenka24
11. aug 2009

Ahojte.
Presne tak reivka ako píšeš. 😉 Čo je to vyšetrenie spermiogramu v porovnaní s tým, aké musí žena podstúpiť. 😔
pici: Clostilbegyt sa používa na vyvolanie ovulácie pri anovulačných cykloch, ktoré spôsobujú neplodnosť

pici
11. aug 2009

rei, myslim ze cas na revanie este nie je...
ja som sa rozhodla absolvovat vsetko potrebne a ked to nepojde prirodzene tak skusit asistovanu reprodukciu...

jenniffer001
11. aug 2009

je tak to je super, aspoň se nebudu cítit tak blbě... já už jsem sice zaregistrovaná dlouho, ale jen jsem se v ňákých diskusích ptala na rady, nikde, kde už je to dávno rozběhlý jsem se nechtěla vnucovat, ono by to stejnak ani nešlo... 🙂

reivka
11. aug 2009

pici ale za chvílu bude 😀

kacenka24
11. aug 2009

Ja tomu tiež verím. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre