Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

bibi24
autor
5. aug 2009

Jaspi, no ano, na tych pracoviskach to tak byva. Ja som aj preto zmenila Dr, lebo moja nemala v ordinacii utz a nechcelo sa mi stale chodit niekam, kde ti ani nepovedia o co ide.
Toto vsetko o com pises musis asi len riesit s dr, to ti asi nepomozeme.

bibi24
autor
5. aug 2009

Kacenka, no, ale lepsie mi bolo, ked som o tom vela netusila 😀 Ja zase cim viac citam, tym viac sa bojim, ze to nebude take easy 😒

reivka
5. aug 2009

ahojte, aj ja si pozerám na tom www.pregnology.com ako na tom momentálne som, vždy je to fajn sa tam pozrieť čo sa práve so mnou deje aspon orientačne 😉

barchee
5. aug 2009

kacenka, ani nepotrebuješ vedieť po anglicky...stačia obrázky 😀 a tie názvy nie sú také odlišné ako naše 😉 povedz, preložíme 🙂

karolina23
5. aug 2009

ahojte tak to je pravda chlapy su fakt z inej planety asi no ja mam posunuty cyklus namiesto 12 dni mam 14 den ovulaciu som bola u gynekologa a akurat mi stihol urobit sono zvnutra tak mi to aj ukazal akurat som mala vajicko uvolnene kt.na nieco cakalo ale to som bola rano a vecer sme mali sex s manzelom a nic je mozne ze by sa uz skoncila ovulacia a proste sa uzavrelo? 😖

karolina23
5. aug 2009

baby mohli by ste to prelozit sice som sa ucila po anglicky ale nieto nazvy neviem prelozit ani precitat poriadne co tam pisu 😅

karolina23
5. aug 2009

no baby uz som si to prelozila a dufam ze spravne ale je to cudne akurat vcera mi skoncila ms a podla toho grafu mam mat v sobotu ovulaciu nieje to nejak skoro? 😅

kacenka24
5. aug 2009

Oplodňovacia schopnosť vajíčka zaniká až po 6-16 hodinách po ovulácií. Pohyb spermií až do vajíčkovodu trvá niekoľko minút až hodín. Spermie nemajú ihneď schopnosť oplodniť vajíčko, túto schopnosť nadobúdajú až po určitom zotrvaní v maternici, alebo vajíčkovode, kde dozrievajú 4-6 hodín.

Takže Karolínka, možno ste sa iba časovo netrafili. 😒

karolina23
5. aug 2009

takze to znamena zebysme mali zacat aj dnej najneskôr zajtra aby sme to nepresvihli kedze mi skaze cyklus ms tak mi môze skakat ovulacia 😠

barchee
5. aug 2009

karolina - presne tak 😉 sexovať môžte kľudne aj 3-4 dni pred ovu, spermie toľko kľudne vydržia v tom čase... 🙂 ak si nevieš sledovať ovulačný hlien, je dobré skočiť gynde, nech ti spraví v strede cyklu sono vaječníkov a tak budete vedieť, kedy je ten najlepší čas 😉

karolina23
5. aug 2009

hej hej len tazko to je sledovat ked raz mas skôr ovu a raz neskôr skace to jak nenormalne ma porazi z toho 😀

barchee
5. aug 2009

ja nemám s týmto problém 😅 mám veľmi jednoznačný a neprehliadnuteľný ovulačný hlien, takže presne viem kedy je ovulácia...akurát, neviem, prečo sa nám nedarí...hold...trpezlivosť ruže prináša a 21.8. to preventívka u gynda istí 😀 vyvalím asi tisíc otázok 😀

karolina23
5. aug 2009

barch zo mna je doktor pif paf ja sa ho furt vypitujem a uz nevie co mi ma odpovedat este sa s nim tento mesiac porozpravam bo ma poslal na sono prsnikov mam ist ku koncu mesiaca hadam sa dovtedy dacok zadari dufam 😅

brisilda
5. aug 2009

kocky a po kolkych neuspesnych pokusoch o mimi ste navstivili gynekologa???

kacenka24
5. aug 2009

Brisi, ja som šla k lekárovi prvýkrát presne po roku, že nič, nech ma pošle do CAR-u. A robil mi nejaké vyšetrenia, aby ma tam vyslal a bum ako som si prišla po výsledky, mi spravil sono a bola som tehu. 🙂 Júúúj to bolo radosti.

A na budúci pondelok idem k tomu novému Dr., to budem presne 15 DC, tak som zvedavá, čo mi povie na tie moje anovuláky.

karolina23
5. aug 2009

ja som mala ist k nemu na preventivku a som mu povedala ze chceme mat babo a nic uz piaty mesiac tak mi robil vysetrenia stery bral kukal sonom na maternicu a tak povedal ze mam vsetko ok len treba byt trpezliva ale je to tazke cakat 😅

barchee
5. aug 2009

ja idem 21.8. - bol by to 6.neúspešný mesiac - dúfam, že nebude a ms v pondelok nepríde 😉 idem na preventivku, ale chystám sa aj popýtať a tak...teda ak bude treba... 😅

hezula
5. aug 2009

kacenka 24: mne doktor povedal ze od kramov po ovu mame byt co najmenej spolu, aby vznili silne spermie a potom ked som mala ovu sme to mali robit 4 dni posebe minim. 2 x denne - bola som z toho kuku - bilo s ami to, ked si ich tak setri tak na prvy sup sa ich zbavi a potom ked je to tak casto, tak uz sa nestihaju regenerovat a vies co mi na to doktor povedal? Ze tym ze si ich tam nazbiera tak su silne a tak rychlo sa nevyminu. velmo tomu nerozumiem, ale z toho vypliva ze mate byt po ovu menej spolu a potom dva krat za den, takze plati aj jedno aj druhe co si pisala

bibi24: nechces ist lekarovi, aby ta vysetril ci mas ovu? My od zaciatku ideme podla lekara, pridem tam kazdy mesiac cca v 12 den mrch a sonom mi pozrie ci ide ovu, ked nevidi, povie aby som prisla o dva dni, ked potom vidi (mavam ovu 17, 18 den?) tak podla velkosti a zvyku pukania mi povie kedy byt spolu a potom mi este aj vezme krv, aby zistil hormonalne ci ovu bola, lebo vajicko vidiet moze, ale nemusi puknut- viem takto sa na to asi tazko neda sustredit a navyse asi si v cakarni postavim stan 🙂 .
neskusis teda ist k nemu, aby si si bola ista?

karolina23
5. aug 2009

hezula to iste aj mne povedal doktor ze si ich ma setrit aby neboli take rozbehane a vedeli kam maju ist lenze sme tak spravili ale co z toho ked mam nepravidelnu ms a ked si to vypocitam sa nemusim trafit mozme to akurat tak zmeskat tak sme sa rozhodli ze zacneme zajtra aby tam vydrzali 4 dni a budeme sa pokusat az do zaciatku dalsej ms v co dufam ze ju nedostanem a dacok sa uchyti 😀

bibi24
autor
6. aug 2009

Dobre ranko babule 🙂
Prepacte, ze som sa uz vcera neozvala, ale bolo tooolko roboty a potom som ledva stihla to kino, co som spominala, ze idem. Vecer rovno k svokrovcom a domov som dosla o pol jedenastej. Tak taketo su moje dni, ubehane 😀

Hezula, ano, uz seriozne rozmyslam nad tym, ze pojde k Dr. Idem sa hned aj objednat na koniec augusta, to bude akurat po ms, nejaky 12dc. To mas, inak velmi dobreho lekara, ked ta takto sleduje a je ochotny. Lebo mnohi by ma asi poslali niekam...som zvedava, aka bude ta moja. Som zmenila dr pred 2 mesiacmi, ale este som tam nebola. Ale chvalia si ju.
Inak, ja som aj vcera robila ovu test - 17dc a opat negativny. Takze ja netusim fakt, ze co.

bibi24
autor
6. aug 2009

Tak som sa prave objednala na konzultaciu na pondelok...som zvedava, ze co mi povie 😉

barchee
6. aug 2009

bibi, tak držím palec, aby ste zistili, ja to teda je :D podľa mňa si ale mala vtedy, ako ti vyšli // minule...hm?? 😉 Ja dnes ráno 37,0 ...krčok hore a tvrdý....no snáááď 🙂 uvidíme...ak teplotka na víkend neklesne, malo by sa podariť 😉

bibi24
autor
6. aug 2009

Barchee, len mne neukazovalo rovnake //, ta jedna (prva - ta ktora ma byt silnejsia) bola vzdy svetlejsia a od 12dc len slabne, vobec nesilnie, ako som si myslela. Takze fakt neviem, mozno som ovu tento mesiac ani nemala...ktovie...Hej, uz ma fakt zaujima, ze co, postazujem sa na vsetko. Hadam ma nevyhodi, ked to bude "len" 5 mesiacov. Alebo mam povedat, ze dlhsie? Hm?
A tebe hrozne drzim palec, ze co...som zvedava, ako to dopadne...verim, ze dobre 😉

reivka
6. aug 2009

ahojte baby, ja už začínam mať strach, že ak to zase nevyšlo, tak budem strašne maximálne sklamaná a hovadzky smutná, lebo sme tej dovolenke dávali také nádeje, tam mal konečne mm trochu pohodu a snažilkovali sme, ale teraz ked to nevyjde, tak už je mm zase v robote, v tých svojich problémoch a stresoch a na snažilkovanie ani nepomyslí, tak ked to nevyšlo tak neviem kedy sa dočkám ☹ 😒

inak bibi, ja verím, že si ovulku mala, ked si mala dve // na tom teste, ved keby si nemala, tak tam žiadna druhá nie je 😉

barchee
6. aug 2009

bibi, ak boli //, je jedno či slabšia alebo jaká, hlavne že boli //, tak ovulka určite bola 😉 reivka, držím palec 😉

karolina23
6. aug 2009

ahoj baby som si merala teplotu mala som dneska 37,4myslite ze by sme mali mat dnes s manzelom sex aby som to zasa nepresvihla poradte prosim 😅

reivka
6. aug 2009

jasné 😀 nič zlé tým nespravíš, len dobré 😉

karolina23
6. aug 2009

vlastne ja som z tychto teplôt a ovu uplne paf to znamena ze ked mam taku vnutornu teplotu tak tam spermie vydrzia dlhsie?alebo je to inak? 😀

reivka
6. aug 2009

to nemá s teplotou nič 🙂 spermie zakaždým vydržia v tele 4 - 5 dní, ale v čase ovulky to je zaujímavé preto, že máš vyššiu šancu otehotnieť, aj ked píšu baby, že otehu aj 2 dni pred mrchou, alebo týždeň po ovulke, tak treba sa snažiť kedykoľvek 😉

bibi24
autor
6. aug 2009

Reivka, u nas je to s tym snazilkovanim tiez niekedy tazke...napasovat to prave vtedy, kedy mozeme, to sa nie vzdy da. My sme si tiez mysleli, ze pocas dovolenky by sa mohlo podarit a nic. 😖

Ale Reivka, test sa povazuje za negativny, pokial nie su oba ciarky rovnako silne, pripadne ta kontrolna musi byt silnejsia. A to som ja nemala 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre