Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

puska16
14. okt 2009

ahoj kafoditka aj tebe... 🙂

kafoditka
14. okt 2009

dievcata, ako dlho sa snazite? Aby som vedela ci sa mam znepokojovat, lebo my po 7 mesiacoch stale nic..

puska16
14. okt 2009

my 15 mesiacov... ☹

blackrose
14. okt 2009

adi, skoda ze si dnes nemerala, mozno ti teplotka aj vyskocila... tazko povedat a nechcem robit marne nadeje, ale je divne, ze si vcera spinila a dnes nic... 😒
kafotinka ahoj 🙂 my prave ideme do 10. mesiaca snazenia... a znepokojovali sme sa uz po prvom neuspechu 😉

blackrose
14. okt 2009

kafoditka, ospravedlnujem sa za preklepy v tvojom nicku 😉 dnes mam nejaky preklepovy den 😀 😅

nina88
14. okt 2009

Ahoj kafoditka... No my pol roka, ale tie prvé 3 mesiace to nebolo ono, takže tak vážne 3...

kafoditka
14. okt 2009

ahoj puska,fuu, to uz je doba.. ja uz som si presla stadiom placu, teraz sa snazim tomu nechat volny priebeh, ale stale dufam a verim ze nakoniec tie dve ciarky na teste uvidim.. 🙂

kafoditka
14. okt 2009

a ja som si naivna myslela. ze po vysadeni antikoncepcie to pojde velmi lahko... :((

blackrose
14. okt 2009

kafoditka, najvacsou ironou u mna je, ze cely zivot som bola proti antikoncepcii, pretoze som tomu nikdy neverila, ze to neublizuje telu a ze aby som nemala neskor problem s otehotnenim... no a cez to vsetko ten problem mam 😖

puska16
14. okt 2009

blac vy 10mes.??? a po prvom ste sa uz stresovali 🙂 ? to akokeby som seba pocula 😀 , to ja som po prvom uz behala ku dokt. a pytala sa na mozne rizika 😀 a nakoniec sa to presunulo az na 15mes. neuspesneho snazenia... ☹

kafoditka tiez som si spociatku myslela ze predsa do pol roka to vyjde, co ma ukludnila dokt. ale vidis...v kazdom pripade stale verim...hoci pridu aj tmave dni, kedy stale placem a som nazlostena... 😢

kafoditka
14. okt 2009

blackrose, ja uz teraz aj lutujem, ze som ju uzivala, ale cas nevratim.. S mm sme si povedali, ze ked sa nepodari do konca roka, zacneme to riesit s lekarom, tak uvidime..

kafoditka
14. okt 2009

puska, tie tmave dni doverne poznam 🙂 ale uvidis, raz pride ten den, kedy bude uz len svietit slniecko 🙂

puska16
14. okt 2009

bodaj by bol co najskor... neznasam jesen...to mi je este horsie 😠 , ale esteze existuje konik kde si mozem pokecat a trochu nabit energiou... 🙂 ziadna z mojich blizkych kamosiek taky problem nema, teda jedna mala, 10rokov nemohli mat babo tak boli na umelom a hned na prvy sup to vyslo, tak sa tesim kvoli nej velmi mooooc, a ostatne si zaumienili ze teraz babo, oki a sup sup uz je na ceste...poniektore aj druhykrat a tak ked sa s nimi o mojej teme bavim, tak sa iba zasmeju ze moc nadtym rozdumujem, a tak sa radsej nebavim s nimi o tom...iba s mojim mm a mojou sestrickou... 😅 as vami jasnacka 😉 🙂

ludinka
14. okt 2009

ahojte baby uz som tu dlhsie nebola, v sobotu dorazila mrcha ☹
takze tiez zaciname odznova.

kafoditka my sa snazime zatial 4 mesiace, tiez by som tomu chcela nechat volnejsi priebeh a nie na to mysliet len sa to akosi neda 🙂
tento mesiac som si robila asi 5 testov ☹ mrcha mi meskala 4 dni
ja to s lekarom moc nechcem riesit pretoze sa mi to zda byt zbytocne skoro,napriklad moji rodicia nemali po svadbe 2 roky nic, uz sa pomali zmierovali s tym ze ostanu bez deti a potom mali za dalsie 4 roky tri deti 🙂

blackrose
14. okt 2009

puska, no cakala som, ze na prvy sup sa to podari, pretoze takmer vsetkym v mojom okoli sa to podarilo na prvy krat, takze nejako som ani nerozmyslala, ze to bude trvat 10 mes. ☹
Ale k lekarke som este kvoli tomu nezasla, len na rocnej prehliadke som jej vravela, ze sa snazime a nedari sa, tak povedala, ze ak chcem moze ist mm na spermiogram a ze po roku by sme to riesili. Tak sme si s mm aj povedali, ze pockame na ten rok a do vtedy sa budem snazit nestresovat, nepanikarit a teraz sa mi aj trosku dari. Len ten tyzden pred ms vzdy mam taky tazky, ze ci sa nahodou nepodarilo.
A pri snazeni asi vzdy kadzu z nas pochytia nejake tie tmave dni 😒 ved sme zeny a kazda z nas chce byt matkou 🙂 a verim, ze sa nam to aj podari 😵

blackrose
14. okt 2009

puska ja som na tom podobne, tiez mi kamoska, ktorej sa podarilo na prvy sup a teraz caka babo vravi, ze velmi nad tym rozmyslam. To sa jej hovori ked ani nevie ako otehotnela. Vadi mi to, pretoze sa hned tvari ako expert na pocatie 😠 . Nechape ake to je, to kazdomesacne cakanie, tak tiez sa zdoverujem len na konikovi. Mm sa tvari, ze mame cas stresovat, co on pozna kolegov, tak cakali na dietatko aj 2 roky... takze on paniku vobec nechyta.

kafoditka
14. okt 2009

ahoj ludinka, no ved s tym volnym priebehom sa snazim oklamat si psychiku 😉 jasne ze riesim kazde pichnutie a kazdy priznak, niekedy mi z toho pekne hrabe 🙂 ale na druhej strane si hovorim, ze ak je tam nejaky problem, ktory by mal riesit lekar, tak na co cakat.. a mne tento mesiac meskali 3dni, uz uz som mala nadej-a predsa to nevyslo ☹ ☹

puska16
14. okt 2009

blac my to mame asi narovnako...moj mm taktiez s kolegami tuto temu preberali a tiez mu povedali ze sa snazili aj 2 plne roky, no moja dokt. mi povedala (zijem inak v nemecku), ze tuto sa to zacne riesit na plno az po dvoch rokoch intenzivneho snazenia, ako povedala som jej ze to chcem zacat riesit od januara naozaj intenzivne, lebo ja budem mat vo febr. 30 zda sa mi ten cas prosto spravny...moj mm bol uz na spg a vysledky boli priam vynikajuce... 🙂 tak asi je problem vo mne 😖 alebo visi niekde vo vzduchu??? 😀

aduliak
14. okt 2009

my ideme do 7.mesiaca snazenia a zacneme to riesit po novom roku, ak sa nezadari.....teplotu som sice nemerala, ale citim mrchu predo dvermi, brucho boli, nafuknute je, krize, prsia, vsetko....takze urcite nic ☹ vcera som bola smutna, ale dnes je to uz lepsie.....

blackrose
14. okt 2009

puska nestracaj nadej, mozno sa len spermijky s vajkom zatial len zblizuju a randia 🙂 ... ja si vravim, ze ziadny problem nemame! Proste v to verim a tiez verim, ze to pride v tu najvhodnejsiu dobu 🙂 tak, dufam, ze verim spravne 😅 ale aj tak pre istotu po novom roku pojdeme na vysetrenia...

kafoditka
14. okt 2009

pre mna je to o to tazsie, ze mm, aj ked mi je velkou oporou, nedokaze zakryt to sklamanie ked dojde mrcha a o to viac ma to mrzi..

puska16
14. okt 2009

istota je gulomet 😉 ja verim tiez, uz mam po ovulke a aj sme sa snazili 😉 tak hadam sa to raz uz podari...

Inak poculi ste uz niektore ze snazilkovat by sa malo hlavne rano a nie vecer....my vacsinou snazilkujeme vecer, lebo akosi rano kto ma cas??? ja chodim do prace o pol 6 z domu, moj mm este tvrdo spinka tak nam ostava iba vikend, ale to tiez len tak zriedka... 😀

blackrose
14. okt 2009

adi, hlavu hore a tes sa na nove snazilkovanie 🙂 ja som tentokrat ani len nepomyslela na smutenie... treba sa na to vykaslat, pretoze to nam vobec nepomaha. Hlavne si nesmieme robit ziadne marne nadeje pred tym, ako cakame na vysledok snazenia...
musime mysliet tak trosku neutralne a nie sa presviedcat, ze kazdy moznz priznak, kazda vyssia teplotka naznacuje tehotenstvo. Ak budeme cakat na mrchu a hovorit si ze sa nam to nepodarilo, tak aj ked sa to nepodari, minimalne to budeme lahsie zvladat a raz nas to urcite prekvapi 🙂
(ja viem, teraz sa mi lahko hovori ked som 1 DC 😀 )

blackrose
14. okt 2009

puska tak to som este nepocula... ale tiez vacsinou vecer snazilkujeme... rano som rada, ze si mozem trosku pospat ked idem do prace 😉 a cez vikend tiez len malokedy sa nam podari rano... a hlavne si neviem predstavit, ze by som hned po tom vstala a vyslo to vsetko von ☹

puska16
14. okt 2009

😀 blac no ty si expert, tie ktore maju prejst a prist aj k vajicku pridu, je jedno ci to robis rano alebo vecer 🙂 prosto som to pocula, ze vtedy je organizmus celkom oddychnuty a tie male potvory sa lepsie pohybuju, vecer su unavene a vystresovane po celom dni 😀 ale zase neviem...

Teraz si hovorim tiez hlavu hore a tesim sa na vysledok, aj prestanem merat a zacnem merat len tesne pred mrchou 🙂

aduliak
14. okt 2009

my tiez rano moc nesnazilkujeme....ked chodime do prace, absolutne nie...sobotu bola vzdy nejaka robota na stavbe (aspon doteraz) a v nedelu sa obcas podari, ale ja som tiez radsej, ked je to vecer, lebo tak vo mne plavaju potapaci az do rana 😀

ludinka
14. okt 2009

ani my rano nikdy neznazilkujeme jednoducho na to nemam chut
myslim ze ak to ma prist tak to pride aj tak.....teda dufam

blackrose
14. okt 2009

ale ved ja nevravim, ze tomu hned verim a ze budeme snazilkovat povinne o piatej rano 😀 😀 😀

tiez rozmyslam, ze prestanem merat, ale asi to nedokazem a ja som s meranim spokojna, pretoze ja mam ovulku nejako velmi pohyblivu, ovu bolesti necitim a v hliene sa az tak neviem presne vyznat... takze takto aspon viem, ze ovu bola a som spokojnejsia... este do konca roka vydrzim a potom podla vysetreni uvidim ako budem pokracovat...

nina88
14. okt 2009

😝 Tak to ste mi dali chrobáka do hlavy teraz... My môžme ráno teraz 😉

puska16
14. okt 2009

No ved to, je to tazke ked sa raz nato meranie dam, tak meriam ako blazon, mne to az tak nevadi, rano si natocim budik aj cez vikend a sup sup odmeram a ihned spinkam dalej...iba ked sme u niekoho na navsteve je to take hm...divne, ale da sa...
Ja tiez nemam ovu bolesti, alebo mozno mam ale akosi to tak nevnimam, hlien mavam celkom v poriadku, ale podla merania bt mi ten hlien vobec nezapada do ovulky skor po ovulke 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre