Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

reivka
12. aug 2009

a po slovensky?

reivka
12. aug 2009

je to tiež maliníkový čaj?

bibi24
autor
12. aug 2009

Po slovensky by to aj mna zaujimalo 😉 Ja mam s hlienom tiez problemy.

reivka
12. aug 2009

už som našla čaj z ostružiny malinovej 😉

bibi24
autor
12. aug 2009

Ano, malinovnik, alebo caj z ostruziny malinovej. Ale ako som sa docitala, ma sa pit hlavne v tehotenstve, pred porodom a podporuje tvorbu posvoveho hlienu, aby babo lahsie vyslo z matky. Nemyslim, ze nejak suvisi s hlienom krcku maternice.

reivka
12. aug 2009

skôr to ulahčuje pôrod, má sa to na to piť od 36. týždna

pici
12. aug 2009

no dobre vedieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet...

kv3tka
12. aug 2009

ahojte....smiem sa k Vam pridat? 😕
my sa s drahym snazime o dietatko,teraz je to 4cyklus a zatial bez //...ale vieme,ze to coskoro pride....mame za sebou zakladne vysetrenia,vsetko je v poriadku,a lekar nevidi dovod preco by to nemalo vyjst....tak sa snazime a cakame....zatial nerobime nic specialne,nepapame ziadne tabletky...okrem kyseliny listovej....a teraz je to prvy cyklus,co si meriam BT....aj vdaka nej viem,ze ovu bola....aj ked trosku neskor,ako predpokladal moj dlhorocny lekar....kedze som mavala pravidelne 29dnove cykly...povedal,ze ovu mam na 15DC....no od zaciatku nasho snazenia sa mi cykly neak predlzuju....a tento cyklus bola ovu az na 22DC....vid moj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/kv3tka

tak Vam tu vsetkym drzim palceky 😉 ,aby sme sa vsetky coskoro dockali //

...a este jedna vec....suhlasim s Vami...ze ked zena tuzi po dietatku a ono neprichadza....je jedno,ci sa snazi 4cyklus....alebo 2roky....pocity su rovnake...je to proste instinkt....a tuzba po dietatku 😔
...aj ked sa to pre dlhorocne snazilky zda smiesne...i oni mali svoje zaciatky,i oni si nepripustali,ze to bude trvat tak dlho a i oni sa trapili,ked miesto // dorazila mrcha 😉

pici
12. aug 2009

ahoj kvetka... vitaj medzi nami.. musim teraz bezkat ale baby tu snad niekde poskuluju a pridaju sa...

kv3tka
12. aug 2009

dakujem pici 😉

reivka
12. aug 2009

AHOJ, ale 22.DC ovu, to je nejak neskoro, ved to potom nema vajko šancu sa uhniezdiť, lebo nema kedy nie? 😨

reivka
12. aug 2009

ale zase niektoré otehu aj 2 dni pred mrchou

kv3tka
12. aug 2009

ahoj reivka....hej 22DC....neskoro?to by bolo,keby mam 29DC....no ja som dnes 35DC.....LF mavam 14dni....cize 22+14=36DC....zajtra cakam mrchu....

reivka
12. aug 2009

akurát zajtra? no som zvedaváááááá 😉 tak ja mám kratší cyklus tak preto sa mi to zdalo že neskoro ovu

kv3tka
12. aug 2009

...aj ja....ale uz citim podbrusko,takze urcite doraziii....
no vies,ja mavam dost silne ovubolesti....a polroka pred zaciatko snazenicka som si zapisovala do kalendarika....kedy bola mrcha,kedy ovubolesti atd....lekar si to pozrel a zhodnotil,ze cykly su 29dnove a ovulka na 15den....no odkedy sa snazime....mam cykly 35-36dnove.....az na zaklade merania BT som zistila,ze ovu je neskor,....ale hlavne je,ze je....dokonca i krasne pozitivny ovutest som mala den pred ovulkou (kuk album)

ake dlhe mavas cykly ty?

reivka
12. aug 2009

no ja mavam 28 dnove, a asi tak 12DC ovu - teda aspon si myslim 😀

kv3tka
12. aug 2009

...myslis? 😀 ....testujes ovutestami,alebo merias BT....alebo podla krcka....alebo citis....alebo.... 😉

kv3tka
12. aug 2009

ja som tiez myslela....15DC a hotovo....aj nase snazenicko sa zacalo pred a skoncilo par dni po 15DC....no ale to je naprd 😀 ,ked je ovulka posunuta....teraz viem,ze je oneskorena....tak ju nahanamee 😀 😀 😀

reivka
12. aug 2009

no podla hlienu a pocitov 😀 😀 vtedy sa žene chce viac tutu-mutu 😀

kv3tka
12. aug 2009

to je dobre,ze to citis....ako vidim 2deticky uz mas,tak by nemal byt problem...

reivka
12. aug 2009

noooo akurát nech nie je problém mať dievčatko, lebo po tom túžime

kv3tka
12. aug 2009

mne prave pisala kamoska...je to utz....ma doma 2synov....a teraz cakaju tretie....vela pribrala,padaju jej vlasy....a trpi hrozne nevolnostami....vraj tie predosle tehotenstva boli ine-jednoduchsie.....som jej pisala vcera,ze to bude asi dievcatko 😀 ...a dnes jej to doki potvrdil....do tretice dcerka 😉

kacenka24
12. aug 2009

Ahojte babenky.
Počuli ste niekedy o lubrikačnom géle Pre-Seed? Ja som o ňom už dávnejšie čítala v zahraničnom časopise a prednedávnom som v Novom čase naň videla aj reklamu, no nikde tam nebol kontakt, kde by sa dal tento gél kúpiť. Ide o gél vyrobený špeciálne tak, aby spermičky nezabíjal, ale dokonca im uľahčoval cestu (veľmi vhodné pH ), pretože viem, že obyčajné lubrikanty ich zabíjajú. Teda pochopila som to tak, že tento gél vytvára veľmi vhodné prostredie pre spermie a celkovo im uľahčuje cestu. Na internete je o ňom veľa info, ale všetko je po anglicky a nemecky, ale celkom zrozumiteľne napísané. Pochodila som veľa lekárni, dokonca keď sme boli v BA, tak mi tam povedali, že si ho ženy pýtajú, len nie je tu v SR dostať. Pozerala som nemecké stránky a tam je bežne dostať za cenu 22 € a v balení je teda 6 jednorázových aplikátorov. Čítala som aj nejaké diskusie a ženy si ho veľmi chvália.
Ak doma nájdem ten leták po slovensky, tak napíšem viac.

Pre informáciu stačí do googlu zadať PreSeed, Gleitmittel (nemecky), alebo PreSeed lubricant (anglicky).
Zatiaľ iba takto: http://www.doozie.com/preseed-intimate-moisturi...

reivka
12. aug 2009

tak to je super, ako zavidiiiiiim 🙂 aj my by sme to ved prave tak chceli, ale ja neviem, či budem mať iné tehu do tretice, lebo ja všetky celé pregrckám a už sa toho aj bojim trochu že zase budem grcávať 🙄 😝

kv3tka
12. aug 2009

...tak to grckavanie ti veru nezavidim.... 😝 ....ja to nerada....bola by som rada,keby sa mi to vyhybalo.... 🤐 ale zas,ked bude konecny vysledok krasne zdrave dietatko-vydrzim 😉

kv3tka
12. aug 2009

kacenka super,ze aj taka vec existuje,co ulahci sex a pritom nezabije rybicky 😉 ....no ja take veci nepouzivam,ale zas niekto sa urcite potesiiii 😀

kacenka24
12. aug 2009

Mňa na začiatku tehu, teda som ešte nevedela, že to je ono 🙂 začali nenormálne bolieť kríže. Až som si teda myslela, že som dakde nachladla. A tiež mi bývalo až niekedy do 16tt. veľmi zle a to po celý deň. 😝

kv3tka
12. aug 2009

....ja by som bola rada,keby sa moj PMS...konecne zmenil na priznaky tehotenstva 😉 ...vraj je to skoro to iste....mna strasne bolia krize,o prsiach ani nehovorim....hlava,az zavrate....pobest podbruska....a to kazdy mesiac,par dni pre mrchou 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre