Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

kacenka24
7. aug 2009

Barcheee 🙂 to mňadžganie by aj mňa bavilo 😀

barchee
8. aug 2009

ahojky baby..tak dnes prišla ms...nečakane o 3 dni skôr 🙄 takže hups do nového cyklu.... 😉 pomaly si zvykám na to, že príde... ☹ včera som mala strašnú potrebu si dať nejaký ventil, tak som sa poriadne vyrevala... 😨 dnes som mala také nervy, že som rozkopala prázdne flaše od minerálky po kuchyni, lebo mi zavadzali.... 😀 jáááj, takže ZNOVA ideme na to 😝

a v robote si to madžganie taaaak užíívam 😀 milujem svoju prácu 😎

karolina23
9. aug 2009

juj barchee je mi luto ze ti to nevyslo ale neboj raz sa urcite podari ja budem na druhy tyzden skusat sledujem hlien hadam sa podari a ak nie sups do druheho cyklu raz sa to vajicko musi oplodnit len asi caka na spravnu prilezitost 😀

karolina23
9. aug 2009

kacenka ahoj tak aj ja uzivam femibion 800 uz asi 1 mesiac a par dni dufam ze to tento cyklus vyjde je to celkom fajn tabletka ani moje telo nedokaze samo produkovat kyselinu listovu tak mi ju doktor odporucil uvidime ci to bude mat daky ucinok zevraj po mesiaci by to malo zacat fungovat len keby to nebolo take drahe moc drahe podla mna 😅

barchee
9. aug 2009

dik karolina 😉 manžel sa tento týždeň objedná na spermiogram k urológovi a uvidíme keď budú výsledky, že čo a ako...toho 21.8. snáď už budú, nech s nimi môžem ísť môjmu gyndovi a konzultovať 🙂

karolina23
9. aug 2009

sak hej to je lepsie riesenie nech vam pomôzu odbornici a uvidite co a ako.môjmu manzelovi dal vitamin E uvidime ak ani to nezaberie musime trochu pockat a potom pôjdem aj ja aby nam pomohol ci nieje daky problem 😀 😉

jaspina
9. aug 2009

Ahoj holky.
Já jsem normálně měla tento měsíc MS jen 2 dny a to ještě hrozně slabou.. Brala jsem utroš a clostil. Minulý měsíc jen utroš a v pohodě.. tak nevím čím to zas je! 😠 Dnes jsem zas začala brát clostil - teprv 1 tabletu a mám tak nafouklé břicho, že mi asi praskne. A to budu brát večer ještě 1 😝

reivka
10. aug 2009

barchee ☹

reivka
10. aug 2009

ahojte, aj som vás zabudla pozdraviť, lebo som si čítala čo ste napísali 😅 čakala som, kto tu bude tehu po víkende, ved každým dňom si môže niekto nájsť // 😉

pici
10. aug 2009

ahojte, smiem sa k vam pridat?

reivka
10. aug 2009

určite ano 🙂

bibi24
autor
10. aug 2009

Dobre ranko baby, tak vas zdravim aj ja. Cez vikend som bola na morave a nemame tam net. Tak, aby ste vedeli s tymi tehotnymi, ktore stretavame...ja som bola cely vikend s tehotnou manzelovou sesternicou, ktora je v 8.mesiaci a s druhou sesternicou, ktora ma 1,5 rocneho chlapceka. No, co vam poviem.

Inak, aby som nebola este viac zmagorena z toho mojho cyklu, vcera som si len tak pre srandu spravila ovu test (lebo od piatku sa mi zdalo, ze asi mam ten tahavy hlien) a ake bolo moje prekvapenie, ked tam boli //. Cize som mala, alebo budem mat ovu? No, nechapem. Sila. Vcera to bolo 21dc. Ale neocakavam od toho ziadne zazraky.
Barchee,mrzi ma to, presne viem, ako ti bolo... 😖

Ja dnes idem poobede k tej dr, tak uvidime, ze co sa dozviem. Barchee, aj ty dobre robis, ze konate...na co zbytocne cakat.

pici
10. aug 2009

my sa s manzelom pokusame 7 mesiacov. viem ze to nie je vela.. ale na druhej strane ani malo.... neviete mi poradit o ake vysetrenia mam poziadat svojho dokyho???

reivka
10. aug 2009

dr. ti asi povie

pici
10. aug 2009

no ja len ze ci tam nemam dojst rovno s tym co mi ma spravit xixi. ja mam takeho agenta dokyho ze odo mna to urcite aj bude cakat ze mu poviem hned co vsetko nech mi spravi, kukne... xixi

vy mate oficialne niektora nejaky " problem" ??? preco to nejde????

reivka
10. aug 2009

za seba tvrdím, nie...........a čo je to za dr. ktorému ty musíš povedať čo má robiť, takých nemám rada, ved povedz že sa snažíte o bábo a chceš vedieť či je všetko v poriadku, nech ti všetko skontroluje

pici
10. aug 2009

reivka, nemyslela som to tak, ze ja mu musim povedat.. ale on je taky pripad.. velmi si ho pochvalujem. ze on mi nieco robi a ja sa ho detailne pytam co robim. cim to robi, na co to robi. tak ma pozna, ze o vela veciach citam. studujem.. tak som to myslela.. ze naposledy som mu hovorila, ze skoda ze nemam tie pristroje doma, ze by som sa aj sama vysetrila...

nie ze by bol lahostajny a cakal co mu ja nadiktujem aby robil.. asi som sa zle vyjadrila...

on mi sam povedal , ze keby sa nedarilo nech sa o 4 mesiace zastavim, ze ma rad uvidi... no tak je to uz 7 mesiacov tak sa zastavim teda...

a on je fakt super

reivka
10. aug 2009

ahaaa, no dobre a niektoré prístroje sa dajú kúpiť, ved niektoré baby si tu kupujú taký, čo sa dá počúvať doma srdiečko bábatka

ešte vám poviem, ked sme boli na dovolenke a snažili sme sa, tak jeden deň sa mi zdalo, že mám zrazu nejaké väčšie prsia, horšie sa mi vpratávali do plaviek a večer mi mm hovori, že "ty máš dnes nejaké väčšie prsia" 😲 😨 a teraz mi tvrdí, že je to prvá reakcia ak je žena tehu, že sa tak na 2 dni zväčšia 😕 no neviem 😅

pici
10. aug 2009

rei, a vy sa kolko snazite? vidim ze mas uz dve ratolesti. ta obdivujem ze si trufas aj na tretie... xixi

brisilda
10. aug 2009

pici skus sa ho opytat ci by ta nemohol poslat na priehodnost vajcovodov???tak nejako sa to vola mne to odporucala jedna doktorka kedze som bola po porode cistena koli silnemu poporodnemu krvacaniu a mohlo dojst k zapalu 😉

pici
10. aug 2009

bris a to je co? to co mi bude robit?

brisilda
10. aug 2009

juuuj tak ja som to este neabsolvovala totiz ja sa bojim to vobec absolvovat neni to bolestive no je to neprijemne niekmu sa to robi pod narkozou niekoho iba oblbnu ide o to, ze lekar ti pychne kontrasnu latku a sleduje priechodnost bleee neviem ti to odborne popisat len tak laicky no da sa o tom docitat na nete skus nieco pohladat 😖

pici
10. aug 2009

to je laparoskopia?
jaj nebudem si citat radsej o tom. lebo buduci tyzden nepojdem nikam. ved snad doky bude vediet co treba robit...

brisilda
10. aug 2009

pici take nieco 😉 ☹ ☹ ☹ su to vsetko neprijemne vysetrenia ktore chlap nemusi podstupit jemu staci ked vysetria spermie a ma pokoj ☹

pici
10. aug 2009

no ... tak fajn.. baby.. vase polovicky ako prezivaju ze sa nedari? spermiogram absolvovali?

bibi24
autor
10. aug 2009

Pici ahoj, ani my nemame zatial ziadny oficialny problem, zatial sa len nedari, teraz je to 5.mesiac. Ale dnes idem k Dr popytat sa, ze co a ako, preco, tak ti mozem dat vediet, ze co mi povedala.
Ja si nemyslim, ze ta hned poslu na laparoskopiu, podla mna ti zoberu krv na hormonalny profil, myslim, ze krv sa berie aj viackrat, kvoli roznym hodnotam pocas cyklu, vysetri ti vajecniky a tvorbu vajicok folikulometriou, co je uplne bezbolestne, pripadne muza posle na spermiogram. To su zakladne vysetrenia a podla toho sa uvidi dalej. Najprv treba zistit, ci ty vobec ovulujes a ci ma manzel v poriadku spermie. Ak je vsetko ok a nedari sa, bude sa hladat iny problem. A aj ta priechodnost vajcovodov sa nemusi hned robit laparoskopicky, je na to aj ine vysetrenie, neviem presne ako sa vola (v skratke - dnu sa strekne taka tekutina a na utz sa sleduje, ci v poriadku prejde vsade kade ma, je to vraj trocha neprijemne, ale da sa to zvladnut). Hadam som aspon trocha uspokojila tvoje otazky 🙂 Ja tiez hned vsetko studujem a citam 😉

pici
10. aug 2009

no tak som zvedava. mne teraz skoncila mrcha tak buduci tyzden som si to naplanovala ze pojdem k dokymu... som zvedava ako dopadnem. jasne ze by som bola rada, ak mi napises ze co si sa dozvedela ty... potom si vymenime infosky

brisilda
10. aug 2009

bibi tak to je jasne, ze najprv zacnu skumat tie "male" problemi ja som myslela, ze pici ich ma uz za sebou 😒 ale aj tak dufam, ze ju take vysetrenia minu a ze sa jej podari otehotniet skor ako jej nieco take vobec lekar navrhne

pici
10. aug 2009

no uvidime. kiez by... mozno si len mm spermije nevedia najst spravnu cestu a nemame ziaden problem. ale mozno mame a nechcem uz viac cakat...

brisilda
10. aug 2009

barchee je mi luto, ze ta mrcha neminula ☹ bolo to tak nadejne a nic s toho ☹ no musis verit, ze jedneho dna sa to podari 😉 drzim palce v sept.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre