Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

katka.he
13. okt 2009

ani mne sa nic nechce...a rano sa mi voobec nechcelo vstavat....

katka.he
13. okt 2009

tak babule..majte sa tu krasne.. ja uz padam domkov..

willi
13. okt 2009

...aj ja pomalicky pojdem...takze krasny zvysok dna Vam vsetkym zelam 😎

puska16
13. okt 2009

tak uz vsetky idete??? no papap zajtra...ja este mam pred sebou 2 hodky 😝 ale aj tak pekny zvysok dna pappa

leeloolz
13. okt 2009

Ahojte, ja mám tiež problém s otehotnením. Chceli by sme s manželom druhé dieťa. V podstate sme "na ostro" už skoro 1,5 roka a stále nič. Ja mám však problém s cyklom. Je nepravidelný až až. Momentálne mešká už 3,5 mesiaca. Takto mi vlastne mešká už od mladosti. Prvé dieťa vyšlo úplnou náhodou, tesne potom čo mi lekár nasadil injekcie Thiamin na odstranenie cysty na pravom vaječníku a buuum do dvoch týždnou som bola tehotná. A to sme sa (v tej dobe ešte s priatelom) snažli dva roky. Bola som u lekára a povedal mi že som v úplnom poriadku, žiadne cysty ani nič iné. A na otázku, že by sme chceli druhé mi povedal, že máme času. Ja mám síce len 27 rokov a manžel 31, ale prečo mám čakať to neviem. Chceli sme deti hned po sebe. Náše slniečko má už 2,5 roka, tak si myslím, že je najvyšší čas. Inak skúšam aj vitamíny typu Baby plan ale je to nulová investícia. Rozmýšlala som aj nad liekmi, ktoré sa podávajú pri liečbe neplodnosti (aby vajíčko dozrelo a tak..). Ak niektorá o niečom viete, čo by bolo samozrejme bez predpisu, bola by som rada.

aduliak
13. okt 2009

ahojte baby...zajtra sa vidime...a snad sa mi to uz rozbehne ... 😠

aduliak
13. okt 2009

ahoj leeloolz..... vitam ta.....ja som teraz prvy mesiac uzivala Femigard....

nina88
13. okt 2009

Ahoj leeloolz, no v tvojom prípade by som si určite merala bazálnu teplotu a na nepravidelný cyklus ti nikto nič nenasadil? Duphaston či ako sa to volá??

pimma
13. okt 2009

prisla som vas kuknut 🙂
ahoj leeloolz... vitaj u nas 😉
trochu ma boli v podbrusku, take slabe neidentifikovatelne. mozno je to ovulka, ktovie. hadzem grafik http://www.fertilityfriend.com/home/2740f1

dzou
13. okt 2009

ahoj pimma ako sa mas?

pimma
13. okt 2009

ahoj dzou 🙂 ujde to,prave nam menili stupacky v byte, takze mame pekne spinavo. ani sme sa vcera nemohli snazilkovat kvoli tomu.dnes este nemame doupratovane,ale dnes musime snazit lebo sa mi zda ze mam ovulku 😉 jupi ,uz sa tesim
a ty dzou ako cyklus, uz si mala ovulku?

dzou
13. okt 2009

este asi nie...tu je graf...http://www.fertilityfriend.com/home/dzou ale uz snazilkujeme tiez do piatku sa dufam ukaze 😉

pimma
13. okt 2009

hm, tak to ja cakam ovulku skor, asi dnes.. dzou, potom uz nepojdeme rovnako, skoda ☹
ale pozeram ze odusu krstite postel 😀

dzou
13. okt 2009

hej no snazime sa aby bola poriadne pokrstena ale tak ja cakam tak zajtra pozajtra podla vsetkeho

leeloolz
13. okt 2009

Dakujem za privítanie, skúsim merať teplotu. Pokial dobre viem, tak sa merá ráno ešte v posteli však? A čo sa týka toho Femigardu, môžte mi niektorá napísať kde ho zohnať.

dzou
13. okt 2009

leelolz tu mas vsetko o merani prestuduj je to supis stranka 😉 vsetky sme z nej zmudreli http://merenibt.xf.cz/

dzou
14. okt 2009

Bre ranko ovu je tu 😀 vcera vecer som mala ine bolesti take som asi este nemala tu je grafik http://www.fertilityfriend.com/home/dzou
kveti vydela som grafik dobreeeeeeeeeeee drzim palce 😉 ...no ja dnes idem do prace takze pridem az tak na vecer tak sa majte krasne 😉

katka.he
14. okt 2009

dobre ranko dievcata..tak ako sa dnes mate?

puska16
14. okt 2009

ahojte, dobre rano...ahoj katka, ach dnes mam akosi riadnu depku.... ☹ hoci je krasne u nas nasnezene a akurat vychadza aj slniecko...cista romantika, aj tak mam nervy, ze preco sa nam tolkym nedari otehulkovat??? ako to je mozne....a niekto je tehu na prvysup!!!

katka.he
14. okt 2009

ach puska ..keby si videla ako som vcera ja rumazgala vo vani ☹ ...sedela som...voda na mna tiekla a ja som plakala..zo zialu, od bolesti.. od zlosti a vlastne zo vsetkeho.... ale nastastie som sa z toho vyspala..u nas je otrasne pocasie prsi- dazd so snehom... ale hlavu hore puska...ja ta viem pochopit..aj ja mam slabe chvilky, ale aj chvile ked mam v sebe optimizmu na rozdavanie... zivot je taky a musime ho brat a vazit si aj to co mame...uz len to ze mas ms....mozes sa tesit..pretoze su zeny ktore nemaju ani menzes...takze po vlastnych detickach mozu len snivat.... skus najst aj v tom momentalne nepriaznivom nieco pekne..pozri..mozete sa s manzelom milovat bez obmedzeni...myslis ze to tak bude stale...ked uz budete mat zo tri deti???? 😀 😀 😀

puska16
14. okt 2009

🙂 dakujem katka....bodaj by si mala pravdu....iba mi to lezie vsetko na nervy, aj v robote sa ma uz vsetci vypytuju, ze preco nemame babo, ved uz mam roky a blablabla, dokonca aj kolegovia, a teraz co mam im povedat??? ze akosi to neklape??? raz som to v slabej chvili povedala jednemu kamaratovi (totiz zijem v nemecku, a ten kamos je nemec) tak na mna pozeral s otvorenou pusou a povedal tak mam ukazat tvojmu muzovi ako sa to robi?? 😅 ako vsetko by mi mozno bolo jednoduchsie keby som vedela kde je problem...a mozno bych bola este viac smutna....ja neviem...

nina88
14. okt 2009

Kvetiiiiiiiiiiiiiii!!!! To čo toto?? Test!! Test! Test! 😀 😀 😀 Moooooooooc držííííím palce!!!!

katka.he
14. okt 2009

puska...ja to mam presne take iste jak ty... kazdy sa ma vypytuje..v robote, rodina...znamy aj neznamy, kamosky atd..jednoducho vsetci...ja sa stale vyhovorim na bociany ze maju vela roboty alebo si vymyslim nejaku somarinu ..len aby som sa vyhla zamerne tejto teme, pretoze aj pre mna je tato tema velmi hakliva a citliva..ale to ja nemienim vysvetlovat nejakym chlapom v robote, ktori by si zo mna urobili srandu...vies aki su chlapi...musime sa nad tym povzniest puska a hlavne mat vela opory.. neviem ci manzel-priatel je pre teba oporou ak nie, tak si musis najst nejaku spriaznenu dusicku🙂)) ktora ta stale podrzi...zrejme si citliva ako ja

aduliak
14. okt 2009

Ahojte.....Kv3ti.....parada..... 😀
baby, ja som na tom podobne....v robote sa ma kazdy pyta, ze kedy a preco este nie som tehotna....a teraz je to najhorsie, lebo mam kolegynu v 5.mesiaci a 4 kolegovia cakaju tiez, takze si viete predstavit ☹
inak ms sa este nerozbehla,ale cakam dnes, lebo ma uz strasne boli brucho :(

nina88
14. okt 2009

Ahoj Adi, no tlak okolia musí byť naprd, to si viem predstaviť... Aj keď u mňa je to opačne... 😝 Mne všetci:snáď nie si tehotná, ani na to nemysli, máš času, taká si mladá.... 😠
Ja sa cítim super, rodičia sa nakoniec vrátia až v utorok, takže ešte pondelok má muž dovolenku a spíme u nich a ak bude ovu 14. deň (ako minule), tak je to pondelok!!! (keby si zabudla, tak som písala, že tu je nejaká tehotenská zóna... 🙂 )
No a papám tie kvapky od liečitela, pijem alchemilku a tak... NO a tiež som čítala, že niekedy pomôže vymeniť ,,vduch,, pri snažení... 😀

aduliak
14. okt 2009

no....tu tehotensku zonu si pamatam.... 🙂 tak potom prideme prespat k vasim, ak sa vam podari....a mozte z toho spravit dobry biznis 😀

nina88
14. okt 2009

Inak snívalo sa mi túto noc, že Kvetka je tehotná.... 😉

nina88
14. okt 2009

Adi... 😀 😀 😀 Veď moja teta keď tu otehotnela raz, ok, ale keď chceli druhé a nedarilo sa 2 roky a ona že spravia si víkend u našich a bum... Hneď... 😀

katka.he
14. okt 2009

ninka nechcete si spravit nejaky hotelik pre snazilky? 😀

nina88
14. okt 2009

No stálo by to za úvahu... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre