Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

reivka
3. aug 2009

nevadí hlavne že ste štastní 🙂

bibi kde si?? tak kedy si mala ms ty? zakladatelka a nie si tu 😒 🙂

kacenka24
4. aug 2009

Dobré ránko.
Ako? U nás v Žiline to vypadá na dážď. No aj to treba. 🙂

jaspina
4. aug 2009

Ahoj holky, můžu k vám taky občas nakouknout? Taky se snažíme zhruba od března/dubna, ale v podstatě je to spíš takové snažení o snažení.. Po vysazení HA mi vůbec nenaběhl cyklus, tak jsem musela chodit na vyvolávačky a po výsledcích hormonálního profilu mi doktorka nasadila jako léčbu Utrogestan a Clostil - no Utroš mi sice na MS funguje, ale Clostil na ovu zatím ne.. ☹

bibi24
autor
4. aug 2009

Dobre ranko 🙂
Reivka, ja uz som isla spinkat 😉 bola som behat, tak som unavena padla do postele. Ja som mala ms 20.7., takze teraz niekedy by mala byt ovu, ak bola 😉 lebo fakt som z toho jelen. Takze opat cakame a uvidime.
Kacenka, aj u nas prsi, teda prsalo teraz troska prestalo, ale zatiahnute je dobre.

Jaspina, samozrejme, ze sa mozes pridat, kazda ktora len chce, sa moze. 😉

bibi24
autor
4. aug 2009

Inak, ja som tiez cakala na babo az doteraz, aj ked som po nom tuzila uz skor. Spravala som sa zodpovedne a tak som cakala najprv na dokoncenie skoly, potom na pracu, na byt, na svadbu a ked to vsetko mam, babo sa nedari. Vidite, clovek si planuje, ale neuvedomuje si, ze nieco sa naplanovat proste neda. Ja mam 28. Teraz si myslim, ze je ten pravy cas...no a zatial nic.
Najhorsie je, ze niekedy pochybujem, ci ovu vobec mam, dufam, ze ano.

jaspina
4. aug 2009

Bibi děkuju 😉
Kači prosím tě - možná si to pletu, ale u Žiliny jsou někde Jánošíkovy diery? Bylas tam? Jaké to tam je? My se chystáme příští týden bačovat na Slovensku, ale jen někde na té straně blíž k nám - Trenčín a okolí.. Můžeš něco doporučit?

bibi24
autor
4. aug 2009

Jaspina, prave som zistila, ze byvas v Zline? Manzela mamina pochadza od Zlina, konkretne z Tlumacova, poznas? 🙂 A casto tam chodime, kedze tam stale maju dom po rodicoch. 😉

reivka
4. aug 2009

ahojte, bibi a necítiš nič alebo nevidíš zmeny počas ovu? sú príznaky, ktoré by si si mohla začať všímať, skús to

jaspina
4. aug 2009

Bibi - Vím, že Tlumačov je poblíž, ale jako nejezdíme tam. Já jsem z vesnice hned u Zlína. A teď jsem si všimla, že ty bys mi asi taky mohla na tom Slovensku něco doporučit. Zhruba v těch místech od Blavy nahoru.. Protože dál se s tím naším střepem nevydáme..
Jinak jsem na tom podobně - jsme s přítelem už dlouho, ale pořád bylo něco v plánu a na dítě času dost a teď mi bude 28 a nedaří se 😒 Nezkoušela jsi ovu testy? Já vím, že ovu nemám - i od doktorky to mám potvrzené. Nedorůst mi sliznice a folikuly jsou jen malé - mám málo Progesteronu. Uf, právě jsem si dala ranní Utroš a zase se mi motá hlava 😝

kacenka24
4. aug 2009

My sme už manželia 5 rokov a taktiež sme čakali. Najskôr bývanie u svokry, potom prerábanie chalupy, moja škola, peniaze. A tak sa stalo, že už to teraz budú 2 roky, čo sme sa začali snažiť a v podstate stále iba začíname. 😒

Aha, aký článok som dnes ráno vygooglila. 😀 http://aktualne.centrum.sk/zdravie/ako-byt-zdra...

Kedysi mi Dr. hovoril, že to, že sa má čakať a milovať každý druhý-tretí deň, aby boli spermie kvalitnejšie je len mýtus a práve naopak v čase ovulácie by sme sa mali snažiť aj 2x denne. 😉

kacenka24
4. aug 2009

Ahoj Jaspinka.

Skús pozrieť toto: http://kamvyrazit.sk/zilina/prirodnekrasy/index...
Podľa toho, čo Vás s priateľom zaujíma si na ľavo vyber z ponúkaných možností. Ináč Žilina je vzdialená od Trenčína cca 80 km, takže tam to moc nepoznám.
Tu v okolí Žiliny je Terchová a ako si už spomínala Jánošíkove diery, tam je to naozaj pekné: http://www.terchovavratna.sk/index.php?Itemid=5...

bibi24
autor
4. aug 2009

Reivka, ale ano, sledujem vselijake znaky, mozno az velmi 😀 krcok, hlien, ovu testy a som z toho jedine coraz viac blba 😀
Kacenka, to o tom milovani sa castejsie pocas ovu som aj ja uz niekde pocula a citala. Podla mna na tom bude nieco pravdy. 😉 Len je to troska tazsie zrealizovat, lebo predsa len 2krat za den je u pracujucich ludi troska komplikovane...este praktizovat to povedzme jeden, dva mesiace by sa dalo, ale niekolko mesiacov?? To asi tazko. Hlavne, ked je problem urcit ovu. Niekedy sa neda milovat sa ani kazdy den, nieto este 2krat 😀 Teda neviem ako je to u vas....

jaspina
4. aug 2009

Bibi a ten ovutest nepoužíváš? To ti ukáže a víš, jestli ovu je nebo není..
Dá se měřit teplota, ale na to já nemám trpělivost..
Kači děkuju za tipy 😉 Akorát mám strach, že se v těch dierach zaseknu na nějakém žebříku a nepůjde to nahoru ani dolů.. 😀 Nemám ráda výšky. Já mám závrať už na třetí příšce žebříku 🙂

bibi24
autor
4. aug 2009

Jaspi, ale ano, skusala som aj tie - 2 mesiace ale iba a podla nich som mala ovu na 18ty den. Tak hadam bola. Viem ja? 😀
Ja by som ti mohla odporucit napr. Smolenicky zamok, tam je krasne, hrad Cerveny kamen, severnejsie Cachticky hrad, pripadne Bojnice (tam je aj ZOO) - neviem, co ta zaujima, ci skor priroda, hrady, alebo nejake zaujimavosti.

jaspina
4. aug 2009

Bibi - jeslti byly //, tak byla 😉
My jsme spíš na přírodu, hrady a zámky mám ještě ze školních dob zprotivené..

kacenka24
4. aug 2009

Bibi, veď ja som to nemyslela tak, že to má byť každý deň dvakrát. To mi len Dr. povedal. 😀
Ani u nás to nie je také jednoduché, a skôr je to výnimka ako pravidlo. 😉

reivka
4. aug 2009

no bibi ved teda mávaš ovu, ked mávaš aj // na ovu testoch, tak prečo si myslíš že nie?

reivka
4. aug 2009

baby ja som včera čítala na nete, že jeden taký muž (dr.) čo vie určit termín aj na pohlavie, odporúča každý tretí deň sex, lebo že dva dni sa spermie potrebujú trochu zregenerovať 🙂

reivka
4. aug 2009

ale neviem to tu už nájsť ani meno som si nezapametala 😒

jaspina
4. aug 2009

Kamarádce říkala doktorka, že různé pověry jak udělat holčičku nebo chlapečka jsou blbost, ale že jediné co je jakž takž pravda je, že chlapečci jsou při častějším sexu a holčičky po delší abstinenci..

reivka
4. aug 2009

tak to musím abstinovať 😀

barchee
4. aug 2009

jaspina no a veď to je práve ono...ak máš sex cca deň pred alebo v deň ovulácie, je najpravdepodobnejšie, že bude chlapec a ak 3-4 dni ped ovu, bude dievča. Je to preto, lebo Y-spermie sú rýchlejšie ale majú menšiu výdrž, zato X-spermie sú pomalšie, ale majú dlhšiu výdrž...ono vlastne tá lekárka to povedala dobre, len moooooooooc laicky 😉

barchee
4. aug 2009

a čo s týka intenzity sexu, moj známy veľmi dobrý urológ-sexuológ nám odporučil pred ovu mať 5 dni pauzu -preto cca 5 dní je čas, kedy spermie v epitely semenníkov dozrievajú...a teda čím častejší sex, tým nedozretejšie spermie, nedozretá spermia sa dostane vajíčku, ale nie je schopná ho oplodniť....takže v čase ovu mať 2x denne sex je efektívne len vtedy, ak pred tým bola pár dní pauza 😉 a okrem toho, logicky predsa vyplýva, že všetko potrebuje čas na "dozretie" ale....každý lekár, iný názor...ak má tn doktor nad 60 rokov, nepoúvala by som ho, nakoľko oni žijú len so svojimi zastaralými vedomosťami 😉

reivka
4. aug 2009

skúšajme baby a komu sa to podarí, podla neho pôjdeme ostatné 😀

bibi24
autor
4. aug 2009

Podla mna je inak uplne jedno kedy mas sex, ci kazdy den, alebo kazdy druhy, ci kazdy treti, alebo len raz. Nijak to neovplyvnime. Bude to vtedy, ked to ma byt. Niekto sexuje aj kazdy den a nezadari sa, niekto len raz a je to 😉

bibi24
autor
4. aug 2009

Jaspi, tak neviem, vylety do prirody v okoli Ba mi vela nenapada...my ked chcem ist do prirody, tak skor ideme do inych koncin Slovenska, alebo do madarska, rakuska. Co sa tyka prirody, tak krasne je Stredne Slovensko, liptov, okolie stiavnice 😉
A prave som zistila, ze som zabudla spravit jednu ulohu pracovnu, a flakam sa tu, kokooos, idem na to, zatial pa 😅

brisilda
4. aug 2009

barchee 😉 u teba asi musi vsetko dozrievat 😕 netreba verit vsetkemu co sa popise nanete ale treba sexovat ked je chut je dokazane, ze ak ma zena orgazmus pri sexe skor otehotnie cize sex si treba uzivat a nebrat to ako pracu na oplodnenie dietata 😉 takze kocky drzme si palce navzajom az je mesiac august ten stastny pre nas vsetke 😉

jaspina
4. aug 2009

Barchee - jí se právě ptala kámoška, která otěhotněla jak taky zkoušeli udělat holčičku samozřejmě se povedl kluk.. No a doktorka jí na to říkala, že podle toho to nejde - že co se týká "životnosti" tak spermie, se kterých bude holka vydrží sice dýl, ale ovulku nejde nikdy určit zcela přesně, takže je to pak taky buď a nebo. No a když je pauza, tak těch holčičkovských spermií u chlapa přežije víc a pak že je to nadějnější, že bude holčička.. Bez ohledu na to, který den je ovu - ale ono je to stejně jedno - hlavně když je z toho miminko 🙂

barchee
4. aug 2009

jaspi, mne to jedno je.... 😉 a sex si užívame...dokonca pokaždé s mojím orgazmom 😀 pravdupovedia, ja som tých 5 dní nevydržala 😀 tie poznatky nemám z netu...mám medicínske minimum a známych lekárov...takže viem o čom hovorím....no u mňa musí teda minimálne vajko dozrieť aby som mohla otehotnieť 😀 či u vás nie????? 😝 babyyyyyyyyyyyyyyyyy prečo berete všetko hneď tak vážne???? To sú predsa biologické záležitosti....tým sa nedá vyhnúť...ak dokážete otehotnieť s neuvolneným nedozretým vajíčkom - teda bez ovulácie a s nedozretými spermiami...nech páči ... dajte mi vedieť, ktorej sa to podarilo 😀 Ja svoje telo poznám, presne viem, kedy je ovulácia už 2 roky....ale ešte asi nie je náš čas... ☹

brisilda
4. aug 2009

barchee mas to super tak ja som napr. otehotnela v 19 😀 sice viem ako a kedy no bolo to na prvy sup cize bued sme sa trafili alebo to bola iba nahoda 😉 kiez by sa nam takto zadarilo aj teraz .Inak nik nevravi, ze nemas pravdu to nie mas ale zase neda sa vsetko robit podla pravidiel ved spermie prezivaju v tele 48 hodin....cize teraz neznamena, ze ak mame ovulku o 3 dni, ze sa nebude sexovat zaklad je aby ovu prisla aa zadarilo sa vajicku uhniezdit v maternici 😉 ale je dobre ak nas informujes o novych veciach............no kazdy veri niecomu inemu kazdy lekar ine povie neda sa verit vsetkemu...........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre