Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

karolina23
6. aug 2009

hej to si myslim aj ja pretoze to nemusime stihnut a aj ked si vypocitam ovulku moje telo ju môze mat skor alebo neskôr tak nech su tam zasoby aby sa dacok stalo v to fakt dufam a moc si to prajem aby to tento mesiac vyslo 🙂

bibi24
autor
6. aug 2009

Podla mna je to s tym otehotnenim tak, ze nieze by mavali niektore baby ovulku napr. 18 den a otehotneli by tesne po ms. To je tak, ze prave tieto baby zrejme nevedia kedy ovu mavaju, alebo mali, cize ju mozu mat rovnako 7dc, ako 20dc. Otehotniet sa moze len v case ovulacie, tych par hodin, kedy je vajicko po uvolneni schopne oplodnenia. a prave v tej dobe by uz na neho mali "cakat" spermie 😉

Karolinka, teplotu urcite neovplyvnuje otehotnenie.

bibi24
autor
6. aug 2009

Barchee, no ja neviem, ci je to uplne jedno aka bola ta ciarka. Podla mna mala byt silna. A vobec, cele je to nejake divne a na prd, takze kaslem na to.

brisilda
6. aug 2009

kocky je blbost , ze mozete otehotniet iba v den ovulaciu da sa otehotniet aj pred kuk stranku na ktorej si mozete vypocitat plodne dni http://zena.atlas.sk/sluzby/menstruacny-kalendar/

brisilda
6. aug 2009

tam vychadza , ze pocas 9 dni je sanca, e sa vajicko oplodni a niektore baby otehotneli pocas menstruacie

pipussa
6. aug 2009

no, ale ak si merias, testujes ovulaciu / pasiky, bazalka / a vies, kedy je... tak nepotrebujes kalendar....... Sanca na oplodnenie urcite nieje 9 dni.....je to len vtedy, ak netusis, kedy by si asi mohla mat ovulku.....

bibi24
autor
6. aug 2009

Brisi, plodne dni a samotne otehotnenie su 2 rozdielne veci. Zena moze otehotniet, iba ked sa jej uvolni vajicko - comu sa hovori ovulacia. Vajicko je schopne oplodnenia cca niekolko hodin (neviem presne kolko) po oplodneni. Potom zanika a teda uz nie je moznost oplodnenia. Plodne dni su dni, kedy sa odporuca milovat, aby sa spermie dostali do maternice, kde cakaju na vajicko. Moze to byt aj niekolko dni pred.

barchee
6. aug 2009

presne tak...žena je plodná iba pár hodín - teda len čas, kedy sa vajko uvolní a pár hodín potom...ak sexujete 3 dni pred ovulkou, spermnie tam vydržia, nakoľko je v pošve aj maternici "priateľské" prostredie, teda ph nie je kyslé ako zvyčajne a spermier tak môžu prežiť. Podľa mňa si každá žena dokáže odsledovať ovulačný hlien - sú to zmeny, ktoré ak dobre poznáte svoje telo, zbadáte, aj keď môžu byť málo viditeľné čo citeľné 😉 niektoré ženy nemávajú "mokro" pred ovulkou, ale majú len "akoby bielkový" ťahavý "plodný" hlien...ten môže byť len pár hodín a práve vtedy je najväčšia šanca otehotnieť...pozrite si toto, tam je to úúúplne dopodrobna vysvetlené...

http://www.billings.sk/knihy/atlas/html/BOM-001.ht

žena môže myť ovuláciu hockedy počas cyklu...za normu sa považuje 11-16 deň cyklu pri pravidelnom 28 DC, ale nie je to pravidlo. Ak žena otehotnie "počas ms" je to preto, že mala ovuláciu tesne pred alebo po ms...nie počas...to nie je biologicky možné 😉 teda vajíčko sa môže oplodniť počas ms, ale uhniezdi sa za 5-10 dní, teda vtedy, keď je už výstelka maternica zase bohato prekrvená.

nevýhoda je, že ak si odsledujete "ťahavý" hlien v práci o 14:00, je ťažko utekať za manželom a hneď sexovať 😀 avšak večer už môže byť neskoro 😖 a ak sa to dá, samozrejme hneď treba ten hlien využiť 😀

barchee
6. aug 2009

druhá vec je, že či je "správny čas" na otehotnenie...lebo darmo my chceme, keď osud to má naplánované inak 😉

bibi24
autor
6. aug 2009

Tak tak barchee, presne 😉

karolina23
6. aug 2009

ahojte tak tento kalendar je aj na diva.sk a podla neho sme sa riadili a nic nevyslo podla mna by sme si mali sledovat hlien pretoze len ten hlien udrzi spermie zive aby sa dostali kam potrebuju na lpp.sk je o tom viac aj obrazky skusim sa drzat toho uvidim ci sa to podari podla toho hlienu 😀

barchee
6. aug 2009

karolína skús 😉 držím palec 🙂

karolina23
6. aug 2009

diky barch aj ja tebe drzim palec nech sa ti to podari a ty uz mas po ovulke?

brisilda
6. aug 2009

baby drzim vam vsetkym palce aby vam to uz toho mesiaca konecne vyslo......................ja neviem co sa to z dnesnou prirodou deje akosi sa s nami zahrava ☹

karolina23
6. aug 2009

tak to je pravda asi to je tym nezdravim ovzdusim alebo co volakedy jak rodili deti ani nemali potuchy co su to plodne dni co uz taky je zivot musime ho brat ako nam ho da 😀

barchee
6. aug 2009

karolina, ja mám v utorok dostať ms...dúfam, že nepríde 😉 ovulku som mala 26.8.-bola to nedela, tak som potešila, lebo ráno na wc som objavila "ťahavý"...tam sme hneď a zaraz vrhli do milovania 😀 nečakám nič...aj keď mi to nedá nesledovať nejaké náznaky..jediné čo robím je, že si ráno merám BT, 4.deň...ak sa cez víkend udrží na 37,0 je to dobré znamenie 😉 ak nie a klesne, príde ms ... znova 😖 počas luteálnej fázy je teplota zvýšená, lebo výstelka maternice je strááášne prekrvená a pripravená na uhniezdenie vajka...ak sa neuhniezdi, teplota klesne, ak sa uhniezdi, počas celého tehu je teplota mierne zvýšená, teda o 0,5 - 1 stupník 😉

ja si myslím, že teraz je problém vo všetkej tej chémii...veď ani to jabĺčko už nie je čisté... 🙄 a hlavne zvyšujúci sa vek prvorodičiek...biologocky jeto najvhodnejší vek na tehu 18-25 rokov, lebo vtedy je telo va najlepšej forme...kedysi to aj bol vek, kedy ženy najviac rodili... nebolo toľko potratov, úmrtí novorodencov, postihnutých detí... ☹ to všetko tá chémia, bordel a rýchly život zameraný na získavanie financii...bohužiaľ...ludia stratili kontakt s prírodou, nerelaxujú, neoddychujú... 😒

troška som sa nechala uniesť... 😅 pardóóón...

barchee
6. aug 2009

26.7. som mala ovullku 😀

brisilda
6. aug 2009

barchee tak ak sa ti to toho mesiaca zadari co verim, ze ano klop klop a teplota bude stale nad 37 C tak sa davam prehovarat na tvoju metodu 😉

barchee
6. aug 2009

😀 šak ja nemám žiadnu zvláštnu metódu 😀 hlienik je klasika 😀 chichichi 🤐

kacenka24
6. aug 2009

Supééér Barcheee, tá teplotka je pozitívne znamenie. 😵

O tej "otrávenej dobe" mi niečo hovorte. Ja som v prvom tehu porodila v 26 tt. Príčina po všetkých vyšetreniach - absolútne neznáma. Proste, že sa to stáva. Pán primár, ktorý mal na starosti Marínku mi akurát povedal, že stačí, keď sa žena nadýchne vzduchu, kde sa nachádza infekcia a už to je. Teraz sa nemám o čo oprieť a eviem, kde sa stala chyba a čomu sa mám v budúcnosti vyvarovať. ☹ No pevne verím, že august bude pre nás plodný, tak ako ten minuloročný. A nech je radšej pre nás všetky plodný. 🙂

brisilda
6. aug 2009

katka uprimnu sustrast obdivujem zeny ako si ty muselo to byt hrozne obdobie a hlavne to, ze neviete co bolo na pricine 😢 A paci sa mi , ze si optimista takze velmi ti drzim palce 🙂 aby to teraz vyslo a poriadne tak ako sa ma a aby si si bud. rok odniesla zdrave pekne babatko domov 🙂

kacenka24
6. aug 2009

Bris, vďaka moc za povzbudenie, si milá. 🙂

barchee
6. aug 2009

kacenka - tiež ti z celého srdiečka držím palce 😉

karolina23
6. aug 2009

barchee tak ti prajem nech ta teplotka neklesne hadam sa ti zadari ti to prajem aj vsetkym babenam co sa snazia nech je vam august plodny 😀 mne sa este ovulka nezacala cakam na druhy tyzden ze sa dostavi teplotka sa mi drzi na 36,9 dufam ze ju neprebehnem 😠

barchee
6. aug 2009

to je dosť vysoko na to, že máš mať až budúci týždeň ovulku... 😕 tesne pred ovulkou ti ale klesne a potom sa zase dvihne...nezlakni sa toho...ak si sleduješ BT nejakých pár mesiacov, môžeš to vidieť spätne...ak nemáš hlien 😉 ak hej, riaď sa radšej ním ... BT je ovplyvnená všeličím a je to najmenej spoľahlivá metóda 😉 ja si meriam len teraz na konci cyklu, lebo som nedočkavá 😅 ...inak ju nemeriavam 😉 ani vaječníky ťa nepobolievajú? alebo kríže? niektoré baby zvyknú bolieť počas ovulácie... 😉

barchee
6. aug 2009

baby...pred rokúcimi rokmi mi vyberali na tvári-na brade znamienko...a dnes mi neskutočne spuchla tá jazvička a bolí 😕 môže pod ňou byť ďubák, alebo čo sa s ňou môže diať????? vyzerá to dosť otrasne... 😖

karolina23
6. aug 2009

na lavej strane ma to tak boli ako take tahanie ale nemam hlien je sucho zatial myslis ze uz mam ovulaciu?podla hlienu sa to nezda 😖

barchee
6. aug 2009

neviem či ju máš 😀 tak ďaleko nedovidím 😀 a mávaš hlien? ak nie, vysleduj si iné signály 😉 lebo to je dosť vysoká teplota na "suché obdobie". Ktorý si DC ? lebo ku 37 sa vyšvihne len pred a počas a po ovulke...vravím...teplota pred ovu je veľmi ovplyvniteľná okolím...môžeš byť viac v strese, alebo prekonávaš nejaký bacil bez vonkajších symptómov, niečo na teba lezie...ja som mala raz BT 37,8 ... za pár dní som bola chorá a hneď na to bolo po // ... ☹ ja sa pozorujem už 2 roky-tak nechtiac-to mi už toľko srdiečko piští po bábetku, ale nebola vhodná doba, zato telo mi to dáva celú dobu jasne najavo 😉 ....preto viem, čo presne kedy prichádza a odchádza... 😉 pozorovanie svojich signálov trvá fakt mrte dlho, aby si si nimi bola naozaj istá 🙂 nedá sa to za mesiac, ani za dva...

reivka
7. aug 2009

ahojte, barchee ja som mala ovulku 3 dni po tebe 🙂

dufam, a verim, že ste už všetky tehu, len o tom ešte neviete 😉

bibi24
autor
7. aug 2009

Dobre ranko 🙂
Ja tehu urcite nie som tento mesiac. Ani neviem, kedy ovu bola, to za prve a aj to sexovanie bolo dost biedne. O hliene ani nehovorim, ze ja ho vobec neviem rozlisit, podla mna ho ani nemam. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre