Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

kv3tka
24. sep 2009

ahojte....vy toho vzdy popisete hned z rana 😀 ....a ja az teraz ako tak vidim....a mozem fungovat 😀
tu sa to hmiiiiri samou ovulaciou 😉 ....takze budeme pekne cakat na vysledok...ved uz by bolo nacase,aby pribudla nova tehulka 😉
a rosbia....mas krasny graf....na mrchu teda nevyzera,ale je pravda,ze niektorym zenam klesa teplotka az cez mrchu....no urob test a nenapinaj 😉

rosbia77
24. sep 2009

No dievčatá, už som tu a zodpovedne prehlasujem, že test je biely ako sneh a ja definitívne postupujem do októbrového kola. Plodeniu zdar 😀

ale škoda toho krááásneho grafíku 😀 😀

blackrose
24. sep 2009

rosbia, no skoda.... ☹ ja osm bola presvedcena, ze budes mat // hmm, tak uz ani na teplotku sa nemozme spolahnut ☹

nina88
24. sep 2009

Ahoj Kveti... 🙂 Rosbia to ma mrzí, to si tú teplotu meriame vážne už iba kvoli ovu... ☹

blackrose
24. sep 2009

ahoj kv3tka 🙂
ty nahodou nevies na FF sa da v Analysis/Tuning nastavit vyhodnocovanie grafov :
- Advanced Detector
- Research Detector
- Fertility Awareness Detector
- OPK/Monitor Detector
Ktory si tam mam nechat?? Automaticky je tam Advanced. Ale kazdy mi v poslednom cykle ukazal ovulku na iny den tak neviem ktory je ten pravy...
Ja rozmyslam medzi Advanced a Awareness...

rosbia77
24. sep 2009

blackrose, tak na tie teploty sa ani ja nebudem extra spoliehať a tak ako som tvrdila na začiatku, ani nikdy testovať pred nástupom ms. Boli by to zbytočne vyhodené peniaze. Pre mňa bude smerodatné, až keď mi vynechá ms a týždeň na to testnem.

blackrose
24. sep 2009

btw, uz som si aj ja zaplatila VIP 🙂 som vcera prehovarala draheho... lebo ja nemam VISA-u ze by som to chcela. A on sa ma spytal, ze ci to nie je blbost, ale dal mi ju 🙂 a poveda: Ine by chceli sperky, topanky, kabelku a ty graf! 😀 Noo, kazda sme ina 😀

blackrose
24. sep 2009

rosbia, tak som si povedala aj ja, lebo tie vyhodene peniaze. A to keby som si mala testovat kazdy mesiac, tak to uz by som si mohla kupit nove topanky pomaly 😀

nina88
24. sep 2009

Týždeň po vynechaní? To je týranie... 🙂 Toľko by bolo pre mňa veľa. 3 eurá ma zas nezabijú a aspoň viem... keď vie niekto kedy presne bola ovu, tak od nej 14 dní to už musí test ukázať...

nina88
24. sep 2009

Black o čo je lepšie VIP a koľko to stojí??

rosbia77
24. sep 2009

nina - mne stačí testovanie podľa naších starých mám a síce: príde ms - nie som tehu, nepríde ms - som tehu 😀 Pre mňa to rozhodne týranie nebude, mne je jedno, či to budem vedieť o 5 dní skôr alebo neskôr.

blackrose
24. sep 2009

hmm, mas to tam aj napisane, ukazuje ti napr. viac veci v grafe.. a stoji na 3 mesiace 25 dolarov na 1 mesiac tusim 10 dolarov a na rok 45 dolarov... ja som si dala zatial len na 3 mesiace

kv3tka
24. sep 2009

tak rosbia....no skoda,a tak nadejne to vyzeralo 🤐
blackrose som to pozrela a ja tam ma zaznacene:Fertility Awareness 😉
....mas podareneho manzela....ale mas pravdu,kazda sme ina 😀

kv3tka
24. sep 2009

ja si tiez myslim,ze to nieje tyranie 😉 ....a co z toho,ze to viem o par dni skor,aj to len s tienikom???....nic!!!lekar aj tak este nic neuvidi....a vsade odporucaju testovat az okolo 18DPO 😉
poznam kocku,z inej temy,co testuje pravidelne od 8-9DPO...tesi sa z tienika(i ked ja tam nikdy nic nevidim 😕 )....a nakoniec dojde mrcha a ona place,ze je asi nieco s nou,ked sa to neudrzalo..... 😔 ....toto je tyranie 😉

kv3tka
24. sep 2009

aj ja mam VIP na 3mesiace..... 😉

kv3tka
24. sep 2009

aj ked testy slubuju hory-doly...je to len reklamny tah.... 😉

nina88
24. sep 2009

Týranie je zjavne tiež u každej iné... Kveti dala si za príklad extrém... Ešte som ani raz neplakala keď prišla mrcha a týra ma práve nevedomosť... Mňa, som asi čudná... 😒

nina88
24. sep 2009

A tie tieniky, to sú preboha čo? Keď test vyschne a kukáš ho pod lupom a chytáš, tieň je vždy, je to to miesto, kde by mala byť druhá čiarka. Keď si tehu, je mierne naružovelý... Nechápem ako si toto niekto môže pomýliť... 😖

kv3tka
24. sep 2009

ninka,mozno je to extrem....ale su i take zeny.... 😉
a to ja povazujem za skore testovanie.....testovat na 13-14DPO alebo teda v den ocakavanej mrchy je uz ine.... 😝 aj ked nie kazdej sa ukazu // i v takom case....
mam zivy priklad z mojho okolia,kedy svagrinka testovala den po ocakavanej mrche a nic,ani tienik a o 5dni uz krasne dialnice.... 😉

kv3tka
24. sep 2009

no vidis ninka a moze.....kto tam tu druhu ciarku vidiet chce 😕 ,tak ju aj uvidi,i ked tam nieje 😀

blackrose
24. sep 2009

Ja si tiez myslim, ze skore testovanie okolo 10 DPO je zle a zbytocne, pretoze tam naozaj nemusi byt nic vidiet a aj tak sa baba bude zozierat do 14 DPO ze ci sa tam nahodou nieco neobjavi. A ja tiez tieniky nechcem vidiet, pretoze by som si potom myslela, ze vajko sa oplodnilo ale neusadilo a to by ma trapilo. Takze radsej az po 14 DPO a neskor.

kv3tka, tak som si dala aj ja to fertility awareness a posunulo mi to ovulku z 15 na 18 a aj tu ciarku vodorovnu mi to posunulo nizsie, co sa mi vobec nezda. Pozri rozdiel v albume mam stary a na FF novy graf
http://www.fertilityfriend.com/home/blackrose

blackrose
24. sep 2009

kedze mi tam zrovna 15 DC chyba ta teplotka, tak mozno zrovna tam by bola vyznacena ovulka... tak si necham toto nastavenie a uvidim tento mesiac co mi to ukaze. Ale tiez zrovna v case ovulky budem musiet vstavat o 1,5 hodiny skor ☹ zacina mi skola

rosbia77
24. sep 2009

fíha kv3tka, keby som sa kŕčovito držala aj ja poslednej nádeje, tak by som chcela, aby som dopadla ako tvoja švagriná, ale to by to moje špinenie nesmelo prerásť do mrchy. Inak nechápem, ako je možné, že v deň očakávaného menzesu test neukáže, že je žena tehotná.

rosbia77
24. sep 2009

inak vám poviem, že som mala tehu testy prvý krát v živote v ruke a tak som si zodpovedne prečítala celý príbalový leták 😀 a zaujala ma tam veta, ktorú si podľa mňa veľa žien mylne vysvetľuje. Je tam napísané, že test môže ukázať pozitívny výsledok už na 5. deň po oplodnení. To slovo MOŽE, to je čistá štatistika, pretože, ak sa medzi 1000 ženami vyskytne čo i len jediná, ktorej to ukázalo na 5. deň, tak si výrobcovia môžu dovoliť napísať tam toto tvrdenie. Jednoducho to, čo nie je absolútne vylúčené, je možné. Preto je tam to slovko "môže". Ale s najväčšou pravdepodobnosťou nestretneme tú jednu jedinú, ktorej sa to podarilo.

rosbia77
24. sep 2009

No a potom na krabičku napíšu s veľkými písmenami onú zavádzajúcu vetu " výsledok už na piaty deň" a reklamný ťah je na svete. Potom sa tento výrobok najlepšie predáva, hoci je to totálny blud.

blackrose
24. sep 2009

rosbia, to mas teda pravdu, preto si mozu dovolit napisat, ze "uz 5 dni po pohlavnom styku mozete vediet vysledok" ... ci nieco v podobnom zneni...
a to si vazne mala 1. krat tehotensky test v rukach??? fiiiiha 🙂

blackrose
24. sep 2009

presne tak 🙂 a hlavne nikto nevie zarucit, ako sa ti zacne vyplavovat HCG hormon... ved niekomu to trva dlhsie a niekomu zase nie... ale co som citala, tak az po 18 DPO su hladiny HCG tak vysoke, aby to zachytil normalny test.

rosbia77
24. sep 2009

blackrose - no hej, prvý krát. doteraz som dieťa neplánovala a preto som logicky robila všetko pre to, aby sa nepodarilo v čase, kedy som ho ešte nechcela. Čiže - keď bol frajer, bola som na HAK a keď som frajera nemala, tak som mala HAK vysadenú, lebo som sexuálne nefungovala 🙂 Testy som preto nikdy neriešila.

blackrose
24. sep 2009

no ja som HAK nikdy nemala, tak asi 2x za zivot som si test kupila 🙂 a teraz som uz tiez asi 6x pouzila na zaciatku skusania 🙂

a tu je stranka o tom ako sa vyplavuje HCG http://www.miminka.cz/clanky/snazilky/hormony-h...

kv3tka
24. sep 2009

tak som to black kukla....a neviem,ale na ten 15DC sa mi ta ovulka viac paci 😉 ...neviem,co je lepsie ake nastavenie,ale takto mi to tusim poradila lauritka z temy grafyBT... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre