Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

lubka89
9. sep 2009

ahojte tak ja uz idem doprace🙂

willi
9. sep 2009

...nina - pozerala som Tvoj album - mas poriadnu kocicu 😉

...lubka maj sa

kv3tka
9. sep 2009

tak som spat!!! 😉
willi i ja mam s petulky obrovsku radost.... 😉 ....a som rada,ze sa ozvala 😵

lubka 11dni ti mrcha meska a ty si este netestla? 😕 .....tak to je obdivuhodna trpezlivost 😀

nina88
9. sep 2009

willi ďakujem... 🙂 Laurinka je už baba jak lusk... 🙂 Len by sa parádila a oblečenie ju teší viac ako hračky, lakovanie nechtov miluje a detské malovátka má stále v kabelke, no čo už, rastie... 🙂

kv3tka
9. sep 2009

nina takze mas doma buducu Miss Slovensko 😉

willi
9. sep 2009

...inak bris je ok, babatko je iste a maju sa dobre 😉 ... mam z tych "nasich" tehuliek velku radost 😵

...nina, tak to sa nezaprie, ze je to mala paradnica 😉

kv3tka
9. sep 2009

willi tak pozdravuj bris...... 😉 (sice i ja jej mozem napisat IP 😀 )

willi
9. sep 2009

...kv3tka...aj ja som jej pisala IP, urcite sa potesi 🙂

...mna dnes nenormalne boli hlava 😒

kv3tka
9. sep 2009

aj mna hned z rana bolela....ale uz to nastastie preslo 😉

aduliak
9. sep 2009

a ja som akurat kolegyni hovorila,ze ma boli hlava 🙂

kv3tka
9. sep 2009

....asi tlak,alebo sa chysta zmena pocasia....u nas je dnes krasne slnecno a na UK aj nesmierne teplucko 😝 ...takze zmena urcite....po dlhych uprsanych dnoch 😉 ...tak sa tesim 😵

willi
9. sep 2009

...zeby zmena pocasia? Dufam, ze nie, u nas je kazdy den pekne, nech to tak vydrzi aspon do Vianoc 😀

nina88
9. sep 2009

kVETI prosím ťa do akej miery ovplivňuje alkohol bazalnu teplotu a záleží od množstva vypitého alebo stačí pohár vína??

kv3tka
9. sep 2009

ninka ovplyvnuje....ale skor vacsie mnozstvo...pohar vinka urcite nie... 😉
...ja som pred blyziacou ovulaciou denne vypila jedno cierne pivko 😉 ...som citala,ze je dobre na ovulku a nepostrehla som,ze by mi to neak ovplyvnilo teplotku 😉

kv3tka
9. sep 2009

a tu,co vsetko ovplivnuje teplotku:
- horečka (naprosto logické - zvyšuje teplotu - pokud jednoho dne naměříte 39, nejspíš to nebude bouřlivým zvýšením hladiny progesteronu 😉)
- nemoci a infekce (i ty, které na první pohled teplotu nezvyšují)
- nachlazení, bolest v krku (i když běžně nezaznamenáte zvýšenou teplotu, ráno na BT se to projevit může)
- léky (viz výše)
- alkohol (obzvlášť větší množství, i když já poznám na BT i dvě deci vína)
- emocionální stres (může zvyšovat teplotu)
- fyzické vypětí (po náročném fyzickém výkonu může být druhý den BT zvýšená)
- vzrušení (těšíte se na něco tolik, že se probudíte dvě hodiny před měřením a potom už se jen neklidně převalujete v posteli? Fajn, ale počítejte s tím, že BT nemusí být zvýsena těhotenstvím, ale tím, jak moc se těšíte, až hned po probuzení zkusíte test a najdete // 😉)
- nepokojný spánek (nespavost, náměsíčnost, časté chození na záchod... to vše může BT zvýšit)
- změna v čase vstávání (na BT se může projevit i změna letního/ zimního času, po několika dnech se ale vše ustálí)
- cestování (taková dovolená pod stanem, každou noc jinde, nebo jen časový posun, dovedou BT pěkně rozházet)
- změna klimatu (pokud jedete v prosinci na dovolenou do tropické země, na BT to určitě můžete poznat)
- změna teploty v pokoji (pokud jednu noc spíte s otevřeným oknem nebo si vytápění nastavíte o pár stupňů méně, na BT se to může projevit)

kv3tka
9. sep 2009

to vsetky tak pilne pracujete 😕 ...ci sa len tak robite 😀
ja sa idem napapkat a potom pride kamaratka na nechty....tak sa budem realizovat....zatial pekny den
a vecer nezabudnite fandit nasim futbalistom 😉

brisilda
9. sep 2009

ahojte kocky ako vidim tak vas tu vela neostalo 😒 obcas vas aj precitam ale len jednym ockom az nespehujem 😀 😀 😀 vidim ze tu mate dalsiu nadejnu tehulku lubku 😉 tak dlho meska mrcha a ona ma trpezlivost este cakat s testom je to obdivuhodne 😉 ja by som to nevydrzala ved to uz moze rovno k dokimu 😀 takze touto cestou jej blahozelaaaaaam a tak isto aj petke 😉 😉 je to uzasne ze sa to tu mnozi 😉 kocky teraz uz len aby sa konecne zadarilo aj vam 😉 posielam virusiky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT aby vam to koecne vyslo a mohli sa tesit spolu s ostatnymi tehulkami 😉
PS: iba som sem nakukla kedze ste ma spominali 😉

kv3tka
9. sep 2009

ahoj bris...super,ze si nakukla 😀 ....
no rezignovali a utiekli z tejto temy len dve 😉 ....dobrovolne rozhodnutie,ktore respektujeme 😉 ...ostatne su na dovolenke....uzivaju si krasne chvilky s manzelikmi....uz sa tesim az pridu spat....a opat to tu ozije.... 😀

brisilda
9. sep 2009

😀 no tak aj ja uz coskoro rezignujem a idem na dofcu 😀 inak zelam vela uspechov v snazeni 😉

kv3tka
9. sep 2009

....juuuuj super,tak si uzi tu dofcu 😉 ....mna moja caka az o mesiac.... ☹ ...opat doma na Slovensku....juuuuj,ale sa tesim 😀

dzou
9. sep 2009

ahojte no petulke gratulujem aj ja 😉
ja neviem ci budem dalej snazilkovat...potom co som vcera pisala tak dnes nam v robote povedali ze budeme robit uz len 3 dni.. ☹ tak neviem ako sa zachova mm ci to neodlozime kvoli peniazkom ☹ ani si neviete predstavot ako som nasr....a 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 konecne som ho ukecala na mimi a teraz toto... no ale este sme moc o tomto nekecali tak uvidim mozno ho podcenujem a budeme snazilkovat dalej fakt nevie zatial som mu to hovrila len cez telefon tak uvidim 😔
inac kveti ako dnes? teplota stale hore? dufam, ze ano 😉

kv3tka
9. sep 2009

ahoj dzou....
tak to s tou pracou ma mrziii,ale nebolo by prave lepsie teraz otehotniet a mat plnu matersku....z toho platu,co si mala doteraz,bez ohladu kolko dni budete robit teraz???hmmmm 😕
a dzou teplotka sa stale drziiii,furt bez zmeny 36,9....ale mne klesa az v den mrchy....takze ratam,ze sobota rozhodne 😉 .... 😀

lubka89
9. sep 2009

ahojte kocky🙂

kv3tka
9. sep 2009

ahoj,uz po praci? 😕

lubka89
9. sep 2009

ano uz konecne

kv3tka
9. sep 2009

a testovala si???? 😵

lubka89
9. sep 2009

ano🙂

kv3tka
9. sep 2009

aaaaaa....?podla smejka si nasla //

lubka89
9. sep 2009

ano nasla a velmi silne🙂

kv3tka
9. sep 2009

ved sme ti to pisali uz rano...tak Blahozelam.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre