Snažíme sa niekoľko mesiacov a stále sa nedarí

bibi24
30. júl 2009

Ahojte baby,

tak v prvom rade dufam, ze mi temu neuzamknu. 🙂 A o co presne ide? Hladam podobne baby, spolusnazitelky, ktore sa snazia otehotniet, no zatial sa im nedari a su na tom podobne ako ja. My sa snazime uz 4. mesiac a zatial sa nepodarilo. Na prvy pohlad vyzera vsetko v poriadku, mam pravidelnu menstruaciu, s primeranou dlzkou trvania, podla vsetkeho aj ovulaciu, pravidelna prehliadka na sono dopadla tiez bez problemov, snazime sa v plodne dni a nic. Lekara zatial neriesim, zda sa mi to skoro.
Ste tu nejake podobne baby, ktore sa snazite dlhsie a nedari sa, aj ked pravdepodobne ste zdrave? Ak ano, ozvite sa, mozeme pisat, vymienat si skusenosti a pod. 🙂

barchee
30. júl 2009

ahojky bibi 🙂 my sa tento mesiac snažíme už 5. - ani na svadobnej ceste sa nezadarilo ☹ tak snáď tentokrát to výjde...termín by som mala presne na 1.výročie svadby 😀 ... teraz som momentálne 17 DC - dnes je to 4 DPO...ovulka bola podľa hlienu v nedeľu. Nooooo, ja mám tiež pravidelný 28 dňový cyklus, ovuláciu mám...viem podľa hlienu...tiež je ešte skoro na lekára, preto to neriešime....v apríli som mala 10 DPO // ale 14 DPO už len /...vajko sa asi zle uchytilo ☹ na preventívku idem 21.8. - dám si aj pozrieť vajíčkovody, teda spýtam sa doktora, čím to môže byť...chodím do GPN v ružinovskej nemocnici...ty chodíš kam? Moc dúfam, že na tej preventívke bude aj prvý tehu utz 😵 krámy by mali prísť 11.8. - teda 21.8. by to malo byť 10 dní meškania...už som sa prestala tak s elánom pozorovať...už len pokorne čakám a snažím sa na to nemyslieť, aj keď sa to moc nedá...je mi do plaču z každej tehotnej čo vidím...sa cítim jak psychopat, jak im furt čumím na brušká 😅 mám 26 rokov a po bábätku túžim už dobré 2 roky...lenže sme čakali na vhodnú chvíľu a prd z toho...teraz, keď je už všetko ako má byť...byt, práca, peniaze...tak bábo nechce prísť....☹ každý mesiac sa teším z toho, že teraz to už určite výjde...tak snáď tak bude naozaj 🙂 už sme aj obmedzili sex...aby spermijky poriadne dozreli...snažíme sa milovať až keď príde "mokro" pred ovulkou...potom 2-3 pauza a jak je ovulkový hlien, potom znova... a potom je to už jedno 😀

lilix
30. júl 2009

ahoj.. ani nam sa nedari. a mozes sa pridat do nasej temy v roku 2009 prileti k nam bocian. je nas tam viacej takych co sa nam nedari, ale my to raz zlomime..
4 -5 mesiacov je nic.. my sme tam uz rocne, aj vyse rocne snazilky.. 😉

zuzanockamt
30. júl 2009

4 mesiace je malo ... riesi sa to az po roku neuspechu

flamenga
30. júl 2009

4 cykly je mááálo, pramááálo 🙂 aj keď chápem tvoje pocity 😉 ja som bola sklamaná už po prvom cykle, ktorý nevyšiel.... čím dlhšie sa to nedarí, tým viac sa tie snehobiele testy stávajú zvykom 🙂 Držím palce 😉

katy2
30. júl 2009

my sme sa snazili 3 roky 😕 😔 ....
TRPEZLIVOST 😵 😵 😵
a vela stastia....

zuzanockamt
30. júl 2009

hlavne sa treba uvolnit a nemat v hlave len tu myslienku, ze boze, chcem dieta a hned

nela00
30. júl 2009

zuzanocka vy sa kolko pokúšate?

zuzanockamt
30. júl 2009

nela ... ja sa snazit o dieta bohuzial este nemozem a velmi by som bola rada, lebo rokov mamte dost, ale nie su prachy a to je este horsie cakanie ako vy vsetky, co sa uz aspon snazite

nela00
30. júl 2009

zuzka my na tom tiež nie sme finančne najlepšie. o veku ani nehovorím! oddalovaním nič nezískam, skôr stratím 😒

zuzanockamt
30. júl 2009

nela ... ale MM nema pracu, takze tak je to

maahuliena
30. júl 2009

4mesiace 😅 no bibi my už máme za sebou 5.5 roka 😅 😔
ale treba byť trpezlivý, určite sa to čoskoro podarí 😵 😵 😵 treba veriiiiť 🙂 😉

lusina
30. júl 2009

baby, 4 mesiace??? no vôbec neriešte, to je veľmi málo na to aby ste sa takto stresovali.my sa pokušame už 2,5 roka a prvý rok som vôôôbec neriešila. takže 4 mesiace sú úplna smiešnosť. 🙂

bibi24
autor
30. júl 2009

Barchee, tak ty si na tom podobne ako ja. Ja som sa pozorovala a sustredovala na to tak tie prve tri mesiace, od minuleho sa snazim na to kaslat a myslim, ze sa mi celko dari, aj ked uplne sa to samozrejme neda.
Teraz niekedy v najblizsich 5 dnoch by mala byt ovu a potom sa tiez uvidi, ale vravim, necakam zazraky. Ja som sa nedavno prehlasila do prosanusu, ale este som nebola na prehliadke u nich. Do gpn som chodila na utzv, takze to tam celkom poznam.
Barchee a aj okolo mna su same tehulky, alebo zeny, ktore prave porodili. 😒
Ja viem, ze 4 mesiace su malo, preto nic neriesim u lekara, zda sa mi to skoro a ani sa tam este nechystam. Budeme aj dalej skusat prirodzene, zatial. Ja som len hladala podobne kocky, s ktorymi by sme sa o nasom snazeni mohli porozpravat...take, ktore nemaju v podstate zdravotne problemy, ale neostavaju tehotne. Som rada, ze ste sa ozvali. Tazko sa zapaja do nejakej temy, ktora uz funguje dlhsie, lebo mam z toho pocit, ze baby sa tam uz poznaju ako stare kamosky 😀

bibi24
autor
30. júl 2009

Maahulliena a lusina - obdivujem vas, aj vasu trpezlivost. Ako to zvladate, ked sa nedari? Su v tom aj zdravotne problemy, ale to nechavate cisto na nahodu?
Ked ja si ani neviem predstavit, ze by to tak dlho malo trvat...necakala som, ze to bude hned, to nie...ale popravde sa obavam toho, ze sa stale sa to nebude darit, ze z toho budu mesiace, mozno roky, nekonecne navstevy lekarov, bratie liekov a pod. Citam tu mnohe prispevky od mnohych snaziliek a niekedy je ta cesta naozaj strastiplna. Urcite by sa tomu kazda radsej vyvarovala.

Barchee, mne pomohlo proste to, ze som si po dalsej ms, povedala a dost. Ja nebudem preda kvoli tomu prezivat stresy. Snazit sa sice budeme, ale ziadne prehnane pozorvanie sa. Snazim sa tiez si robit program a planovat veci aj dlhsie do buducnosti a hlavne nemysliet na to, ze by som uz chcela. Skor sa orientujem na to, co este mozem stihnut, kym to bude. Mne to pomaha.
A verim, ze raz to hadam bude.

barchee
30. júl 2009

bibi, tak držím palce 😀 ja sa tiež nerada zapájam do starých tém 😉 z apríla 2009 som odišla, lebo tam sú už skoro všetky tehotné 🙂 takže ma aj potešila táto tvoja témička.... 😀 a sme na tom rovnako, takže je to také osobnejšie 😉 a si spokojná v tom prosanuse? ja som sa do GPN prihlásila minulý rok v decembri, som bola po zápale krčka a som nebola spokojná so svojou gyndou...odvtedy som tam nebola, nemám nijaké problémy našťastie... 🙂 teraz až v tom auguste idem. Zázraky nečakám tiež...radšej jak byť zase sklamaná 😅

maahuliena
30. júl 2009

bibi... najlepšie je: ak si ok(myslím ak maš cyklus ok) tak sa ničím netráp.., nesleduj sa, nechaj to na prírodu... určite sa to podarí... 😉 len nemysli na to, že sa budeš dlho snažiť...proste ber to tak, že sa to podarí a do vianoc budeš s pupkom 😀 😉 mysli pozitívne... veľa to spraví... 😉
my sme mali aj problémy s ms a tak.. je toho strašne veľa... ale dôležitá je psychika.. to je polka úspechu, veriť, veriť a veriť 😵 😵

bibi24
autor
30. júl 2009

Barchee, presne, suhlasim s tebou. Ja tam este niekedy prispejem, ale v poslednej dobe, tak skoro nikto nechodi iba ja 😀 A nebavi ma pisat si sama so sebou. 😀 A to, ze skoro kazda baba tam hned otehotnela tiez neprispievalo k mojej pohode. Aj ked im to samozrejme zo srdiecka prajem 🙂 Len tam to uz nebolo o snazeni, ale viac menej o tehotenstve.
Este som nebola v tom prosanuse na vysetreni, ale prehlasena som tam uz 2 mesiace. Od mojej dr som odisla hlavne preto, ze sa tam nedalo objednavat na cas, nemala sono a ja, kedze som mavala cysty, som vzdy musela ist k nej pre papierik, potom do gpn na sono a zase k mojej dr. Hrozne narocne na cas. A zatial nevidim dovod tam ist, lebo v podstate zatial sa spravam tak, ze problem nemam. Povedala som si, ze ak sa do vianoc nepodari, tak potom tam zajdem.

Maahuliena - mas pravdu. Len s tym pozitivnym myslenim je to niekedy tazsie. Teda tazsie je podla toho sa spravat, nie si to len povedat. A navyse ja som dost skeptik...ale no, snazim sa 😅
Zatial si myslim, ze to celkom psychicky zvladam tie neuspechy. A tebe drzim palce, nech sa vam po tolkych rokoch uz podari 😉

lusina
30. júl 2009

bibi, my sme s mužom ok, nič nám nenašli prečo by sa nám to nedari. a vidíš, už sa trápime 2,5 roka. ja som si tiež myslela, že budem hned tehotna, keby mi niekto vtedy povedal, že to bude tak dlho trvať, tak mu neuverím a sa na tom zasmejem. ale ja mienim a príroda mení 🙂
a tieto stavy sledovania sa, riešiť každe pichnutie ...atď už mám za sebou, mahuliena ma pravdu, tým je to ešte horšie. viac na teba dopada depka a tým stresuješ organizmus. povedz si, že ešte máš toooľko času do jedneho roka skušania.
držím palce aby si nemusela zažívať to čo my-dlhočakateľky. 🙂

kiwinka
30. júl 2009

baby pridavam sa trosku do vasej temy,,snazili sme sa od marca,,a podaril osa prave na stvrty mesiac,,myslela som, ze je to tragedia ze ako dlho to trva,ale mylila som sa,,prestala som sa sledovat, aj sex nebol len sexom na plodenie babetka ako predtym,,jednoducho to vyhodte z hlavy a sustredte sa na nieco celkom ine,,pride to samo :P necakane 🙂 skoro som odpadla ked som zbadala na tehu teste 2 palicky!!! dnes som dosla od lekara, zaciname 6tt,,vsetko je ok, uz bolo vidno bodku taky vačok kde bude babetko o dva-´tri tyzdne na kontrolu zas a ze uz bude vidiet embrijko malicke :P takze hlavu hore, a drzme si palce, aby sa nam to vsetko podarilo tak ako si to zelame! my zeny, sme silne!!! 🙂

flamenga
30. júl 2009

kiwinka ale keď sa snažíš rok... a potom to samo odíde... tak nevieš dať len tak ľahko hlavu hore 😔 a nemyslieť na to....

keď sa tešíš z // na teste (kooonečne...) a za pár dní je po všetkom..... a na teste zase stará známa opustená /.... 😒

kiwinka
30. júl 2009

flamenga ach, ano, mas pravdu, mne sa taketo nic nestalo,,a dufam, ze nestane,,ja pri mojich zenskych trabloch som sa bala ci vobec otehotniem,,mam len 1 vajecnik, takze pravdepodobnost tehu bola o polovicu mensia! verim, ze babetko vydrzi a vsetk ozvladneme...

barchee
30. júl 2009

flamenga...presne viem o čom hovoríš... ☹ ono sa to dobre hovorí tým, čo už tehu sú, to sa bude aj mne ľahko potom vravieť, že treba myslieť pozitívne a nesústrediť sa na to... 😉 Tie baby, čo sa snažia už roky, sa s tým už zmierili, no stále dúfajú...no my sme ešte len na začiatku.... 😀 takže s radosťou do sexu baby! 😀

bibi24
autor
31. júl 2009

Kiwinka, tak to je uzasneeee 😉 Gratulujem a drzim palceky. 😉

Lusina, vidis, tak presne takehoto pripadu sa obavam. Ze obaja ste vlastne ok a nemozes otehotniet. Tomu nerozumiem. Ja viem, ze vzdy je nadej, ale aj tak to asi nie je jednoduche.

Barchee, tak tak...spravne. 🙂 Nech sa akokolvek snazis na to nemysliet, podla mna sa to neda. Da sa to obmedzit, nesledovat sa a pod, ale nie to uplne vypustit z hlavy. Ja ked som zamestnana niecim inym, tak to mi velmi pomaha nesustredovat sa prilis na snazenie. Len ktovie, ci budem taka v pohode, aj ked sa nezadari ani napr. po roku. 😒 Ale tak, nejdem nad tym premyslat.

wolfskinka
31. júl 2009

bibi .. ahoj

nerob paniku ... my sme s muzom ok obidvaja a tiez sa nedari a ked sa podarilo tak to skoncilo potratom, musis sa ukludnit 4 mesiace je nic, su tu take co sa snazia 8 rokov ako napr. ja a podstupili tak ako ja vsetko mozne ... inseminacie, laparoskopiu, umele oplodnenia ... skus pozriet nejaku temicku kde sa rozobera umele oplodnenie napr. Sanatorium Helios ... pockajte este 2 mesiace a ked nic tak chod do nejakeho centra na umele oplodnenia a mozno je to len nejaka prkotina ktora sa da liecit liekmi a nebudes mat problem

bibi24
autor
31. júl 2009

Wolfskinka, ahoj, dakujem za prispevok a za radu. Nerobim paniku 😉 Len sa niekedy potrebujem vyrozpravat sa najst nejake spriaznene duse s podobnou situaciou v akej som ja. 🙂

barchee
31. júl 2009

bibi inak, ja som sa minulý mesiac rozhodla, že ak sa nepodarí do septembra, tak pôjdeme na vyšetrenie...ak bude všetko ok, je len dobre a snažíme ďalej a ak nie, tak nech sa čím skôr niečo s tým robí...nie? nebudem predsa čakať do aleluja a bude niekde nejaký problém, ktorý sa bude s pomocou lekárov dať riešiť 😉 inak, dnes mám super náladu, včera som sa rehotala jak kóň celý večer, som si na facebooku našla taký link, že www.yearbookyourself.com a som sa skoro dočúrala od smiechu.....tam si pridáš svoju fotku a ideš...no tak dobre som sa nezasmiala už ani nepamätám 😀 decká v škôlke sú dnes jak z divých vajec... teraz spia, tak mám chvílu kľudu 😵

bibi24
autor
31. júl 2009

Barchee, aj ja si to tak hovorim, ze ak tento a buduci mesiac nic, tak ze asi zajdem k dr. Presne, mam taky nazor ako ty. Radsej nech ma prezrie a ked bude vsetko ok, tak je dobre. Ked nie, aspon o tom budem vediet a budeme sa vediet pohnut dalej. 😉
Aj ja sa v posledne dni citim super, stale mam nejaky program. Kade tade chodime, stretavami sa s kamaratmi, chodime sa kupat, proste si uzivame leto a je to fajn. Uz sa tesim aj na vikend, pojdeme sa kupat 🙂 s partiou je to vzdy taka sranda.
Idem tiez pozriet ten link na facebooku 😉 diky za tip.
Ty inak robis v skolke? Aj moja mamina robila 🙂

barchee
31. júl 2009

tá škôlka je moja 😀 teraz má jedna učiteľka dovolenku, tak som robila ja 🙂 už v pondelok má prísť, takže konečne si môžem ísť do zdrav.poisťovne zmeniť priezvisko...občiansky už mám dlhšie, ale tú poisťovňu som nejako nestíhala.... 😕 babka mala meniny, tak dnes ideme na večeru do reštiky - do Dunajskej Lužnej, je tam reštaurácia Maštal...taká príjemná papanica 🙂 dnes mi odchádza jedno dievčatko, ide od septembra do štátnej škôlky...(ja mám v centre krpcov do 3 rokov), jej mamina nám dala také krásne jemnučké šperky...dnes si ich aj dám 😵 ona ich vyrába, je šikulka 🙂 Bude nám smutno za tým zlatým dievčatkom 😔 ale to je robota s deťmi... 😅

dzou
31. júl 2009

tak aj ja by som sa pripojila aj ked sa snazime este menej 2.mesiac a tiez kazdy bude pisat ze je to malo, ja vieeeeeeeeeeeeeeeeeem ale ked tiez som uz taka nedockava, cyklus mam ok, ovulka bola podla testu presne medzi 14-15 dnom sexik bol a nic ☹ akurat dnes ma prist mrcha, uz som rano aj trochu spinila a teraz nic, ani brucho ma neboli-to je dost cudne ale test biely ako sneh 😠

bibi24
autor
31. júl 2009

Barchee, tak to mas super, ked mas vlastnu skolku, mozes si robit ako chces... nie? 🙂 Poznam vela pribehov zo skolky od mojej maminy, takze toto prostredie mi je zname. 🙂 Ano, tu restiku poznam...prijemne miestecko.
Ja budem poobede asi troska upratovat a oddychovat a vecer pojdeme do kina s manzelom. Za chvilku uz odchadzam z prace, konecne 🙂

Dzou, jasne, pridaj sa k nam. 😉 Ja som prve 3 mesiace tiez stresovala a teraz to uz beriem v pohode, uzivaj si zivot aj bez tehu. 😉 Ja by som mala mat ovu niekedy teraz...bud cez vikend, alebo najblizsie dni....a uvidime, ze ci opat nic.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre