Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
18. okt 2011

@matka35 ale take dni mi potom podkopavaju moje odhodlanie a moju nadobudnutu energiu.....teraz sa citim na hovno a v takychto chvilach mam sklon k jedeniu...ale nejdem jest a dokonca idem na steper....a mozem sa vysr...na debilnych ludi....🙂)))

merryn
19. okt 2011

Ahojte dievčata! Tak aky mate zatial den? No ja, ked sa mozem pochvalit, tak som včera dala ešte ten steper na 10minut! a už som nejedla...len pila...🙂 som na seba pyšna a za posledny tyzden šlo 700gramov dole....takze ma to nejaky učinok🙂
Inak dnes som začala s meranim teploty! uuuu je to zaujimaveee🙂

mima1983
19. okt 2011

@merryn ja ho tiez oprasim, a mozno aj dnes.... 🙂

merryn
19. okt 2011

@mima1983 super🙂))

andulqa
19. okt 2011

Ahojte 🙂

@merryn supeeer, ze to je super pocit? ono sa treba premoct, a potom neskor sa z toho stane zvyk, a cloveku to uz ani nepride ako nieco, co sa mu nechce 🙂 ja sa k praci radsej nevyjadrujem :D u nas to tiez nie je nic moc a veru tiez tu mame take osoby, ktore mi teda riadne piju krv...treba sa nad to co najviac povzniest 😔 😎

@mima1983 no co, uz si zacala tu Dukanovu dietu? 🙂

a ja sa velmi tesim, lebo nam konecne doviezli opraveny bicykel, tak si dnes konecna na nom zabicyklujem...ale rozmyslam ze by som uz pridala aj nejake posilovanie, predsa len, treba trosku aj nejake svaly vyformovat 😒 len som teraz dost flakala to cvicenie, tak dufam ze sa do toho pekne zas dostanem 😝

merryn
19. okt 2011

@andulqa je to super, uz len to ze premozem svoju lenivost je super....no tak niesom sama...ja nemam rada ked mam v robote osoby ktore mi zneprijemnuju den...potom sa celkovo zle robi...je to na h....

mima1983
19. okt 2011

@andulqa dnes som zohnala Ovsene otruby a zajtra zacinam, i ked pripravu mam uz dva dni 🙂 kazdopadne sa citim lahsia, ako pri takom detoxe 🙂)

merryn
19. okt 2011

@mima1983 super...takze take špeciálne suroviny musiš mať? držim palce nech to ma poriadny učinok...ja som dnes nebola na steperi. ale som v nočnej, takze pohybu a stresu mam dnes dosť....ale zajtra pojdem aspon na 10minut ked uz....

mima1983
20. okt 2011

@merryn ahooooj, ja dnes planujem tiez zacat 🙂 dufam ze nebudem mat svalovicu 🙂
Dnesne moje ranajky - vanilkove acidko max. 1%tuku a lyzica ovsenych otrub - mnam mnam mnam 🙂 tie otruby su uplne ok, lebo ich vobec necitim 😀

andulqa
20. okt 2011

Ahojte 🙂

ja som vcera konecne cvicila hodinku na mojom bicykli, uz je opraveny, super sa mi na nom ide 😵 ale neviem ci tym ako to opravovali tak tam aj neico prestavili, alebo proste tym ze menili aj nejake veci vnutri, ktore drhli, ale mala som pocit ze ide lahsie ako predtym tak som si musela zvysit zataz o dva stupne 😨 tak uz chodim na 13 zo 16tich moznych, mala by som fakt postupne zacat aj nieco ine cvicit 🤐

inak, asi viete, ale ked cvicite, mala by byt tepova frekvencia 50-70 percent maximalnej tepovej frekvencie (tu priblizne vypocitate 220-vek), vtedy je cvicenie ucinne 🙂 tak ja sa to snazim tak nejako korigovat tiez 😅

@mima1983 tak hor sa spravnou nohou do toho! vanilkove acidko je moje najoblubenejsie 😵 a kolko dni budes mat tu prvu fazu?

@merryn vidim ze chodis s rovnakym nadsenim do prace ako ja 😀 ono nie je potrebne cvicit kazdy den, ale skus to postupne zvysovat aspon na polhodinku na jedno cvicenie - ked sa z toho stane zvyk tak si ten cas potom skro najdes, uvidis 🙂 budes sa tesim ako sa pri tom odreagujes 😵

my mame s polovickou v sobotu siedme vyrocie odkedy sme spolu 😵 tak sa tesim, asi sa pojdeme niekam napapat 😵

mima1983
20. okt 2011

@andulqa planujem 9 dní... max sa moze 10, viac nie je zdrave 🙂 dnes som si ale kupila kuracie masko aj pangasiusa, tak uz sa tesim 🙂

janie80
20. okt 2011

ahojte kocky, ako to ide? ja idem dnes prvy krat cvicit, tak drzte palce, nech to nevzdam este pred odchodom z prace... 😀
@andulqa blahozelam... 😉 uzite si to... 😉 my mame zajtra 5 rockov, co sme spolu... 😀 to je az nepredstavitelne, ze jeden chlap to so mnou vydrzal tak dlho... 😀

merryn
20. okt 2011

@mima1983 uuuu znie to zaujimavo...že acidko a otruby...potom dalej piš že to ješ aby sme mali predstavu v tom ta dieta spočiva...a naštartuj stepper a bude super...to človeka tak navnadi....a naštartuje...fakt sa vyplavuju endorfiny ked clovek cviči....

@andulqa no situacia sa v nočnej vyhrotila...ale serem na všetko...sorry za vyraz...chcem cviciť kazdy den ked sa to bude dať aby sa s toho stal zvyk, že ked jeden den nebudem moct aby tam nebola taka madzera...lebo nie vzdy sa podarí si zacvičiť...viete denna, alebo nočna alebo niečo do toho pride...takze tak....

@janie80 super! takze dnes ides do posilky? parada....no mi v novembri mame s manzelom piate vyročie čo sme spolu a tiez niekedy rozmyslam ako to vydržal...a tiez ako som to ja vydržala🙂)))))

merryn
20. okt 2011

posielam stranku len tak pre zaujimavosť🙂))
http://myzeny.tvnoviny.sk/clanok/sekcia/krasa/a...

mima1983
20. okt 2011

@merryn dnes 10 min. na stepperi .-)) a ledva chodim 😀 ale super 🙂 aspon som pekne zacala 🙂

merryn
20. okt 2011

Ahojte dievčata...tak ja som este dnes nebola na steperi ale chystam sa este stale...vypijem si moje kakauko, lebo jest nechcem ani nemam chut a citim hlad tak bielkovina🙂 a potom pojdem aspon na 10minut normalnym tempom na steper a spat...zajtra do prace, tak ziadna slava...🙂
@mima1983 no čo si dnes jedla...napiš...

janie80
20. okt 2011

caute kocky... takze som sa vratila z telocvicne... bola som po sto rokoch na step aerobic... zajtra nevstanem z postele... 😅 ale som na seba hrda... 😀

merryn
20. okt 2011

@janie80 aj ja som na teba hrdá....je to riadna makačka? ešte som to neskušala....🙂zumbu ano ale step aerobik nie....juj ale jak dobre sa budeš rano citit ked budeš mať svalovku že si niečo robila pre seba...parada!🙂ako často planuješ chodit na step aerobik?

janie80
20. okt 2011

@merryn kazdy utorok a stvrtok... naschval som isla prvy krat vo stvrtok, nech sa cez vikend dam dokopy a nech som uz v utorok bez svalovky... je to v pohode... v podstate cvicime cca 35-40 minut step a zvysok do hodiny hodiny cviky na brucho, zadok a stehna... ja som chodievala pred svadbou a pred rokom som prestala, lebo som fest ochorela, potom otehotnela, potom potratila... a potom sa nevedela donutit... 😅 teraz uz len nepolavit... 😉

merryn
20. okt 2011

@janie80 super! ja som tiez tak na tom...odhodlam sa, vydržim...potom pride niečo do cesty a znova polavim a nenaštartujem sa dlho....keby som tak mala pevnejšiu vôľu...🙂 tak napiš zajtra či ta svalovica je🙂

janie80
20. okt 2011

@merryn to ti uz teraz mozem povedat... 😀 ze na milion percent bude... v robote sa zo mna budu rehotat... 😀
tak sa budeme navzajom povzbudzovat, nech neprestaneme... teda... prestat mozeme len kvoli tehu... 😀

merryn
20. okt 2011

@janie80 🙂))))))) no ja som uz dlho svalovicu nemala🙂 musim niečo podniknut🙂

janie80
20. okt 2011

@merryn idem ja do hajan... mm potrebuje este pracovat a ja uz som unavena, ze az... dobru noc... 😉

merryn
20. okt 2011

@janie80 dobru noc!

mima1983
21. okt 2011

Ahojteee, ja sa dnes vytesujeeeeem kazde rano sa vazim (samozrejme nahá) a 1,4kg DOLE!!! juuuch.... a to som začala s Dukankou včera je sice pravda ze od pondelka som sa striedmejsie stravovala - pondelok som mala len zeleninovy den a v utorok zeleninu s masom, v stredu len jogurtove veci - lebo som este nemala ovsenne otruby, ale od vcera idem presne podla planu - zacala som 1. fázu a bola som len 10 min. na stepperi, inak ziadne cvicenie a ze 1,4 kg dole! a hned sa citim lepsie, mam obrovsku motivaciu, mam chut ist behat, cvicit, tancovat no super dufam ze sa to jak na potvoru nezastaví 😀

mima1983
21. okt 2011

@merryn Vcera som mala - rano - vanilkove acidko max.1%tuku + 1,5 lyzice ovsenych otrub, obed - tvarohove placičky s jednym vajičkom + otruby, olovrant - tusim ani nic - maly prehresok som mala ked tu bola u mna kamoška a akosi nevedomky som si zobrala 3 slane tyčinky 😀 a na večeru cca o 17:30, mozno to bolo aj neskor, som si dala plechovku Tuniaka vo vlastnej šťave... mnaaam 🙂
Dnes mam rano tiez acidko (ja ho proste milujem), na obed si chcem spravit kuracie masko - varene s chrenom a vecer si dam asi jogurt alebo cottage syr 🙂
A tiez dnes stepper - som sama zvedava kolko vydrzim 🙂

sarafortuna
21. okt 2011

@mima1983
@janie80
@merryn
kočky, držím palce 😉 😉 😉 😉 😉

mima1983
21. okt 2011

Babulky ja neviem, ale asi dostanem menzes :-/ tento vikend mam dostat... a uz zacinam mat taky pocit ako predtym ☹

merryn
21. okt 2011

@mima1983 mima to je super!!!!! 1,4kg dole? ved to je uzastne...to sa ti telo očisťuje...super! ja som sa dnes vazila a vaha sa nepohla...to je super....radsej nech stoji ako by mala stupať...nie? dnes praca a na steper mi neostal čas lebo sme boli este posedieť...no ale zajtra bezpodmienečne pojdem na 15minut....
ja čakam ovulaciu...dufam ze dojde...🙂

merryn
21. okt 2011

@sarafortuna ako si na tom ty?🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre