Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

sussi29
5. dec 2011

@sarafortuna ahoj, Ďakujem za info 😉 teraz mi už ostáva len dúfať, že som "každá druhá" 😉
počula som o úspešnosti, ale aj o negatívach.... no na internete sa toho popíše dosť 🙂 vidím, že máš dobré info, môj lekár mi naposledy pred ovu dal injekciu Pregnylu.... tento liek nepoznáš, alebo nemáš bližšie info?

merryn
5. dec 2011

@domi1988 vitaj! neboj podari...len treba veriť...mi sa snazim už pol roka....pre mna je to nekonečno ale verim ze sa podari....
@kikaneu ahoj! aky si mala den? no určite začnem aj ja použivať tvoju vetu...🙂
@sussi29 ja začinam brať dufaston aj som ho uz brale asi 5 mesiacov ale asi v nespravnu dobu lebo ja mavam ovu neskoršie a doky mi prikazal jest od 14dna...ale teraz som zmenila lekara a on povedal ze od 16dna...ale ja som sa rozhodla brat od dna ked budem mat potvrdenu ovu....
@sarafortuna ahoj! už som ta dlho tu nevidela ako sa mas?????
NO dievčata ja dnes naročny den ale ani neviem ako prešiel...dnes som sa ani nenervačila...prežila som ho bez ujmi na psychike🙂))) mam za sebou večeru fajny syrik v rure urobeny so zeleninkou, troška chlebika tmaveho a som spokojna....už nič nepapam len pijem...akurat to dneska bolo slabe...moj pitny rezim....ale zajtra sa polepšim....sľubujem🙂))))

sussi29
5. dec 2011

@merryn ja mám duphaston druhý mesiac a mám ho brať od 17tého dňa do 25tého dňa, tak kázal doktor.... uvidíme 😉

domi1988
5. dec 2011

@merryn dakujem... ja som normalne posadnuta 😖 zelam si to strasne, aLe..

kikaneu
5. dec 2011

@merryn ahoj 🙂 deň bol super, no teraz ma hrozne bolí hlava....asi tlak, lebo vzadu bolí....ale už to nejak vydržím 🙂 bicyklovala som 2x po 10 min 🙂 tak som so sebou celkom spokojná 🙂 a čo ty?

merryn
5. dec 2011

@sussi29 no ja mam tiez ovu neskor, tak asi tiez od 17dna začnem brať.....
@domi1988 ja ti verim...ja som hned po svadbe myslela ze sa to uz podari hned...a nič jeden mesiac, druhy mesiac...horšie bolo ze ja mam problemy z cyklom, takze mi meškali a ja stale náádej ze uz sa podarilo...teraz je 6cyklus a nič...ale už sa tym až tak nezaoberam....pokušam sa myslieť a zamestnavať svoju myseľ momentalne chudnutim a presviečam sa že kym som bez deti mam ovela viac možnosti a voľna...tak si to uživam...uvidime do kedy🙂 dufam, ze nie dlho🙂)))
@kikaneu moja a dost si pila? lebo aj z toho moze bolieť hlava...ja sa čudujem ze mna neboli lebo som dnes malo pila....ja som celkom tiez so sebou spokojna....🙂))) sme proste šikovné🙂

kikaneu
5. dec 2011

@merryn viem ja? bežne vypijem v robote jeden hrnček čaju, dnes som dala dva, pohár vody pri obede a potom doma ešte niekoľko pohárov, do dvoch litrov to má ďaleko, ale ja inak nemôžem, potom by som musela každú vyučovaciu hodinu chodiť cikať, a to nemôžem 😉

merryn
5. dec 2011

@kikaneu to je maaaalo....ja tiez nemam stale čas chodit na wc ale uz mam močovy mechur tak vycvičeny ze to vydrží...🙂))) tak aspon doma by si mala veľa piť!

kikaneu
5. dec 2011

@merryn doma sa snažím, ale tiež sa mi nie vždy darí.....môj mechúr si nevie nejak zvyknúť, keď som cez leto doma, tak dokážem vypiť aj 3-4 litre, ale v práci, keď potrebujem cikať, tak sa neviem sústrediť

merryn
5. dec 2011

@kikaneu tak to ti verim,ked musis rozmyslat v robote...ja tiez rozmyslam ale zaroven sa aj hybem,tak sa to nejako da potlačiť...idem ja bubat lebo som taka unavena, ze konec....zajtra nočna, takk sa vyspim aspon...tešim sa🙂 pekny večer ti prajem aj všetkym....🙂

kikaneu
5. dec 2011

@merryn a tebe dobrú noc a príjemný deň zajtra 🙂 ja ešte dopozerám panelák a tiež pôjdeme spať, lebo ráno skoro vstávame 🙂 papa

keenfan
6. dec 2011

ahoj dievcata, dnes je Mikulaaaaas 🙂 aj ste daco dostali? a ako ste na tom so snazilkovanim,daco nove? ja cakam mrchu, ale dako si dava nacas ☹
pekny den vsetkym 🙂

merryn
6. dec 2011

@keenfan ahoj moje....nič som nedostala, ale manželiček mi spravil vybornu večeru a to stačilo....večer sme si spríjemnili inak🙂))))) zhadzovaním kalorii a nie príjmanim🙂))))) ty nečakaš mrchu???ani nepride🙂)) neboj🙂 verim tomu🙂 mi sme v štádiu snaženia takže asi tak....dnes ma čaka nočna☹((( ale objednala som si sexi košielku a už ju mam na pošte tak sa dnes pojdem asi prejst na poštu a zajtra ju odprezentujem🙂)))

keenfan
6. dec 2011

@merryn joj, ja nechcem takehoto Mikulasa, mrcha doslaaaaa 😠 😠 😠 takze ani darcek na Vianoce nebude 😢
snad sa aspon nejakej z vas podari a pod stromcekom si najdete / / 🙂
pekne pekne, to je super napad-ozivit tulkanie sa nejakym sexi pradielkom, tiez by som take nieco mala vymysliet, len neviem co by som na svoju postavu dostala 😀 😀 preco si to nesprijemnit, aspon sa tolko netreba sustredit na snazilkovanie

merryn
6. dec 2011

@keenfan do ritky! došla???? to je ale mrcha!!!! nevadi....bude novoročny darček!🙂
veru...veľmi som vahala, lebo ja niesom velmi odvažny tip človeka, ale som si povedala, že sa musim odvažiť a niečo podniknut....troška zdvihnut sebavedomie🙂))) a hlavne nemyslieť ze čo je učelom ale sprijemniť si to...a moj manzelik je na take hovadiny takze bude určite stastny🙂)))

keenfan
6. dec 2011

@merryn nie nadarmo sa jej vravi mrcha 😒 a pozeram ze v case kedy by som mala mat dalsiu ovu tu u nas bude rodinna navsteva, fasa co? 😖
tak ja som taka tiez, hlavne teraz ked sa na taketo veci necitim, ale preco nie..mne sa lepsie pozera na modelku co ma krivky a predvadza pradlo ako na nejaku vychrtlinu co sa jej kosti trasu 😀 a chlapi toto neriesia, sa tesia ze je zmena, kazdy taketo nieco musi uvitat 🙂

merryn
6. dec 2011

@keenfan ale presne ja tiez...ked vidim tie vychrtliny je mi ich luto...a to nehovorim preto ze ja taka niekdy nebudem ale spravna zena musi mat nejaku tu krivku a nie plocha s predu aj zo zadu...to nieje vobec sexi...a vieš čo? ked sa tak zamyslam...kolko kamaratiek, znamych mam čo su krasne chude a nemaju chlapa...nemozu najst ozajstnu lasku a aj čo som si myslela ze nikdy nespoznam chlapa ved kto by o mna zakopol...našla som uzastneho chlapa...ktory si ma dokonca vzal a som šťastna! chuda postava nieje zarukou šťastia a lasky....nie?

zuziklc29
6. dec 2011

@keenfan ved to . . ja som taka originalita sa ma o sebe . . . . 😉 ved tolko rokov mam len ray . .

zuziklc29
6. dec 2011

@kacena85 ahooj . .ako ak mas partnera ktory sa o tvoj zdravotny stav zaujima mas to super . . niektora si musi pomoct sama a este aj ked polovicka potrebuje.no a na lekara traba tlacit ved ide o teba a nie o suseda . . . .a na tie caje . .. . . .no neviem ja tomu moc neverim ale drzim ti palceky nech sa to podari

keenfan
6. dec 2011

@merryn presne tak...ja si myslim ze je to hlavne o vnutornej krase..a aby bol clovek spokojny a vyrovnany sam so sebou..co by som mala z toho keby som bola stihla ale nervozna a vecne nespokojna? co mi sice aj tak nehrozi 😀 😀 tak tak a ked mas skveleho cloveka pri sebe ktory TI bude oporou ked budes mat 15kg plus alebo minus, to je to co sa ceni...

@zuziklc29 tak tak, treba si dopriat, i ked klobuk dole, ja by som sa asi neodhodlala

zuziklc29
6. dec 2011

@keenfan ine vychodisko nemam . . . .urobim to aspon moje sebavedomie trochu poskoci . . 😀

keenfan
6. dec 2011

@zuziklc29 jasnee...a kedy ides?

merryn
6. dec 2011

@keenfan aj ja si myslim...a vnutorna krasa je s cim sa rodime a je nezávislá na vonkajšej...ja si myslim, že ked je chlap normálny a používa pri zoznamovaní aj mozog tak to zistí...ktorá aká je...nie? a videla som vela parov kde zena bola xxl a chlap pomaly sx ....tak tu ide proste o niečo ine,nie?

keenfan
6. dec 2011

@merryn tak tak...zhodneme sa 🙂 ja som ten pripad, ze mna fyzicky az tak moj muz nepritahuje, resp. sa mi pacia uplne ine typy...ale povahovo je pre mna uplne takmer ideal, takze by som nemenila za nic na svete...je mi s nim fajn a to je dolezite..co tam po krase 😀

zuziklc29
6. dec 2011

@keenfan konzultaciu mam teraz v januari a operaciu by som chcela v aprili alebo zaciatok maja

keenfan
6. dec 2011

@zuziklc29 tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

zuziklc29
6. dec 2011

@keenfan dakujem. . . . . .vazim si to . . .

sarafortuna
6. dec 2011

@sussi29 , áno Pregnyl je "partia" s Clostilom, a dufíkom... 😀 😀 😀
pregnyl je na prasknutie foliku - nahrádza v podstate LH hormón, ktorý je zodpovedný za prasknutie dozretého foliku. Len pozor, keď budeš robiť prípadne tehu test - pretože Pregnyl je v podstate HCG hormón, takže sa ukáže aj na teste... ale 11dní od pichnutia už by malo byť telo od neho ako-tak čisté 😉
@merryn ahoj, no mám sa celkom dobre... idú vianoce, tak som si opäť po stýkrát vstúpila do svedomia a snažím sa aspoň kalanetikovať, lebo ja nejako nenávidim ten svoj stacionárny bicykel 🙄 🙄 🙄 🙄
čo sa týka chudnutia, tak som na tom veľmi slabo - už je naspäť aj to čo odbudlo minule 😔
Takže preto tu nie som - lebo sa nemám v tomto smere s čím chváliť 😉

sussi29
6. dec 2011

@sarafortuna Ďakujeeeeeeeeeeeem 😉 aj doktor mi vravel, že testovať mám 2 dni pred očakávanou mrchou, takže to bude viac ako 11 dní po pichnutí... ale iné sa chcem opýtať, injekciu som dostala v piatok, sobota až pondelok sme mali ovu a mali sme sa čo najviac snažiť, dnes však cítim svoje vaječníky a mám aj slabší biely výtok.... môže byť, že sa mi ovu "omeškala" ??

sarafortuna
6. dec 2011

@sussi29 , zvyčajne pregnyl načasuje prasknutie do 3 dní od pichnutia... vaječníky niekoho bolia aj po ovu, a biely výtok už je poovulačný zvyčajne... 😉
malo by to byť v pohode 😉 aj keby vajko prasklo dnes, tak ak ste snažilkovali, tak tie potvorky počkajú na vajko.
Držím palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre