Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

merryn
9. dec 2011

@kikaneu jasne verim ti...je to deprimujuce...ale vzdy treba verit a snaziť sa...ja sa snazim len pol roka ale mam pocit ze je to nekonecne ale stale si poviem že je to ok lebo moja známa sa snaží už 8rokov a stale nič...toto je sila...moj pol roka je nič oproti tomu...a stale idem do toho a chcem schudnut aby som bola so sebou spokojna a momentalne sa tomu viac psychicky venujem ako snahe aby som tehotna bola...chcem byt to je jasne ale necchem to až tak suriť lebo duplom to nepojde...

kikaneu
9. dec 2011

@merryn ja viem, mňa to do zajtra prejde, to len prvý deň je vždy taký nanič.....ja som dnes robila večeru v parnom hrnci, bolo to super 🙂

merryn
9. dec 2011

@kikaneu jasne poznam to.....v takom poschodovom či v tom klasickom jednom s tou prikrivkou? ja by som si raz chcela kupiť ten poschodovi čo tam das zeleninu na dalsom meso a tak....

kikaneu
9. dec 2011

@merryn ten poschodový...sme si kúpili cez víkend 🙂 tak som dnes skúšala, prišla som skôr z práce a robila som rybku, zemiačiky a zeleninku (mrkvu s fazuľkovými strukmi) určite si raz kúp, nebudeš ľutovať 🙂

merryn
9. dec 2011

@kikaneu juj to je super! ja presne taky chceeeem....a bol drahy? ked sa smiem spytat kolko stal?

kikaneu
9. dec 2011

@merryn lacný nebol, stál 64 a nejaké drobné, kúpili sme si Tefal Vitamine + ale mali sme v NAYku body na kartičke tak nás vyšiel na polovicu, čo je super 🙂

merryn
9. dec 2011

@kikaneu tak to je super!!!! juj ja si určite to raz kupim...uz dlho o tom snivam, ale kedze nemam vlastnu kuchynu je to na houby...ale ked budem mat určite si to kupim....bez debaty🙂

kikaneu
9. dec 2011

@merryn ani ja ešte nemám 🙂 a zajtra asi pôjdeme pozrieť na nejaké linky 🙂

merryn
9. dec 2011

@kikaneu fakt? to je super? aj vy idete zariadovat...ja to este schvalene nemam ale tiez snivam o vlastnej kuchyni...jujjj

kikaneu
9. dec 2011

@merryn hej, my bývame u našich a máme celé podkrovie pre seba.....no a keďže sa chcem stravovať zdravo a aj schudnúť, tak to v maminej kuchyni nejde, ja mám celkovo pocit, že to pôjde ťažko, ale musím s tými kilami bojovať......a už máme všetko v tej izbe kde bude kuchyňa pripravené, vymaľované, položenú podlahu, dokonca sme si kúpili už aj spotrebiče všetky a teraz ostala už len tá linka, čiže najdrahšia, no uvidíme či máme dosť peniažkov, ale pochybujem, tak budeme musieť našetriť čo najskôr, lebo plynie záruka na tie spotrebiče 🙂

kacena85
9. dec 2011

@zuziklc29 ahoj, jasomtam bola vcera, je to pri piestanoch vrbove, venuje sa vsetkemu ale musis prist na prvu navstevu osobne. ja som jej povedala vsetko co sa stalo, co chcem a poradila mi co mam pit, ake vit, caj a obklady na spodok brucha, kamoska aj jej sesternica po navsteveu nej do 2 mesiacov otehotneli, u niekoho to ide rychlejsie u niekoho treba liecbu robit dlhsie, ale myslim si, ze bylinky su lepsie ako pchat do seba chemiu

merryn
9. dec 2011

@kikaneu no presne aj preto chcem ja vlastnu kuchynu...chcem variť zdravo a chcem jesto to čo si sama urobim a pri svokre sa to neda...a v jej kuchyni sa necitim dobre lebo všetko ma zastarale...a ja chcem moderne a hlavne svoje.....ja to od januara chcem riešiť...lebo v jednej izbe sa žiť neda....a ja tak žiť nechcem...manžel je doma jemu je to jedno ale ja sa tu ako doma necitim...

kikaneu
9. dec 2011

@merryn my sme chvalabohu u svokrovcov nemohli ostať, majú len 2-izbový byt 🙂 tak sme na tom vcelku dobre 🙂

merryn
10. dec 2011

@kikaneu
@keenfan
ahojte dievčata...ako sa mate? ja dnes pracujem zatial to vyzera na celkom ok den uvidime do večera...dnes teplotka sa drži este nizko uvidime...teoreticky by dnes mala byť ovu...tak som zvedava či vobec nejaka bude ale mohla by byť🙂 za už začnem ten dufik brat a uvidime či sa toho mesiaca podari...prajem všetkym pekny den!

kikaneu
10. dec 2011

@merryn ahoj, tak ja som mala dnes hrozný deň, no už je lepšie, zdržali sme sa na nákupoch, nestihla som doučovanie (čo som to za učiteľka) ani som nemohla zavolať mame, nech ma študent počká, lebo sa mi vybil mobil 🙂 no čo ti poviem 🙂
ale potom už bolo dobre, robila som upratovanie a ešte stále robím 🙂 máme tu už hrozný neporiadok 🙂 tak utieraniu prachu zdar 🙂

zuziklc29
10. dec 2011

@sepi krasny vecer . . .no u mna nic nove,vsetko po starom. . . . . .ja mam podla Jonasa teraz teda zajtra den . .ale tak musim davat pozor.Moja kamoska otehotnela aj bez menstruacie.A ja som sa toho uz vzdala,nebudem sa snazit ked sa nedari. 😒

zuziklc29
10. dec 2011

@kacena85 pekny vecer ., . no tak chemia je vzdy horsia uz ôlen kvoli peceni . . .ale vseobecne. . najlepsie by bolo keby to prislo same tak ako ma.moja suseda v mojom veku uz je siedmy krat tehotna.a vsetkych 5deti ma v domovoch a dve ma u seba a teraz je opat tehotna . . .kazdy rok rodi ako potkan . . . . .

kacena85
10. dec 2011

@zuziklc29 hmmm tak toto uz fakt nechapem...tak to byva ta ktora chce mat aspon jedno dieta sa moze aj zblaznit a taka co si z toho nic nerobi neriesi tak nema problem otehotniet ani donosit ani porodit...hmm to je ta spravodlivost ze

zuziklc29
11. dec 2011

@kacena85 spravodlivost je slepa a v tomto je to na velmi vela percent.a moja kamoska je teraz v piatom mesiaci nejak jej zacalo tvrdnut brucho a keby si pocula tie jej reci.musis mysleiit pozitivne a furt taketo reci.jej sa to povie kjed je tehotna,aj ked si myslim ze jej to ublizilo.je uplne vymenena.uz sa len vytocim ked spolu komunikujeme ☹

bambul7
11. dec 2011

ahojte, babulky, rada by som sa k vam, snazilkam pridala. Som 4 mesiace po missede (dve kyretaze) a nejak zacinam depkovat. Viem, ze by som nemala, ale vidim to tak, ze za babom to bude dlha cesta. Pri nasej malinkej (teda malinka uz je skolacka) som otehu po clostyle.. teraz naposledy po soji. Menzes snad ani nemam po tych kyretazach .. A zuzik, presne ako pises, dobra kamoska otehotnela, napisala a ja som sa nezmohla v ten den na gratulaciu, ale som ho prerevala :/

merryn
11. dec 2011

@bambul7 vitaj! uj to mi je luto...už si toho veľa prežila....uf...verim, že sa podari....pokus sa nedepkariť, hlavu hore a ist si za svojim cielom....
@kikaneu takze nestihačka? ja este stale ovu nepotvrdenu tak ani dufik neberem este...som zvedava kedy sa urači....uz by mohla prist....
ja som včera este po robote isla na varene vino na trhy a trošku viac som si dala...moja hlava to citi🙂 ale nie je to až take strasne...a dokonca sme boli na pizzi a normalne som nemala chut dala som si trošku ale fakt troška a stačilo mi...dnes rano som sa postavila na vahu a parada! znova o pol kg dole!!!super!!!!

kacena85
11. dec 2011

@zuziklc29 aoj, no to teda je slepa a riadne, aaaaaaaaaale presne viem o com vravis, mysli pozitivne, ked mi to povie niekto kto si toto zazil berem to uplne inak ako ked mi to povie niekto kto ani neive ako otehotnel. ale nikomu nic nezalieval, v jednom ma kazdy pravdu ked budeme myslet negativne a strachovat sa len co ako hento a co ak toto tak to je zle, proste otehotnieme a hotovo a povelda a som 🙂 , ja som zacala vcera s kurou od bylinkarky a vazne sme sa bavili s priatelom...doslo opat obdobie smiechu a nemyslim na to co bude, tak dufam, ze to vyjde

kacena85
11. dec 2011

@bambul7 ahoj, vitaj mezdi nami, je mi luto co sa ti stalo, ja som pri prvom otehotneni v januari minuly rok, potratila som vo februari a doteraz dr neprisiel na to ako mi vyvola menzes, co ti poviem, pekne dni striedaju tie zle, ale mas velku vyhodu v tom, ye mas aspon jedno dieta ak som to spravne pochopila, je nas tu sttrasne vela, ktore by za to jedno dali neviem co..ja som bola teraz u bylinkarky, dr uz neverim, rok ma len sleduje a posiela vsade mozne, tak som skusila nieco ine, dufam, ze to zabere
s tym tehulami to poznam, ja som potratila vo februa, v marci dve kolegyne oznamili, ze su tehu a ja som uplne skamenela, v maji moja sestra a tento tyzden dobra kamoska, kazdej to uprimne prajem
ta kamoska viac ako rok nemohla otehotniet a bola tiez u tejto bylinkarky a o dva mesiace nasla dve ciarky neskutocne sa s nou tesim, po tom roku mi dala uplne taku nadej ma tak nakopla, ze snad to vyjde aj nam, veriiim tomu a hotovo
a ty tiez vobec nemas menzes a kolko ho nemas?

kikaneu
11. dec 2011

@merryn ale stihnem všetko ako vždy 🙂 pohoda, je toho dosť, ale robím to rada 🙂 tebe je hej, na trhy.....škoda, že bývam na dedine 🙂 tak nech ti rýchlo prejde tá bolesť hlavy a blahoželám k tomu pol kilečku 🙂 ja už dnes zas začínam cvičiť 🙂 tak sa teším 🙂

merryn
11. dec 2011

@kikaneu ahoj moje ja už zarezavam...je to tu hrozne ale tak nejako to vydržim do rana...ja som tiez z dediny ale musela som sa odventilovať včera, lebo som sla z roboty riadne nasrdena tak mi to prospelo....zresetovala som a fajne...malo chodim vonku, potom som taka zabednena takze musim sa viac hybat medzi ludmi...aj človek pride na ine myslienky...no ja som dnes necvičila, aj ked som na ten stepper pozerala ze by sa aj zišlo ale je nejaky rozhejgany musi mi drahy dotiahnut skrutky a strasne vrzga, tak už som si vymyslela patent ako by nevrzgal musim to len dotiahnut🙂)))

kikaneu
11. dec 2011

@merryn och, tak nech ti nočná rýchlo zbehne....a ozaj, na akom oddelení pracuješ?
ja som nakoniec nebicyklovala, manžel ma stiahol do spálne a potom som už bola tak príjemne unavená 😉 tak zajtra 🙂

merryn
11. dec 2011

@kikaneu tak myslim ze toto bolo lepšie využítý čas ako na bicykli🙂))) super🙂 dakujem dufam ze to zbehne a uz sa tešim rano do postele🙂

zuziklc29
12. dec 2011

@kacena85 ahoj,ja s muzikom ani neviem kedy sme sa naposledy smiali . . . . .no to je super len dfam,ze ta bylinkarka Vam dobre namiesala . . . . .ked ste sa zacali smiat 😉 no ja asa chystam k mojmu lekarovi nejak mi to meska . . . . . .ale vsetko ma boli aj spodok brucha aj prsniky,vsetko vypadalo na to ze pride a nejak uz druhy tyzden nic . . .som zufakla lebo zase neviem co je s mojimi vajcami . . . . ☹

bambul7
12. dec 2011

ahojte, holky. Dakujem za prijatie 🙂
@kacena85 ano, mam jedno dieta, to je pravda. Ale vies.. i tak to cloveku neda. navyse, jej otec nas nechal, ked este nosila plienky, vydala som sa druhykrat. Moj drahy s nou ma sice uzasny vztah, ale predsalen by sme este jedno babatko prijali. A hlavne aj preto, aby nebola sama :/ Mne po tom missede robili haldu vysetreni od hemosky cez genetiku. V podstate len skonstatovali, ze husta krv zrejme sposobila to, ze sa k babatku nedostal dostatok zivin a kyslika. Divne je, ze ja som s krvou nikdy problemy nemala. Tak teraz mam nejake lieky na riedenie a cakala som na menzes, lebo mi chce hodit duphaston doktor. MS som dostala VCERA 🙂 🙂 🙂 Co som sa dost divila, tak 35.DC (ani nepoznam take, obvykle okolo 60 vzdy). No a naposledy to bolo po 54. dnoch ale take len spinenie. asi by som to ani menstruaciou nenazvala. tak som zvedava, co na to povie ... Inak do seba idem liat galony alchemilky (uz mi vobec nechuti) 🙂

keenfan
12. dec 2011

@merryn ahoj ahoj, ako sa mame a co nove?
ja som tu par dni nebola, vikend sme mali perny a uplne iny ako sme si naplanovali..sme v sobotu isli na nakup autom, isiel za nam policajt v aute, zastali sme na krizovatke-bola cervena, a ako tak stojime tak naraz buch-rana jak z dela, ja reku to co-muz ze asi do nas vrazil, vysiel z auta a bolo to jasne 😒 cely spodok auta narazeny ale ten gol ze policajt 😀 😖 chudak, taky bol z toho v strese...no a zabava na 4hodiny prosim pekne..nez dosli dalsi policajti, spisanie a to vsetko...sa aj divim ze to maly vydrzal...tak teraz mame auto v servise, to som zevdava ci to stihnu dat do poriadku do Vianoc...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre