Snažíme sa otehotnieť. Čo ešte zaberie okrem chudnutia?

krpcatko
3. sep 2007

Ahooojte všetky snažilky,

donedávna som si to nechcela priznať, ale s manželom sa už snažíme asi 3 rok a stále nič. Ja mám jeden dosť veľký problém. Prvú menštruáciu som dostala v 18 po tom čo som návštívila doktora a nasadil mi antikoncepciu. Po vysadení liekov na spustenie menštruačného cyklu som menštruáciu zasa nedostala. V tom období som mala aj problémy s nadváhou. Všetko sa teda priklanalo k tomu, že pokiaľ schudnem všetko sa napraví. Tak sa mi podarilo schudnúť ale nič z mojich problémov sa nezmenilo. Jednu výhodu to malo počas tej doby som si našla svoju lepšiu polovičku a zobrali sme sa. Od tej doby sa snažíme otehotnieť ale nedarí sa nám. Teta môjho manžela je gynekologička a tak mi spravila všetký testy a vraj je všetko v poriadku a pripravené na babatko. Ale nie je tomu tak. Už sa vyše 3 rokov snažíme a stále nič. Podarilo sa mi zasa dosť pribrať a prestala som sa aj hýbať. Chcela by som to zmeniť a tak som sa dočítala že je treba znížiť hmotnosť, prijímať viac vitamínov C a E a športovať. Ak viete ešte o niečom inom ako sa dočkať babanka dajte mi vedieť. Vopred veľké dík

kacena85
10. jan 2012

ano je to velmi tazke ked clovek by to chcel co najskor a just to nejde. vzdy sa nieco stane alebo sa proste nedari a potom sme na nervy, a nemysliet na to, no to by som chcela videt ktora na to nedokaze myslet po tom co sme si prezili.
no aj to sestry rodia a ja potratim a tento rok idem na hysterku aj to ma dost serka.nezavidim obom im to prajem, ved jedna sa snazila tri roky druha pat rokov tak im to velmi prajem ale je to aj na druhej strane take deprimujuce. aj ked sme boli vcera malinku pozriet (sestra vcera porodila), kazdy len no a co vy a u vas to bude isto chlapec ved same baby su len u vas, ja sa len pousmejem ale najradsej by som odtial usla ale bola som tam kvoli sestre a malinkej. druha sestra dosla s malou rocnou slecnou vsetci vyteseni, ja som sa sa tiez velmi tesila ale vo vnutri ma to strasne trapilo. ☹

sarafortuna
15. feb 2012

@merryn , pozerám, že sa vám to podarilo... držím palce... 😵 😵

merryn
16. feb 2012

@sarafortuna ahoj! ano podarilo sa🙂 ani neviem ako🙂 dakujem pekne! a vy ako ste na tom?

sarafortuna
17. feb 2012

@merryn my nič nové 😔 😔 😔
on nového roku mám cystu a neviem či odišla... pokazili sa ma cykly,, takže ja som stále ďalej a ďalej od otehotnenia 🙄

merryn
17. feb 2012

@sarafortuna nevešaj hlavu! uvidiš, že sa to podari! verim tomu! verim tomu ze rok 2012 je magický a tebe sa to tiež toho roku podarí!

sarafortuna
17. feb 2012

@merryn , no veĎ verím, ale znervoznievam 😔 😔 😔
už rozmýšľam o CAR - asi bude treba laparku a podobné veci, tak si to už pomaly plánujem na leto 😅 😅

merryn
17. feb 2012

@sarafortuna och moje....ja ti verim...každopadne ti držim palce....ved vyskušať treba všetko!nie?

andulqa
17. feb 2012

ahojte baby 🙂 @merryn @sarafortuna som tu dlho nebola, ale obcas som nakukala a tu ticho 🙂 uz som nic viac neschudla okrem tych 20tich kil, skoncila som konecne v praci minuly piatok a hadajte co?

vcera som si nasla dve ciarkyyyy, ja tomu stale nemozem uverit 😵 😵 som len 9DPO dnes 😵 takze je to este slabunke, tak dufam ze to bude pekne silniet 🙂 😵

merryn, velke gratulacie 😵 😵 😵 vidim ze sme na tom cca rovnako, mne to vychadza na koniec oktobra ak to dobre pojde 😵

merryn
17. feb 2012

@andulqa ahooooj!!!! neveríííím! to je super!!!! vidno tie dušiky tam....tak to určite bude silnejšie a silnejšie!🙂 taka som rada...a ako si sa mala? čo si sa neozvala...no potom ta diskusia tu troška zoslabla...ale nevadi...ja som schudla 6kg a podarilo sa..a ty 20kg a podarilo sa...určite budu v tom čary🙂 a ako sme povedali rok 2012 je magický🙂))))jupííííí

andulqa
17. feb 2012

@merryn ja ani neviem, nejako som toho mala vela, koncila som v praci a jedno s druhym 😵

dufam ze sa stretneme v teme oktobrovky 2012 😵 len ja este nechcem ist k dokyne az tak o tyzden ak nebude problem 🙂 juj len nech sa to mimco tam pekne zavrtava a ostane tam 9 mesiacov 🙂 som to dnes povedala muzovi, ten je rovnako mimo z toho ako ja - my sme sa snazili skoro tri roky a uz som sa pomaly zmierovala s myslienkou ze pojdeme do CARu 🙄

a super si schudla aj ty, tesim sa! urcite to s tym ma nieco spolocne, u mna to je podla mna kombinacia schudnutia, liekov na stitku a odchodu z prace...len akurat teraz neviem co mam robit, lebo som sa akurat bola zaevidovat tento tyzden na urad prace 😒 musim si to pozistovat 🤐

merryn
17. feb 2012

@andulqa určite sa tam stretneme....kolko ti to zatial vychadza podla tehu kalkulačky?🙂 moj manzel je taky ze on asi kym neuvidi ta neuveri...nejako to nepreživa ale ja to zase preživam aj za neho...hormony sa už pekne ozyvaju a aj moje chute sa uz prejavuju...dufam ze mi zle nebude lebo zatial mi je fajne....
určite si pozistuj že čo a ako aby si veddela....

andulqa
17. feb 2012

@merryn no moj to tiez nejako nepreziva 😀 hovori ze kym tam nebudu riadne dialnice tak neuveri 🙂 on je taky prisne logicky typ, on to podla mna pochopi az ked brusko zacne rast 🙂

inak mne nic nie je, len ma furt picha v podbrusku a malinko citim prsia obcas, inak nic...ale ved ono to pride 😀 termin som si zatial vyratala podla ovulky, lebo viem rpesne kedy bola a vychadza mi to na 1.11 ale niektore kalkulacky mi to davaju na 31.10.2012 🙂 cize taky prelom, ale ja sa asi pridam radsej k oktobrovkam, ked uz teba tam poznam 😵 😵 😵

a tu prikladam terajsi testik, pred chvilkou som robila 😵 😵 😵

merryn
17. feb 2012

@andulqa presne aj moj....ale nevadi ja si radosť nenecham skaziť🙂)))

no mne stale podbruško sem -tam pobolieva ako na mrchu ale to maternica sa prispôsobuje a rozťahuje🙂 a prsia mam take citlive ani nie prsia ako bradavky! ani dotknut sa nemozem....mna este nepridali do oktobroviek, čakam na povolenie🙂

test si si robila večer a takk pekne ukazalo? tak to je nadhera! už to pekne vidno!🙂 juuuj tak velmi sa teším🙂

andulqa
17. feb 2012

@merryn no teraz vecer 🙂 mne to uz vcera vecer pekne vybehlo, som nechapala, ze na 8 dpo 😀 tak dufam ze to je riadny bojovnik 🙂

ja este pockam par dni ako sa budu tvarit testiky, v utorok idem na krv k endokrinologicke a az potom sa asi objednam na gyndu, nechcem tam ist moc skoro...a potom sa skusim pridat do oktobroviek 😀 ale mozno ma to chyti skor 🙂))

velmi sa tesim ze aj tebe sa podariloo 😵 😵

merryn
17. feb 2012

@andulqa tiez som nevedela ako ....tento mesiac som uplne mala všeko na haku ani teplotu som nechcela merať ale merala som ale lajdacko....proste aj ovu sme premeškali ale tie male šikovnice si našli spôsob a cestu a podarilo sa🙂)) ja som o dva dni na to sla uz ku dokymu...nevydržala som to🙂 ale len krvou mi to potvrdil...na utz bolo len take male škvna vidno skoro nič...to bol piatok...v pondelokk som si prisla predpisat dufaston lebo mi odporučil a len tak vravi ze skontrolujeme či vidno...a bolo to tam ta škvrnka sa zväčšila riadne mala 8mm! bol to gestačny vačok ale bola som veľmi rada ze je to viditelne aj on uz nebol zdržanlivi a už mi gratuloval🙂 na tyzden v piatok alebo v pondelok na dalsi este uvidim idem znova k nemu a dufam ze bude vidieť viac...🙂

andulqa
17. feb 2012

@merryn no ved ja som tiez len tak zo srandy testla, ja som to vobec necakala, aj ked snazit sme sa snazili 🙂 proste uz som bola taka skepticka a vnutorne som sa prirpavovala skor na ten CAR

prave preto nechcem ist moc skoro k dokyne, chcem tam uz nieco aspon vidiet 🙂 tak ak nezacnem spinit alebo nieco, tak si to necham tak o tyzden-dva 🙂 ak vydrzim 😵

a ako casto beries duphaston? tiez 2x denne? ja mam nastastie slusnu zasobu, lebo ked som bola pred 3mi tyzdnami u gynekologicky tak mi predpisala duphaston na 6 mesiacov 😀 😀 😀

merryn
17. feb 2012

@andulqa presne som sa aj ja len zo srandy testla🙂 sranda...to bola asi intuicia....🙂

jasne...ale ja som nedočkavy tip...ja chcem všetko hned...aj ked viem, že sa to niekedy neda....aspon v krvy som to mala potvrdene a bola som spokojna🙂

beriem ho 2x1tbl....predpisal mi dva balenia tak podstivo beriem....🙂

merryn
18. feb 2012

@andulqa ahoj! tak ako sa mas?

sarafortuna
18. feb 2012

@andulqa .jééééé supiš.... 😉 😵 😵 😵 😵 😵
ja verím, že vám k tomu pomohla aj to schudnutie - jednaj to pomohlo telu a aj hlave 😉
držím palce, a tiež by som sa už rada pridala 😅 😅 😅 😅 😅

sarafortuna
18. feb 2012

@merryn a koľko ste sa stažili pred ovu, ak sa smiem opýtať...? 😕
lebo niekto povie, že "premeškal" a nakoniec zistím, že keksík bol 1 deň pred 😀 😀 😀 😀 😀

merryn
18. feb 2012

@sarafortuna no ja som myslela ze sme to premeškali asi tri dni...a potom nič sme nemali...ja ani neviem...ale uplne som si myslela ze sme to premeškali.....

sarafortuna
18. feb 2012

@merryn , možno toto potrebovali "chlapci" -kľud aby mohli nájsť vajko a nie aby tam došiel ďalší milión vojakov 😉
ja len preto, že dnes mi podskočila teplota a tiež sme sa veľmi nesnažili - manžel nebol schopný -hoci sa snažil 😀 😀 😀 😀 Takže uvidím, či to bola vôbec ovu počas ďalších dní 😉
@andulqa
držím vám palce!

andulqa
19. feb 2012

@merryn ahoj, som bola u rodicov a nesiel im pocitac a z mobilu sa mi zle pise 🙂

no testiky pekne tmavnu tak sa tesim, priznaky zatial ziadne, okrem strasneho naduvania 🙂 dnes som si kupila v tescu nejake caje, lebo nemam co pit doma, doteraz som pila vacsinou cierne alebo zelene 🙂

a ty sa ako citis? 🙂

@sarafortuna dufam ze aj u teba sa to cim skor podari, ja som uz po troch rokoch takmer ani nedufala 😵 a s chudnutim si ako na to? mate nejake plany teraz najblizsie ako pomoct otehu?

merryn
19. feb 2012

@andulqa ahoj moje! super! tešim sa ze tmavnu🙂 no mna tiez naduva...a brucho mam riadne nadute...mam brutalne chute a dnes mi bolo sakramensky zle v kostole som ledva predychavala....som myslela ze odídem ale stale ma to prešlo...no pomaly sa to už prejavuje...a hlavne moja zrava nemoc🙂 na sladke mam brutalne chute...po mäse mi je tazko ale sladke by som jedla na kila🙂 kolačiky, buchtičky na pare a ked chleba tak s lekvarikom alebo medikom...no hroza...ja uz teraz vidim aka budem ako vagon....potom daj vediet čo nove🙂

sarafortuna
9. mar 2012

@andulqa
@merryn
kočky ako sa máte? fazuľky sú OK?
stále na vás myslím, že vy ste sa zaťali a spravili niečo pre seba 😉 a ja nič (takmer nič) a preto tu ešte trčím... 😒 😒 😒 😒
Dala som sa,alebo sa snažím na tú Norbiho diétku, či ako sa to volá - poobede bez pečiva, zemiakov a sladkostí... už len sa prinútiť na ten bicykel... 😒 😒 ešte že ide JAR - hádam sa aj psychicky viac skľudním... 😅
papa

andulqa
9. mar 2012

@sarafortuna neboj aj u tebato vyjde coskoro 😵 a na jar sa lepsie chudne, je vela cerstvej zeleninky,uvidis ze to pojde 😵

@merryn som citala tvoju otazku v oktobrovkach, len som este nestihla odpisat, baby tam pisu ostosest, ja som zas trosku viac presla k novembrovkach, je mi tam lepsie, lebo tam sme zatial vsetky na zaciatku 😀

my sa mame dobre, akurat vcera som bola u lekarky prvy krat,mala som ist povodne az na konci marca, ale trosku som zaspinila (ale len po wecku raz na papieri), tak som sa vylakala, ale nastastie je vsetko ok 😵 ma 0,53cm a srdiecko nam krasne bilo 😵 😵 😵 zodpovedame 6tt+2 co celkom sedi podla ovulky, tak sa tesim 😵

a tu je prva fotecka 😵

sarafortuna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andulqa
9. mar 2012

@sarafortuna jasne, treba zmenit ked nie si spokojna, ja som tiez pred 3/4 rokom menila, lebo ten moj mi ani HP nechcel spravit a furt ma len do CAR tlacil...sa tesim ked uz budem mat brusko, jak mu vytrem zrak, lebo je to sused mojich rodicov 😀

a inak mas teda to podozrenie na PCO tak chod aj k diabetologicke, nech ti zisti ci nemas inzulinovu rezistenciu, zvyknu potom nasadit metformim ktory tiez zabera v takychto pripadoch 🙂

a mozno aj endo ti nieco najde, ja som bola pred dvomi rokmi u jednej a ta mi povedala ze vsetko je ok a potom pred rokom som sla k inej a ta mi zistila autoimunu tyreotitidu a pritom hodnoty som mala rovnake ako predtym 🙄 tak si myslim ze aj to u mna zabralo 😵

sarafortuna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
merryn
9. mar 2012

@sarafortuna ahoj moja! dobre sa mam celkom....nevolnosti su slabe takze som rada a dufam,ze ani ine uz nebudu a že sa stratia🙂 určite by som si obchodila lekarov, spravila vyšetrenia na všetko a na zaklade toho by som sa asi zariadila...neboj leto pride a bude väčšia motivacia lebo slniečko a kratasky a vela zeleninky bude a ovocia a to ta naštartuje....uvidiš,že sa ti to podari...ja tomu verim a ty musis tiez...určite si pozistuj ako je na tom tvoje telo a ked sa toto da doporiadku uvidiš ze sa vam zachvilu podari.-)))) mna najviac desi to priberanie, no ale to patri k tomu tak sa tomu určite nevyhnem🙂
@andulqa takže si pri novembrovkach? aky datum ti vypočital? som ta tam dlho nevydela ta som sa bala že čo sa stalo ale vidim, že je všetko v najlepsom poriaku a fotočka je nadherna a bambuľko sa ma určite dobre...juj veľmi sa tešim s tebou!🙂 hej na oktobrovkach to ide velmi rychlo ani ja nestiham ale aspon si prečitam, že či aj niekto iny ma to čo ja🙂 a ty nevolnosti? ako si na tom s pocitmi?🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre