Snažíte sa otehotnieť a stále nič. Ako to znášate?

jimynka
26. apr 2007

Zdravím všetky snažilky.Chcela by som sa vás spýtať, ako znášate tieto každomesačne neuspešné pokusy o otehotenenie,poznáte to, po ovulke ste v očakávaní, veríte, dúfate, máte dobrú náladu, vyzerá to priaznivo a.......nic, mrcha. Znova sa pozbierate, počkate na ovulku a zase verite, dúfate, teraz by to už naozaj mohlo podariť, a zase nič,mrcha. Zaujímalo by ma, kde hladáte silu, ako to prežívate, čo pomáha, čo nie, hocijakú dobru radu ako sa povzniesť a uľahčiť si to, čokoľvek , len aby to tak nebolelo. Každý hovorí : "podarí sa to vtedy keď na to nebudeš myslieť, ked to budeš najmenej čakať" ale na to sa nedá nemyslieť!!!! a neda sa nečakať!!! hm? alebo da?? ako???? Pre mňa je to vždy velké sklamanie.

bobatko
14. nov 2008

ano ja beriem kyselinu listovu a vitamin E Doktor mi po najnovsom nakazal si merat teplotu a pit mlieko a cajiky.
Ja som pila aj alchemilkovy caj, lenze to mozem pit len prvych 14 dni cyklu lebo az by som zostala tehotna tak by som mohla potratit.
Moze byt priznakom tehotenstva aj to ze sa mi zvacsili prsia a strasne ma bolia???
Zatial som nedostala a uz su to 3 tyzdne tak neviem. 🙂

mamartinka
15. nov 2008

bobi a testik si si nerobila?asi moze ja ti neviem povedat este som tehu nebola co by som velmi uz rada.

marcaradko
15. nov 2008

bobatko,ano mozes byt tehu,mna tiez boleli didi a neskutocne.kto ti povedal,ze sa nesmie pit alchemilkovy cajik pocas tehu?bo ja som pila este asi prvy mesiac,no potratila som,ale myslim si ze nie koli tomu.

bobatko
15. nov 2008

Marcaradko mne to povedala kamaratka z lekarne co mi ho predavala lebo zevraj on ma volake ucinky na mimi hlavne v prvych 3 mesiacoch. a ked si precitas aj na nejakej stranke kde je o nom pisane tak sa dozvies ze sa neodporuca pit v tehotenstve.
Mamartinka nerobila ale chystam sa zajtra rano ked sme aj manzelom doma a ak by mi vysiel pozitivne tak poobede ideme k mojim rodicom na oslavu (tak by sa zvacsila) by sme im to hned oznamili ale ked ti mam pravdu povedat aj sa bojim. Ja som taky posero. 😕 😕 Co ked vyjde negativne a ja ako sa poznam budem plakat a trapit sa a nie len seba ale aj draheho.Bojim,bojim,bojim. 😨 😨
A neboj aj ty zachvilu budes len na to nemyslite.mam takeho tusaka ze ak som tehu tak to bola presne vtedy ked sme boli pohadany ale 3 dni a potom sme to uz nevydrzali a vrhli sa po sebe a vtedy nikto z nas nemyslel vobec ze by som mohla ostat tehu a bolo to tesne po ovu ale aj tak presne nikdy kedy ju mam tak mozno ze sme sa len trafili. 🙂 😎 Drz mi palceky zajtra ti napisem ako som dopadla.

bobatko
16. nov 2008

ahojte babulky a tak uz to mam za sebou. TEST JE POZITIVNY mam tam // som stastna ako blcha. 😅
Manzel je cely bez seba a uz vybera aj farbu aku bude nase mimi nosit.
Drzte mi palceky nech to je tak a nech to dotiahnem az do konca.
Ja to asi neprezijem aka som stastna. 🙂 🙂 🙂 😅 😅

mamartinka
16. nov 2008

bobuli grtuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulacia obrovskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.som s tebou.musi to byt strasne krasny pocit.vydis a tak si nedufala.takze teraz som ja na rade?hod mi sem moc bacilikou.pjosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.po kolkych to vyslo.ozvi sa mi potom do ip.tak dnes bude dvojaka oslava.parada.rodicia sa urcite potesia.pa a drz sa aj z babetkom. 😉 😉 😉 😉 😅 😅 🙂

zuzannnka
16. nov 2008

Bobatko, taky moc gratuluju a přeji ti moc, moc štěstíčka 🙂 taky by mne zajímalo, jak to vaše snaženíčko vlatstně trvalo dlouho?

mamartinka
16. nov 2008

zuzannka a vy ako dlho snazite?ste zdravy a boli ste na neakych vysetreniach?

bobatko
17. nov 2008

mi sme sa snazilkovali 3 roky a konecne je to tu. Len sestra mi povedala aby som vydrzala a hned neutekala k doktorovi lebo ona tak isla a potratila. lebo ked ju pozeral tak sa tam nieco stalo. tak musim este pockat aspon do buduceho tyzdna ahopsa hejsa na rizikove. 🙂 😅 😵
DAKUJEM VAM VELMI PEKNE ZA GRATULACIE.som happy ako maly psik.ani si neviete predstavit
Svokrovci este o nicom nevedia a manzel im to ani nechce tak skoro povedat,lebo si moc dobre nevychadzame a to byvame v jednom dome ZATIAL.
Manzelova prva otazka bola kedy sa to stalo ved si na to dobre nespomina???Verili by ste???

No Mamartinka a teraz je rad na tebe a dufam ze nebudes otalat ale hlavne je nemysliet na to. Neverila som tomu ale funguje to.nam sa to stalo pravdepodobne po velkej hadke a ani jedneho by nenapadlo ze mozem ostat tehu.Zavisi to naozaj len na tej psychike.Alebo zeby to bolo kvoli tym hviezdam??Padali hviezdy a ja som si zo srdcan priala mimi a asi ma to troska aj posluchlo.

Som stastna asi ta najstastnejsie zena na celom celucickom svete!!!!!!!! 😎 😎 😎

zuzannnka
17. nov 2008

Mamartinka: mi se snažíme dva roky, a zatím jsem na vyšetřeních byla pouze já a vypadá to, že je u nás vše vpořádku. Jak tak čtu o tom bobatčinym štěstí, tak moc doufám, že takhle štastné zprávičky taky budu už co nejdříve také psát.

honey777
17. nov 2008

Bobatko, stále nič ??? Síce sa „nepoznáme“, ale držím ti palce, aby si sa už preorientovala na fórum pre tehulky. 😀

honey777
17. nov 2008

Ja hlupaňa, neposunula som sa o stranu ďalej, kde si už o svojom velikááááánskom šťastí písala. Strašne ti gratulujem. My už čakáme skoro 2 roky, tak si viem predstaviť, ako sa musíš stráááášne tešiť.

maartinkaa
18. nov 2008

aj mi cakame na dve// a mrchu som dostala v sobotu presne ako hodinky. ale mala som ju len jeden a pol dna a potom som len spinila, inac ju man aj pat- sest dni mozem si nieco namyslat?

livi
18. nov 2008

ahojte, môžem sa pridať?
ja som teraz prvý mesiac po vysadení hak a tiež som dúfala v //, no nič..lenže môj manžel si sem-tam dáva pozor, lebo sa toho tak trochu obáva a hlavne by chcel najradšej ešte pár mesiacov počkať. no ja viem, že by bol rád. sám to aj priznal.
nebola som až tak sklamaná, ale viem, že keď príde ďalšia a potom ďalšia mrcha, bude to horšie.. ☹
ale vravím si, že ak Boh dá, tak otehotniem a kedy to príde, to ja neovplyvním 😔
ale veľmi všetkým snažilkám prajem (najmä tým dlhodobo sa snažiacim) aby im to čo najskôr vyšlo 😉

maartinkaa
18. nov 2008

livi aj ja som si povedala, ze nebudem sklamana a predsa som a ta mrcha je taka aku som v zivote nemala a to uz mam aj deti pripadam si ako cvok

bobatko
18. nov 2008

ahojte babulky dakujem este raz za gratulacie a poprosim vas o radu. ja som pred mesiacom nastupila do novej roboty a teraz som zistila ze som tehu lebo som nedostala mam sa obavat ze ma zamestnavatel vyhodi??
Mam strach ze potom nic nedostanem. Doktor chce aby som hned isla na rizikove kedze som len 4 mesiace po laparoskopii a tak mam strach. Co mam robit? 😲
mam to zamestnavatelovi oznamit aj pisomne aby som mala potvrdenie ze o tom vie keby sa nahodou zacal vykrucat??
No dneska mi to nedalo a spravila som si este jeden test reku ci henten neklamal a neklamal tak na 95% som urcite tehu uvidime az 27.11 ked pojdem doktorovi.Sestra mi povedala ze mam pockat aby mi doktor pri prezerani neublizil a nepotratila som lebo aj on tak prisla o prve mimi. tak to este na tyzden odlozim a uvidime.
Livi neboj a nemysli stale na to a podari sa ved asi ten Boh predsa len existuje ked to doprial aj nam po 3 rokoch. Uz som zacala aj viac na Boha verit ako som verila predtym Drzim vam vsetkym palceky.PAPA

maartinkaa
19. nov 2008

bobatko- naozaj radsej pockaj a potom s kludnym svedomim chod na rizikove, mas na to pravo a zasluzis si to 😉 😉 😉 😉

livi
19. nov 2008

bobatko - tak ti gratulujem 🙂
s tým zamestnávateľom ťa ale asi nepoteším - ak si v skúšobnej dobe 3 mesiace, tak ťa môže vyhodiť bez udania dôvodu, a to aj keď si tehotná 😒
ale to závisí od zamestnávateľa. a tiež by si to mala oznámiť písomne a zároveň predložiť kópiu materskej knižky, inak ťa zamestnávateľ za tehotnú nemusí považovať.

bobatko
20. nov 2008

diky babulky za rady zajtra rano letim k doktorovi lebo som dneska v robote skoro odpadla, ze az tak mi byva zle.
ja sa asi zblaznim segre nikdy takto zle nebolo. kedze dochadzam kazdy do roboty 20 km tak autobus mi musi stat skoro kazdych 5 km co mi je zle a musim vracat ale nas autobusar si uz na mna zvykol tak ma berie s rezervou. aj preto chcem ist na rizikove hned teraz.neoplati sa mi chodit do roboty a prezivat taketo stresy a to je este len rano.

mamartinka
20. nov 2008

bobuli drz sa.ved si tuzila po drobatkovi.nie.treba nieco vydrzat aj ked sa mi to hovori.ja viem.co by som aj ja uz za to dala.bohuzial len cakat kedy to dorazi.uf.no zeby si mala dievcatko?pri dievcatkach sa dost vracia.no ale ty si len zaciatocnicka.este sa to moze prehodit.tak zelam vsetko dobre a drz sa. 😉

bobatko
21. nov 2008

mamrtinka nechcem byt drza ale dievcatko nechceme takze ono sa to u mna urcite prevrati. inac som v 4 tyzdny a mam to uz iste lebo sme videli na sone malu gulicku 🙂 😎 😅 😅 😅

mamartinka
21. nov 2008

nie si drza.preco.ved aj my chceme chlapca.vlastne to je jedno len nech je to zdrave.bola si dnes na sone?si asi stastna ze po tolkych rokoch snazenia.tak prajem len to dobre tebe a babetku.

bobatko
21. nov 2008

ano bola som a prvy krat som videla aby sa doktor tesil tak isto velmi ako ja hadam aj on bol stastnejsi ze som konecne otehotnela ako ja. Tak som doma na marodke a nudim sa a to je len prvy den, lebo mam vsetko zakazane aspon tieto prve 3 mesiace aby som nahodou nepotratila. Tak len lezim a cumim bud do PC alebo do TV.
Mne je to uplne jedno co to bude len nech sa to podari a nech sme zdravy a nepridu ziadne komplikacie.Bola by som radsej za chlapca ako za babu.Dozvieme sa ked porodim.
Mamartinka neboj sa ty. teraz som zacala ja a pomaly prenesem tu vynikajucu chorobu aj na teba!!!!! 🙂

mamartinka
21. nov 2008

no dufajme ze teraz bude rad na mna.no a ty davaj na seba pozor.inak termin by si kedy mala?a kolko mas rokov?smiem sa ta jednu otazku spitat.s teba tiez tie spermijky vytekali?ja som vzdy cela mokra.a tam kde to maist to nejde.ale snad raz ta mrcha zmizne na 9 mesiacov.

honey777
21. nov 2008

mamartinka, písala si ešte dávnejšie, že máš problém, že po styku z teba vytečie semienko. Je to takmer normálne, je toho naraz veľa, nato, aby sa vše dostalo tak týchlo do maternice . Snaž sa zostať tak, aby si mala panvu hore, najlepšie, keď zostaneš na bruchu. Ak „tomu“cheš ešte viac pomôcť, tak nechaj manžela si „užiť“ako 1. a potom až seba. Pri orgazme sa totiž pri sťahoch maternice podtlakom nasáva seménko. Je to trochu kruto napísané, ale keď poznáš ako to funguje, môžeš tomu lepšie pomôcť. Veľa šťastia.

czloko
21. nov 2008

Ahoj děvčátka,míváte před ms žlutý výtok?

mamartinka
21. nov 2008

dakujem honey777.a to si mam hned po styku lahnut na brucho?to mne manzel hned da servitky a ja sa utrem.som cela mokra.dobru noc prajem vsetkym.

lenusska
22. nov 2008

Ahoj czloko - ja som nikdy nemala az teraz...stale som mala tmavy......vies dovod?..lebo ja nie

bobatko
22. nov 2008

ahoj mamartinka ja mam 21 a termin mam na koniec jula a zaciatok augusta
Dneska som sa dozvedela ze aj moja svagrina je tehu a tiez tolko co aj ja. Zabava.
Aj so mna vyteka semeno ale ked budete ulozit zo zadu tak by sa to malo podarit lebo tak je najblizsie k maternici a dostane sa co najviac spermii do maternice. Nam to pomohlo a nech v tebe aspon chvilocku pobudne a ty sa pokus tak ostat ale 3-5 minut aby tam bola vacsia pravdepodobnost.
DRZIM PALCEKY!!!

Mam problem ako som uz pisala aj svagrina je tehu a svokor zostal nateseny ze ona je a na mna len zagialil ze preco som tehu aj ja ze som mala pockat a ze mne dieta este netreba.Vobec sa netesil. Ja neviem ci dokazem sa na neho este pozriet a to byvame v jednom dome. ale kedze som doma tak mi uz nakazal robotu nato som mu dobra.
mam chut sa odstahovat k nasim pokedy neporodim a mozno tam ostanem aj potom lenze manzel so mnou nechce ist lebo predsa ma tu kamaratov a aj do prace by sa mu tazko cestovalo od nasich. tak som na nervy a doktor mi povie ze sa nemam stresovat , len keby on vedel o mojej situacii a problemoch so svokrovcami.
Poradte mi ja uz som na toto slaba a neviem co robit uz mam nervy v cudu.

mirka93
22. nov 2008

Ahojte baby, tak ja beham z temy do temy a snazim sa najst odpovede na moj problem. Ak mi viete pomoct, urcite napiste, budem povdacna!
Tento mesiac som zacala s Clostilbegytom - je na podporu ovulacie. Na 10DC so zacala spnit, bola som u dokiho na kontrolu a on zistil, ze mi jeden folikul praskol a dalsie tri cakaju na prasknutie. Podla neho to bolo ovulacne spinenie. Dalsi den uz to bolo ciste. Ibaze 15DC sa to zopakovalo a tento krat to preslo do krvacania. Dnes som 21DC a krvacam stale! Nie je to silne krvacanie, ale krv je jasne cervena. na 19DC som si napriek krvacaniu robila TT a bola tam aj druha ciarka. Bola slabucka, ale videl ju aj moj drahy. na kontrolu idem v pondelok a vtedy budm aj opakovat test. Viete mi niekto poradit, ci mozem byt tehu napriek takemu krvacaniu? Stalo sa vam, ze vysiel test pozitivny, ale nic z toho nebolo? Dik za odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre