Sójové isoflanovoidy ako náhrada Clostilbegytu

soldi
1. dec 2010

rozhodla som sa zalozit tuto temu, aj ked neviem, ci najdem odozvu 🙂 , na pomoc vsetkym snazilkam, ktore do seba nechcu pchat umele hormony. na to, ze soja sa da pouzivat ako prirodny clostil prisla @elllla na zahranicnych forach. mnohym dievcatam pomohla otehotniet, su to vlastne prirodne estrogeny. tak ak niekto chcete, napiste a ja a mozno pride aj elka, sa s vami podelime o nase skusenosti 😵

milka1988
14. jún 2021

@rootham ja som zatiaľ iba 6 dpo po IUI 🙂

rootham
14. jún 2021

@milka1988 juuuuj, tak to super. Aspoň čakáš na niečo fajn... Ja len neistota 😕. Držím palce 🍀🙏

milka1988
14. jún 2021

@rootham vsetko bude neboj 🙂 na kazdu z nas dojde skor ci neskor verim tomu a musis aj ty 🙂 pozitivne myslenie je silne

rootham
14. jún 2021

@milka1988 aj pozitívne som myslela, aj opačne... Vždy to dopadlo rovnako 😕. Ale si zlatá... plná dobrej energie 😉❤️👍

rootham
14. jún 2021

@milka1988 a vďaka za podporu 😘

milka1988
7. jan 2022

Baby inak ostalo mi jedno nove celé balenie ak by ste chceli snad vam pomoze ako mne 🙂

frida1990
8. aug 2022

Žienky, aké by ste nastavili dávkovanie pri fytosoji od Doterry (bála som sa genetickej modifikácie tak som radšej siahla po kvalitnejšom čistejšom preparáte), kde sa na balení uvadza, že 1 tbl obsahuje 75 mg extraktu zo sóje štandardizovanej na 65% izoflavanoidov. Nie je tam vyslovene napísaný obsah izoflavanoidov v mg. Chápem to podľa vás správne že teda 1 tbl obzahuje zhruba 48 mg izoflavanoidov? (vyratala som to ako 65% zo 75 mg). Čiže ak chcem užívať 200 mg izoflavanoidov, mala by som užiť 4 tbl?

diaszoky
5. nov 2022

Baby ozivujem
Tuto temu na kolko my mozte poradit kvalitnu fytosoju okus davkovanie nakóko na tych diskusiach su starsie produkty a davkovania dik

diaszoky
5. nov 2022

@petruska0611 a aku si brala plus davkovanie

olliviaa
5. nov 2022

@diaszoky ja som uzivala tuto, neviem ci su dnes uz lepsie produkty( davno to nesledujem, ale keby som musela, kupim ju znovu)bolo to pred vyse 4 rokmi, ale cyklus mi skratila a nakoniec som aj otehotnela, cvicila som aj hormonalnu jogu a z tych tabliet som uzivala dost vysoky pocet, ono sa nejak znizovala postupne davka, myslim, ze som sla podla @soldi

diaszoky
5. nov 2022

@olliviaa dakujem krasne a po akom case si bola tehu

saxano2222
11. nov 2022

@diaszoky
Ja mám kúpenú Fytosoju Forte ako je na obrazku vyssie. Min cyklus som brala 3-3-4-4-5, ovulacia bola ale az na 23DC, bohuzial to nevyslo. Dnes zacinam druhy cyklus so sojou, tak uvidime. Davkovanie som minuly mesiac zvolila podla odporucani balb ked bola diskusia ešte aktivna, taka nizsia davka, nakolko som nikdy nebrala Clostyl a nechcela som telo uplne zblbnut.
Tak drzim palce ;)

diaszoky
11. nov 2022

@saxano2222 dakujem aj tebe

anny29
3. dec 2022

Ahojte máte niekto skúsenosti s fytosojou a nízkou sliznicou?

saxano2222
3. dec 2022

@anny29
podla toho co som vitala fytosoja neznizuje sliznicu, toh osa nemusis bat.
Alchemilku pijes? ta je zevraj dobra ;)

anny29
3. dec 2022

@saxano2222 pijem aj alchemilku ale drží sa len okolo 4 mm.

kristinkaris
12. feb 2024

Ahojte neviem či tu je niekto ešte aktívny a vedel by mi pomôcť ale skúsim 🙂 môj problém je taký že mávam často anovulacne cykly ktoré trvajú aj 60dni Dr mi nasadil duphaston od 16DC na 10 dni avšak zaujala ma myšlienka fytosoje na podporu ovulácie … aké dávkovanie by som si mala dať ? A od ktorého DC ? Ďakujem 🙂

bozenka67
12. feb 2024

@kristinkaris ja mam cykly normalne okolo 28 max.35 dni, velmi zriedkakedy uz dlhsie ako 32 dni, nasadila som si priblizne v oktobri/novembri fytosoju uplne tak namatkovo ako som to ja citila, uz si presne nepamatam ako ci 5,5,6,6 alebo 5,6,6,7, nechcem ta zavadzat. Pamatam si, ze som isla podla toho, co som si precitala tu v diskusii, postupne som sa preluskala takmer celou diskusiou a nasadila som si to podla seba. Bolela ma znej mierne hlava, ale iba chvilu, pila som vela vody kvoli tomu. A mala som jeden dobry folikul a aj sa zadarilo ten mesiac. Zial bol z toho zamlcany potrat v 6. tyzdni. Nechcem nikoho tymto vsak strasit, lebo to nemalo suvis s tou fytosojou. Podla mna nam pomohla k dozretiu vajicka. Cize si myslim, je to iba moj osobny nazor, ze ci uz zoberies o jeden dva menej ci viac tych toboliek, nebude to mat az taky zasadny vplyv vo svojom vysledku. Ak to ma mat u teba efekt bude mat, ak nie, nebude mat bez ohladu na to, kolko presne ich zoberies. Mozes zobrat tento mesiac po menej a na dalsi o nieco viac, aj takto to niekto riesi a ist na gynekologiu v strede tvojho cyklu, nech ti pozrie folikuly. Ja som bola cca par dni pred ocakavanou ovulaciou a uz ho videla, bol jeden a aj mi podla velkosti povedala priblizne kedy by mal prasknut. Snazili si sme ale uz ld toho dna, vzdy je lespie skor, nez az v den ovulacie.

anny29
13. feb 2024

@kristinkaris záleží aj kvôli čomu dr nasadil duphaston od 16DC, pretože ak chceš otehotnieť a ty nasadis duphaston skôr než prebehla ovulácia tak nasadením duphaston sa zvýši progesterón a ovulácia už ani neprebehne . Ja mám PCO a moje cykly su od 30 do 60, už bolo aj 99. Áno aj ja som brala duphaston, cykly to síce upravilo ale nevyriešilo problém s ovuláciou, pretože zakaždým ju zablokoval. Nasadila som si fytosoju, tiež presne nepamätám dávkovanie pretože to bolo niečo pred vyše rokom, ale čítala som si staré príspevky zo skupiny a tak som si to sama nasadila , postupne zvyšovala. Otehotnela som na 4 cyklus po 3 rokoch snaženia

kristinkaris
13. feb 2024

@anny29 a ovu ti prišla normálne do 14dc?

anny29
13. feb 2024

@kristinkaris nie, ja mávam ovuláciu neskôr , dokonca v mesiac otehotnenia bola ovu na 21 DC

kristinkaris
13. feb 2024

@anny29 ja som bola u Dr na 20DC nevidel žiadny dominantný folikul a keď som sa pýtala či môže ešte nejaký nárast povedal že nie :/ tak nasadil ten duphaston na 3 mes

anny29
13. feb 2024

@kristinkaris To je dr ktorý sa drží tabuliek, to vôbec nieje pravda, nie všetky ženy majú ovuláciou na 15 DC.... ovulácia môže prebehnúť kľudne aj neskôr , stačí si sledovať bazalnu teplotu, ovulacne testy a sledovať hlien

kristinkaris
13. feb 2024

@anny29 presne to si myslím aj ja lebo aj v novembri som mala podľa neho anovulak a nakoniec som ovulovala na 45DC potvrdené BT a testami

anny29
13. feb 2024

@kristinkaris všetko je možné, skús tu fytosoju ona urýchli dozrievanie vajíčok, plus si odsleduj aj tu bazalku .

kristinkaris
13. feb 2024

@anny29 skúsim našla som takéto dávkovanie myslíš že na začiatok je to ok ?

anny29
13. feb 2024

@kristinkaris jasné skús, viem že ja som prvý mesiac mala nižšie dávky a ďalší som už zvýšila

katariiinkaa
13. feb 2024

@anny29 tiež som mala rovnako 🙂 najprv nižšie a potom další cyklus som až zvyšovala. Začínala som 3-3-4-4-5

kristinkaris
13. feb 2024

@katariiinkaa a mala si tie 28mg v jednej pilulke?

katariiinkaa
13. feb 2024

@kristinkaris ano, tuto som brala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre