SOUTĚŽ: První chvilky s miminkem

lidka_hipp
9. okt 2014

Dárky od HiPP zaslouží nejen děti, ale i jejich maminky 🙂 Proto tu mám soutěž pro všechny maminky, které jsou právě těhotné nebo kojí. Napište mi, pošlete mi fotku, vymyslete básničku... o tom, jaké byly vaše první chvilky s miminkem. Vzpomínáte na první ultrazvuk, kdy jste poprvé viděla svého broučka? Jaké to bylo se poprvé podívat na děťátko, které jste nosila v bříšku?

Pět vylosovaných maminek se může těšit na balíček v hodnotě 15 € a v něm na doplněk stravy pro těhotné a kojící i čaje na podporu kojení.

sunibrutal
9. okt 2014

prvé skutocné stretnutie nás len caká - a uz sa nan vellllmi tesime, no zatial uzivame krásne chvile 2v1 🙂 samozrejme aj nás "velky" syn caká svojho malého bratceka - kazdy den mu dáva pusu aj pomáha pri krémovani bruska 🙂

butterfly22
9. okt 2014

pred 3 dňami bol tomu rok, kedy som uvidela moju lásočku konečne naživo, ale stále si to pamätám, akoby to bolo včera 🙂 ... hneď, ako som otehotnela ...tušila som, že dieťatko je v brušku a že sa má dobre...dokonca som tušila, že to bude dievčatko 🙂 darmo, 6. zmysel funguje naplno 😀 Milovala som tú moju bublinku od prvej chvíle a nakoniec sme sa obe trochu potrápili pri 32 hodinovom pôrode, ale tie sekundy, keď som ju konečne uvidela...boli tie najkrajšie v mojom živote 🙂 ...cítila som záplavu citov - smiala som sa, plakala, hladkala to malé krehké dievčatko ... Potrápili sme sa, aj kým sme zvládli kojenie, ale nakoniec sme to spolu s trpezlivosťou zvládli a kojíme sa ešte aj dnes 🙂 Ubehol jeden rok a z mojej malinkej princezničky je už ročná slečna...stále kojená, milovaná..absolútne úžasná ... moja milovaná Rebecca 🙂 na fotke sme v prvé sekundy po pôrode 🙂

butterfly22
9. okt 2014

dalšia fotka - cca 15 minút po pôrode

butterfly22
9. okt 2014

musím sa pochváliť aj s ďalšími ...
fotka č. 1 - 1 deň na svete

fotka č. 2 - ako pol ročná

fotka č. 3 - aj s maminkou

fotka č. 4 - 6.10- moje ročné dievčatko 🙂

erika630
9. okt 2014

1.9. bol tomu rok co som maminkou. Je to moje prvé dieta a asi aj posledné :( na tom prvom sme sa potrápili rovných 7 rokov ale nakoniec to stálo za to a teraz mi doma behá 1 ročný malý škriatok, ktorého nadovšetko milujem a navždy milovať budem. Už pri prvej fotke som sa doňho zamilovala. Keď som malého prvýkrát videla a držala v náručí až mi vybehli slzy od šťastia. A manželovi samozrejme tiež - pretože celý pôrod tíško trpel so mnou 🙂 S kojením som problémy nemala a kojím doteraz - a ešte aj kojiť budem. Je to krásny pocit byť matkou.

ekinka82
9. okt 2014

moje prvé chvílky s miminkom ma ešte len čakajú, ale už teraz sa velmi teším na to ako bude vyzerat, či to bude chlapček alebo dievčatko či bude mat modré alebo hnedé očká... 🙂 Už teraz to bábetko milujem a teším sa naňho.

janettan
9. okt 2014

vidieť svoje bábätko na ultrazvuku, je ten najkrajší pocit ... a ešte, keď sa pritom usmeje ... 😅 😅 😅 😅 😅

mary_m
9. okt 2014

Vidieť svoje dieťatko na ultrazvuku je úžasný pocit ,máte pocit,že ten najkrajší....- ale len do chvíle pokiaľ ho nedržíte čerstvo narodené na rukách, až to je ten naozaj najkrajší, jedinečný pocit, pocit,že máte pre koho žiť ... priajem každej žene,aby to mohla zažiť ... 😉

rheia27
9. okt 2014

moja druha babulka ma presne dnes 4 mesiaciky 🙂 pamatam si jej prvy utz, vedela som asi vyse tyzdna ze som tehu, objednala som sa k svojej gynekologicke na dalsi tyzden, na stredu a v piatok som zacala krvacat. Manzel sa ponahlal z prace domov a bol so starsou dcerkou aby som ja mohla ist na pohotovost. Pamatam si ako si odo mna sestricka pytala tehotensku knizku a ja ze nemam, az buduci tyzden idem k doktorke a ona sa na mna oborila ze pozitivny tehotensky test nic neznamena, no ale nakoniec predsa zavolala lekara
Ten mi spravil utz a nase dievcatko som videla este len ako bublinku. Doktor diagnostikoval aj tehotenstvo aj hematom. Bolo rizikove, Dal mi lieky, nariadil kludovy rezim a poslal domov, 6ty tyzden nestal za to aby si ma tam nechali.
Dopadlo to dobre, vzdy ked sa pozriem na mladsiu dcerku tak si uvedomim ako malo stacilo a nemali by sme ju.

barunka
9. okt 2014

Prvýkrát uvidieť svoje dieťatko na ultrazvuku - to bol pocit, kedy som si uvedomila, že skutočne vo mne rastie nový život. Začalo to byť také "naozajstné". I keď som vedela, že som tehotná, až týmto UZV to nadobudlo takú "reálnu" formu... Potom príde moment, kedy sa dieťatko narodí a v tej sekunde, kedy som ich prvýkrát zbadala som zabudla na všetko "trápenie" z tehotenstva, pôrodu. Na všetok strach, ktorý som pociťovala. Bola to láska na prvý pohľad, v tej sekunde som vedela, že pre nich by som pohla nebom aj zemou, len aby boli v živote šťastný. Ich úsmevy sú to, pre čo každý deň vstávam i keď sa mi nechce. Ich objatia sú to, čo ma poteší vo chvíľach, kedy sa cítim "naprd"... Oni sú najväčší poklad v mojom živote a ja dakujem za to, že mi bolo umožnené dvakrát sa stať mamou a napriek všetkému mám dve zdravé detičky...

anny1984
9. okt 2014

Prvý ultrazvuk - zmiešané pocity, pocit šťastia a pocit úzkosti, aby všetko dopadlo dobre a bolo to malé hlavne zdravé. Keďže som si pri druhom tehotenstve 9 dní poležala v 1. trimestri v nemocnici kvôli krvácaniu, tak som len tíško dúfala, aby sa to nevrátilo, o to viac som za ňu vďačná, že sa narodila zdravá. Je to pre mňa najkrajšie dieťatko na svete a veľmi ju ľúbim, rovnako ako staršieho synčeka. Chvíľu mi trvalo, kým som si naplno uvedomila to, že som sa stala matkou a to malé stvorenie bude už navždy súčasťou našej rodiny. Byť matkou je pre mňa niečo, čo ma úplne naplnilo a dalo zmysel môjmu životu a našej rodine. 🙂

lidka_hipp
autor
9. okt 2014

@sunibrutal
@butterfly22
@butterfly22
@ekinka82
@janettan
@mary_m
@rheia27
@barunka
@anny1984

Moc vám všem děkuji za krásné a dojemné vzpomínky. Ani netušíte, že jsem díky vám začala sama vzpomínat, jaké to bylo, když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Bylo to tehdy hodně těžké, měla jsem za sebou náročnou léčbu, operaci a doktoři nečekali, že bych mohla otěhotnět. I kvůli tomu jsem dostala kombinaci léků, které se v těhotenství užívat nesmí. Po pár týdnech jsem šla na kontrolu a dozvěděla jsem se, že jsem těhotná, ale hned druhá věta doktorka byla, že nejspíš potratím. No, jak ale víte, před pár týdny jsem tohle "miminko" vedla poprvé do školy 🙂

margarita
9. okt 2014

Mne sa moc rata hlavne to, ze moj manzel sa ochotne a rad ucastnil vsetkych mojich 3 porodov s argumentom, ze ved aj na letisku pridete cakat pribuzneho z daleka, najma ked sa vopred ohlasi, tak tam stoji ako v tych filmoch s cedulkou s menom 🙂
to pre tych muzov, ktori pritomnost pri porode povazuju za nemuznu zalezitost.
😎

lienkaxy
9. okt 2014

Tak my máme už 7 týždňov. Stále vravím, že najprv žena chodí s bruchom, fučí, vzdychá, ...nevie sa dočkať tej chvíle, kedy to už bude a zrazu malý človiečik je na svete a potom už čas letí šialene.
Okamih, keď prvýkrát zbadáte malého človiečika je úžasný. Tie maličké nôžky, rúčky, noštek, ústočka,...Vtedy len s údivom pozeráte a neveríte, že to je ozaj vaše :D
Tak ako ja ešte po 7 týždňoch stále neverím a pozerám, že čo to fučí v postielke :D
Staršiu dcérku som kojila 2 roky a 4 mesiace a verím, že i pri tej mladšej to spolu dlho potiahneme.

katarinaz123
10. okt 2014

Ja som mala 19 hodinový pôrod takze som sa velmi tešila ked ju uz prvy krat uvidím na formách ako bude vyzerať na koho sa bude podobat. Ked som ju uvidela bola som najsrastnejsia na svete že uz je tu . Mala bola snáď najlepšie miminko na oddelení ani nezaplakala. Ked ma prišli pozriet tak stale len spinkala. Zato ked sme prišli z nemocnice si to pekne 4 mesiace vynahradila 🙂 a dala nám riadne zabrať ale nevymenila by som ju za nic na svete. Tie jej malé nevinne kukadla 🙂

dominix
10. okt 2014

Moja najkrajsia spomienka na tehotenstvo a porod dcerky - ked mi ju doniesol priatel zabalenu po merani a vysetreni, ked sa narodila - ked som ich uvidela, neubranila som sa slzam stastia 🙂

lidka_hipp
autor
10. okt 2014

@margarita To je moc krásné, že manžel chtěl uvítat miminko hned, jak přišlo na svět 🙂 Můj muž si ze mě dělá legraci, že zná naši Aničku déle než já, protože během porodu nastaly komplikace. Pamatuji si, že když jsem se konečně dostala z JIP, viděla jsem na pokoji dojatého manžela v něm náručí naše sluníčko 🙂

@lienkaxy To je nádherná holčička. Asi bude fešanda po mamince 🙂 V porodnici se mi zdálo, že mám oživlou panenku, teda trochu větší, neb měla porodní váhu 3,95 kg 🙂

@katarinaz123 Dětičky umí dát maminkám zabrat, ale stejně to jsou naše zlatíčka, které bychom ani za nic nevyměnily 🙂

@dominix Taky si vás malá zvědavě prohlížela, jako kdyby se ptala: "Jsi to ty, mami?" 🙂

dominix
10. okt 2014

@lidka_hipp Dcerka bola velky spac, takze mala vacsinou zatvorene ocka, na chvilku ich otvorila - take male strbinky, ze som ani poriadne ich farbu nevedela rozoznat 🙂 Viac si pamatam stisk rucky, ked som jej vlozila palec do dlane, to bol krasny pocit 🙂

katharynkaa
10. okt 2014

Moje prve chvilky boli nadherne.prve slova.ktore som povedala ked som dcerku zbadala boli/
,,boze aka je malicka,,
Na porod spominam len dobrom a veru nebranila by som aa dalsiemu takemuto krasnemu zazraku 😀

bibyke
11. okt 2014

Nase prve neoficialne stretnutie 🙂

raza
11. okt 2014

milovala som svojho synčeka od kedy som sa dozvedela, že som tehotná.
no naplno som si uvedomila, že som mamina, keď mi synčeka doniesli v pôrodnici na izbu.. sestrička mi ho položila na ruku a odišla. Synček sa začal vrtieť, tak som ho pohladila a on sa hneď ukludnil. Pozerali sme mlčky na seba a ja som ho ovoniavala, neskutočne nádherne mi voňal.. zrazu mi došlo, že sa to podarilo - máme synčeka a najkrajšieho zo všetkých!! ten malý človiečik predo mnou je môj!! bol taký nádherný, úžasný a jemnučký 😵
už sa neviem dočkať, kedy budem mať pri sebe aj ďalšieho drobčeka 😵

mabliss
11. okt 2014

Nikdy nezabudnem na ten pocit,ked som 1x videla a počula biť srdiečko nášho drobceka. Bol to neuveriteľný zážitok! Až vtedy som si uvedomila,že mi pod srdcom skutocne rastie novy život. Ešte aj teraz sa mi tisnu slzy do oči. 🙂 Dnes ma malý už 13,5 mesiaca. Stále dojcim na požiadanie vo dne, v noci. Sice sa nevyspim, ale stojí to za to! 🙂

jajamalka
11. okt 2014

Úprimne? Pár minút po pôrode som necítila vôbec nič. Nezaliala ma žiadna obrovská vlna šťastia ani som neplakala od dojatia. Pozerala som na ten pokrčený balíček a hovorila si, tak ty asi budeš moja dcéra a odteraz budeme spolu. 😀 Láska prichádzala pozvoľna deň za dňom, mesiac za mesiacom a je čoraz silnejšia a mám pocit, že nemá hranice.

lidka_hipp
autor
11. okt 2014

@dominix První stisk ruky je nezapomenutelný 🙂

@katharynkaa Malinká? 🙂 Já naopak měla pocit, že je to dítě nějaké velké a nechápala jsem, jak se do toho břicha vešlo 🙂

@bibyke Jaké neoficiální setkání? 🙂

@raza Jak se dívám, tak vy brzy ucítíte vůni miminka znovu 🙂 Jaké je očekávání?

@mabliss Někdy přemýšlím, kde maminky berou sílu na to být maminkami.... ale asi máme nějaké superschopnosti...

@jajamalka Láska přece není na povel, ne? 🙂

stina
11. okt 2014

hm, na tuto otazku tazko odpovedat....samozrejme, ze som sa tesila na babatko. Ale dni v porodnici boli pre mna dost tazke. Bola som po cisarskom, malicky sa nechcel prisat a strasne ho bolievalo brusko...maval hrozne koliky do troch mesiacov...doma sme s nim plakavali aj my, co to bolo take...ach na to sa tazko spomina. Ale potom??? Jedna krasa...nejde sa mezamilovat do toho zazraku ♥♥♥

bibyke
11. okt 2014

@lidka_hipp neda sa mi pridat fotka ☹

jarkach
11. okt 2014

Moje první setkání z mým miminkem bylo: první ultrazvuk - viděla jsem jej na obrazovce v 3D, bylo to úžasné 😀 první kopnutí - to byl tak zvláštní a kouzelný pocit, od té chvíle jsem se těšila na každé další, nejlépe si večer sednout, nechat zhasnuto a jen mít dlaně na bříšku a čekat na zaťukání 😀
No a moje opravdové setkání, mě docela překvapilo 😀 protože se moje princezna asi už uvnitř nudila tak si řekla že už nebude čekat a tak se přihlásila o měsíc dřív 😉

mabliss
11. okt 2014

@lidka_hipp Presne! Nikdy (predtým, ako sa maličký narodil) by som nepovedala, že sa dá normálne fungovať s takým deficitom spánku. A ono sa to dá. 🙂

lidka_hipp
autor
12. okt 2014

@stina Moc díky za příběh. Je vidět, že mateřská láska není jen samozřejmost, která prostě nastane, ale často je za ní i hodně vyčerpání a bolesti, ale přesto roste a sílí 🙂

@jarkach Moje mamka mi vyprávěla, že já jsem se narodila dřív, než jí její máma (moje babička) vůbec stihla poučit, jak to v porodnici chodí 😀

@mabliss Někdy mám pocit, že spánkový deficit vzniklý mateřství se nedá vůbec nikdy dohnat 😉

stina
12. okt 2014

@lidka_hipp presne 🙂 ked sa na toho mojho drobca teraz pozriem.... Milujem ho!