Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

evelyin
8. júl 2007

Inak tá teplota sa mi drží už tretí deň na 36,6, takže asi som nejaký exotický prípad keď mi nedrží vysoká až do MS.
Tento mesiac mi nasadil doki od 16DC duphaston, kvôli dovolenke, nemohol on zapríčiniť nízku teplotu?

ikke
8. júl 2007

ako je to s duphastonom neviem, ale tie teploty okolo 36.6 su divne... nechcem strasit, ale skoro by som povedala, ze ovulka nebola 😔 ale tvoj doktor to snad vie lepsie... ak prebehla ovulacia, teplota by sa mala drzat vyssie nez pred ovulaciou az do MS (vynimkou moze byt jedno-, max. dvojdnovy implantacny pokles, potom musi zas teplota vyskocit... teda aspon pokial ja viem 😉 )

evelyin
8. júl 2007

No ale mala by byť, folikuly boli, doktor ma prezrel na 10 Dc a mal 13mm, tak ja neviem... 😅
Cez víkend sa ale blbo merá, po 4-hodinovom spánku a podobne.. 😀
No veď uvidíme, implantačný proces to určite nebude. 😀

erika3011
13. júl 2007

Ahoooj máte niektorá skúsenosti so špinením namiesto menštruacie?? S. o. s. ..čo to znamená???

korusa
20. júl 2007

ahoj Erika,
no pridam sa aj ja som mala minuly mesiac len spinenie - ale mavam to casto to spinenie, ale vzdy potom nastupy mrcha, a teraz som mala spinenie asi 4 dni - tiez len par kvapiek krvi a potom nic, dnes mi ma dojst tiez mrska, a uz zase mam to spinenie treti den a dnes rano bolo par kvapiek krvi, tak neviem ako to dopadne tento cyklus, teplota je stale 36,8 - ale, zeby to bolo vysoke len kvoli tomu teplu, neviem uvidim..
A teraz ti meskaju? Ja na tvojom mieste by som si uz kupila ten testik 🙂

erika3011
22. júl 2007

ahoj Korusa 🙂
Som rada, že si mi odpísala..aspon vidím, že nie som v tom sama 😉 ...nuž ale u teba aspon nastupi mrcha po špineni..ale mne to len špinilo a na konci týždna sa spustila krvička ked som bola na wc..a viac nič. a tej krvy bolo len trošku asi tak dve kvapky..len na papieriku. Ja toto nezvyknem mávať..tak nechápem. robila som si test pred troma dnami, no to bolo tak, že som bola na wc..a o tri hodiny som si zmyslela, že idem zase cikať a skúsim..a nič..iba ta zakladna čiarka. ...ale mrcha stale nikde...dalšia by mi mala teoreticky nastupiť tento týžden..ale neviem presne kedy, lebo neviem teraz podla čoho si mám vyratať 😖

megy
23. júl 2007

holky, já se k vám přidávám. Já měla problémy se špiněním, ale to bylo prtoo, že můj bývalý gynekolog mě předávkoval hormonama v antikoncepci. Obalil se mi tak čípek sliznicí, že jsem v pořád špinila. Můj dosavadní doktor mě dal do pořádku - od října jsem měla pokoj a teď? No jak to napsat - 2 dny jen lehký narůžovělý výtok, pak 2 dny takové hnědé špinění - vždy na WC po čůrání a dnes taky. Teplota byla po dobu špinění 37,1 a dnes jsem musela měřit skoro o 1,5 hodiny dříve a byla 36,8. Prsa mě trošku bolí, ale tak to mívám i při menses. Tak co mám dělat? 😖

sroubek
23. júl 2007

když si měřila dřív tak tuhle teplotu vynech... 🙂
a pokud nedojde MS do 18 dne cyklu, tak sei udeělej testík...nebude li tam nic ...nepropadej panice, jdi hned za doktorku aˇti udělá test z krve

megyyy...radit já umím...drž se :o)

pahu
23. júl 2007

Ahojte, ja to mávam posledné 3 cykly.. Najskôr špinenie cca 2-3 dni (naozaj iba po kvapke), potom 2 dni mrchy a 1-2 dni iba kvapka.... Vraj je to v pohode 😀

nadad
23. júl 2007

Ahoj holky, tak se přidávám k tomuto tématu.
Už přes rok se snažím o mimi, ale pořád se nedaří.
Asi 2 roky vždy před menstruací špiním, někdy 3 dny a někdy i 6 dní, pak se mi menses rozjede, mám to 2 dny hodně a pak už skoro vůbec. Moje doktorka s tím nikdy nic nedělala. Byla jsem na vyšetření ve spec. ambulanci, jestli nemám problémy s čípkem, ale vše je v pořádku. Poslali mě na endokrinologii, kde mě bez jakéhokoliv vyšetření doktor předepsal Utrogestan-prý budu mít asi problém s funkcí žlutého tělíska. AS doporučil mě do CAR, kde jsem v květnu podstoupila náběry, jestli proběhla ovulace a hormonální profil. Vše je ok, ale ty náběry na progesteron byly dělány pod vlivem Utrogestanu, takže mohou být zkreslené. No, a teď, když jsem 3 měsíce brala Utrogestan a žádné zlepšení se nekoná, tak jsem si řekla, že už ho brát nebudu. V srpnu tam mám přijít na vyšetření průchodnosti vejcovodů, tak jim oznámím, že ho neberu a jestli by mi náběry na progesteron zopakovali.
Jenom si tak říkám, jestli je to opravdu normální- tento měsíc jsem špinila asi 6 dní před menstruací a pak jsem ji měla 4 dny- takže 10 dnů je opravdu vážně moc a nebaví mě to ☹ Už ani nevím co to je mít normální průběh 🙂

megy
23. júl 2007

nadad: já mám u tebe podezření, že ten progesteron není ale vůbec v pořádku. Být tebou, tak tu doktorku vyměním. mě taky říkal bývalý gynekolog, že je to normální, ale po té změně jsem se pak klepala jak ratlík, že se něco zapískalo. Týden , kdy nevíš, co ti výjde v histologii je fakt na infarkt. Zvlášť, když jsem tu sliznici měla narostlou do enormní šíře skoro třičtvrtě roku.
Já si myslkím, že u mě ten progesteron taky nebude O.K. Zajdu za dr. a poptám se, co s tím hodlá dělat. Je to fajn doktor, který ti rád vše povykládá a vždy se najde řešení. Ten utroš ber, ať se ti nerozhází úplně hormony - vím co je to za patálie a to je mi 23 😉

nadad
23. júl 2007

megy: díky za odpověď. Můžeš mi přiblížit,co ti přesně bylo, že jsi vyměnila doktora a co ti ten nový doktor objevil?
Když jsem byla v červnu na folikulometrii, tak mi dr. řekla, že Utogestan nemusím brát. Myslíš, že to může rozházet hormony? 😉

megy
23. júl 2007

nad: nezapomeň, že do tebe ládují hormony, aby se ti to upravilo, což by teda alespoň pro mě znamenalo věřit trošku lékařům. U mě to bylo asi takhle. S MM jsem začala chodit, když mi bylo čerstvě 17 a jemu 24 a kousek, což pro mě znamenalo jedinné HA. Tak jsem ji začala užívat. jenže po 3 letech jsem je měnila jak na koni, protože jsem často špinila. Doktor mi předepisoval stále nové a nové proeparáty. Z třífázových na jednofázové - těch jsem měla 3 druhy. Špinění nechtělo ustat, objevovalo se kdykoliv jsem si na tovzpoměla - obrazně. tak jsem změnila doktora. Byl to vlastně můj profesor ze školy, ale získala jsem v něj důvěru během studia. takjsem šla k němu a on zjistil, že mám na čípku strašně zmohutnělou sliznici. Když do mě jen vsunul opatrně zrcadla, hned se spustilo krvácení, což bylo potupné a dokážeš si představit, jak jsem se cítila. no hned po normálních stěrech mě objednal na odpálení sliznice, kterou jsem zvládla i bez celkové anestezie. Vzal ještě vzorky na biopsii, což mě děsilo, ale čekání na výsledky bylo mnohem těžší. No a tak jsem byla celou dobu od října bez špinění a nepravidelného krvácení.
HA jsem vysadila v prosinci a od té doby se snažíme. to špinění mě teď dost děsí, právě proto jsem ti napsala, že je lepší užívat léky, které dostaneš předepsané a nezapomeň, že to dělají pro zvýšení šance otěhotnět 😉

nadad
23. júl 2007

Na té spec. ambulanci mi čípek prohlíželi a měla jsem ho v pořádku a byla jsem poslána na endokrinologii, kde mi bez jakéhokoliv vyšetření předepsali utrogestan, který jsem brala do teď. Mezi tím jsem byla v CAR, kde dělali náběry na progesteron a prý u mě normálka proběhla ovulace, ale může to být zkreslené tím Utrogestanem.Když jsem jim řekla, že jsem pod utrogestanem, tak to neřešili. Tak jsem si mylslea, že to vysadím a na konci srpna tam zase jdu, tak by mi ty náběry mohli udělat bez utrogestanu, aby se vidělo, jak na tom jsem bez podpory. 🙂 Také jsem často měnila antikoncepci, brala jsem ji asi 7 let. Teď jí asi 4 roky neberu a poslední 2 roky se u mě objevuje špinění. Pořád mi všichni tvrdí, že jsem v pořádku, ale mě se to nezdá.
Je fajn, že ti hystol. vyšla ok. Nedokážu si představit moje nervy ☹ Měla jsem kamarádku, která taky špinila a musela podstoupit konizaci čípku, 4 měsíce nesměla přijít do jinýho stavu a pak hned byla těhu 😉

katy2
29. júl 2007

Ahojte, potrebujem poradit...
Som 13DPO, graf sa mi tento cyklus vyvijal velmi nadejne, vyzeralo to aj na implantacny pokles, tak som z netrpezlivosti uz testovala. Vysli mi pozitivne testy. Len ma desi to, ze dnes tepltota klesla a od vcera vecera som zacala spinit. 😔 Myslite, ze mam nadej, ze by to mohlo byt normalne tehu aj napriek spineniu ako pred ms?
Dakujem za kazdu odpoved...

katy2
29. júl 2007
petruci6
29. júl 2007

katy pockaj este, ked sa mrcha nespusti je tu nadej, za dva tri dni,ked nebudes krvacat testni este raz 😉

lorry
8. aug 2007

ahojte neviete poradit, ked mam teplotu 36,8 a vcera 36,7 tak je to dobre a treba skusat?

lauritka
8. aug 2007

lorry a kolky den DC si ??

ljd
8. aug 2007

lorry chtělo by to vidět celý graf a vývoj teplot ayb jsme věděli jaké máš teploty celkově a potom určit ovu 😉

lorry
8. aug 2007

no od liekom 5 den beriem CLOMHEXAL zajtra idem na sono myslis ze je dobre dneska skusat?

lauritka
8. aug 2007

nechapem lorry ? 5 den ? a na ake sono ides ? kolky den cyklu.

len
8. aug 2007

Lorry, jedna desetina ale vůůůbec nic neznamená, v jakékoli fázi cyklu 😉 A zkoušejte to, až se vám bude chtít, to by mě manžel hnal, kdybych se chtěla milovat kvůli teploměru 😀

lorry
8. aug 2007

Nebrala ani jedna z vas lieky Clomhexal? Ja neviem je dobre skusat aj ked ich uzivam alebo po injekcii?

lauritka
8. aug 2007

🙂 lorry nebral aosm a nemam zatial ani sajnu o tvojeje BT ani kolky den cyklu si, tasko sa pozudzuju teploty ak nemas krivku,

len
8. aug 2007

No, Clomhexal je na růst folikulů, ne? Tak předpokládám, že když už se lékaři snaží, abys měla dost zralých vajíček, měli byste se vy na oplátku snažit, aby k těm vajíčkům byly taky nějaké spermie 😉

lillian
12. aug 2007

baby prosim poradte mi.
moj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/11f246
minuly mesiac som brala clostyl a duphaston. Menstruacia prisla tak ako mala. Tento mesiac som uz clostyl nemala ani duphaston a uz 6 dni spinim, a nevyzera to na to, ze by to chcelo prestat. ☹ mavala som spinenie mozno den-dva, no toto je uz trosku dlho. v stredu idem k lekarovi, ale chcela by som si spravit obraz o tom, co od neho mozem pocut. Dakujem Vam. 🙂

evelyin
13. aug 2007

Ahojte, potrebovala by som poradiť: Je možné že teplota stúpne až 3 dni po ovulácii? 15DC som už nemala na vyšetrení žiadny dominantný folikul, ale na 14 deň som mala bolesti v podbrušku, ako keby ma pichalo na vaječníku.
Podľa teplôt som z toho jeleň, buď som mala ovu už 14 DC ale prečo by mi teplota nestúpla už na druhý deň?
BT:
7DC 36,45
8DC 36,55
9DC 36,56
10DC -
11DC 36,52
12DC 36,6
13DC 36,42
14DC 36,39
15DC 36,42
16DC 36,57
17DC -
18DC 36,86
Najskôr som mala anovulačný cyklus, ale nie som expert cez vyhodnocovanie BT tak ešte dúfam že bola.. 🙂

evelyin
13. aug 2007

Neporadili by ste mu niektorá? Prosim prosim

pahu
13. aug 2007

Ahoj Evelyin, ja by som ti poradila, ale vôbec sa do toho nevyznám... ☹
Myslím ale že teplota ti stúpla, ale pomaly, či nie?? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre