Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

trelka
autor
22. feb 2007

ja tu este tvrdo makam v robote a skacem tu cez pat programov, tak mi niekedy nezapina 😀
Ty sa kedy chystas testikovat?

tucniacik
22. feb 2007

dievcata, na špinenie a predlzenie lutealnej fazy odporucam sarapis...mne velmi pomohol...

trelka
autor
22. feb 2007

tucniacik, a co to je? Teda viem, ze asi nejaky liek, ale este som o nom nepocula? To Ty dr. predpisal?

aria
22. feb 2007

trelka-asi až cez víkend, už pomaly končím, takže ti prajem príjemný zbytok dňa. pa 😉

trelka
autor
22. feb 2007

aj Tebe prajem krasne straveny vecer a daj mi vediet vysledok aj na IP. papa 😎

tucniacik
22. feb 2007

nie je to liek,je to vyzivovy doplnok,obsahuje vceliu kasicku,a dalsie vitaminy..ale je dost drahy, a traba ho uzivat dlhodobo, a zvykne ucinkovat az po par mesiacoch... ja som sa vdaka nemu uplne zbavila predmestruacne spinenie, predlzisla sa mi druha faza cyklu na 12-13dni/bez spinenia/ a vcera som si bola pre vysledok z hormonalneho profilu, brali mi krv na progesteron 6.den po ovulacii/vtedy by mal byt najvysii/ a mala som ho omnoho viac ako som cakala, jenodznacne netrpim nedostatocnou funkciu zlteho telieska, ak some sa pred tym s doktorom domnievali.. fakt odporucam...

trelka
autor
22. feb 2007

zaujimave, a myslis si, ze sa to da brat aj v tehu, lebo ked to zacnes brat tak, nevies ci si alebo nie si. Ty si z BA a ku ktoremu dokimu chodis? Uz dlho sa snazilkujete?

tucniacik
22. feb 2007

som z BA, ja som dva krat potratila, teraz prestavkujeme, a jedna z pricina potracania je prave ta znizena cinnost zlteho telieska - produkuje malo progesteronu, a sprievodne javy su kratka druha faza cyku a hnede spinenie pred mestruaciou...
ty ako dlho snazilkujes? mas nejake problemy preco nemozes otehotniet?

trelka
autor
22. feb 2007

To my je luto, ze si potratila, ake blbe slovo 😠

My snazilkujeme par mesiacov, myslim si, ze nemam problem, teda aspon dufam, lebo ja som bola na vsetkych moznych vysetreniach vsetko bolo ok, len to spinenie stale ostava. Uz chcel aj manzela poslat na spermiogram, ale som ho zatial prehovorila, ze este pockame, lebo sme mali trochu stresu pred casom, dostavovali sme dom. Ale teraz mam ja taky osobny pocit, ako keby sa nieco vykolajilo v cykle. Po mrche sa chystam za dokim, nech mi opat skontroluje ovulaciu.

michina
22. feb 2007

AHoj babulky, vy mě úplně strašíte! Nějak jsem tomu nedávala význam, ale ted když procházím své cykly, a koukám na křivky, tak snad od vysazení HA, tj. 4 MS, jsem před každou trošku špinila, alespoň 1 den. Někdy to bylo hnědé, někdy narůžovělé, někdy jen 1 den, jindy dva. Fakt to znamená, že něco může být nepořádku? 😲

len
22. feb 2007

Mich, klid, den dva jsou OK 😉 Obzvlášť, pokud je luteální fáze dost dlouhá 🙂

kim
22. feb 2007

Tucniacik: prosím Tě, kolik dní před MS špiníš a jak dlouhou máš luteální fázi???? A Dr.Ti nepředepsal nějaké léky s progesteronem, že sis koupila ten Sarapis????

tucniacik
23. feb 2007

to spinenie som mavala roky, a kym sme sa nepokusali o babo, nebolo to treba riesit... potom som zmenila lekara a zacali sme sa snazit... hned prve co povedal bolo, ze je slaba druha faza cyklu a najprv mi na to pichol agolutin/tiez gestagen ako utrogestan alebo duphaston/, dalsi mesiac sme ale boli na dovolenku na kube,takze injekciu som nedostala ale otehotenela som...no kratko po tom som potratila... potom bola prestavka,a znova som brala agolutin, pomohlo, znova som otehotnela, uz sa to vyvijalo lepsie ako prvy krat, ale aj tak to neskoncilo dobre...a teraz, kedze mam za sebou 2 potraty v katkom case za sebou, tak mam prestavku az pol roka,tak som vyskusala sarapis/nechcem sa stale dopovat hormonmi/ a div sa svete, pomohol!!!minuly cklus som mala lutealnu fazu 12dni a absolutne ziadne spinenie, a teraz bola lut.faza 13 dni, a pol dna spinenie...a vysledky z progesteronu boli dost dobre... takto to je moja skusenost... ale fakt musim povedat ze sarapis treba brat dlhsie, mne zacal zaberat az na 3.cyklus..

matrinka
23. feb 2007

tucnicik, aj ja beriem Sarapis, tatial len 2. mesiac ale verim ze mi pomoze. beries ho podla navodu? cize prvych 10 dni 3x denne a potom 2x denne az do zlepsenia? tiez mam kratku lutealnu fazu, lebo spinim 5-7 dni pred MS. Mozem brat Sarapis aj ked mi leker predpise progesteron?

michina
23. feb 2007

Len - právě že luteální fáze byla 10 dní a ten desáty jsem začala špinit, růžově, ten 11. den se MS už rozjela. To je první měřený cyklus, takže delku ostatních luteálních fází zatím nevím. Ale když jsem si procházela minulé cykly, vždycky tam nějaké malé špinění bylo. Ale víš jak, je to zaznamenaná hvězdička v grafu a zpětně si už napamatuju, jaký mělo ráz. TAkže se budu zase více sledovat.. 😅

Tucniakcik - kolik stojí asi ten Sarapis? Nemáš nějaký odkaz na dobré stránky, ať můžeme mrknout... ? Díky.

bublinkajasminka
23. feb 2007

nooo holky ja som začala špiniť včera veľmi slabulinko, čo je 13 deň po ovu - je to normálne???? dnes mám špinenie ešte viac ale mrcha zatiaľ nikde ale klesla mi BT z 37,2 na 36,9 takže určite dorazí.... 😠 môže to byť teda tiež tá porucha???

tucniacik
23. feb 2007

matrinka, ja ho stale beriem 2 denne... lebo este stale si chcem torsku predlizit druhu fazy, a dufam, ze mi to posunie ovulaciu na skorsi termin, teraz ju mavam az 23den cyklu.
michinka - ak mas druha fazu iba 10 dni, a aj to ten 10.uz spinis, urcite to nie je dobre, znizuje sa ti sanca na spravne uhniezdenie oplod.vajicka, vobec nevadi ak budes brat sarapis ak gestageny/nahrada progesteronu/, ale nebudes vediet ktore ti pomohlo... pri sarapise by si musela cakat dlhsie, a aj tak vysledok nie je isty... ale zaruku nemas pri nicom, ani gestagen ti nemusi pomoct...mne sa napr. stalo, ze raz som brala duphaston, a spinila som z neho este viac, az 8 dni, co bolo divne, lebo duphaston ma to spinenie blokovat a nie hod podporovat...fakt treba vyskusat...a co pomoze, pri tom ostat...

bublinkajasminka
23. feb 2007

tucniacik - to je super, že sarapis ti pomohol a koľko stojí a je to aj bez predpisu??? a moja faza je tiež krátka ak špiním najskôr 13 deň po ovu???

trelka
autor
23. feb 2007

ja stale, piaty den a teplota 37,1, ani mne velmi ten duphaston nepomohol.
http://ilekaren.pravda.sk/pages/tovar.asp?tovar...
tu mate nieco o tom sarapise.
Bubuli tvoja faza je v poho od 10dni je v poho

tucniacik
23. feb 2007

bubli, ak mas aspon 12 dni bez spinenia uz je to ok...ak chces mat istotu,nech dr.zoberie krv na progestron v polke lutealej fazy cyklu...
sarapis stoji tak cca 380skk 30tabl.belenie, a maju aj 60 tabl.balenie a to stoji okolo 660-760skk...lekarne maju rozne ceny...
trelka - ak ju druha faza iba 10 dni je to malo!!! ja viem ze www.rodina.cz sa pise ze ak trva aspon 10 dni tak je to v poriadku, ale podla gynekologov by mala trvat aspon tych 12dni, najlepsie 14 dni...

bublinkajasminka
23. feb 2007

trelka - vááážne?? dakujeeeem

bublinkajasminka
23. feb 2007

ticniacik - krv nato berú vždy ráno nalačno???ale asi to bude ok ked to mám 13-14 dní po ovu

tucniacik
23. feb 2007

bubli, nerob si starosti, 13-14 je super...

bublinkajasminka
23. feb 2007

tucniacik - super dííky

kim
24. feb 2007

Tucniacik: díky za odpověď a držím moc palce, aby Ti to už vyšlo!!!!!!! My jsme se začali snažit tenhle měsíc....Ovu mi chodí krásně na +- 16.den a luteální fázi mám cca10 dní. někdy už 10.den trochu špiním.Ukazovala jsem to mé Dr.se kterou mám já i mé známé jen ty nej zkušenosti a vůbec se nazarazila nad těmi 10 dny, říkala, že je to O.K....tak nevím, uvidím jak to dopadne, kdyžtak vám písnu.

kim
24. feb 2007

Holky našla jsem tohle na nějaké gyn.poradně: Autor otázky si nepřeje být zveřejněn, 29.3.2006
Dobrý den pane doktore, mohl byste mi říct, jaká délka luteální fáze se považuje za krátkou (ohrožující potenciálně těhotenství) a jak se napravuje ? Děkuji.
Potenc. již vzniklé těhotenství krátká luteální fáze neohrožuje, resp. již o krátké luteální fázi nehovoříme - po ovulaci vzniklé těhotenské žluté tělísko produkuje progesteron. Jestliže je podezření na jeho sníženou tvorbu, lze podávat progesteron formou vaginálních či polykacích tablet. Jinak k otázce krátké luteál. fáze v normálním, resp. nekoncepčním, cyklu - za zkrácenou je považována trvající cca 10dní a méně.

tucniacik
26. feb 2007

no neviem, urcite je dlzka druhej fazy cyklu dolezita... ved pri klasickom 28 dnovom cykle/aky by mal byt/ je ovu 14den cyklu,a teda druha faza trva dalsich 14 dni... a 10 dni je asi malo... aj ked clovek nikdy nevie,lebo niekedy sa opl.vajicko neuhniezdi ani pri 14dnovej faze cyklu,a niekdy sa uhniezdi aj ked je menej ako 10dni... ale zaujala ma odpoved lekara ze:" Jestliže je podezření na jeho sníženou tvorbu" - ale kedy je to podozrenie? no predsa vtedy ak je kratka druha faza a niekolkodnove spinenie...

len
26. feb 2007

Ono vajíčko se začne uhnízďovat většinou mezi 7.-10. dnem po ovulaci, takže pak už je v podstatě jedno, jestli je luteální fáze 10 nebo 15 dní... Samozřejmě je lepší, když je víc jak těch 10 dní, ale určitě není výjimečné, když se těhotenství vydaří i s kratší LF fází...
Jinak jsem teď zplodila www stránky o měření BT, kdyby to někoho zajímalo, můžete kouknout do příkladů křivek, občas je těhotenství docela divočina 😀
http://www.merenibt.xf.cz (není tam www) (jo a když kliknete na bannery na stránce úvod, dostanu 64 halířů 😀 )

zrzuska
26. feb 2007

len ako dobre ze ta tu vidim.
chcela som sa ta opytat co si myslis o mojom grafe?
mam ho v albume.

len
26. feb 2007

No, vypadá nádherně 😵 Já už bych zítra zkusila testovat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre