Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

edmi
11. okt 2011

@zuzka38 dakujem ti velmi pekne bodaj by sa zadarilo velmi tuzime po babetku, aj sme boli na dovolenke ale nezadarilo sa:(

zuzka38
11. okt 2011

@edmi velmi velmi drzim palce, vsetky styri... drzte sa 😉

vvia
11. okt 2011

je nas takych vela. ☹ prve mesiace boli najhorsie, stale som plakala, teraz uz to beriem ako faktn aj ked som stale smutna. Necakala som kym nieco poriesi moj doktor, lebo nemam v nom az taku doveru. Teraz chodim do GYN FIV vo stvrtok ma caka tzv. prefuk vajecníkov, drzte prsty baby.... u nas to zatial vyzera na umele oplodnenie, ale cakame este na zazrak.. 🙂

edmi
11. okt 2011

@zuzka38 dakujem

vvia
11. okt 2011

@lufinka83 moja tiez som mala ten problem, chod do centra. ja chodim do GYN FIV, moj lekar mi povedal, ze ked ma moj muz taky spermiogram aky ma, tak som mnou uz nema viac co riesit. Teraz ma riesi pani doktorka Stenová - veľka spokojnost. Zatial vysledky ok, teraz ma caka posledne vysetrenie "prefuk vajecnikov" . idem vo stvrtok, trosku stresy, ale co pre dieta neurobime. Drzte vsetky palce 🙂

edmi
11. okt 2011

@vvia aj mna doktor posiela na vysetrenia do Bratislavy ale este by som chcela nieco ine vyskusat ja neviem ved som uz tehu bola len to nedopadlo dobre a to ti robili vsetky vysetrenia a potom ony navrhuju umele?: neviem ako to tam este chodi? drzim ti palce

vvia
11. okt 2011

my sme tam sli na spermiogram, bol horsi a tak sestricka ze ak chceme mozme sa rovno u nich objednat k doktorke na vysetrenia a tak. tak sme tak aj spravili. Doktorka bola suuuuper, prisla som tam nestastna ze akurat sme dostali termin cez moju MS a nakoniec aj to bolo ok. Spytala sa, ze co a ako, hned mi vzala krv, povedala mi ake ma cakaju vysetrenia (kedze moj gynda mi nespravil nic) a ze podla vysledkov uvidime. Su moznosti: umele oplodnenie, inseminacia. Takze nasledovalo: krv, stery, sono, zistia ti aj ci netvoris protilatky proti spermiam a potom bud prefukt (ak su dobre vysledky), alebo laparoskopia - diagnosticka. Ak dopadne dobre prefuk cakame uz len na manzelove vysledky zo spermiogramu, kedze mu nasadili vitaminy. Ak nedopadne dobre, tak laparka a uvidime dalej. Ak bude vsetko ok a zlepsi sa aj spermiogram, tak budeme riesit inseminaciu, ak sa nieco pokasle tak umele oplodnenie. Ja som veeelmi rada, ze som tam sla. Veeelmi, zatial sme tam platili 1krat za objednanie na cas a teraz budem platit 50€ za prefukt.

vvia
11. okt 2011

@edmi odpoved vyssie, zabudla som pridat tvoje meno :D

vvia
11. okt 2011

@edmi ja by som tam isla, lebo prve sedenie je take, ze porozpravas problem a ona ti povie mozosti liecby. ak budes suhlasit ok, ak nebudes nic sa nedeje a neplatis za to. ja by som urcite sla.

edmi
11. okt 2011

@vvia Dakujem ti za vysvetlenie,vies mam obavy ako to tam chodi a tak,lebo aj s manzelom to bude tazsie tam chodit lebo pracuje v Prahe na 10 dnovkach ale povedal ze prednejsie je mu babetko🙂) ale strach tam je zo vsetkeho.A dlho sa tam caka na objednanie?? ja pockam do konca mesiaca a pojdem k dokimu,teda nech nas posle a zistovali ti ci mas aj ovulku?? A to ony urcia k akemu lekarovi pojdes??

edmi
11. okt 2011

@vvia som rada ze si mi to napisala ze by si isla znova,normalne ma to povzbudilo a chcela by som aby sa to uz riesilo🙂)

vvia
11. okt 2011

@edmi partera chceli iba raz pri prvom sedeni, takze nic hrozne. termin ti daju tak cca do 2tyzdov. Strach nemas mat z coho, aj ja som sa obavala ale som milo prekvapena. Ovulku mi zatial nezistovali ale to uz pri samotnych zakrokoch budu musiet. 🙂 ona hovorila, ze napriklad pri inseminacii sa ovulka bud vyvolava, alebo caka na prirodzenu,takze ziaden strach 🙂 hm mne dala termin k tejto doktorke a spytala sa ci moze byt, ale doktora si vies aj vybrat a vyziadat. mne vybrali oni, bola som nestastna, ze idem k zene a teraz som veelmi spokojna, aj sestricka mi tam hovorila, ze ona je dobra. Je hrozne mila, vsetko vysvetlí a tak...

vvia
11. okt 2011

@edmi aha, ak je nejaky problem, tak ho treba riesit, ak nie je aspon budes kludnejsia,ze sa nic hrozne nedeje.

edmi
11. okt 2011

@vvia dakujem ti pekne za vysvetlenie a to chodis do Bratislavy??

bastyna
11. okt 2011

Nemysli na to, že zasa nič. Nám sa prvý syn narodil po troch rokoch a to som o dve detičky pred ním prišla. Vyše roka som otehotnieť nemohla a bolo strašne deprimujúce myslieť na to, že som zase ,,netehotná". Ver mi, príde to vtedy, keď to nebudeš čakať (myslím tým tehotenstvo). Čím viac sa sužuješ, tým to ide ťažšie. S manželom sme absolvovali kopec vyšetrení, aj tie genetické a všetky boli v poriadku. Po jednom takom vyšetrení nám lekár povedal, že teraz musíme troška počkať a neotehotnieť a čuduj sa svete- práve vtedy som otehotnela, síce som 6 mesiacov preležala v nemocnici kvôli udržaniu tehotenstva, ale stálo to za to. .. 😵 No a už máme troch krásnych synov 😎 😎 😎

vvia
11. okt 2011

@edmi ano do BA 🙂

vvia
11. okt 2011

@bastyna jej to je super taktika 🙂 ale ako pisem, ak je problem treba riesit a ak nieje, tak postaci aj "prefikaný lekár" 🙂 Lebo nemysiet na to sa proste nedá... 🙂

edmi
11. okt 2011

@vvia dakujem moc

bastyna
11. okt 2011

@vvia však práve, keď sú aj lekári v úzkych a nevedia, čo ďalej, povedia, čo im práve v tejto chvíli príde vhodné alebo menej stresujúce pre druhú stranu..a možno vtedy samotná psychika dokáže divy 😉

elinor42
11. okt 2011

@momamo no my sa snažime už rok a nič. Ja mam tiež ms tak na ten 31. deň. Je to v rámci pohody, teda hovoril doktor, len si musíš posunúť plodné dni asi tak na 17 deň a nie počítať, že plodný je 14. To môžu len tie, ktoré majú ms na 28 dní.

ninka.b1
11. okt 2011

@momamo
@elinor42
Mna moja doktorka začala riešiť tiež ale po 5-6mesiacoch snaženia....
Tak ja neviem ake presne vyšetrenia, ale asi to bude neaky hormonalny profil a folikulometria ;) asi to strašne zaleži od dokiho 😒

elinor42
11. okt 2011

ani mi nehovor, že niektorí doktori to riešia už po pol roku. Super. Som stratila zbytočne 6 mesiacov.

momamo
11. okt 2011

@elinor42 a beries aj nejake lieky alebooo nejake podporujuce vitaminy...???

momamo
11. okt 2011

@ninka.b1
@elinor42 Kocky tak takto do konca roka sa tu budeme jedna druhej ukazovat ako nam na testikoch vysli krasne 2 ciarky, jasne!!🙂)) Musime pozitivne mysliet a povedat si ved ked sa to podarilo inym tak sa musi aj mne nie..?? 🙂)))))))))) Velaaaa stastia nam prajem ...

ninka.b1
11. okt 2011

No ono sa to dobre hovori, že pohoda a nemyslieť na to, ale da sa to vôbec, "že nemyslieť"???? Ked ma prisť MS a rano prve ked otvorim oči moja myšlienka patri tomu a tiež večer zaspavam s tym, že "nemysli na to !" ale aj tak na to myslim a čim sa vyše snažim tym je to intenzivnejšie 😒 😀 Ved určite každej jednej z nas ked sedi v čakarni plnej tehuliek a čaka na recept s hormonamy 😠 alebo na potvrdenie toho "tak zase nič" 😖 trva aspoň 2dni kym to od seba odhodi a funguje ako tak normalne zase do najbližšej MS.... Ved ked po niečom človek tak intezivne tuži neda sa na to naozaj nemyslieť 😒

ninka.b1
11. okt 2011

@momamo plati! sme dohodnute a beda tej ktora to nesplni 😀 😀 😀

momamo
11. okt 2011

@ninka.b1 Ninka ci mi veris alebo nie ale posledne 2 mesiace som bola tym totalne posadnuta, ze miestami som sa sama nechapala a minule som si tak povedala a co ked dostanem dostanem ved je tu potom dalsi mesiac a mozem ti povedat ze teraz sa citim skvele, neriesim to, lebo viem ze raz to aj tak pride a cim viac budes na to sustredena tym menej sa vam bude darit. Urcite si aj tu aj inde na nete citala co vsetko dokaze psychika... Naozaj skus to trocha vypustit z hlavy🙂

momamo
11. okt 2011

@ninka.b1 Tak tak,inak mozem ta volat Nina..??

elinor42
11. okt 2011

zatiaľ neberiem žiadne vitamíny, len kyselinu listovú. Lebo neviem ani čo mám brať a kde je vlastne chyba. Budúci týždeň vo štvrtok ideme na spermiogram, tak uvidíme, kde je chyba.
Ja som sa už rozhodla, že budem myslieť pozitívne a určite sa to teraz podarí. Potom sa snažím ignorovať aj ms syndrómy, ale nakoniec tá hnusná potvora aj tak príde. A tak preplačem celý deň a na druhý sa pozbieram a poviem si, no nič, ideme znova na to. A myslím pozitívne až do ďalšej ms. A potom sa to celé opakuje a moje nálady sa menia ako sínusoida.
Ale okrem iného som sa rozhodla, že ako darček na vianoce budem mať pozitívny tehotenský test.

momamo
11. okt 2011

@elinor42 Jejo to si pekne napisala a urcite ho budes mat mam na mysli ten najkrajsi vianocny darcek a pripojime sa aj my s Ninou....
Mam to presne ako ty prestala som sa sledovat namyslat a domyslat si veci a ked pride tak mozno prvy den som z toho smutna ale potom si poviem ideme dalej, ved sa deju aj horsie veciii ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre