Stále sa nám to nedarí

lufinka83
29. júl 2009

stále len /. ☹ ako to zvládate...ja už nemôžem...každý mesiac si myslieť,že sa to podarilo a zasa nič ☹ som z toho na nervy... ☹

linda81
6. nov 2011

@lufinka83 Ahoj , z laparoskopie nemusis mat strach...ja som bola teraz v septembri, je to v pohode.Sice ako kazda OP, nic prijemne, ale musi sa prezit.My sa snazime 2 roky pomaly, od juna som presla vsetkou moznou diagnostikou,no a na laparoskopii pri chromopertubacii sa doslo k tomu, ze mam vajcovody nepriechodne na oboch stranch, takze normalne tehotna nikdy nebudem...jedine ze by sa stal daky zazrak....takze prave som v procese IVF...ale zas aspon viem na com som ...neviem dokedy by som bola este zvladala to cakanie a sklamanie dokola.Sice toto tiez nie je bohvie co, ale aspon daka nadej je.

lufinka83
autor
6. nov 2011

@linda81 my sa tiež snažíme už pomaly dva roky... :-/ to ma mrzí tvoja diagnóza,ale je fajn,že vieš na čom si...a že začnete s niečim čo vás dovedie k vytúženému bábätku...
inak na tú laparoskopiu ťa musí poslať tvoj gynekológ? lebo mne volali len z centra a povedali,že si mám vybaviť laparoskopiu...

linda81
6. nov 2011

@lufinka83 jj hej treba papier od obvodneho gynekologa.

ninka.b1
6. nov 2011

@lufinka83
@linda81 a podla čoho usudili, že potrebujete tu laparku???

linda81
6. nov 2011

to je standardna diagnostika....najprv zacnes jednoduchymi vecami..napr meranie bazalnej teploty...tam sa zisti, ci vibec dochadza k ovulacii, potom hormonalny profil.Medzitym partner absolvuje spemiogram.No a ked to vsetko je OK , a babo stale nic, tak asi bude daka mechanicka prekazka v bruchu....napr zrasty.A tak sa ide na laparoskopiu,na vylucenie endometriozy a nepriechodnosti vajcovodov.

lufinka83
autor
7. nov 2011

@ninka.b1 tak tak ako hovorí linda81..je to štandardný postup...už aby to bolo zamnou...

elinor42
7. nov 2011

tak napíšem niečo na povzbudenie. Jedna moja známa nemohla mať deti. Chodila po doktoroch a všetci jej povedali, že je úplne neplodná. A tak sa upla na svoju neter a nikdy nepoužívala ochranu. Dlhšie som sa s ňou nestretla a keď som ju potom uvidela, tak mala veľké brucho a povedala, že sa stal zázrak. Nijak to už neriešila a jednoducho z ničoho nič otehotnela.

nalada
7. nov 2011

Ahojte snažilky! Snažíme sa o dieťatko. Podstúpila som všetko. Naposledy som bola u astrologičky, ktorá mi vyrátala, že s manželom nikdy mať dieťa nebudeme!!!! Hviezdy???? Osud??? Kontrolné gynekologické vyšetrenia - na kočku. Som v prechode - dieťa nehrozí! Vzdávam to! Musím túto skutočnosť prijať. Nemám sa s tým komu "pochváliť", tak to píšem Vám. Veľmi to bolí!

anjelik0907
7. nov 2011

@nalada nevzdávaj ☹ skúšaj ďalej, všetko čo sa len dá. neskúšala si tu astrologickú poradňu čo je na modrom koníku 🙂 veeeľmi príjemná pani 🙂 a pani Kopáčovú tú tiež veľmi chvália 😵 DRŽKÁM VEEEĽMI palčeky a verím že budeš maminkou, či už vlastnému dieťatku alebo inému

marecek1
7. nov 2011

@nalada tiež ti radím, aby si sa nevzdávala. kamarátka tiež podľa všetkých lekárov, ktorí mali možnosť zhodnotiť jej zdravotný stav, nemala mať nikdy deti, a bum. má syna, jej lekára skoro vystrelo, sám povedal, keď za ním prišla, že je tehotná,najskôr že je to nemožné, následne, že asi zázrak. takže aj zázraky sa dejú...

nalada
8. nov 2011

@anjelik0907, @marecek1 ďakujem za povzbudenie. Viem, že sa musím držať! Viem, že sa dejú zázraky, len neviem, či si ich zaslúžim... Po "včerajšej facke" to dosť bolí. No otrasiem sa, idem ďalej. Ďakujem ešte raz.

sijust
8. nov 2011

Ahojte dievcata,viem ake to je,ked sa zena snazi mat dlho dietatko a nejde to...ale ak by som vam mohla poradit z vlastnej skusenosti,ak to snazenie trva viac ako rok nie je tam nieco v poriadku a treba to riesit...nastojit na svojom dr.aby vas poslal do centra,je ich na SK celkom dost,takze si mozete vybrat a tam vam urcite pomozu...hlavne sa nebojte a nevzdavajte sa,aj ked viem,ze je to velmi tazke na psychiku a pri niektorych zakrokoch je to tazke aj pre tele ☹ drzim vam vsetkym palce,nech sa to kazdej podari 🙂

lienkalienocka
8. nov 2011

@ninka.b1 ahoj, tak sa pridavam k tebe, dnes som bola a mam ich strasne male. ma vobec nepotesil! v pondelok znova. dufam ze dorastu. mam dlhe cykly tak asi preto. a ty ako?

ninka.b1
9. nov 2011

@lienkalienocka ja tak isto tiež mam strašne dlhe cykly a niekedy my ani nedorastu čo bude asi aj tento mesiac pondelok mal iba 14mm a to bol 18DC 😒 no a mala som isť dnes ale dr meškala a ja som tam už nemohla ostať dlhšie, tak zase pondelok 😠 inak to už pôjdem 5x a to som už s toho pekne na nervy 😝 !
a ty si mala kolko??? Inak ja mam dobry problem si to zapamatať 😀 lebo dr mi to len tak prepovie ciac menej pre seba a potom my ešte rozprava a rozprava niečo a ked idem preč už som si neni ista ako to bolo 😀 😀 😀

elinor42
10. nov 2011

ahojte baby, tak my sme boli v utorok v Heliose. Bol to úplne iný prístup ako môj doktor. Vôbec netvrdili, že mm je úplne sterilný. Vraj šanca tam je. A bola som akurát po ovulácii, tak sme sa mali domov ponáhľať skúsiť to prirodzenou cestou. A v decembri ideme zase. A konečne som si včera zmenila aj gynekológa. Tak dúfam, že tento mi už nebude radiť bokovku.

marecek1
10. nov 2011

@elinor42 super. správny krok správnym smerom. držím palce, aby si nám čoskoro dala vedieť radostnú správičku 🙂 no a možno to bude už čoskoro, ak to dnes s manželom "rozbalíte" 🙂 🙂

lienkalienocka
10. nov 2011

@ninka.b1 ahoj. mne nepovedal velkost, len mi ich ukazal, boli tam styri, dva take vacsie ale stale male. v pondelok budem 18.den tak dufam. inak mi povedal, ze este jeden cyklus mi da dvojitu davku clostylu a ked to nepomoze tak ma posle do centra. som isla vyklepana jak ratlik domov ☹ vsetci ma upokojuju ze este dorastie, ze to je u mna skoro. a potom som si aj spomenula, ze minuly mesiac som mala pekny velky. asi si ujo nepamatal 😉 v pondelok budem na teba mysliet 🙂

elinor42
11. nov 2011

@marecek1 ďakujem veľmi pekne. A dúfam, že sa zadarí všetkým v tejto diskusii. Nech máme s kým kočíkovať. A aby sme už boli konečne všetky šťastné. Veď si to už po takej dlhej dobe hádam aj zaslúžime.

bordulka
12. nov 2011

@marecek1 ahoj 🙂 tak tehotna som nebola, nevidel ziadnu bublinku, iba vysoku sliznicu a povedal, ze mam cakat mrchu tak za dva tyzdne... to bolo vsetko ☹

ninka.b1
12. nov 2011

@lienkalienocka no podla mna to nieje neskoro 🙂
ja budem pondelok 25DC,, a dr my povedala, že ani to nieje neskoro 😒 tak neviem!!! a ako dlho berieš clostil? Ja od aprila, ale do centra ma neako neposiele- furt my hovori, že to nieje problem a bla,, ale tak vieš mne sa to zda dlho,, a stale nič ani lieky neako nezaberaju ☹
ja budem na teba tiež myslieť 😉 ideš v pondelok, že?

lienkalienocka
12. nov 2011

@ninka.b1 ty kokso! ja som ho brala teraz prvy krat a uz ma posiela do centra ze ked to nevyjde este jeden mesiac. ty ho beres podstatne dlhsie a teba neposiela. teraz neviem kto je na tom "lepsie" 😨 a muz je v poriadku?
inak folikuly rastu 2mm za den, tvrdi literatura, tak uz by si ich mala mat dost velke ked teda dorastaju. citala som ze niektore mali ovu par dni pred ms a aj tak otehotneli. nadej tam este je.
hej, idem v pondelok, zase si pockam par hodin. asi si zoberem knihu 😉

sindy70
12. nov 2011

@linda81 ahoj ja som mala tiež nepriechodné vajíčkovody a teraz ked mám 41 som otehotnela bez problémov vo februári sa mi narodí dcéra

ninka.b1
12. nov 2011

@lienkalienocka no veru neviem ktora je na tom "lepšie" 😀 😀 😀
Manžel je OK uplne zdravy spermiogram mal na 1!!! aspoň neaka dobra sprava 😉 No mali by tak rasť, ale mne sa stalo že sa zaasekli na 16mm a nerástli no a vtedy neprasknú 😒
No ja mam taku výhodu mna dr berie zadnymy dverami,, lebo ma rychlo vybavi a asi je ma bolo luto že sa tam vždy načakam tak som rada že ma tak uprednosni hoci sa citim sprosto 😒 😒 😒

linda81
12. nov 2011

@sindy70 ahoj...gratulujem..musi to byt uzastny pocit🙂.tak mam teda sancu🙂.Ja som teraz po ET 3 den, tak dufam , ze to vyjde...a potom druhe mimco normalne🙂.Prajem vam vsetko dobre, nech ste zdravi🙂.

lienkalienocka
12. nov 2011

@ninka.b1 a keby ti pichla pregnyl na prasknutie? ci by nebol kvalitny? alebo ako to povedat 🙂
ja musim este manzela poslat na vysetrenie. u nas sa vacsinou v cakarni zenske pohadaju tak aspon nejake vzruso 😉

kiss35
12. nov 2011

Ahojte 🙂 rada by som sa k vam pridala ak mozem..s manzelom sa snazime o babatko po potrate uz rok a pol a stale sa nam nedari :(((

sindy70
13. nov 2011

@linda81 ahoj určite ti to vyjde držím palce

yvi83
13. nov 2011

@kiss35 Ahoj...aj ked my po potrte niesme, my sa snazime 2 roky, no pred 3mesiacmi sme zacali navstevovat centrum asistovanej reprodukcie..dufam, ze sa nam to uz konecne podari ☹ ...straaaasne uz chceme

ninka.b1
13. nov 2011

@lienkalienocka ja neviem akp je to s tym pregnylom 😒 dr my povedala, že je to to iste ako clostil ale že je to agresivnejšie na vaječniky no ale že my to pichne ak chcem 😀 a viem ja či to chcem?! 😀 😀 😀 som myslela, že my to odporuči alebo neake rady, no ale nič moc 😒
nooo u nas sa nevadia väčšinou nadavaju spoločne na sestričku 😀

lienkalienocka
13. nov 2011

@ninka.b1 clostyl je na narast folikulov a pregnyl je na prasknutie. tak mi to aspon doki hovoril. ze teraz nema cenu vyvolavat ovu pregnylom lebo su male. aspon v niecom by sa ti lekari mohli dohodnut nie? jednej povie tak druhej onak a potom ked zabudnem tak som v riti 😀 😀 aspon by som sa mohla opytat ostatnych 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre