Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

sabiatko
30. sep 2010

ahojte nove snazilky a tehulky 🙂

@kaktusik007 a jake mate oblubene hracky? u nas take kupovane moc neficia. najradsej ma box s vreckovkami, ich z neho vytahuje, servitky vsade okolo. tak sa dokaze hrat aj pol hodku. a este ma rad obycajne papierove vreckovky, lebo ten obal uuuuzasne susti. aj obal od bebe dobre rano patri k jeho top 3 hrackam 😀

kaktusik007
1. okt 2010

@sabiatko no najoblubenejsia hracka je maminka, a hned po nej v tesnom zavese hracka tatinko 😀 😀 😀
inak sa prebavi viac menej s cimkolvek, sme mu kupili take chrobaciky - hraciu deku/hrazdicku, takze tie su ako tretie :D

funlucy
1. okt 2010

ahojte babulky 🙂 vidim,ze ste ma tu spominali,tak reku musim sem ist kuknut a skoro som odpadla 😵

@minewka
@iplusr OBROVSKA GRATULACIA 😵 a obom vam prajem aby ste to dotiahli do uspesneho konca a dockali sa svojich uzlickov-myslela som na vas,je to fakt uzasne,drzte sa babulky.
@rush
@jaruska8
@matulik284
@sabiatko
@kaktusik007 no tie vase pokladiky nemaju chybu,nadherne deticky..ale nerastu nejak prirychlo? 😉 😀
Boze baby,dnes je uz prvého,sak ja za mesiac idem rodit ak nie skor..uz mam bobky 😅 😝
Veru,net stale nemam,uz 2x mi ti debili z T-Comu prelozili termin,mi vyletel tlak na 300..teraz najnovsie ma maju dosjt zapojit 6.10.tak som zvedava.
Dnes som od rana v BA,som u kamosky v robote-isla som rano s muzikom -nech sa nemusim trepat vlakom a poobede mame zraz s babami tu z MK novembrovky 2010 😵 tak sa tesim.
U nas zatial vsetko v poriadku,len uz som trosku nemotorna,chodim jak kacica 😀 a pobolievaju ma krize-ledva vstanem z postele.Maly sa v brusku zacal roztahovat,kolkokrat ma kopne skoro az pri krku 😀 alebo mi vyvali bok chichi..jedine co ma trapi,ze ma pali hrozne zaha,neviem kam mi az vytlacil zaludok..aj mi doky predpisal lieky,ale sak to prd pomaha.
Najnovsie som zacala chodit na predporodnu pripravu,a dokupujeme posledne veci z vybavicky 🙂
@kaktusik007 uz sa tesim na tie plienky od teba,lebo vcera sme boli v tescu kupit do porodnice pampersky,mali ich sice v akcii ale inak su to riadne palky.. 😖
Tak odomna v kocke vse,budem tu dnes do obeda,tak ak sa tu niektora zjavi,rada pokecam.Pozdravujem vas-cmuk

kaktusik007
1. okt 2010

@funlucy nazdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar 😀 a ja som chcela ist vypnut komp 😝

funlucy
1. okt 2010

@kaktusik007 este to tak 😀 ideme na facebook?

jaruska8
1. okt 2010

@kaktusik007 No, už som sa upokojila, malá si hlávku pekne drží, aj keď ju niekedy potiahnem za ručičky, úplne super. A hlávku si dvíha a ja som stresovala zbytočne, lebo to čo som ja od nej chcela, teda zdvihnutie hlavičky a opretie si trupu ramenami a lakťami, tak to kamoškin malý zvládol v 8 mesiaci a je to v poho. 😀

sabiatko
1. okt 2010

@jaruska8 tak to hej, kazde babo to inak zvlada. my sme s adamkom popredu, aj neurologicka to skonstatovala, asi tak o 1-2 mesiace. aj som velmi m ilo prekvapena po tom krvacani do mozgu, no tesim sa 🙂 uz sa strasne tesim, ked bude sediet, to ho uz budem vnimat z uplne inej perspektivy.

matulik284
2. okt 2010

@funlucy tak to je super, ze sa mas dobre...veru uz sa ti to blizi...prajem ti, aby vsetko dobre dopadlo a aby si sa uz mohla tesit zo svojho babatka 🙂
babulky ja som bola vo stvrtok v poradni...malinka ma 3 mesiace a dost ma zarazila jej vaha..4750g a to ked sa narodila mala 3550g....za posladne 3 tyzdne pribrala len 100g ☹ papanie je pre nas trapanie...papa dobre iba hned potom ako sa zobudi alebo v noci ked je v takom polospanku....ale ked je uplne bdela tak nechce papat...neviem preco...uz mi napadlo vselico..ja som vlastne dostala hned menstruaciu aj napriek tomu ze kojim...uz ju mam 3krat za 2 mesiace...ten prvy mesiac sestonedelie som krvacala cely...vsimla som si ze hlavne vtedy nechce pit....potom dalsi problem je to ze mavam dost casto silne migreny a to cely den vraciam a nic nejem lebo to nejde...ked to tak spocitam, tak je strasne malo dni kedy nemam ani migrenu a ani nekrvacam ☹ myslite, ze preto mi malicka nepribera? uz som jej skusala dat aj nutrilon, ale vypluvala ho...

iplusr
2. okt 2010

@funlucy, veru tebe sa to uz krati. uz sa urcite nevies dockat, ked budes mat to tvoje babulo pri sebe.
@matulik284 ty mas teda trapenie 😨 , krvacanie, migreny, nezavidim. migreny si mavala aj predtym? ja nastastie migreny nepoznam a je super, ze pocas tehu nie je ms 😵 . ja som mavala dost brutalne bolesti, tak som sa uz nevedela dockat 🙂

rush
2. okt 2010

@matulik284 ooooch nezavidim moja tie migreny....ja raz za uhorsky rok, ale to je na umretie 😝 to s tym krvacanim uz odpozorovali viacere kamosky, tak to moze mat suvis 😕 zevraj mliecko inak chuti...

@jaruska8 no stress please, moj krpaty bol trochu pozadu v tychto veciach...nebol tabulkovy....ale ako zacal lozit, vsetko dohnal, a uz aj predbehol 😉 kazde dieta je ine...my sme sice zo zaciatku chodili aj cvicit...ale nateraz sa uz rehabilituje sam...najlepsia vec pre ne...byt vela na brusku, aby posilovali a potom dlho dlho aby lozili...ze skore stavanie sa a chodenie nie je velmi dobre...treba posilnit svaliky aby tie dobre drzali chrbticu aby potom neskor neboli problemy..preto holky ziadne pasivne sedenie..deticky sa sami posadia z lozenia, ked pride cas 😉 u nas to bolo v 8.mesiaci a neskor ziadne vodenie za rucicky nasilu 😉 tot moje doterajsie postrehy/skusenosti

@funlucy silno ti drzim palceky 😉

tehule no akooooooo???? a snazilky pome/pome piste/piste 😎

kaktusik007
4. okt 2010

@matulik284 no teda... 😒 co na to pediater??? nezavidim ti teda... ☹ @rush mne teraz konci prvy trimester, tak tie vecerne nevolnosti (ale toto je jemne slovo, vazne) asi pomaly odznievaju, uz asi dva vecery mi nebolo na vracanie... tak sa tesim...... a omdlievat uz tiez neomdlievam 🙂
zrovna vcera vecer som si len tak pozrela na jazvu po cisarskom, a ono sa vam nadula 😉 taky malinky hrbcek... chapete to???? ked som tam dalal ruku, normalne bolo citit srdiecko...... nechapem, sak som max 13tt, ak nie 11tt 😵 😵 😵

angelds
4. okt 2010

ahojky babulky, ako sa mame 🙂
my sa snazime a este stale nic ☹
ale hlavné je pozitívne myslenie, dúfam, že sa to čoskoro podarí 🙂

krásny deň

matulik284
4. okt 2010

@iplusr migreny som mavala aj predtym, ale nie tak casto a ked som si dala taky prasok tak ma to hned preslo....ale teraz je to na umretie ☹ ...zrovna tuto noc som mala migrenu...
@rush ono to asi bude aj tym krvacanim...teraz posledne dva dni papa pekne...uz som si zohnala aj vahu a budem sledovat ci pribera..
@kaktusik007 jeden pediater odporuca nadalej kojit a dalsi ze mam dokrmovat....budem este kojit a uvidim ci bude drobec priberat alebo nie....lebo tych 100g za 3 tyzdne co teraz pribrala je velmi malo...
inak babulky neviete ako zistim na vahe kolko ml mliecka malicka vypila?

matulik284
4. okt 2010

@kaktusik007 a kedy sa asi zacali Ondrikovi prerezavat zubky? lebo Rebeka uz dlhsiu dobu slinta a stale si pcha ruky a vsetko ostatne do ust..ale zda sa mi to este priskoro.

jaruska8
4. okt 2010

@matulik284 Odváž ju pred jedením a po jedení a rizdiel by malo byť to, čo spapá, ale ja sa už hnevám, lebo niekdy to nie je presné. ☹ Koľko mala malá, keď sa narodila?? A mimochodom, neboj sa, nestresuj, hlavne, že niečo pribrala, to píšu aj v knihe Dieťa a ja od Penelope Leachovej. Ty dokrmuješ? Ak smiem vedieť, prečo si začala???

kaktusik007
5. okt 2010

@matulik284 okolo 3tieho mesiaca je vraj laktacna kriza, pretoze babatko zrazu potrebuje viac, ze to trva tyzden ci dva a potom sa to hned upravi.... ak ma normalnu stolicu (nie ciernu) tak ju urcite koj, ved to je to najlepsie co mozes pre nu spravit.... isto, pribrala ti malicko, ale ako ti povedal ten jeden pediater, koj a uvidis..... ak ti opat priberie iba tak malo, to uz je potom na zvazeni...... my sme za tyzden este schudli 170g, takze u mna proste lekarka ani nesla diskutovat nieco o tom, ze skusime este iba kojit, proste hned nasadila UM..... a ako som neskor zistila, robilo sa mi fakt malinkato mliecka, za cely den som si z oboch prsnikov odstriekala asi 100ml 😒 a to je fakt malo..... tak siel na UM, a hned sa mu aj polepsilo, jednak stolica, a jednak aj spravanie...... uz bol daleko viac kludnejsi 😉 lebo nebol hladny.....
proste ako pise
@jaruska8 hlavne ze pribrala, kazde babatko je individualne 😉
prvy zubok nam vysiel pred mesiacom, ale slintal tak od toho tretieho mesiaca uz teda poriadne.... a teraz behom par dni dalsie tri kusy, takze mu pekne rastli naraz..... no aspon viem preco bol taky nepodareny 😀

jaruska8
5. okt 2010

@kaktusik007 Ahojky a ty si teda takto prišla o mliečko??? To už si bola tehu druhýkrát??? Ale hlavne, že ste OK a malému sa darí. Ja malú niekdy vážim pred a apo jedení a som niekdy šokovaná, že mi to ukáže aj 50ml, ale niekdy aj 140ml, ale tých 50ml to bolo vtedy, ona asi fakt nebola veľmi hladná, asi si len cucla. 😀

sabiatko
6. okt 2010

my mame digitalnu kojenecku vahu, ale tiez to neukazuje uplne presne, lebo adamko sa na nej hmyri, kope, tak to skresluje. ja s meranim mlieka nemam problem, kedze odsavam, tak vzdy presne viem, kolko spapa. si vzdy zapisem kolko o kolkej jedol. tak aj viem, kedy zas bude hladny.

matulik284
6. okt 2010

@jaruska8 tak som ju skusala vazit a stale ma rovnako...ale tiez ked sa hmyri tak sa to neda presne odvazit. Ked sa narodila mala 3550g a teraz v troch mesiacoch 4750g. Nedokrmujem len som jej dvakrat skusala dat flasu, ale nechcela.
@kaktusik007 aj ja ked si odstriekam tak len 100ml a uz druhy den ma malicka zachvaty placu hlavne vecer a pocujem ako preglga sliny a ked jej skusam este dat prso tak nechce a ani flasu nechce chytit....musim ju potom ukludnovat a ked je v takom polospanku tak jej dam prso a trosku spapa.
Inak babulky normalne som uz vystavena ako pomaranc...vcera vecer plakala 2 hodiny vkuse ako keby sme ju rezali..iba sliny preglgala a bola taka nepokojna ze nechcela vobec jest a potom v noci sa pokakala, ale bolo to riedke ako hnacka take zelenozlte a hlien bol v tom....moze to byt od hladu? A teraz mam zase migrenu lebo som nevyspata a unavena ☹ aj zaludok ma boli...

jaruska8
6. okt 2010

@matulik284 Matulik, varj keď si odsávaš, tak prsko nedá toľko, čo si bábo vypije samé, takže to ešte nič nie je a zase 100ml nie je tak málo. No ja ti zase nechcem nič zlé poradiť, ja len viem, že mlieka sa tvorí toľko, koľko dieťa potrebuje, teda toľko, koľkokrát ho k prsku priložíš. Teda, ak máš pocit, že máš málo mliečka, tak si malú častejšie prikladaj, trebárs aj každú hodku a mliečko by sa malo začať tvoriť. Viac ti poradia baby v Téme Dakujeme ti Annag-vsetko o dojceni. Drž sa!! 😉

matulik284
6. okt 2010

@jaruska8 dakujem jaruska....nemyslim si ze mam mliecka malo len nechapem preco malicka tak malinko pribrala a nechce niekedy papat...nemozem si ju prikladat castejsie lebo ona nechce..papa po 3 a viac hodinach. Dnes som vsak bola s malou na sone obliciek pretoze ma sirsie panvicky a tam mi lekarka povedala ze tam ma 2mm stenu ktoru vidno...obycajne ju nie je vidno a vraj to moze sposobovat reflux...tak ma napadlo ze to vobec nemusi prehltat sliny ale mozno sa jej mliecko vracia spat a ma ten skryty reflux...potom si este zvykne aj viackrat odgrgnut...musim zajtra zajst k pediatricke lebo sa mi to nezda...

jaruska8
6. okt 2010

@matulik284 No, tak to by aj tvoju problému zodpovedalo, vtedy veru detičky slabo priberajú. Aj moja niekedy prehĺta vrátené mliečko a aj po hodke odgrgávame, aj sme to hovorili dokine, ale vraj keď priberá, tak sa to nerieši. Ono to nebýva vždy, ona akoby mala niekedy tzv. ,,grckavé" dni. 😉 Držte sa!!

sabiatko
6. okt 2010

@matulik284 mati, aj nas ma slabsi reflux a preglga mlieko. ale casom sa to zlepsuje. zelena stolica je z toho (pravdepodobne), ze tvoja malicka pije len predne mlieko. to je skor od smadu ako od hladu, preto je asi stale hladna, lebo nepije to zadne mlieko. ja odsavam uz takmer 7 mesiacov, tak viem, ze treba odsavat aspon kazde 4 hodiny a do poslednej kvapky. ja to viem uplne porovnat, ze to prve mlieko je take modropriesvitne a to zadne je huste zlte. tak si zozen kvalitnu odsavacku (ja mam medela harmony) a poriadne odsaj aj to posledne mlieko. co sa tyka flasky, skus zmenit tvar cumlika. je ich strasne vela tvarov. mojmu vyhovuje napriklad plosky od MAM, ale kamoskin zas iba a len gulaty. potom su aj vselijake ine tvary. tak skus vyskusat, ci sa jej daky nezapaci. uz mozes kupit aj velkost 2, mozno bude lepsie pit, ked nebude musiet tak velmi sat. ale potom sa ti zas moze odnaucit od prsnika celkom, tak si to zvaz. no drzim palce.

minewka
6. okt 2010

Čaute..no teeda...aké miečkové problémy.. 😕 😕 😕 😕

U nás zatiaľ všetko OK, neviem sa dočkať poradne, ešte týždeň 😵

iplusr
6. okt 2010

@minewka, ani ja sa neviem dockat poradne - ale az za 2 tyzdne mam prvu poradnu. budeme sa prvy raz merat a dostaneme riadnu fotku. 😵

minewka
6. okt 2010

@iplusr A ako, bruško už rastie??

iplusr
6. okt 2010

@minewka, s bruskom je to sranda. rano skoro ziadne, takze zapnem v pohode aj rifle, ale do vecera brusko klesne a zmestim sa len do gati s gumou 😀 , a ty ako? a nevolnosti uz hadam nie su

minewka
6. okt 2010

@iplusr No mne už mini bruško vykuklo...netrpezlivo čakám na prvé pohyby.. 😀
Ináč, v 11tt som to ja ja mala...ráno rifle zapnuté, večer tajne rozopnuté pod tričkom 😀

sabiatko
13. okt 2010

dobre ranko 🙂 ako sa mame? mne vcera dosiel mixer, som kupila specialne pre adamka taky mensi na ovocie a zeleninu, takze od dnes vyrabam sama detske vyzivy, uvidime, aky budu mat uspech 😝 som vam este nehovorila, ale v decembri sa stahujeme do rajky, takze som sa na slovensku dlho neohriala... ale tak zas do bratislavy budem dochadzat kazdy tyzden za rodinou, kamoskami a lekarmi. budem musiet oprasit moj vodicsky, sak som uz za volantom nesedela dobre tri roky, normalne sa bojiiiiim 😀 skusim najprv po dedine a neskor mozno dotiahnem aj do bratislavy 😀

kaktusik007
13. okt 2010

@sabiatko rajka??? parada, to je vraj velmi moc dobra lokalita na byvanie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre