Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

jaruska8
24. nov 2010

@sabiatko My sa máme fajn, inak k tomu môjmu stresovaniu s ,,pasením koníkov" len toľko, že už to malá zvláda ako profesionál, zo dňa na deň, už skoro mesiac, vlastne keď som to tu na koníkovi rozoberala, tak na druhý deň ráno v postieľke, keď hľadala mamku, tak sa pekne sama vyšvihla na ručičky. 😝 😝 😝 😝 A odvtedy pasie zásadne, keď má ísť spinkať. 😀 😀 😀 Čakáme na prvý zúbok, lebo sa nám zdá, že veľa slintáme a aj podráždení bývame, tak uvidíme, všetko žužleme, najradšej ponožky. 😀 😀

kaktusik007
24. nov 2010

@jaruska8 no vidis, ty stresmen 🙂 ci streswoman??? 😀 😀 😀

sabiatko
24. nov 2010

@jaruska8 ta vidis aka sikulka 🙂 nas adamko je trocha lenivy, uz sa mu parkrat stalo, ze si akoze na pol zadku sadol s podopieranim, ale teda dava si nacas. uz ma vyse 8 mesiacov a este nesedi. doteraz vo vsetkom napredoval, no sediet sa mu nechce. mozno to bude aj tym, ze je taky baculko a stoji ho to vela energie 😀

flyangel
autor
24. nov 2010

ahojte babenky...ja mam pre vas zlu spravu...od predvcerajska vecera slabo špinim...ale občas sa objavi aj jasná krv...
vždy je to len po návšteve toale ked sa utriem...ináč nič...
v utorok mi dr.nasadil Duphaston...
zajtra idem opät k nemu ze co sa deje...ale asi na 99%ratam ze to bude potrat som smutná a nešťastná

držte mi palce

kaktusik007
25. nov 2010

@flyangel drz sa, opatruj sa a aj ked to je trosku tazsie, mysli pozitivne...

jaruska8
25. nov 2010

@flyangel Drž sa!! neboj, ešte to nemusí byť nič také absolútne, vera žien špiní a majú bábo!!!!

jaruska8
25. nov 2010

@kaktusik007 No veru, steswoman. 😉
@sabiatko Naša zase, len by na nôžkach stála, keď ju trošku ,,postavím" a tak som zvedavá, či sa aj lezenia dožijeme, alebo ho vynechá, potvorka. 😉 😉

iplusr
25. nov 2010

@flyangel, straaane velmi drzim palce aby vsetko dobre dopadlo. bola si dnes u toho lekara?

flyangel
autor
27. nov 2010

Ahojte dievčatá,včera ma prepustili z nemocnice..som po potrate...robili mi aj kyretáž,nakolko stredu večer som začala masivne krvacat a mala som krče....už na usg nebolo bábo...takže ma okamžite v noci museli vyčistiť 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 som velmi smutná a nešťastná..ale verím že onedlho sa nám opäť podarí bábo a už bude všetko v poriadku...snažím sa myslieť pozitívne

iplusr
27. nov 2010

@flyangel, nieee ☹ , ja som na teba tak myslela a dufala, ze si v nemocke len na pozorovani a vratis sa s dobrou spravou. ale ten osmy tyzden je asi kriticky, aj moja znama potratila v 8tt dvojicky. teraz caka znovu dvojicky a je uz v piatom mesiaci. budem vam drzat palce, aby ste sa mohli pustit do dalsieho snazilkovania a aby bolo potom vsetko v poriadku.

kaktusik007
27. nov 2010

@flyangel ☹ podobne ako iplusr, drzim paste... viem ze to boli... zvladnes to, neboj

flyangel
autor
29. nov 2010

Dakujem vám babenky moje....
áno bolí to a velmi... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
dnes som bola u svojho gyn. posmelil ma tym že aspon vidime...že viem otehotnieť
objednal ma na usg bud.tyzden cize po 14dni od kyretu sa pozire ci maternica je stiahnuta atd.
vzal mi krv na trombofiliu tam vysledky budu o mesiac-ale dufam že budu ok.
vy inač ako sa mate?

funlucy
29. nov 2010

ahojte,uvidela som staru znamu temicku na vrchu,tak ze sem nakuknem 🙂 ja sa uz konecne dostavam do normalu,baby blues snad odisiel,a aj ked som stale nevyspata,uz je to ovela lepsie a poplacem si uz len sem tam 😉 to vam poviem baby,bol to sialeny napor hormonov,akoze uplna sila,v kuse som za vsetko revala,nenormalne precitlivena som bola,na toto ma teda nikto nepripravil. 😀
Po zdravotnej stranke som ok,to som vobec neriesila ze nejaka rana po cisarskom..zrazu tu bol mini cloviecik ktory bol 100% zavisly odomna a musim sa postarat,aj ked zo zaciatku som prd vedela ( a este sa musim vela velaaaa naucit) ..ale tak uz si zvykame pomalicky na seba,a verim ze to bude cim dalej lepsie (tak mi to vsetci slubuju 😀 )
Tesim sa s nasimi tehulkami,fakt si to uzivajte(ja som potom orevala este aj to,ze uz nemam brusko a tehu knizku 😝 ) snazilkam mooooc drzim palce a maminkam vzdavam hold 😵

jaruska8
29. nov 2010

@funlucy Neboj , už to bude len lepšie, ale tie hormóny ti verím, tie vedia riadne potrápiť. Som sa čudovala, že mňa nič takéto nepostretlo. My sme dokonca mali v rodine aj laktačnú psychózu, tak som šťastná, že som to prežila v poho. Mne veľmi pomohla mamka, že tu prvé dva týždne s nami bola. 😉 😉 😉
@flyangel Fly, je mi to ľúto... Čas všetko vylieči a ono to určite vyjde!!

kaktusik007
29. nov 2010

@flyangel inak, neviem ako ti vraveli, ze kedy je mozne opat otehotniet, ale mne primar gynekologie v trencine vravel, ze je uplne jedno kedy, netreba ziadnu pauzu, ze telo sa same rozhodne, ked bude pripravene... ma to hneva, ze sa ti to stalo, zvlast, ked viem, ze mas s otehotnenim problemiky.... ale ano, gynekolog tvoj to zhrnul dobre... aspon nieco pozitivne... 😒
@funlucy a fakt som ti nevravela, ze budes plakat aj len tak, ked uvidis tomaska ako ho ma miso na rukach??? mne sa to teda stavalo bezne vtedy... 😉 k tomu uceniu sa - kdesi som citala, ze prvorodene deti su v pohode, ze ony chapu ze su take pokusne kralicky 😀 😀 😀 sa mi to strasne pacilo, takze aj malemu som vravela ked som mu sla robit nieco co bezne nie - napr. prvy krat strihat nechtiky - zlatusik, neviem ako, ale sak nejako to spolu zvladneme 😉 no a zvladli sme 🙂
@jaruska8 to fakt ta minulo??? no teeeedaaa... zavidim 😀 😝

iplusr
30. nov 2010

@flyangel, uplne ta obdivujem, ako to zvladas a snazis sa mysliet pozitivne. je dobre, ze mas aj takedo dobreho doktora, co ta povzbudi. ja som sa prve tri mesiace taaaak bala, sledovala som kazde pichnutie v brusku a na vecku som kontrolovala toaletak. ale to bude asi normalne, ze sa o tie nase deticky bojime uz pred narodenim
@kaktusik007 @funlucy ja som citala, ze tieto baby blues a podobne su viac bezne pri porode cisarskym, ze vtedy sa navyplavia tie spravne hormony, ci co
@funlucy, tomasko je krasne babatko. drzim palce, aby ste sa co najskor zohrali a boli jeden tim.
ja som bola minuly tyzden u sestry, ktora ma 2mesacneho drobca, na 'skoleni'. asi prvy raz v zivote som prebalovala 😅 . inak poviem vam, je to iny kolotoc - papanie, kakanie, spinkanie.... ale uz sa neviem dockat nasej blsky 😵

flyangel
autor
30. nov 2010

Kaktusik007 nuž tu ani nejde o to,že som mala problém otehotnieť práve naopak...my sme sa snž len málo.uplne na zač.ešte mm nechcel bábo kvoli fin.situácii...lebo ja som ešte len začínala pracovať a študovaťpotom-na začiatku snž asi 2mes sme sa nechránili ale nevyšlo to.ale potom kvoli škole som sa rozhodla počkať pol roka aby som dokončila posl.ročník...alebo aby som tam vobec mohla ísť keby som náhodou musela byť hospitalizovana celé tehotenstvo..
a potom sme sa začali snž v auguste-že ak to vyjde tak na št.pojdem s bruškom 😀
čiže naše dalšie snž trvalo 3mes.lebo v 3cykle snaženia som otehotnela..nuž len bohužial som prišla o nášho drobčeka ☹ 😢 problem s tehu mozem mať aj kvoli myomu čo mám...čiže hlavne toto moze byt zábrana čoho sa bojím už dosť dlho.
iplusr určite ak znova otehotniem aj ja zas budem na nervy a budem kontrolovať toaletný p. hlavne po tejto skusenosti
ako ale vidim čakáš dievčatko 😀 😀 😀 😀

iplusr
1. dec 2010

@flyangel, je dobre, ze nemate problem otehotniet a mozno sa to tentokrat len nejako zle namiesalo a coskoro zamiesite na zdrave dietatko. budem drzat palce.
hej, my cakame dievcatko. aspon lekar povedal, ze skoro na 100% to bude dievcatko. taaak sa tesime 😵
a uz aj citim pohyby. hlavne vecer v posteli, je to celkom sranda ako tam cvici 🙂

flyangel
autor
2. dec 2010

iplusr 🙂 tak to je super 🙂 ja určite tiež by som bola šťastná kebyže čakám dievčatko....
síce samozrejme že je jedno čo sa narodí len nech je to zdravé...ale mojim malým snom je mať dievčatko 😀

kaktusik007
2. dec 2010

@flyangel aj mojim... mozno nabuduce este sa mi zadari 😀 😀 😀

iplusr
2. dec 2010

ja som aj celkom cakala, ze to bude dievcatko. aj vecicky chystam dievcenske... a mne aj mm kedysi davno vyvestili /teda kazdemu zvlast, ked sme sa este nepoznali/, ze budeme mat 2 dievcata. to bude prekvapko, ked sa nakoniec narodi chlapec 😀
@kaktusik007 a ty uz vies, co mas v brusku?

iplusr
2. dec 2010

moj oco chcel vzdy chlapca, tak sme mali aj chlapcenske hracky - vlacik, tank na ovladanie... 😀
tak mm povedal, ze aj blske bude kupovat take hracky

kaktusik007
2. dec 2010

@iplusr hej, uz vieme ze mame dalsieho pipika v rodine 😀 😀 😀

iplusr
2. dec 2010

faaakt? tato je asi rad.
ale je dobre, ze sa s ondrejkom lepsie zahraju, ako keby to bolo dievcatko.

kaktusik007
2. dec 2010

tak.. my budeme mat regulerne dvojcata s rocnym odstupom 😀 😀 😀 a moj sa nechal pocut, ze - citujem - maminka, ja viem ze ty mi este porodis dievcatko 😝 😀

flyangel
autor
3. dec 2010

@kaktusik007 noo takže opäť čakáte chlapčeka do rodinky... 🙂 noo ved aj tak je super,že sa vám tak pekne rozrastá rodinka 😉
a presne ako to povedal tvoj mm... možno cíti ,že v buducnosti porodíš aj dcérku 🙂

kaktusik007
3. dec 2010

@flyangel 😉 no... sak ja by som aj, len... medzi druhy a tretim budu teda minimalne tie tri roky ak nie daleko viac 😀 😀 😀

flyangel
autor
3. dec 2010

@kaktusik007 ved jasné mamina si predsa bude musieť oddychnuť trošku 😀
tolké tehotenstvá treba aj zvládať 😀 ktorý krat si teraz tehu?
lebo ty si mala myslim MA

kaktusik007
3. dec 2010

@flyangel jo.. treti oficialne, stvrty v skutocnosti, ono prvy krat to bolo podla gynekologa tzv. mikropotrat, ani ho do papierov nedal.... vtedy to bolo v 5tt... 😒
ale prebolelo, teraz ta mala priserka v postielke mi to teda rapidne vynahradila 😀 😀 😀 vcera sme dali sykorkam do krmitka na balkon semiacka, takze ich sledoval so zatajenym dychom 😀 😀 😀 a detto dnes ked snezi... tiez tak divno pozera, ze to co je 😀

flyangel
autor
3. dec 2010

kaktusik007 😀 😀 tak to si viem živo predstaviť 😀 aký môže byť prekvapeny a vsetko sleduje... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre