Šťastné budúce tehuľky pridajte sa a diskutujme

flyangel
8. jún 2009

Vítam všetky začínajúce snažilky 😉 a tým pádom aj budúce tehuľlky 😀 verím,že táto téma bude naším útočiskom v ťažkých chvíľach,kedy život skúša našu trpezlivosť a krehkú dušičku..ale hlavne v šťastných momentoch,plné očakávania na bábätko či už ho čakávame pod srdiečkom alebo sa na túto úlohu tešíme ešte len hlboko v srdiečku, plného očakávania... 😀

flyangel
autor
11. jan 2010

ahoojtee ako sa mate?co je s vami baby ani nepisete co a ako..

rush
12. jan 2010

no dakujem baby za povzbudenie...hadam z toho vyrastie...ale k refluxu este mame aj koliky...takze dovi/dopo 🙄 ale maly je kraaasny ze az 😎

zatial sa patlame nutritonom s lyzickami pocas kojenia....hnusna spinava robota...vsetci sme od toho....ufff...
fly...som sa uz radila s lekarkou ohladne toho gastrotusu, kamoska mi uz odporucala..ale este doberieme ATB...boli sme par dni v nemocnici...na vysetreniach...a tam mu nasli nejaku bakteriu e colli tak teraz liecime este dva dni a potom hovorila, ze nasadime, lebo ze je to vyborna vec...

joj iplusr na tie anglicke vypredaje sme sa chystali s kamoskami uz dva roky...len akosi nam to nevychadza...rodime jedna za druhou 😀 tak ked maly budu vacsi snad... 😀 prajem vam stastny navrat domov...a aby ste sa tu dobre zabyvali a boli velmi stastni...a nech sa podari aj to vytuzene babatko...pfuj/pfuj vsetkym...

...strasne rychlo to leti..som tu nedavno pisala, ze sa bojim mimomaternicoveho tehu a teraz mi tu maly odfukuje a uz ma 6tyzdnov 😵 😵

iplusr
12. jan 2010

rush, strasne rychlo to leti. a na tych detoch to videt najviac. Ved to, ze na zaciatku sme sa vsetky stale pozorovali, snazilkovali a zatial co niektore tu stale snazilkuju, ine uz maju svoje batozky pri sebe. Inak pamatam si, ze na zaciatku som hovorila, ze tu zostanem sama snazilka v tejto teme. ☹ . tak co som si objednala...
ale aspon ze uz ideme domov. tam mozem ist aspon k lekarovi zistit, ci vobec mame sancu.

rush
12. jan 2010

iplusr...teraz sa pekne prestahujete, ukoncite jednu etapu, zacnete druhu...a mozno ked sa to okolo vasho stahovania vsetko ukludni sa pekne zadari...pekne si popracete, usadite a zasejete :o)) drzim vsetky palceky...

sabiatko
13. jan 2010

ahojte 🙂
som tu dlho nebola, lebo jak sme sa prestahovali, tak vecne problem s netom, ale vcera sme uz objednali taky dobry, tak sa od februara uz nebudem musiet stresovat s nacitavanim stranky.
my sa mame stale rovnako, zajtra akurat ideme na 3D, tak dufam, ze sa podari daka pekna fotka 🙂 uz aj uvazujem nad porodnicou, doteraz viedla kosice-saca, ale kedze treba na tych par dni ubytovat manzela v kosiciach a znami sa ponukli, lenze saca je 25 km od nich, tak to vyzera skorej na novu nemocnicu. len dako info sa mi nedari zohnat, tak tam mozno zajtra skocime osobne. fly, ty mi nahodou nevies povedat, ako to tam funguje? a mozem sa tam zajtra len tak vybrat, omrkat, nevyhodia ma odtial?
no inak maly je uzasne hyperaktivny, ten ked vyjde z bruska, tak budeme mat aj s mm o zabavu postarane 😝

iplusr
13. jan 2010

rush, dakujem, snad sa skoro uchyti to, co sa zaseje
sabiatko, takze si uzivas maleho futbalistu? nasa neterka bola tiez taka hyperaktivna, ked sa narodila. stale kyvala ruckami a kopala nozkami - aj v spanku ;)
a co tu uz ziadne snazilky nechodia? to som tu asi naozaj zostala jedina.

kaktusik007
13. jan 2010

iplusr, ale to znamena, ze vsetky virusiky, co tu rozsirime, sa nalepia na teba 😀 😀 😀
takze... pfuj, pfuj, pfu 😵

iplusr
14. jan 2010

kaktusik, tak to potom opatrne, aby som nemala dvojicky 😀

flyangel
autor
15. jan 2010

ahojtee...rush..e.coli?tak ta bakteria sa prenasa dost zradne a ty nemas e.coli?tebe nerobili vysetrenia?

funlucy
16. jan 2010

ahojte baby,no už som si myslela,že naša téma celkom zapadla prachom,dlho tu žiadna neprispela,tak som to vzdala aj ja..
iplu,neboj sa,ja som tiež stále s tebou na jednej lodi..akurát čítám o počatí počas menštruácie,lebo čo som pozerala aj tie moje výpočty tak mi to stále vychádza cez mrchu 😕
Tak ja budem asi nakoniec fakt ten prípad-sa aj kolega smial,že aj v prírode to tak funguje..keď sučka hárá.. 😨 no uvidíme..

minewka
16. jan 2010

Čaute baby...ani ja už nejak neprispievam...keďže ani neviem, či to v našom prípade má zmysel....neverím, že sa nám podarí otehu prirodzene..chodím do SPLNu v KE, asi fakt pôjdeme na umelé.
Teraz mi robia hormonálny profil a ultrazvuk tento cyklus, tak dúfam, že všetko bude ok.MM musí ísť ešte na jeden spermiogram.A potom doky rozhodne, čo bude...už po prvom spermiograme vravel, že pôjdeme na ICSI - čiže odoberú jednu zdravú spermijku a mikroinjekciou ju vpichnú do vajíčka. Takže tak.
Takže Iplu, zďaleka tu jediná snažilka nie si, myslím, že je nás tu viac.. 🙂..akurát, že ja sa už za klasickú a šťastnú snažilku ani nerátam..🙂

flyangel
autor
16. jan 2010

Ahojte funlucy tebe fakt vypocty vychadzaju na ms?tak to treba skusit co ty vies 😀 😉 minewka pozri ak to nevyjde prirodzene tak pojde to cez uo hlavne je ze sa vam podari otehotniet..ja verim ze ano...hlavne ak nebudu ziadne ine tazkosti..

funlucy
16. jan 2010

fly,skúšame,uvidíme...
Minewka,som rada,že si sa ozvala,ty si vždy bola taký nadšenec a vedela si tu vytvoriť dobrú atmosféru a hlavne napätie,či sa objavia //-všetky sme to prežívali s tebou a teraz cítím akési sklamanie,rezignáciu.. 😲
Ja stále verím,tak ako fly že to dotiahnete do úspešného konca,takže prosím ťa,ostaň tu s nami,veď možno tvoje rady sa stanú cennými aj pre nás,čo ty vieš..a možno ti dobre padne aj podpora od nás 🙂
Ja tiež myslím na všetko možné,prečo sa ešte nepodarilo,čo nás čaká atď..možno nakoniec budeme adoptovať..všetko je možné-a stále verím tomu 1000x omielanému -všetko je,ako má byť.

angelds
16. jan 2010

ahojte holky vsetko dobre Vám 🙂

wodanka
16. jan 2010

ahoj minewka, ani ja sa uz dlhu dobu nepocitam medzi stastnu snazilku, ale nemeni to nic na fakte, ze po dietatku tuzim a spravim co bude v mojich silach, aby som ho mala 😉 UO nie je nic strasne, len je to zlozite, kvoli tomu, ze stale na nieco cakas. Cakas ake budu vysledky, kedy zacne stimulka, kedy a ci dozru vajicka, ci sa oplodnia, ci preziju, aby sa mohli transferovat a nakoniec, ci z toho bude tehu alebo nie. Ale to babo mi za tu namahu a cakanie naozaj stoji. 😅 Drz sa moja a pozitivne mysli 🙂

A vsetkym snazilkam prajem, aby sa im uspesne podarilo zmenit status zo snazilky na tehulku 😉

flyangel
autor
16. jan 2010

Ahojky,minewka,wodanka vsetke vam drzime palceky aby aj ked musite a mozno aj my budeme musiet prejst trnistou cestou ku vytuzenemu bábätku...aby sme mali dostatok sil a energie to zvladnut a preto je dolezite aby sme pozitivne mysleli podporovali sa a verili ze tentoraz to vyslo...ved sa aj hovori ze pozitivne mysliacim zenam sa skor podari otehotniet a neskor mat pokojne a stastne diatatko..takze baby........ja verim ze onedlho budeme mat vsetke // na testiku ci uz cez UO alebo prirodzene a ci uz po mesacnych snz alebo rocnych vsetke tu budeme stastne maminky 🙂

jaruska8
18. jan 2010

Ahojte baby, posielam tehu vírusíky. Ja musím lezať, lebo mám nízko plpacentu, varj prekrýva krčok maternice, takže len ležať a ležať, všetci sa o mňa starajú. 😉 Už som si zvykla, atále dúfam, že sa placenta posunie a bude to OK a bez problémov!! 😉

sabiatko
18. jan 2010

ahojte 🙂 tak som sa tesila na 3D foto minulu stredu, no a dojdem za dokim, dvere zamknute, tak klopem a sestricka ze od dnes su doktori na 2 tyzdne prec 😒 takze foto nebude, lebo v 34 tt sa mi to uz moc neoplati, sak to uz bude krpec za chvilu tu. a tie prietoky a meranie mi spravi aj moj doki. inak dneska strasna noc... som sa zobudila a maly sa nehybe, tak sa prevraciam z boka na bok, to on nema rad a vtedy sa hmyri a teraz prvykrat nic, tak som sa zlakla, ma mm musel utesovat. no nastastie asi po 15 minutach konecne dake pohyby, tak som mohla zas zalahnut... ale boli to stresy.

jaruska ahoj 🙂 tak sa asi aj troska nudis pri lezani, ale to zvladnes, pre babo vsetko 🙂 placenta sa ti este moze posunut hore jak ti bude rast maternica, tak neskor uz mozno budes moc veselo chodit. inak je vsetko ok? prave som si kukla tvoj pas a vidim, ze cakas babatko zrovna na moje narodky, stastny to datum... tak sa drzte aj s malinkym a nech sa to rychlo zlepsi 😉

flyangel
autor
18. jan 2010

ahoojtee jaruska neboj moja bude to dobre tak ako pise sabiatko ono sa ti ta placenta moze vysplhnut nahor a budes moct byt ku koncu tehu v pohode..aj moja kamoska z konika bola dokonca v nemocnici kvoli nizko polozenej placente..
sabiatko taaak ako vidim pomaly ale isto sa blizis ku koncu tehu...co uz malinke sa teraz bude stale cim dalej tym menej hybat totiz bude mat stale menej miesta a nebude sa mestit...ale ak by si dlhsie nepocitovala pohyby pocas dna treba navstivit dr.ale to len v pripade ze fakt mas obavy ze sa prestalo hybat...
inac ako sa mate ostatne kocky...ja mam po vsetkych skuskach takze cez vikend to oslavimeeee 😀 😀

iplusr
18. jan 2010

jaruska, to je super, ze sa o teba vetci staraju
sabiatko, to ale leti.

tak nam sa nejako necakane zmenili plany. zostavame este v uk. mm dostal dobru pracu tu v londyne, tak este chvilu zostaneme. takze vysetrenia budu musiet pockat. nevadi, este aspon nieco nasetrime.

jaruska8
19. jan 2010

Ahojte baby, ďakujem vám, no už som si zvykla, aj to pomerne rýchlo uteká, vždy mám pred sebou cieľ-ďalšia poradňa. 😉 😉

sabiatko
21. jan 2010

ahojte kocky, ako sa mate?

my sme boli vcera za dokim na velkom ultrazvuku, tak sme sa namelo pozreli trocha podrobnejsie. je ok, troska nizsia vaha, som vcera bola 31+6 a vahu a velkost mal na 31+0, ale vraj to je v pohodicke, tak sa neplasim. boli sme aj v novej nemocke na prietokoch u dr. murina, taky zlaty ujo a tiez ok. uz som pribrala dokopy 10 kg, tak som zvedava, kam sa to este vysplha.

iplu, tak vy este ostavate? a ako dlho?

mastulka
21. jan 2010

Ahojte babulky, prisla som vas sem len pozriet ako sa mate. obcas sem nazriem, no uz nie tak casto ako kedysi, kedze drobcek si vyzaduje cim dalej tym viac pozornosti 🙂

vsetkym vam silno drzim palce nech sa vam podari otehotniet akymkolvek sposobom a uspesne sa dockat babatka.... zasluzite si to kazda jedna z vas a verim, ze sa vam to skor ci neskor podari 😉 drzte sa!

iplusr
21. jan 2010

sabiatko, to je asi lepsie, ked je mimi trosku mensie, ako keby si mala mat nejake mega dieta - ako bol moj svagor - mal 6kg ked sa narodil a moj mm mal 5.5. to uz ani nie je mimino. pri trojkilovych detoch museli vyzerat ako obri. ja len dufam, ze my nebudeme mat takeho maca 😅

zostavame este minimalne 3 mesiace - mm dostal zmluvu na tu dobu - zatial, a potom uvidime.

mastulka, vybozkavaj za mna tvojho drobca

mastulka
22. jan 2010

iplusr jasne vybozkavam a rada, i ked on sa vzdy zatvari tak sokovane 😀 no co zvykne si... 🙂

inak je to pravda radsej nech je mensie, ked som bola v 25tt tak Lukino mal uz predbeznu vahu akoby mal o dva tyzdne viac a ked sa narodila mal 4140g a 52cm a to uz nebola taka sranda porodit, aj doktor vravel, ze vacsinou sa im rodia tak okolo tych 3600g, to je taky priemer a neviem si predstavit, ze by som mala rodit 5 a viac kilove dieta 😨

funlucy
23. jan 2010

ahojte baby 🙂 jaruska,tak držíme ti palce,pekne sa posúvaš ďalej-po krôčikoch-úspešne do cieľa 😵
Iplu,teším sa,že mm našiel dobrý job,určite si aj ty rada,že ešte nemusíš opustiť ten svoj obľúbený kolektív a možno ostanete dovtedy, pokým nezistíš že si tehuľka a tak sa potom pekne aj vrátite domov a nebudeš mať čo ľutovať 🙂
Sabiatko to je fajn,že je všetko v poriadku,už začneme byť pomaly nervózne,ako sa ti blíží termín chichi,ale mohla by si pridať ešte fotky bruška(kým máš ešte relatívne čas) a napísať,ako ste sa zabývali v novom a čo už máte všetko nachystané 🙂
Mastulka-ďakujeme za prianie,pekne si nám to napísala 🙂 a vám s Lukáškom takisto prajeme veľa zdravíčka a radosti.Už si sa stretla aj s Ibamy?
babule snažilky ako ste na tom?V očakávaní mrchy alebo ovulky?nám to ide nejak pomaly-mám taký pocit,furt len čakáme,kým ostatní rastú chichi..no sme príkladom trpezlivosti,teda 😀

dindulka
23. jan 2010

Ahojte babulky 🙂 joj ja som na MK už veľmi dlho nebola. ak keď som občas mala nutkanie nahliadnuť, tak som sa zadržala. poviem vám na rovinu, že mi to všetko okolo mk nerobilo dobre a na určitý čas som na tehu, snažilkovanie rezignovala. síce sme sa snažili, ale vedela som, že bez liečby to nebude mať význam.

dnes som si naplánovala celkom pohodový deň, konečne doma, porobím si v kľude čo treba a tak som sa rozhodla, že nakuknem ... ako tak zhruba čítam, vidím, že zostava zostala pôvodná, čo som veľmi rada 😉 a nie som sama čo nie som tehu. keď tu kedysi dávno čítala, že niektoré babeny sa snažia už vyše roka a nič, tak som si pomyslela, ako to mohli tak dlho vydržať a teraz to sama na sebe vidím, že už 1 rok a 2 mesiace a ja tiež stále nič. je neuveriteľné ako ten čas rýchlo ubehol.

ja momentálne beriem druhý cyklus duphaston, lebo sa mi mrcha z pôvodných 45, 46, 50 dní prehodila na 15, 16-dňovú. mám ho prepísaný na 3 mesiace, aby sa mi menzes upravil na 28-dňový a potom ma konečne čaká dlho očakávaný hormonálny profil. takže budem konečne vedieť čo a ako to vyzerá s tými moji polycystickými vaječníkmi 😒

mastulka, moc moc gratulujem k Lukáškovi, pekné meno ste vybrali 😀, hlave aby ste boli zdravučkí 😉

držím nám všetkých palce, veľa veľa zdravia, síl, trpezlivosti a šťastia pri snažilkovaní papapapapa 🙂

flyangel
autor
24. jan 2010

Ahoojte jeej mastulka to je super ze nazrela k nam..jasne chapeme ze mas malo casu...skratka maly si to vyzaduje a ked spinka tak ty mas este v domacnosti co robit...
takze iplu este ostavate v uk..sabiatko to vobec nevadi ze si pribrala 10kg zena by inac mala pribrat do 12kg...a to ze maly nebude valibuk vobec nevadi..hlavne nech je zdravucky...
jooj ja mam tiez malo casu...prerabka bytu nam zabera vela casu...ale uz sa neviem dockat kedy sa tam nastahujeme 🙂

flyangel
autor
24. jan 2010

dindulka a som rada ze si k nam prisla pozriet dufam ze ti tato liecba pomoze dockat sa vysnivaneho bábätka..

sabiatko
25. jan 2010

caute baby 🙂
funlucy, tak zabyvali sme sa celkom dobre, len mi na zaciatku trvalo si zvyknut. sme totiz planovali zostat v tom predchadzajucom podnajme tak 2 roky, ale prenajimatelovi zacalo kusok hrabat, tak sme sa rozhodli prestahovat. ale uz som z toho unavena, stale si zvykat na ine prostredie a uz by som naozaj chcela mat klud. vyzera to, ze sa tento rok vraciame na slovensko, mozno uz v juni, tak sa strasne tesiiiim 😵 brusko dako moc nerastie, ale odfotim najblizsie, lebo som to uz trocha zanedbala v poslednej dobe 😝 posledne dni mam niekedy take tlaky v podbrusku, tak rozmyslam, ci len rastie maternica, alebo sa uz telo cvici na porod... a tu tvoju trpezlivost, aj mnohych bab tu uplne obdivujem, lebo ja som si povedala este v juni, ze ked to teraz na druhykrat nevide, tak to balim, ja som velmi netrpezliva uplne vo vsetkom a potom su stym aj problemy 😅
fly, tak valibuka veru nepotrebujem 😀 take babetko do 3 kg na porod uplne staci 😀 a tu prerabku ti zavidim, dobrom 😉 tiez snivam, ze raz budeme mat byt alebo dom a vsetko si tam zariadim podla seba... jaaaaaj 😵 a kedy sa planujete nastahovat?
iplu, ta vaha, ze 6 kg, to som este nepocula, wow. ja ocakavam taku polovicnu vahu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre